МОН скасувало ще одну звітність для шкіл

Міносвіти скасувало вимогу подання звітності про охоплення навчанням дітей шкільного віку

МОН скасувало ще одну звітність для шкіл

Міністерство освіти і науки скасувало вимогу подання навчальними закладами звітності про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки.

У МОН зазначають, що відповідний крок здійснено відповідно до задекларованого відомством курсу на дебюрократизацію та скорочення звітності від шкіл і регіональних управлінь освітою.

Згідно зі змінами, відомством скасовано вимогу подавати до Міністерства освіти і науки тричі на рік звітності про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку, що було передбачено пунктом 2 Наказу № 1175 від 22 грудня 2009 року.

У Міносвіти нагадали, що починаючи з весни 2014 року відомством скасовано понад 1 500 звітних паперів для освітян.

Освіта.ua
24.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сніжана
Збираючи інформацію про дітей мікрорайонуніде не написано, що ми повинні ходити по квартирах.Ми повинні працювати лише з наданими документами від РУО та так званих ЖЕКів. І на основі цього складати звіт 77-РВК
взгляд со стороны
Интересно, а почему в опросе нет пункта "Стало хуже", неужели отчетности не прибавляется?
Заступник з НВР
А я вчора здавала "Звіт про кількість дітей шкільного віку. Форма N 77-РВК". То що в нас відмінили? Як здавали безглузді звіти так і дальше здаєм. Ще й методкабінет вимагає всякого паперовеська. ДОСТАЛИ ЧИНОВНИКИ !!!!!
Голосzнарода
Для Заступник з НВР: Але, гараж! Ви заступник з навчально-виховної роботи, це Ваші прямі посадові обов’язки робити різні звіти, Ваші підлеглі вчителі можуть не робити звіти, а Ви зобов’язані і за себе, і за них.
Коментувати
Лана
Знову нас дурять. Ось текст першоджерела - наказу № 1175: 1.2. Зобов’язати керівників місцевих органів управління освітою та керівників загальноосвітніх навчальних закладів: 1.2.1.Вжити заходів щодо повного охоплення дітей та підлітків шкільного віку різними формами навчання; 1.2.2. Посилити контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. 1.2.3.У разі відсутності учня (учениці) на заняттях у кожному конкретному випадку з’ясовувати причини, про факт відсутності невідкладно інформувати про це батьків або осіб, які їх замінюють; 1.2.4. Здійснювати облік і контроль за поведінкою і навчанням неповнолітніх осіб, схильних до правопорушень, вживати дієві заходи для залучення їх до навчання; у разі тривалої відсутності на заняттях організувати роботу з надання допомоги у засвоєнні навчального матеріалу і т.д. Скасували пункт 2: Подавати інформацію про стан виконання наказу департаменту загальної середньої та дошкільної освіти до 15 вересня, 20 грудня, 1 травня щорічно. Нащо департаменту зайва звітність...
Опаньки
Для Лана: Опа, директору есть чем заняться, и его шавкам-завучам.)) Учитель, готовься не уроки вести, а ерундистикой заниматься (а в Еуропе такого нет)
Голосzнарода
Для Лана: Почекайте, а чого Ви хочете : не відвідує дитина заняття пару днів, а від Вас ніяких дій, і тут саме під час Вашого уроку та дитина потрапляє під машину і на смерть (не дай Боже), кого судити будуть?
Коментувати
абв
Нам тоже сегодня пришло письмо по электронке- сдать "Звіт про охоплення дітей навчанням за ІІІ квартал". Так что же всё-таки отменили???
Игорь Соломонов
вчора всі школи району отримали листи на електронку про вашу "відмінену звітність"
Астра
Сегодня спросила у инспектора про отмену этого отчёта, сказала, что никто ничего не отменял. Вот и "жити по новому".
Все просто
У наказі 1175 (п. 2) була вимога до облно звітувати до МОН щорічно тричі на рік (здається у травні, вересні, грудні) про поточний стан справ з охопленням (практично з неохопленням) і відповідно це примушувало всі нижчі органи управління освітою і школи "малювати" папери - хто, де, коли і чому не ходить до школи, при цьому щорічний стат. звіт 76-РВК ніхто не відміняв. Тепер просто п. 2 не стало - у облно нема підстав вимагати "результатів малювання" від підпорядкованої системи... ну звісно крім випадків "самодурства" або ще чогось подібного.
Наказ
1. Внести зміну до наказу Міністерства освіти і науки України від 22 грудня 2009 року № 1175, виключивши пункт 2. У зв’язку з цим пункт 3 вважати відповідно пунктом 2.(А п.2-це контроль на Полянского)Залишаєтся питаннячко...
N
Для Наказ: Однако...Вспоминается Чернышевский - четвертый сон Веры Павловны.
Коментувати
Наказ
1.2.4. Здійснювати облік і контроль за поведінкою і навчанням неповнолітніх осіб, схильних до правопорушень, вживати дієві заходи для залучення їх до навчання; у разі тривалої відсутності на заняттях організувати роботу з надання допомоги у засвоєнні навчального матеріалу; 1.2.5. Забезпечити постійний контроль за неухильним додержанням законодавства України, спрямованого на профілактику правопорушень та бездоглядності серед учнів, які виховуються у неблагополучних сім’ях, запобігання скоєння злочинів, правопорушень серед неповнолітніх.. 1.2.6. Спільно із психологічною службою розробити конкретні заходи з питань попередження правопорушень, профілактики шкідливих звичок, формування здорового способу життя. 2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б. Міністр І.О.Вакарчук
Наказ
А в наказі відсутній пункт №3.Так що скасували?
Ольга Оленич Землякова
Для Наказ: да там и второго особо нет.... Эх, а по микрорайону с моей аллегрией придется таскаться (улица огромная, частный сектор, стремный район города) и все это всего лишь за отгул
Букля
Ольга, Вы в фаворе! Нам отгулы вообще и никогда не дают, это"наша работа" - наша работа ходить по семьям алкоголиков, ходить домой на уроки надомников в "окна" и бежать потом сломя голову назад, заниматься после уроков бесплатно! Как-то мама одного ребенка ( 8 класс) на мой призыв прийти перездать тему после уроков, ответила что он не может сразу после уроков, ему надо покушать, отдохнуть и что он прийдет часиков в пять! На мой отказ пошла жаловаться директору. Угадайте на чьей стороне был директор со словами о ненормированном рабочем дне?!
Наталия, Киев
Для Букля: У нас нет такого вида работы как пересдача, поэтому Вы, в принципе нарушитель. Дети зарабатывают оценки на уроках и никакого другого времени для оценивания их знаний нет, есть дополнительные занятия (факультативы и кружки), но там нет оценивания и программа отличается от урочной. Вы не должны были это делать и директор должен был Вам на это указать.
Коментувати
Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ м. Київ № 1175 від 22.12.2009 (У редакції наказу МОН України від 23.07.2015 № 791) Про вдосконалення контролю за охопленням навчанням дітей і підлітків шкільного віку З метою реалізації державної політики щодо забезпечення права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти, на виконання рішення колегії Міністерства освіти і науки України від 26 серпня 2009 року (протокол № 9/1-2) НАКАЗУЮ: 1. Міністру освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій: 1.1. Забезпечити виконання Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2000 р. № 646. 1.2. Зобов’язати керівників місцевих органів управління освітою та керівників загальноосвітніх навчальних закладів: 1.2.1. Вжити заходів щодо повного охоплення дітей
оно
Не обольщайтесь. Сегодня пришли реекомендации из гороно - и там всё по-прежнему!
Завуч
Для оно: Кіровоград:ситуація така ж: все, як було, так і лишилось.... Мабуть, треба звикати, що на папері ситуація одна, а у житті((((
Коментувати
Тамара
Может и министерству не надо, но департаменту и администрациям цифры подавай, Так что ничего не изменилось.Показуха.
qwerty
Для Тамара: когда уже этот клятый депертамент упразднят? хотела бы увидеть на его месте центр трудоустройства или цветочный магазин.
Коментувати
silver3
Керівникам навчальних закладів Відповідно до наказу МОН України від 23.07.2015 №791 скасовано вимогу подання навчальними закладами звітності про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку, що було передбачено пунктом 2 наказу №1175 від 22 грудня 2009 року (зайдіть на сайти обласних управлінь,наприклад, Миколаївська обл.)
Наталя Бурдіяк
Якщо що... читайте http://morpd.at.ua/load/normativni_dokumenti/nakazi/pro_vdoskonalennja_kontrolju_za_okhoplennjam_navchannjam_ditej_i_pidlitkiv_shkilnogo_viku/13-1-0-499 http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/47454/
Наталя Бурдіяк
Шановні колеги, не полінувалась знайти ці всі документи, і от що виходить: як ходили ми по мікрорайону, так і будемо ходити, але зібрана інформація буде знаходитись у школі в директора. А директор буде, мабуть, чекати чергову перевірку з цього питання і готувати мзду. От така катавасія - "живемо по-новому"!
Плюшка
Сегодня, двадцать шестого июля, стало известно, что количество часов изучения иностранных языков в школах Украины будет увеличено. Об этом сказал глава украинского правительства Арсений Яценюк, передает Инфосми. Значит ли это, что в школе с углубленным изучением немецкого языка, аглийский увеличится хотя бы на один час? Но за счет каких предметов? Что будет сокращено? Или же нагрузка на учащихся увеличится? Если это так, то следует срочно менять программы по ин. языку, пересматривать выбор учебников. Что будет с комплектованием детей, которых в классе всего 20?
avva
Для Плюшка: І Ви в це вірите? У них потім знову не буде грошей. А Яценюку вірити - себе не поважати. Він одного дня був казав на зустрічі зі студентами - майбутніми педагогами, що професія вчителя - ппестижна і всяке таке бла-бла-бла, а на другий день в закон внесли одне словечко " до" і вам вже платять не 20% за престижність , а ДО. от у нас ( ЖИТОМИРСЬКА ОБЛ, БАРАНІВСЬКИЙ РАЙОН) вирішили платити 5% , бо відмазка одна - " в бюджеті немає грошей"
Плюшка
Конечно, эти 20 проц. престижности - унижение и дискриминация учителя, особенно когда знаешь, что у учителя Иванова 20, а у таких же Петрова и Сидорова - 10%, и за год собирается приличный убыток. Но многое зависит от города и конкретной школы. Нет в городской казне денег, и директор с радостью выполняет план по экономии, правда, себя не обделяет. Яценюк и Квит не понимают, что следует вообще убрать эту надбавку, взамен поднять оклады до должного уровня.
Коментувати
Кузьміч
А коли щось для ПТУ відмінять? А то всі люди як люди...
очі відкрийте
Чётко же в статье написано, что "тричі на рік".Так что нам и не мечтать, хоть раз, а всё равно отправят за справками, скажут , что это же не трижды)))))А для тех ,кто пишет, что мы не знаем сами про"накази",отвечу,что у нас за открывание рта, о чём мы даже знаем, и не выполнение, лишают премии, которую и так уже который год как положено не платят.