Школи, випускники яких найгірше склали ЗНО з української мови

УЦОЯО оприлюднив список шкіл, у яких десять або більше випускників не склали ЗНО з української мови

Школи, випускники яких найгірше склали ЗНО з української мови

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив список українських шкіл, у яких десять або більше випускників не подолали поріг "склав/не склав" при складанні тесту зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури в 2015 році. До загального переліку включено 237 загальноосвітніх навчальних закладів.

Найгірші показники за визначеним критерієм має Закарпатська область, в якій налічується 92 загальноосвітніх навчальних заклади, де 10 або більше випускників не склали ЗНО з української мови і літератури. Чернівецька та Рівненська області мають 37 та 27 таких шкіл відповідно.

Перелік областей за кількістю шкіл 10 або більше випускників яких не подолали поріг «склав / не склав» з української мови і літератури в 2015 році

Область

Кількість шкіл, учні яких не склали ЗНО

Загальна кількість шкіл в області *

1

Закарпатська

92

670

2

Чернівецька

37

436

3

Рівненська

27

680

4

Одеська

19

887

5

Івано-Франківська

15

744

6

Тернопільська

7

849

7

Херсонська

5

479

8

Запорізька

5

609

9

Волинська

5

773

10

Львівська

5

1399

11

Донецька

4

558

12

Дніпропетровська

3

1 016

13

м. Київ

2

506

14

Сумська

2

540

15

Полтавська

2

708

16

Вінницька

1

892

17

Житомирська

1

802

18

Кіровоградська

1

542

19

Миколаївська

1

556

20

Харківська

1

837

21

Хмельницька

1

803

22

Чернігівська

1

613


Школи Київської, Черкаської та Луганської областей не мають шкіл, в яких 10 або більше випускників не подолали поріг "склав / не склав" з української мови і літератури в 2015 році.

Як відомо, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови у 2015 році складали всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, незалежно від намірів продовжувати освіту в вищих навчальних закладах.

Повний перелік шкіл, в яких 10 або більше випускників не склали ЗНО з української мови і літератури, а також кількість випускників які не подолали поріг тесту див. за таким посиланням >>>.

* Кількість загальноосвітніх навчальних закладів у кожній області відповідає даним Державної служби статистики України на початок 2014/15 навчального року.

Освіта.ua
15.07.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мерім
Доброго дня! Я не можу зрозуміти, чому всі винять вчителів? Ви хоч раз задумувались над тим, що більша половини дітей не хоче вчитися, не бачать перспектив цього навчання. А декотрі закінчують 11 клас лише для того, щоб мати атестат не важно з якими оцінками. і якраз за рахунок таких дітей маємо погані показники знань, і не важливо яка це школа. Попробуй навчати ту дитину, яка того не хоче, а не лише винні вчителі, вони й так "бідні", бо з усіх сил вчать тих дітей. Звичайно школи нового типу дають хороші результати, адже там по-перше всі учні зацікавлені у навчанні, по-друге ці школи для того й існують щоб в них навчались кращі учні. На мою думку для кращого результату знань потрібно починати не з реформи школи, а з реформи вищої освіти, де "процвітає корупція", бо там чомусь кращі оцінки мають ті студенти, у яких "товщий гаманець" батька.
Александр Македонский
Для Мерім: "... Звичайно школи нового типу дають хороші результати, адже там по-перше всі учні зацікавлені у навчанні ... " не всi, далеко не всi, шановна
Коментувати
и ЗАЧЕМ этот список?
почему не сделать БЕЗ выноса на загал? Далее.Размышляем.Наибольшее количество школв в областях,ближайших к возможности зарабатывать БЕЗ образования,и тех,где большое количество родителей,зарабатывающих за кордоном (судя из публикаций и досужих разговоров.Не буду же я дотошно проверять). Да и пан ПЕТРО прав частично,поскольку лишь зарплата, БЕЗ изменения програм дела не решит. У ребят НЕТ денег на зарплаты? То хоть программы составить они способны так,чтобы ... далее по тексту, но уже заманалась.Пусть получающие деньги думают
Петро
Я з Закарпаття. У нас найбільша корупція в освіті. а тому і такі от реальні показники. А скажіть для чого і для кого вчитися має юнак, який бачить всі ці мутки сьогоднішньої влади? у владі позасідали криміналітет з ворішками. які нічого не роблять а лише випрошують торби з грибами ягодами ялинками коняками кавами конфетами баксами і тд і тп. юнак чи юнка всю цю єресь бачить і плює на вашу науку і вже через півроку після зно заробляє десь в європі чи на крайняк московії або навіть китаї щонайменше 1000 баксів на місяць які його мудрогелик-вчитель заробить хіба що за рік. УСЬО. Пробийте вчителів на знання своїх предметів. тим хто лишиться ( то буде десь половина) дайте зарплату хоча би 500 баксів і вже через 2-3 роки побачите результат. та не забувайте шо скоро третій майдан
Іван Шовгенюк
Шо за недолугий аналіз! 10 і більше , кількість якась - це результат пришибленості педиків, які навіть нездатні аналізувати. Недоумки, візьміть і складіть таблицю з загальною кількістю випускників і кількістю нездавших зно. Далі вирахуйте відсотки нездавших і посортуйте по відсотках. Буде інформація для здорового аналізу, а не для якогсь педичного підходу! Який дибіл придумав показник "10 і більше"? Про що говорить цей показник і що він дає? Як на мене, то цей показник говорить про недорозвинутість, професійну непридатність і контузію авторів такого " аналізу"
для Оксаны
"розумна дитина у виші нічого не отримає"-ну что за ГЛУПОСТЬ.Те дети, которые имеют целью получить по-макимуму в ВУЗе, те получат необходимое везде. А что до остальных-ну нужно ж преподавателям, кто в союзе не успел поработать, себя ТОГДА обеспечить, каким-то образомсвою жизнь профинансировать. ВОТ покупающие диплом в рассрочку и пусть их финансируют.
Oksana
Для для Оксаны: ГЛУПОСТЬ - це коли людина так безапеляційно висловлюється! Скільки вишів зараз у нашій країні? А в скількох по-справжньому зацікавлені в розумних студентах? Моя дитина навчається у найпрестижнішому університеті країни. На бюджеті. І коли я кажу про тотальну непрофесійність викладачів - я маю на те право. Одиниці сумлінних губляться у масі тих, хто розповідає про свої "досягнення", травить байки або читає лекції, написані 10 років тому. А навіщо напружуватись? Хто з них спитає?
почму-то
Для Oksana: моему ребёнку, друзьям моих детей, моим ученикам, которые РЕАЛЬНО УЧИЛИСЬ И УЧАТСЯ попали сильные преподаватели, давшие и дающие ЗНАНИЯ, требующие и на контрольных, и на экзаменах. Да, есть те детки, которые платят. НА бюджете и на контракте ("те, кто умеет договариваться"). Сколько заинтересованы в умных студентах? Я Вам скажу - очень многие. Да, кстати, когда преподаватели обращают внимание на студентов, делая СТУДЕНТАМ)) презенты, это говорит о многом. ВУЗам НЕОБХОДИМЫ ЗНАЮЩИЕ выпускники. Это престиж ВУЗов.
Коментувати
Oksana
Для реальность Діти забезпечених батьків скоро ЗОВСІМ не будуть розглядати українські виші як місце навчання. Ви десь бачили реальну статистику про кількість українських випускників, які щороку залишають Україну, аби отримати хоч якусь освіту за кордоном? Ні? І ніхто не бачив. Адже їх не десятки тисяч, і щороку більшає. І там не тільки діти багатих. Розумні батьки готові нирку продати, аби відправити дитину подалі від нашої славетної вищої школи! Я знаю, про що говорю. Навіщо школярам витрачати сили, отримувати високі бали і складати ЗНО, якщо в університеті (для якого закони не писані і перевірки не страшні) їх нічому не навчать? Я зараз не про хабарі. Я про те, що розумна дитина у виші нічого не отримає. Рівень викладачів за межею добра і зла, вони на пари систематично не приходять, а не тільки не готуються. Сучасні методики? Ха-ха! Отож не треба ламати списи через ЗНО. Час подумати про те, навіщо вчитель і учень гаруюють, якщо це все нічого не варте. У вищій школі уже давно НІХТО і НІ ЗА ЩО не відповідає.
ОЛЬГА
Цікаво, які результати будуть в 2016 ЗНО з іноземної мови? Невже ніхто не розуміє, що це - закриті двері для більшості випускників? Що робитимуть батьки і діти з сільських шкіл? Хто понесе відповідальність за таку необдуману "ідею"? Так, безперечно, сьогодні потрібно знати іноземну мову, але в школах відсутня матеріально-технічна база для вивчення мов, діти з віддалених містечків, сіл, селищ не мають можливостей спілкуватися з носіями мови. Я вчитель французької мови і добре знаю, яких зусиль потрібно ОБДАРОВАНИМ дітям, щоб здати ЗНО з іноземної мови. А комусь прийшло в голову: відразу всіх в англомовних випускників! Люди, ті, що там, наверху, схаменіться, поверніться лицем до реалій сьогоднішніх шкіл. Київ - це ще не вся Україна.
Мати
Для ОЛЬГА: Нашій державі не потрібні всі з вищою освітою. Вища освіта для вибраних. А ваші діти підуть в армію, захищати "батьківщину", поїдуть за кордон мити панські унітази, розбудовувати чужі країни. Тому їм і потрібна іноземна.
реальность
в вузы будут поступать единицы, в основном из больших городов дети обеспеченных родителей, у остальных шансов нет и никто не будет ни за что отвечать, давно пора понять - проводится политика геноцида украинского народа, сценарий выбран Латинской Америки (например, Перу - 12 млн. населения, основная масса живет в трущобах, безграмотное, зарплата 20-30 дол. в месяц, образование дорогое, соц. обеспечения как такого нет, все природные ресурсы и земли находятся в распоряжении американских ТНК, для Украины выбран тот же сценарий).
Олекса Позняк
усі з вищою точно не потрібні. А хто не піде у вуз той і іноземну учити не буде з унітазом чи без.А кому Батьківщина не подобається нехай на родіну шурує.А Ольга усе написала правильно
Коментувати
я ПОДДЕРЖУ N против её оппонента,
ТАК ВСЕГДА рассуждали СОВКОВЫЕ чиновники (совковый не есть советский). Массово в стране падает ПРЕСТИЖ образованного человека,СМИ вот уж два десятка лет пропагандируют "успех,что НЕ зависит от старательности при изучении предметов в школе", ввели понятие "ботан" как уничижительное(тоже СМИ),героизация бандитизма и воровства (фильмы,показывающие,что он хоть и вор, но он хороший вор и бандит "Бандитский Петербург","Бригада","Стая",что там ещё...). И на фоне всего этого рассуждать об администрациях школ, когда детям НЕ НУЖНЫ знания. Их родителям НЕ нужны знания. Их родителям,да и детям после,нужна "корочка", с которой на работу возьмут в ларёк газетами торговать
N.
Для я ПОДДЕРЖУ N против её оппонента,: Дякую за підтримку! Не потрібно бути надто розмним, щоб проаналізувати ситуацію: це виходить, що в трьох областях дуринди вчительки, які не можуть навчити? Ні, причини в іншому. Це зрозуміло не тільки нам. Але, як завжди, будуть шукати "стрілочника". Через освіту знищують державу. Це лякає найбільше.
Коментувати
N.
Рівненська область відома незаконним видобутком бурштину. Діти приходять в школу відпочити, освіта їм не потрібна, бо знають, що на бурштині зароблять набагато більше. Закарпатська й Чернівецька область - заробітчани. Там люди знають, що освіта їм нічого не дасть. Чому дивуватися й звинувачувати вчителів? Не там шукаєте, шановні, винних. Можете позвільняти вчителів - думаєте, на їх місце прийдуть кращі? Проловжуйте шукати винних там, де їх немає. Побачимо, чим це все закінчиться!
ну й дб
Для N.: найбільш стереотипний пост ever! Браво!
Для N.:
Проаналізував результати шкіл, які мені знайомі. Вважаю, що причина в першу чергу в адміністрації шкіл. Саме у школах, де нікудишня організація навчального процесу, показники гірші
N.
Для Для N.:: Проблема нашої країни: щоб не сталося - шукають винних, а не причини! Шановний, якби я не працювала в школі, можливо, повірила б вам. Ви просто не уявляєте ситуацію, коли хочеш щось донести, шукаєш щось нове, цікаве, а на тебе дивляться байдужі очі!!!! А тобі говорять, що освіта не потрібна, що неосвічені в нашій країні живуть набагато краще. Я дуже люблю свою роботу, але останнім часом все важче дивитися на те, як руйнують освіту. Боляче від того, шо не можеш нічого змінити. Але, мабуть, комусь це вигідно?
Коментувати
Alexey Savchenko
Ничего удивительного, в областях, где ученики относительно плохо справились с украинским, в быту говорят на диалектах существенно отличающихся от "классического" украинского, преподаваемого в школе. Особенно Закарпатье. Тот же боров Янукович, выучил украинский и говорил с русизмами, но это был более правильный украинский, чем у Ющенко, который говорил на суржике который усвоил с детства в селе сумщины. В центральной Украине, южнее и восточнее, бытовой украинский ближе к академическому и в этих областях больше процент городского населения, где больше говорят на русском, потому украинский учится с нуля и плюс по ТВ слышат +/- правильный язык.
zmey
Для Alexey Savchenko: ага!.. Особенно "правильный" язык на СТБ! Уж какие там - то "словотворцы" пишут тексты дикторам!!!
Коментувати
Ego
Вот если по уму, то дальше должно последовать не "ату их!", не "ганьба вчителям!", а вдумчивый анализ причин того, что выпускники школ не знают государственного языка: программы - учебники - задания тестов. Иначе все эти мониторинги - только неумное сотрясание воздуха.
Олекса Позняк
Для Ego: да не надо им решения проблем образования, им нужен процесс по ходу которого отмывают хорошие бабки
salka
"программы - учебники - задания тестов" - можно переписывать в тысячу раз . ничего не даст.... Главное в системе - человек: учитель и ученик.
Просто учитель
Для salka: я бы ещё добавила - родители. А в тестах ничего плохого нет. Вот только составляться они должны профессионалами, понятным и доступным языком формулироваться и не иметь двойного смысла.
Коментувати
Віктор
Даний критерій не враховує малих шкіл, в яких у випускному класі менше 10-ти учнів. А таких багато, і результати в них ще цікавіші.
мала школа
Для Віктор: ще цікавішими будуть результати зно з англійської у наступному році!
Коментувати
совесть
Особливо тішить на тлі Закарпатської і Чернівецької областей результат Луганської області! А для шкіл, де навчання мовами нацменшин:так там давно українська - іноземна! Оце так відкриття! ЩО з цим робити? А спортивні школи як підвели..?. Якби ж то всі розумники ще й були крутими спортсменами. А воно ж не так.... Якщо візьмемо 5 учнів, що не пройшли поріг у школі, чи зміниться рейтинг? А 1 на школу? 1 на 15, чи 1 на 50 у школі? Питань і питань... Чи РЕЙТИНГ треба КОРЕКТНІШЕ будувати? СЕНСАЦІЯ і ГУМАНІТАРИЗАЦІЯ правлять бал!
Сергей
УЦОЯО молодцы!!!!!!!!!!!!!!Вот вам реалии работы средней школы!!!!!!!!!!!!!!Очень хотелось бы подобную статистику по другим предметам. Вот вам знатоки украинского языка
гость
Для Сергей: Лікарчук - респект, ваше управління недарма їсть хліб.
Олекса Позняк
Да хлеб с маслом и икрой они едят товарищи нищие, порадуйтесь за них.Бюджет в этом году 120 миллионов, на следующий год 200 миллионов.Хорошо, ну узнали то что все учителя и без 120 миллионов знали.Эти реалии только дебил не знал. И что? Приедете в село уволите учителя, и кто туда поедет?Что эта команда сделала для улучшения учебного процесса?Кому стало легче учить или учиться?Вы похожи на бомжа который питался 20 лет с помойки, а сердобольный дядя дал ему 1000 долларов. Нет не куплю я лопату чтоб обрабатывать землю я лучше позову ликарчука он мне за эти денежки моей помойки опись сделает.Сергей с гостем полные ...
Коментувати
именно ЭТОГО и опасается значительное количество учителей-директоров-дума и завоно
Чтобы "не почитывали".История,которую рассказывает коллега постоянно.Учительница сельской школы-комплекта.Один класс-человек десять, и другой класс-один ученик.Слабенький доневозможности.Но она его читать с Богом пополам научила(Позняк вспомнился).А большего-ну никак.Соответственно оценки ребёнок имеет в пределах1-2.Проводят монитооринги,проверки.Ребёнок 1-2.На нарадах почитывают:"Первый класс -100% неуспеваемость".Следующий год:"2 класс-100%неуспеваемость" и так все 4 года. Она уже и так, и эдак пыталась успокоиться.Но люди наши,те,что ЧИНОВНИКИ,для них ведь важно ЧТО? Правильно-%.И именно этот% влияет на всё остальное. Вместо того, чтобы реально действовать во имя изменения престижности образования,особенно в сельских местностях,как заметил пан Виктор Шпаченко, начнутся гонения на учителей в том, что "не научили". А что-либо иное, кроме как "КТО сдал хуже всех" не придумали?Ну так,чтобы реально действовало?Не все же имеют возможность работать с денежными родителями...
Просто учитель
Для именно ЭТОГО и опасается значительное количество учителей-директоров-дума и завоно: Денежные родители, неденежные родители, какая разница! Главное, чтобы эти родители интересовались учёбой ребёнка, не были безразличны к его показателям, помогали, стимулировали процесс учёбы. Учитель сам, без тандема с родителями, ничего не сделает. А государству нужно побеспокоиться о том, чтобы люди были востребованы как специалисты. Не важно - учитель ты, врач , токарь или программист. Дайте рабочие места и возможность зарабатывать и всё наладится. Жизнь сама всё отрегулирует. Просто направьте в нужное рнусло и отдайте бразды правления специалистам.
Направить в нужное русло?
Для Просто учитель: а КАКОЕ русло нужное? и КТОрешает это?Если бы наши рулевые соображали НЕ в свой карман БЫСТРО,то они бы уже давно всё направлили и дали бы людям возможность ЗАРАБАТЫВАТЬ.Но поскольку ЭТОГО уже НЕ произошло - дальше следует думать
Просто учитель
Для Направить в нужное русло?: Я с Вами полностью согласна. Нужное русло - это значит каждый должен заниматься своим делом, желательно квалифицированно. Кесарю - кесарево, как говорится. И желательно решать на местах, а не в главке), где все далеки от школы. А насчёт ДУМАТЬ... Вот мы с Вами думаем, и что? Если бы эти комментарии на что-то влияли. И финансирование должно быть, естественно, не в карманы.
Коментувати
Віталій
Це жах!!! Моя область, де величезна кількість нац. меншин, потрапила під "гарячу руку" УЦОЯО!!!! Раджу Вам не опубліковувати такі рейтинги) Оскільки, у першу чергу, це ганьба для Міністерства((( Успіхів!
СВІТЛАНА
Для Віталій: НІ, УЯВІТЬ СОБІ КРАЩЕ РЕАКЦІЮ УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ НА ШКОЛИ
Олекса Позняк
Не расстраивайтесь. Это всё специально делается что бы увеличить бюджет ликарчуку на следующий год.Через это засекреченное ведомство очень удобно воровать.
Ликарчук, НЕ Ликарчук
Для Олекса Позняк: Разница в чём? Пока УЧИТЕЛЬ ГОСУДАРСТВЕННОЙ школы будет жертвой ОБСТОЯТЕЛЬСТВ, ничего НЕ изменится.Человек, чтобы "не быть жертвой обстоятельств" ПОКИНУЛ школу, отправившись зарабатывать тренингами, другой - рабботать на строительстве, третий - в приватный сектор, следующий-в репетиторы, и так далее. То есть - ГОСУДАРСТВЕННАЯ школа ОБРЕЧЕНА. Или выживет лишь с ПРЕСТУПНОЙ со стороны организаторов системы родительской проплатой. Но это так же относится к "обречена". А обречена ГОСУДАРСТВЕННАЯ школа, ОБРЕЧЕНО и государство
Коментувати
Віктор Шпаченко
Вибірка не зовсім коректна. Під роздачу попали Закарпатська та Чернівецька області, де є багато великих сільських шкіл. В інших областях переважають школи, де випускників 10-15... Зрозуміло, що навіть якщо в них не склало ЗНО 50% учнів - в список вони не попали.
Illya Olefir
Для Віктор Шпаченко: Підтримую! Необхідно ці показники брати у %.
Геннадий
Не надо искать оправданий. Потомки Бандеры не знают "мови".
Гена, Вы, извините,
Для Геннадий: глуп
Коментувати
Олена
Про яку українську мову може йти мова, якщо назва області пишеться з помилкою. Вінницька. в І н н и ц ь к а
Альона
Для Олена: і де тут помилка?
Коментувати
Обурена
за це якщо чесно можна і подати в суд на УЦОЯО. Тому що були такі діти які не йшли здавати ЗНО з мови і тим більше з літератури, вони йшли здавати тільки ДПА з мови для того щоб їм видали атестат, чому їх зараховують як тих хто не склав ЗНО. Це неправильно!