Порошенко пропонує повернути безкоштовні підручники

Президент пропонує парламенту збільшити витрати на друк підручників у бюджеті цього року

Порошенко пропонує повернути безкоштовні підручники

Президент Петро Порошенко пропонує Верховній Раді збільшити бюджетні витрати на друк підручників з метою забезпечення ними усіх школярів. Про це під час брифінгу повідомив заступник глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко, повідомляє Укрінформ.

"Президент України ініціює законопроект, яким передбачено збільшення видатків на друк підручників таким чином, щоб кожна українська сім'я мала безкоштовні підручники від держави", - сказав Павленко.

Він уточнив, що йдеться про виділення додаткових 365 мільйонів на відповідну статтю витрат, що стосується друку підручників для середньої школи.

Як відомо, у зв’язку з різким скороченням коштів у Державному бюджеті 2015 року, що мали бути спрямовані на друк підручників, шкільні підручники для більшості населення можуть стати платними.

Бюджетом передбачено, що безкоштовними підручники залишатимуться для тих категорій населення, які не можуть дозволити їх купити, зокрема для дітей з малозабезпечених сімей, дітей інвалідів тощо.

Освіта.ua
12.06.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Очкарик
Государство обязано способствовать развитию образования (открытые конкурсы авторов новых учебников, размещение заказов на типографиях через прозрачные торги, контроль за финансированием и выполнением заказов), но не за счет финансов ее граждан, которые и так за один год стали "богаче" в 4 раза. НА ДЕТЯХ ЭКОНОМИТЬ - ЭТО ЗЛОЧИН! Вся информация по школам всегда собиралась-количество, предмет, автор и т.д. и передавалось в Киев. Есть примеры издания школьного учебника, например молдавского, румынского языков или учебники для детей с ограниченными возможностями, отпускная цена учебника переваливала за 300,00 грн. Тираж в издательском деле очень важен. А на счет книжных магазинов и фирм, знаем проходили, скидки избранным(за откаты или кумовство), создать искусственный дефицит, нужно государству ДОПЛАТИТЬ, потому что бумага, краска, доллар подорожал и т.д.
...
такими темпами в цій країні ніколи не буде справедливості
всьо
звісно це дуже добре і правильно, що бідні діти зможуть вчитися з книг , але чогось на їхню думку , діти бізнесменів завжди є малозабезпеченими, хоча це зовсім не так !
Влад
Якщо не буде гарантованих ринків збуту, ніхто нічого друкувати не буде. Забудьте.
Шестопалов
Допоки виданням підручників будуть керувати чиновники – будуть відкати і хабарі, а школи одержуватимуть освячену МОН макулатуру. Проблему міг би вирішити вільний ринок: Міносвіти надає школам державні кошти цільовим призначення на придбання підручників, а видавництва друкують і намагаються реалізувати свої підручники через книжкові магазини або безпосередньо школам, батькам, учням. «Виживуть» лише найякісніші і найдешевші підручники і не за рахунок рішень кількох чиновників від МОН, а за рахунок природного відбору в середовищі шкільної освіти. Тільки школи мають визначати, за якими підручниками їм краще навчати дітей згідно обов’язкових до виконання програм, і купувати їх у потрібній кількості за гроші, що їм виділила держава. Працює справедлива і беззаперечна експертиза: «Є попит – хороший підручник, немає попиту – поганий підручник». Все інше складно, неефективно, корумповано!
Микола
Похвальне бажання! Для повного щастя треба ще могти.
Юрій
Я особисто за пропозицію Президента щодо безкоштовного забезпечення всіх учнів безкоштовними підручниками. Адже, в принципі, виходить, що дитина із неблагополучної сім’ї отримає безкоштовно всі підручники, а обдарована дитина, яка хоче навчатися усім навчальним дисциплінам буде змушена купувати підручники... Тобто знову працює принцип "хто тягне, того поганяють!"... Чи не так?
Тетяна
Для Юрій:Шановний, а де там сказано про дітей із неблагополучних родин? Чи по вашему, багатодітні родини , чи діти інваліди - неблагополучні? і талановитих, обдарованих дітей там не може бути в принципі? чи може ви знаєте, як і кому дається статус малозабезпеченної родини? а якщо не знаєте, почніть висловлювати обурення тими балами , які в цьому році почали даватися за гроші, що батьки заплатили за підготовчі курси. чи поясніть мені, чому киянин, заплативши гроші і здавши однаково зно з сільскою дитиною, має тільки додаткові бали , а не кращі знання?
Коментувати
просто вчитель
реформа освіти давно потрібна. Але направлена, в першу чергу, на користь дитини.