Батьки купуватимуть підручники для дітей

Безкоштовні підручники отримуватимуть діти з малозабезпечених сімей та діти інваліди

Батьки купуватимуть підручники для дітей

Шкільні підручники для більшості населення стануть платними. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Зокрема, вона зазначила, що бюджетом передбачено суттєве скорочення коштів, що мали б бути спрямовані на друк підручників.

За її словами, передбачено, що безкоштовними підручники залишатимуться для тих категорій населення, які не можуть собі дозволити їх купити, зокрема для дітей з малозабезпечених сімей, дітей інвалідів тощо.

Вона також повідомила, що зараз Міністерство освіти докладає зусиль, щоб розробити механізм часткової компенсації вартості підручників для представників національних меншин, оскільки їх собівартість, а відповідно і ціна є значно вищою, у порівнянні з підручниками, що друкуються великими тиражами.

"Але назагал норма про безкоштовні підручники знімається, фінансування по цій статті так само суттєво скорочено", - наголосила Інна Совсун.

Також, за словами першого заступника міністра освіти, Міносвіти працює над моделлю та схемою оплати підручників, оскільки термін їх використання складає декілька років і, відповідно вартість користування у перший та наступні роки має бути диференційованою.

"Підручник не один рік використовується і тут можна продумати модель, щоб розподілити цю вартість між різними періодами", - сказала Інна Совсун, зауваживши, що та дитина, яка використовує вже не новий підручник має сплачувати менше, ніж за використання нового підручника.

Освіта.ua
15.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталья
А у мене як у вчителя виникає питання: скільки ще будуть "розвантажувати" і перекроювати шкільні програми. Щойно одну опанували, накупили розробок уроків, або свої розробили, ось вам зміни у програмі - перетасували теми, поперетягували питання з одних тем в інші, одних письменників геть, інших запровадили - і починай усе спочатку: підручники, розробки уроків, робочі зошити, зошити для тематичного оцінювання і т.д. І знову хтось гроші заробляє, а вчителі, учні і батьки страждають. І ми теж в нашій школі користуємося старими підручниками, і будемо користуватись, бо нових і не чекай, але доводиться по ним "скакати" - на один урок брати матеріал потроху з кількох параграфів (по історії, біології). Діти і так цю програму опанувати не можуть, а з такою подачею матеріалу і поготів.
Ігнатович Семен
Уважно читаємо текст: "безкоштовними підручники залишатимуться для тих категорій населення, які не можуть собі дозволити їх купити, зокрема для дітей з малозабезпечених сімей, дітей інвалідів тощо." Немає грошей - держава допоможе,як і раніше. А є гроші на чупачупси, жуйки, планшети, мамі на пілінги з депіляцією і нові зачіски на кожен день, татові на автомийки та відпочинок на канарах - то і на підручники знайдуться. Ну а бідним (малозабезпеченим) - держава (читай всі мешканці України скидаються) допоможе і надасть безкоштовно всі підручники. А взагалі, можна домовитися з молодшими класами і їм чуть дешевше продати наступного року ці підручники, а у старшого класу купити потрібні. Так роблять, наприклад, знайомі зі спеціалізованої англійської школи. Звичайно, якщо Ваша дитина не зробила з них "памперса".
Багатозабезпечений
Для Ігнатович Семен: Хто буде платити за підручники? "Багатозабезпечений" вчитель, який має 1,5 - 2 тис грн., та ще часто і непрацюючого чоловіка. Така сім’я не є малозабезпеченою і своїм дітям буде купляти підручники. А "малозабезпечені" ті, що мають власний бізнес (записаний на діда-бабу, щоб платити не більше ніж 200 грн податку), ті що на заробітках мають нещасну тисячу євро в місяць, чи трохи більше. Вони всі "малозабезпечені"! Інші ж взагалі не будуть купляти - їм все "побоку". Не знає дитина - поганий вчитель не навчив!
Коментувати
Галя МовчійМандзюк
На загально-шкільних зборах повідомили батьків про реформу у шкільній програмі, про те що підручники будуть платними. Я в шоці... Наші діти не сприймають важку програму, яка існує. Списують з інтернету, а розвиток мислення відсутній. Країна знаходиться в стані війни,економічної кризи. Люди ледве зводять кінці з кінцями, відсутні робочі місця... Де ж доцільність у такій реформі, кому це потрібно?! Як завжди - чиновникам для свого збагачення, отримання чергових регалій...
об учебниках
интересовалась ситуацией в небольшом украиноязычном городке русскоязычной области))). Так они планируют использовать старые учебники, те, которые есть в школе, поскольку родители отказываются проплачивать по 500 гривен за комплект. Денег нет, говорят. Жить нужно. Детей КОРМИТЬ-ОДЕТЬ-ОБУТЬ.
чижику
суть рехформ у тім, щоби освіту зробити платною. Може людина проплатити - платить і її діти навчаються в супер-пупер дорогезно-якісному приміщенні(міністр місяців... у Кийові відкривав), з кількістю годин на основні предмети, з вчителями, які отримуватимуть зарплатню у рази більшу, аніж вчителі тих "державних " шкіл, батьки учнів яких не просто не проплатять додаткових чималеньких (Кловський ліцей, кажуть1.5(півтори) тисячі гривень НА МІСЯЦЬ) грошей, а й взагалі і на підручники не скинуться. От це і є рехформа усього життя країни. Неофеодалізм, з якого виходити не одну сотню років.Хто був біля корита, той жере. Хто працював собі, той...
чижик
Уважаемое министерство и весь кабмин! Мы вообще-то помним, что каждый день отдаем долги МВФ, экономим на себе и своих детях, затягиваем пояса, чтобы рассчитаться с долгами перед фондом. И мы в курсе, что деньги вам дали на РЕФОРМЫ, так почему учебники за свой счет? А в чем собственно суть ваших реформ, можно поподробнее?
Олекса Позняк
Для чижик: а ліцензування уже забули? ото й усі реформи
Коментувати
Мати 2-х дітей
Навчаємося у 3 класі.За 3 роки купили в клас: дошку, линоліум, меблі-шафи, кожен місяць на потреби школи 30 грн., кожен рік до 250 на ремонт школи та класу, крім того робочі зошити, журнал для вчителя - ще 250 грн.Це звичайна районна школа.Тепер сказали приготувати 1500 грн. на підручники. Може будемо вже й вчителів вибирати та платити їм зарплату? Реформи супер. Де брати кошти? Там вгорі мають уяву про наші доходи? Вже, вибачте,ні на кому буде скоро затягувати паски.
Олекса Позняк
Для Мати 2-х дітей: казав квіт що на дитину держава витрачає 8000 грн щомісячно. Віддайте батькам і нехай вони витрачають на школу як для дітей краще
Ігнатович Семен
Для Мати 2-х дітей. Питання: а Навіщо Ви Купували це все в школу? Вам чеки за це все давали? Чи директор школи купив собі на залишок нову машину і побудував дачу? Може ви ще за прибирання класу платите, бо прибиральниці "не буде прибирати за таку зарплату"? На потреби школи 30 грн щомісяця - множимо на 30 дітей = 900грн - хабар в самому "чистому" вигляді! То майдан для Вас даремно був, напевно... раз люди не хочуть починати думати і протестувати проти свавілля СВОЇХ МІСЦЕВИХ чиновників. Чи це з Вас "москалі зі сходу" гроші знімають? Чи таки ВАШІ сусіди, односельці, знайомі, родичі ?
Нина
Ми платимо 1 раз в мiсяць ще i прибиральницы .щоб генеральну уборку зробила.
Коментувати
Лєнчік
Як ви гадаєте, чи зможуть батьки придбати підручники, якщо ціни злетіли на все у декілька раз???!!!! Зараз кожен намагається вижити (саме вижити, а не жити). До того ж, якщо ми йдемо до європейської моделі, то зверніть увагу, що у багатьох країнах Євросоюзу учні забезпечуються не лише підручниками, а і ноутбуками та ін... Чому в нашій країні у такий тяжкий час роблять ще гірше??? Господи, коли наші "мужі" вже наберуться???...
Вчитель
Зная родителей детей моих учеников, могу сказать, что большинство из них будут не в состоянии купить учебники в 4 классе...сейчас детей хоть бы накормить и одеть...Какой же министр образования у нас "добрый" и "заботливый" - С.Квит!!! Значит умереть с голоду, а учебники купить??????
Прэлестно!
"Шкільні підручники для більшості населення стануть платними." Это называется реформа, реформаторство, это называется "долго думала" и наконец, выдала. Я как учитель уже давно покупаю столько учебников, сколько параллелей классов. Снова убеждаюсь, сколько цинизма у нынешних чиновников...
OKSANKA
Раніше при владі були корумповані і некомпетентні. Зараз всі чесні і розумні. Якщо в країні криза - дозвольте користуватися тими підручниками, що є в школах. Батьки не будуть купувати підручники. Дитину важко прокормити і вдіти, а про лікування годі й казати!
Наталія Вікторівна
Чи можуть вчителі користуватися підручниками на свій вибір коли відсутні обовязкові (особливо для шкіл з вадами слуху)? Чи можна в 2014-2015 н.р. використовувати підручник геометрія 10-11 кл. авт. Погорєлов О.Г.?
Ізіров
Та хер з ними, з тими підручниками. Їх всеодно проФФесори пишуть. В школу приходить здебільшого макулатура, яку неможливо читати. Тому користуємося електронними версіями нормальних авторів. Проблема в тому, що це чергова афера пов’язана з викачуванням коштів на фінансування крис у міністерстві освіти.
Ізіров
P.S. А сосун на посаді замміністра продовжує далі мінети строчити. Виходить, дорогою ціною далася їй ця посада...
Петя
Для Ізіров: Та не гоні. Ти ж її сам ї бав.
Наталя Ленідівна Пиздецьвам
Для, Петя, Ізіров: Вам не соромно таке писати на педагогічному форумі?
Коментувати
Alena Kapsomun
я не буду купувати ніякі книжки . вистарчить що зошитів на 250 гривень купуємо . а мені треба не одній дитині купувати . і ще одне ота система навчання з математики особливо дуже важка . дитина ненавидить школу . професорка придумала а дитина 7 років повинна голову собі ламати як розкласти ті дурнуваті приклади .
Тамара
та купуватимо ,,,ніхто ж не відмовляється !! лиш виплачуйте вчасно зарпплату, яка має бути гідною для вчителя,,,, я сама вчитель у мене 2 дітей в 3 та 6 класах для обох на другий рік потрібні підручники ,,, а авансу не дали і дотепер ,,,, чим мені ГОДУВАТИ дітей ????????
Влад
Не вперше впевнююсь, наскільки дурна ця Ірина Совсун! А що, не вистачає розуму спочатку прорахувати й взначити всі плюси та ризики, а потім вже вводити норму? Тільки й можуть, що язиком плескати...
всеЮодно
Для Влад: Владе, не варто аж так говорити про людину на загал. Спочатку прорахувати всі плюси та ризики вміє невелика кількість людей. Все наше попереднє життя тому приклад.Стан нашої країни, стан війни, коли ніхто не прораховував(окім деяких) необхідність створення ДЕРЖАВИ, ніхто не прорахував необхідність створення РЕАЛЬНОЇ КОНТРАКТНОЇ АРМІЇ, здатної до реальних бойових дій.Ніхто не прораховує, до чого призведе взрощення ненависті в душах людей, як то відбувається сьогодні. Владе, Ви знаєте наскільки важко повернути махіну у тобою вибрану сторону? І не завжди виходить гарно й якісно
всеЮодно
Для Влад: Дайте їй час
Regina
Для всеЮодно: Цілком Вас підтримую. Якщо людина досягла посади першого заступника міністра, то щось в голові у неї має бути. Шкода тільки, що нездатність прорахувати наперед стає фірмовим знаком нашого керівництва. Візьміть хоча б ситуацію зі зміною принципів фінансування шкіл. Спочатку прийняли рішення, а потім почали розмірковувати, як же його реалізувати. А аванс тим часом десь висить...
Коментувати
Ivan Kuhariv
От я працюю вчителем в сільській школі..ставлю руку на серце і кажу : батьки не будуть купувати книжки дітям бо за ті гроші вони краще місяць будуть пиячити. У мене в школі 23 учні з яких тільки 14 вміють писати і читати, то для чого їм ті книжки.
Влад
Для Ivan Kuhariv: це вже ви блефуєте... не буває в Україні таких п яних сіл.
Далия
Для Влад: Иван не то что не блефует, он даже приукрашивает действительность. Я тоже работаю в сельской школе, у нас еще хуже... Да посмотрите вы уже все правде в глаза!
lesya-petrivna
теж такі села знаю, згодна з Іваном.
Коментувати
Серго
Логічно постає питання про запровадження домашньої освіти та її визнання за результатами ЗНО. Навіщо витрачати кошти на оплату проїзду дитини до школи, на харчування та на підручники, якщо ті самі кошти можна витратити на репетитора (гувернантку, няню), безпосередньо контролюючи процес навчання.
ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ
Для Серго: до слова. Домашня освіта набагато більш дієва!!!
Коментувати
мама учениці 3 класу
Добрий день. Таке враження що розумних людей нікому в нашій державі не потрібно. Для чого освідчені громадяни?ними важко маніпулювати і керувати, так давайте винищимо освіту (як у свій час знищили армію-наслідки багаторічного геноциду ми зараз усі бачимо) так через кілька десятків років ми побачимо наслідки ось цих реформ. У мене на селі в школі батьки по 3 грн. не здають щоб вікна на зиму утеплити, а ви вважаєте вони підручники куплятимуть? У нас цілеспрямовано готують націю "неосвічених, неграмотних,.... " людей. Просто нікому не потрібна розумна Україна. Потрібна "тупа сіра маса" і просто робочі руки. Жодна дитина наших чиновників з МОН не здобуває освіту в Україні. Хочиться плакати бо реалії життя такі що половина дітей на наступний рік буде реально без підручників. Єдина надія на ВАС педагоги. Дай боже вам здоров’я і теппіння. Щире дякую що любете і навчаєте наших дітей.
Учитель
Уже не знают как нажиться, совсем страх потеряли!