МОН просить поки не збирати кошти на підручники

Окремі працівники органів управління освітою спонукають до збору коштів на підручники

МОН просить поки не збирати кошти на підручники

Міністерство освіти і науки звертається до керівників навчальних закладів та працівників місцевих органів управління освітою з проханням не збирати коштів з батьків учнів 4-х та 7-х класів на придбання підручників. Про це йдеться у відповідному листі освітнього відомства.

Зокрема, у Міністерстві освіти і науки наголошують, що до відомства надходять звернення від батьків учнів та педагогів щодо того, що окремі керівники навчальних закладів та працівники місцевих органів управління освітою спонукають до збору коштів з батьків на придбання підручників.

У МОН повідомляють, що після завершення Конкурсу оригінал-макетів підручників для 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів матеріали та результати конкурсного відбору будуть предметом розгляду колегії Міністерства освіти і науки, що відбудеться у червні. На підставі рішення колегії будуть видані відповідні накази Міносвіти про надання підручникам грифа та про затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Вартість підручників залежатиме, першою чергою, від вартості паперу, поліграфічних послуг, а також їхніх накладів, що будуть уточнені після підведення результатів конкурсного відбору навчальними закладами оригінал-макетів підручників.

У відомстві нагадують, що у 2015 році забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватиметься згідно із законом від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", яким встановлено, що держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками лише учням шкіл із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Придбання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів за кошти державного бюджету здійснюватиметься шляхом проведення відповідних тендерних процедур. Механізм забезпечення підручниками згідно із зазначеним законом України натепер розробляється.

"Також Міністерство освіти і науки України підготувало фінансові розрахунки щодо виділення з державного бюджету додаткових коштів для забезпечення учнів підручниками. Відтак, є неприпустимим та передчасним збір з батьків будь-яких коштів на придбання підручників", - наголошують у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
13.05.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
122
Простите, но на каком основании директора вообще имеют право собирать деньги за учебники, если школа должна быть в стороне от финансов?
для 111
Всі роки, що районний методичний кабінет "просив" передплачувати газету райжержадміністрації наша родина НЕ передплачувала. Рік НЕ передвлачувала. Другий. На третій перестали перестали передплачувати ще пару колег, бо ЇМ те газета буле НЕЦІКАВА. Ще через пару років - ще пару людей. Ні, частина колег і передплачувала, і НЕСЛА КВІТАНЦІЇ ДЛЯ ЗВІТУ. Та все ж - НУ НЕ ПОВИНЕН Полянский робити те, про що Ви його просите. Ну він же не дурень, щоб ТАКІ речі координувати. Загроза кадрових оргвисновків? Так нехай письмово вам видадуть довідку. Якщо виконають загрозу, то. знову ж таки - письмово повідомлять про ПРИЧИНИ. Повірте, якщо Ви ГОЛОСНО відмовлятиметеся, а ще якщо зумієте бути з кимось, лише тоді вас не мтануть принижувати подібними речами. А так-ну який дурень відмовиться ось так, просто користуватись вчительською покорою?
111
Районний методичний кабінет повідомляє, що триває передплата на газету райдержадміністрації на ІІ півріччя 2015 року. Інформацію, завірену підписом директора школи та печаткою школи, про передплату даного видання усіма працівниками закладу та ксерокопії усіх квитанцій надіслати до 16.06.2015 року за відповідною формою у методичний кабінет для звітності перед адміністрацією. висновок 1. пане Полянський, попросіть ще й цих не здирати гроші з освітян на непотрібну нікому газетку під загрозою кадрових оргвисновків (скорочень). Висновок 2. райметодкабінети ніхто скорочувати чи реформувати не буде, бо це інструмент для виколупування бабла для властьімущих. Амінь.
Бухой батя
А я здавать них***а не буду. На водку и так не хватает.
Олена
При сьогоднішній економічній ситуації,доведеться навчати на пальцях... Потрібно зробити символічну плату,але у всіх класах... Бо ці два страждають щороку, бо потрапили під нові стандарти. А з.плати у батьків "дуже стандартні"!!!
Dolf
Все хаят министерство. А ведь на самом деле все происходит на местах. Очень сочувствую министру. Проводить реформы с такими работниками отрасли просто не реально. Вот реальный случай: г.Киев, собрали в районо директоров. Повестка собрания- 9 мая. Всем необходимо сдать по 70 маков от школы в районно. И ВСЕ директора записывают. Соглашаются. НЕ ОДИН не встал и не возразил, на каком основании? За какие деньги и т.д.? Все боятся за свои места. Просто совдепия в головах. Так же и с учебниками. Бегут впереди паровоза. Все хотят изменений, но каждый на своем месте не чего для этого не делает. Следственно и меняться не чего не будет.
DiX
Викласти в паблік електронні версії і хай працюють на планшетах. В кого немає планшета, нехай держава забезпечує за рахунок міністерства. Якщо в міністерства немає коштів, нехай їдуть керувати в Ростов вслід за "папєрєдникамі".
1
Особливо подобається слово "поки". А потім буде: "Збирайте швидше"