Про збір коштів з батьків для придбання підручників для учнів 4-х та 7-х класів

Лист МОН № 1/9-233 від 08.05.15 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-233 від 08 травня 2015 року

Управління (департаменти) освіти i науки
обласних та Київської міської державних
адміністрацій

Про збір коштів з батьків для придбання
підручників для учнів 4-х та 7-х класів

До Міністерства освіти і науки України надходять звернення від батьків учнів та педагогів щодо того, що окремі керівники навчальних закладів та працівники місцевих органів управління освітою спонукають до збору коштів з батьків на придбання підручників, зокрема для учнів 4-х та 7-х класів, на 2015-2016 навчальний рік.

У зв'язку із зазначеним вище, зобов'язуємо взяти до уваги та довести до відома працівників міських та районних відділів освіти, методичних кабінетів, керівників загальноосвітніх навчальних закладів, що Конкурс оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів наразі ще триває (наказ МОН від 30.04.2015 № 503 "Про продовження конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів").

Після завершення Конкурсу матеріали та результати конкурсного відбору будуть предметом розгляду на червневій колегії Міністерства освіти і науки України. На підставі рішення колегії будуть видані відповідні накази МОН України про надання підручникам грифа "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" та про затвердження переліку підручників, що можуть друкуватися за кошти державного бюджету.

Вартість підручників залежатиме, першою чергою, від вартості паперу, поліграфічних послуг, а також їхніх накладів, які будуть уточнені після підведення результатів конкурсного відбору навчальними закладами оригінал-макетів підручників для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Як відомо, у 2015 році забезпечення підручниками учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватиметься згідно із Законом України від 28 грудня 2014 р. № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України". Ним встановлено, що «держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх навчальних закладів із числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів/інвалідів HII групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Придбання підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів за кошти державного бюджету здійснюватиметься шляхом проведення відповідних тендерних процедур. Механізм забезпечення підручниками згідно із зазначеним законом України натепер розробляється.

Також Міністерство освіти і науки України підготувало фінансові розрахунки щодо виділення з державного бюджету додаткових коштів для забезпечення учнів підручниками. Відтак, є неприпустимим та передчасним збір з батьків будь-яких коштів на придбання підручників.

Додаткова інформація щодо забезпечення підручниками буде надана.

Заступник Міністра в: Павло Полянський

Освіта.ua
08.05.2015

Популярні новини
Нещеплених освітян будуть відсторонювати від роботи з 8 листопада Кабінет Міністрів затвердив рішення про відсторонення від роботи нещеплених освітян
Київ закриває школи до 8 листопада Столичні школи припиняють відвідування здобувачів освіти з 23 жовтня до 8 листопада
Київ готується до переходу у «червону» зону Київ потрапить у «червону» зону карантину через стрімке погіршення епідемічної ситуації
Столична профспілка стала на захист невакцинованих освітян Профспілка закликала МОЗ скасувати рішення про обов'язкову вакцинацію освітян
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Станом на 24.10.2016 року учні 4 класу у ШДС "Перевесло" підрозділу освіти Дарницької РДА м. Києва не забезпечені підручниками, хоча кошти на їх придбання зібрали з батьків ще у кінці квітня 2016 року.
Вікторія
В закарпатській області,в м.Хуст, в школі №6, вимагають купити вже книги для першого класу, тому що на 67 дітей є тільки 29 буквариків, не кажучи вже про інші книги які потрібно купити для першачків. Дійшло до того, що примхою вчителів стало купівля плазми,для того щоб матеріал подавати на телевізорі. І це все за власний кошт батьків. В нашому місті, тільки в одній єдиній школі вимагать купити телевізор. Це просто абсурд.
aylav
Для Вікторія: А чому б і не придбати для своєї крихітки для класу телевізор чи плазму? Ви ж усі у Європу хочете, так і навчайте своїх дітей відповідно. Бо звикли у Радянському Союзі, що вам усі щось повинні. Платити треба за все по-європейському.
Коментувати
Лунтік
До керувалися, що грошей нема на підручники? Тексти підручників розмістіть в інтернеті. Батьки надрукують на принтері. Нічого у батьків гроші красти, сволочі бездарні.
мені стало цікаво
Вчитель, за законом, НЕ має права збирати кошти з дітей. В такому випадку (коли б то не було, сьогодні, чи у вересні) ХТО має збирати кошти на підручники? Чи вчитель, з власної необізнаності у наслідках, стане ПІДСТАВЛЯТИ СЕБЕ, і таки братиме до рук батьківські кошти?
вч.
Перший семестр цього навчального року учні 6 класу навчалися без жодного підручника. Рік закінчується, підручників з англійської мови, російської мови так і не отримали. В сільських школах вчителі деяким дітям зошити та ручки за свої кошти купляють. Так і будемо без підручників навчати.
Ego
Якщо в цьому навчальному році підручники для 6 класу почали надходити до бібліотек у жовтні, то з такою "прозорою" процедурою хоча б ми до грудня ціни на нові підручники дізналися