Рішення щодо медалістів ухвалює директор школи

Роз’яснення Міністерства освіти щодо нового порядку нагородження учнів за досягнення у навчанні

Рішення щодо медалістів ухвалює директор школи

Відповідно до нового Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні" питання контролю за видачею золотих або срібних медалей віднесено винятково до компетенції керівників загальноосвітніх навчальних закладів. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти і науки щодо питання нагородження випускників шкіл.

Також у міністерстві зазначають, що місцеві органи управління освітою, за винятком наявності особливих умов, позбавлені відповідних повноважень.

У Міністерстві освіти і науки, посилаючись на нове Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні", роз’яснюють, що претенденти на нагородження медалями визначаються керівниками навчальних закладів за результатами семестрового та річного оцінювання в 10 класі та І семестру 11 класу.

Однак учні, які за певних обставин не можуть підтвердити результати навчальних досягнень за 10 клас, зокрема ті, які навчалися у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, нагороджуються золотою та срібною медалями за результатами навчальних досягнень 11 класу.

Окрім цього, положенням передбачається можливість нагородження медалями учнів, які навчалися за екстернатною формою навчання. З цією метою нагородження екстернів здійснюється за результатами річного оцінювання та державної підсумкової атестації, оскільки екстернатна форма навчання не передбачає семестрового оцінювання.

Також медалями нагороджуються особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною та учні, які звільнені від уроків фізичної культури або зараховані до спеціальної медичної групи за станом здоров’я.

Освіта.ua
30.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Татьяна
Була 9 з історії у 10 класі. В 11 класі дпа з історії здав на 10, чи враховується та 9 що була , адже це один предмет з навчального плану.
Лилия
У меня первый семестр англ 9,но за год 10,а дпа 9...а история дпа 9..по идее то за один предмет,а это за другой..будет серебро?
Ростик
Якщо за одне ЗНО 9, то буде медаль і яка(всі річні і семестрові 10,11)??? Якщо за два ЗНО 9,то буде медаль?
Наталя
А якщо я відмінниця у всіх класах була і ЗНО здала на 10, 11 і 12. Але в 9 класі за ДПА з математики мала 9, то у мене буде золота медаль?
Марія
Якщо зно і дпа 10-11,10 і11клас теж відмінно.А лише 8клас одна 9.Медаль буде,і яка?
Оля
Якщо в 10 класі ІІ семестр з фізри 8, а все інше 10-11, чи буде срібна медаль??
Марія
Для Оля: залежно від того як написала зно і дпа
Коментувати
Alyona
Скажите, пожалуйста, если у меня нету девяток ни за десятый, ни за одиннадцатый класс, но по результатам ЗНО выходит 8 балов, есть надежда на что-то?
Олег
Для Alyona: Є надія тільки на те, що вчителі які тягнули вам оцінки будуть покарані! У мене за семестр 7 а ЗНО на 9.
Alyona
Зачем грубить и вообще судить людей не зная их?Не нужно, пожалуйста, судить всех под одну гребенку. Так, что надеюсь учителя, которые занижали Вам оценки будут наказаны.
Тетяна
Шкода, але якщо у вас 8 то медалі не буде, навіть срібною. Співчуваю.
Коментувати
Пилочка
Допоможіть.!!! В мене 9 балів за рік з хімії та фізики за 10 клас. За 11 клас я відмінниця...проте, (так як я написала ЗНО) в мене буде 9 балів в дпа. Чи може в мене бути срібна медаль?
Тетяна
Для Пилочка: Якщо у вас дві дев’ятки вже є, за 10 клас - хімія, фізика, то з української мови є вже третьою і це не дає вам права на отримання медалі. Сподівайтеся на краще, можливо все буде добре і з української мови буде10, тоді срібна медаль ваша!
Коментувати
slavko
Деебіл вінн у африці дебіл? Де здоровий гдузд ?
мама випускника
Але краще було б ,якби медалі відмінили зовсім.Тоді ніхто з учнів не очікував би на цю "винагороду" за свою працю.На урочистому врученні атестатів ніхто б не знав в кого який атестат,які в ньому оцінки.Менше було б фальшивих оцінок...Все було б справедливіше і чесніше.
Тетяна
Для мама випускника: кожна праця повинна винагороджуватися. Грамоти, подяки були придумані не даремно, а премії? Ми, дорослі, радіємо коли винагороджують нашу працю, а як діти? Одні пробили байдики, інші працювали, вчилися, виїздили на конкурси, олімпіади, а як ми знаємо це все відбувається у вихідні дні, а атестат всі отримають однаковий?!!! Деж здоровий глузд? І щодо "куплених" медалей, ті хто мають гроші, зараз не заморочуються над медалями, їх чада і так будуть навчатися у престижних закладах. А якщо, десь у сільських, або у маленьких містечках і завищують дитині бал, щоб дитина могла отримати медаль, то школа має на це право. Бо вчителі повинні винагороджувати кращих, щоб було на кого рівнятися, "наздогнати та перегнати", ось здорова конкуренція.
Коментувати
мама випускника
Дуже шкода що цього року не отримають очікувані медалі ті діти,які дійсно старанно вчилися 11 років,брали участь і здобували перемоги на олімпіадах,конкурсах.Їм дійсно важко буде це пережити.Старанні діти розуміють,що медаль має малу вагу при вступі,але для них вона була найбільшою очікуваною винагородою за старанну працю. Учні які вчилися не дуже добре,але йшли на медаль завдяки домовленості їхніх батьків і вчителів ,переживають менше.Для фальшивих претендентів медаль не має такої цінності. Тому ,на мою думку,учень який дісно старанно вчився,підтверджував свої знання на районних,обласних олімпіадах,конкурсах,але на Зно розгубився і зробив кілька помилок ,все таки повинен отримати медаль.І це повинно розглядатися не тільки у школі,але й на районному і обласному рівнях. Може для когось буде дивним мій коментар.Я знаю і прекрасно розумію що є багато фальшивих претендентів,але ЗНО може позбавити медалі і чесних,старанних дітей. Враховувати потрібно і те,що старанні діти більше переживали на...
Cветла
Також медалями нагороджуються особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною та учні, які звільнені від уроків фізичної культури або зараховані до спеціальної медичної групи за станом здоров’я. Нужно забеременеть, чтобы медаль получить?
Аня
якщо в 10 класі та в 11 класі перший семестр відмінно ,то я отримаю золоту медаль чи все залежить від того як я напишу ЗНО?
Володимир
Для Аня: мене також хвилює це питання?
Тетяна
Для Аня: Якщо ви добре вчиталися в наказ, то мали б зрозуміти, що директор школи та педагоггічна рада затверджуюють ПРЕТЕНДЕНТІВ на медалі за оцінками 10-го класу, та 1 семестру 11 класу. Нагородження медалями (витяг з наказу): 2.1. Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану. 2.2. Срібною медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання та державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів та достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше ніж з двох предметів навчального плану І як ви бачите, ДПА має велике значення, яку медаль ви отримаєте, та чи отримаєте її взагалі.
марія
А як тоді зрозуміти пояснення міністерства де не має мови про дпа?
Коментувати
Методист РМК
Директори звертаються до місцевих відділів освіти за допомогою. Адже не зрозуміле одне запитання: "Чи має право учень на золоту медаль, якщо у нього низький бал за резульатами ЗНО з української чи ті, хто мали отримати золоту медаль тепер отримають срібну?". В обласних управліннях освітою на це запитання теж немає однозначної відповіді. А цього минулого коментаря, то дійсно більшість медалістів тянуть, а їхні батьки бігають до райво з подарунками, і мало хто може відмовитися від них. Насправді прикро за тих учнів, які дійсно знають предмет, і підтверджували свої знання на обласних і Всеукраїнських олімпіадах, а на ЗНО розгубилися через хвилювання і зробили декілька помилок. Про скасування нагородження медалями - повністю підтримую.
Хоббіт
Для Методист РМК: А якщо не розгубилися, а просто втратили бали через неякісні завдання? Таке враження, що МОНУ разом з конторою пана Лікарчука (не знаходжу іншої назви для цих горе-професіоналів) вирішили просто "відстріляти" медалістів і просто потенційних вступників, щоб розчистити собі дорогу до закриття вузів... А відмінити медалі ніхто не наважиться - для "потрібних" дітей "потрібних" батьків це додаткові бали при вступі. Тому не чекайте, що вам хтось відповість. Чим більше туману - тим легше керувати.
Otto
Для Хоббіт: Ну і навіщо вам ті медальки ? Толку з них ніякого. Та й аналіз минулого року показав, що майже 90% медалістів липові. Я так розумію, що це ниття від типового потенційного трієчника-петеушника ;)
Методист РМК
Але питання залишається: "Чи має право учень на золоту медаль, якщо у нього низький бал за резульатами ЗНО з української чи ті, хто мали отримати золоту медаль тепер отримають срібну?"
Коментувати
Natalya Levitska
То казали, що взагалі медалі треба відмінити як пережиток минулої системи, а тепер придумують "нові" правила - де логіка? Навіщо платникам податків витрачати кошти на нікому не потрібну бляшечку?
Дуже розчарована вчителька
Для Natalya Levitska: Може б справді ці медалі відмінили. Вже достало це окозамилювання! Адже всі прекрасно знають цю схему: на початку 10 класу визначають обраних (офіційна назва "претенденти") і 2 роки всі вчителі дружно тягнуть їх до медалі. І не дай Бог якомусь вчителю піти проти течії... В кого не так - поділіться!!!!
007
У нас вся система образования и не только прогнившая и что ..... Давайте вообще школы и вузы закроем и сэкономим кучу бюджетных поступлений. Если человек достоин - пусть получет. Другое дело маленькие волчата, которые ради этого кусочка идут на все, а за душою пусто....
учителька
Для дуже розчарована вчителька:Так,звичайно,що так!Із власного досвіду:кілька років тому я поставила "5" за контрольну не то що "липовій",а "мильнобульбашковій"медалістці(бо учительська дочечка).Боже,який Армагедон піднявся!Кінець семестру,треба виставляти тематичні,а поганюча оцінка все зіпсувала!Справа ледь не дійшла до переписування шкільного журналу.Та якось виправили,золота медаль знайшла свого героя,дитина пройшла на платне навчання.Потім у кулуарах я чула і від директора,і від колег,що вчинила правильно,і вони мене розуміють.Та сваритися з мамою медалістки ніхто не хоче,бо живуть у одному селі.Другий приклад:21 рік тому я закінчила школу із золотою медаллю,працювала на неї 11 років,як папа Карло.Та коли при врученні атестатів відзнаку отримали ті,хто весь час перебивався із 2 на 3,ховаючись за батьків-хазяїв життя,я свою закинула так далеко,що й тепер не можу знайти.Мені здається,ніяких нагород не треба,винагородить життя.Якщо заслуговуватимуть,а не кидатимуться на...
Коментувати
Ма"яна
тобто якщо ЗНО з української мови і літератури написати погано,але за оцінками в школі я йшла на медаль,то медаль все одно я матиму ?
Марина
Для Ма"яна: прочитайте Положення "Золотою медаллю нагороджуються випускники навчальних закладів, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану..." В Положенні є і про срібну медаль. Наскільки я зрозуміла, якщо ЗНО тоб-то державна підсумкова витягне на 9 то буде срібна, якщо ні то не буде ніякої.
марія
Положення пише так, а пояснення до положення пише,що враховувати дпа тільки для екстреній. Два міністерські документи, а котрим керуватися?
Коментувати
Катерина
А если у меня в десятом были две девятки, а в одиннадцатом все 10 ?то получу?
Анастасия
Для Катерина: будет серебряная
Катерина
А мне учительница сказала,что не получу потому, что в I-ом семестре 10-ого класса у меня были 3 девятки, но в конце я исправила и в итоге две годовые девятки)
завуч
вчителька правильно сказала, бо і в семестровому і в річному оцінюванні не повинно бути більше двох дев’яток.
Коментувати
Катерина
А если у меня в десятом были две девятки, а в одинадцатом все 10 ?то получу?
мила
Для Катерина: Для мама випускника: с вами можно отчасти согласиться. несколько лет назад в аттестат включили результаты ЗНО. моей племянницы подруга была сильнейшей в классе, действительно толковая девчонка. на математику у неё поднялась очень высокая температура, девочка не захотела возиться с пересдачей ( доп. сессия) и сдала на "4". в итоге- серебрянная медаль вместо золотой. но было много детей, когда даже серебро " полетело". А племянница подтвердила золото.
мила
Для Катерина: неа. только отличные оценки за 10 и 11 класс.
Коментувати
марія
Згідно цього пояснення учні,що мають за дпа тобто зно з україни мови низькі бали мають право на медаль?