Шкільних медалістів визначатимуть по-новому

Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про золоту медаль та срібну медаль

Шкільних медалістів визначатимуть по-новому

Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про золоту медаль та срібну медаль, яким визначено механізм нагородження школярів за досягнення у навчанні. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки і вже пройшов процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.

Затвердження нового положення про золоту медаль та срібну медаль викликане необхідністю приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України. Попереднє положення про нагородження учнів за досягнення у навчанні визнано таким, що втратило чинність.

Документом передбачено, що нагородження золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні" та срібною медаллю "За досягнення у навчанні" є видом морального стимулювання випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності.

Список претендентів на нагородження золотою або срібною медалями визначається керівником навчального закладу за результатами річного оцінювання в 10 класі та першому семестрі 11 класу і затверджується на засіданні педагогічної ради шляхом прийняття відповідного рішення.

Учні, які не можуть підтвердити результати навчальних досягнень у 10 класі з незалежних від них обставин (навчання у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо), нагороджуються золотою та срібною медалями за результатами навчальних досягнень в 11 класі.

Положенням встановлено, що золотою медаллю нагороджуватимуться випускники шкіл, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану (крім осіб, які навчаються за екстернатною формою навчання).

Срібною медаллю нагороджуватимуться випускники, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів та за результатами семестрового, річного оцінювання та ДПА мають досягнення у навчанні 10-12 балів та достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше ніж з двох предметів навчального плану.

Рішення про нагородження претендентів золотою або срібною медалями має ухвалюватися на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу.

Бути нагородженими медалями матимуть можливість учні, які продовжують здобувати повну загальну середню освіту в професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації.

Документом передбачено, що підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом коригування не дає підстав для нагородження випускників золотою або срібною медаллю.

Також претенденти на нагородження золотою або срібною медаллю не можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації, за деякими винятками.

Освіта.ua
15.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аня
В першому семестрі 10 класу була9 з фізики, але річна за 10 клас була 10, В 11 класі за перший і другий семестр 10. Всі інші оцінки10 11. Чи можу я претендувати на золоту медаль?
Влад
Для Аня: дитино, навіщо тобі та медаль? Повісити та любуватися на неї? Вона ж більше користі не принесе.
Коментувати
Таня
Чи буде у мене срібна медаль якщо за перший семестр з алгебри та геометрії було 9 а оцінка виставляється з математики тільки одна - 9 і є ще одна 9 з іншого предмету?
Галина
Для Таня: чому це одна оцінка? Це ж 2 предмети
Таня
В АТЕСТАТІ ПИШЕТЬСЯ ЛИШЕ МАТЕМАТИКА І СТАВИТЬСЯ ОЦІНКА 9
Галина
Для Таня: перший раз таке чую. дпа здається дійсно з математики, а предмети виставляються за кожним предметом окремо. це з цього року якесь нововведення?
Коментувати
Максим
Я повний відмінник, здаю 3 ЗНО. З української мови та літератури в ДПА враховується лише укр. мова. Якщо напишу мову на високий бал, але літературу не дуже, то в атестат всеодно буде оцінка за укр. мову. Отож, дадуть мені медаль чи ні???
ABCD
Для Максим: Ти лузер, а не "повний відмінник"
Максим
Тобі видніше???????????? Але не бачу потреби готуватись до літератури, якщо в українські ВНЗ не маю намір вступати)
ABCD
Чому тоді такого готового до підкорення вершин закордонної освіти цілеспрямованого прагматика цікавить якась там медаль? Нелогічно) Іди спати, дитино.
Коментувати
Володимир
Якщо я відмінник в 11 класі але наприклад з ЗНО буде одна 9.Чи дадуть мені похвальний лист?
Єлизавета
Доброго дня.Якщо у мене стоїть 9 у першому семестрі 10 класу ,а у другому її немає то чи можу я отримати золоту медаль? Підскажіть будь-ласка ,чи зможуть учні виправити оцінки ,якщо карантин2020 продовжуть до серпня?
Оксана
Доброго дня .Підкажіть , чи може випускник претендувати на медаль ,якщо він перебував у підготовчій групі з фізкультури?
Анастасія
Якщо в 1 семестрі одна 9,а в 2 семестрі 10,а річна 10 то буде золота медаль??? Скажіть будь-ласка для мене це дуже важливо!
Христя
Якщо в 1 семестрі дві дев‘ятки(10 клас),а в другому їх нема,але з іншого є одна 9,то чи буде срібна медаль?За річну всі 10
Христя
Якщо в 1 семестрі дві дев‘ятки(10 клас),а в другому їх нема,але з іншого є одна 9,то чи буде срібна медаль?
@vk.viktoria13gmail.com
Доброго дня, в мене дві 9 з різних предметів за семестр в 10 класі тоді в 11 в мене допустимі ці дві 9 з тих самих предметів що і в 10 класі чи можуть бути дві 9 але з інших предметів?
777
Для @vk.viktoria13gmail.com: Ви про що? Чи можуть бути 9-ки? Так і 6-ки можуть бути! Чи можете Ви претендувати на медать? Якщо 9-ки лише 2-х предметів - то срібна, а з 4-х (2-х зараз і 2-х інших потім), то жодної медалі. Здайте спочатку ДПА! Медаль нічого не варта і ніде не враховується.
Коментувати
Ірина
Чи може у медаліста стояти поточна оцінка 6 балів, хоча за тематичну вийшло 10 балів
Аля
Доброго дня іду в 10 клас хочу бути медалісткою,але з правознавства у 9 класі стоїть 8.А так як правознавство виставляється у свідоцтво у 11 класі,то ця 8 може вплинути на медаль чи ні?
Галина
Для Аля: Забудь про медаль і просто вчись. Оцінки не є показником знань, а медаль ніяким чином не впливає на Ваше подальше життя (ні при вступі, ні в роботі). Якщо це звісно чисті амбіції та бажання постояти з медалюю перед публікою, то старайся. Згідно положення, враховуються ише результати старшої школи (є у вашій школі правознавство в 10-11 класі?). Але набагато краще буде, якщо ЗНО здасте на 200 балів: і перед публікою постоїте, і при вступі допоможе, і в дагатьох регіонах місцева влада таким випускникам призначає або премію або стипендію з місцевого бюджету.
Коментувати
Віка
Чи можна отримати золоту медаль ,якщо в 10 класі за перший семестр є дві дев’ятки ,але усі річні за 10-11 класи 10-12 балів?
Мама выпускника
Мой сын закончил музучилище. Средний балл аттестата (его выдают после 2 курса) 9,8, потому что завуч запрещает учителям по общеобразовательным предметам ставить выше 10, а сама поставила 9 по истории всемирной и 8 по истории Украины, так и сказала, что мы медалей не даем, нам проблемы не нужны. И об этом мы узнали позже, когда ничего уже нельзя было изменить. Очень правильно, что аттестат почти не важен сейчас, а важно ЗНО, а медалисты - всякое бывает. Если с учителей жестко требовать за сорвавшихся медалистов, они тогда вообще никому не будут ставить высокий уровень. Тем более - 181 - медаль подтвердил, а на бюджет и не факт, что поступит.
Вікторія
Доброго дня, у мене є таке питання до Вас: якщо вчителі недооцінювуть дітей у школі, а потім дитина написала ЗНО на відмінно, і могла отримати золоту медаль, а тих, що тягли на золоту написали на 7-8-9 балів і провалили всі предмети; можна написати заяву до Вас, що вчителі не правильно оцінюють дітей? І директор прямо сказав, коли вручали дипломи: " Тебе просто трішки хтось колись не дотягнув",- це нормально? У мене є безліч фактів, що це вже не перший раз так, що дитина, яка навчалася на 9 написала на 10-11 балів.
Галина
Для Вікторія: до кого до Вас? До народу України? Ви розумієте, що пишете коментар під статтею освітнього порталу, а не на сайт якогост закладу? Щодо оцінювання: колись мійтато (завідуючий кафедри математики) навчив мене, що головне не оцінка, а те як ти знаєш. Потім мого сина вчитель відправив на міську олімпіаду зі словами: "в тебе погоні оцінка тому в тебе немає іншого виходу", а коли він здобув 2 місце, директор викликала вчителя аби з’ясувати, що може він не вірно оцінює дитину. Коли виставляли річні оцінки в 11класі вчителька з укр.мови запропонувала на вібір 9 або 10, він обрав 9, а ЗНО написав на 11. Все це ніяк не вплинуло на його встцп, осцільки вага атестату 5% конкурсного балу. Він вступив на бюджкт за 1пріоритетом. Навіщо Вам розбірки і скандали? Вони нічого не варті. Навчіть дитину, що це не має значення
Вікторія
Я все розумію, просто дитині дуже сильно прикро. Чому дочкам і синам бізнесменів, лікарів, вчителів підвищували бали, а моїй дитині, яка ночами не спала а вчилася хімію і фізику аби здобути гарну оцінку ставили 8-9? Чому так? Це справедливо? Коли дитина давала списувати відмінникам, і як висновок у неї 9, а у відмінників 11. Все це тому що у мене немає бізнесу, я не працюю на елітній роботі, тому, що я проста людина... Розумієте, це не справедливо, за 1 семестр в 10 класі у табелі були самі 10, і дві 9. Дуже сильно зрадувалася, що буде срібна медаль... І ось син приносить табель, а там 8-9 балів в 6 предметах, всі інші по 10. І я, і син не повірили цьому... За 11 клас так само, а ЗНО з 3-х предметів написав на 10-11 балів. У школі повинні були бути 3 золоті медалі, а було лише 2... І діло не в тому що це не має значення, а в тому, що дитина хотіла доказати сама собі, що він може бути гордістю школи, але на жаль, він лише моя гордість! І я ним дуже сильно пишаюся.
Галина
Для Вікторія: дитині прикро, тому, що Ви про це говорите. А якби Ви її похвалили і сказали "Яка ж ти молодець, як гарно здала ЗНО" і ніяким чином не порівнювали з оцінками в журналі, то вона б про це також не думала. Донькам бізнесменів та депутатів, які навчаються в гімназіях, ліцеях колегіумах ставлять куди нижчі оцінки ніж звичайним дітям в селі, де якщо не поставили 12, то це означає що вчителька недобре до батьків ставиться (я працювала в коледжі і такого наслухалась від мам та баб вступників, що вуха в’януть і бачила дітей з атестатами 11-12 балів, які і на 8 не тягли. І це були не діти депутатів, а прості сільські діти. Гордість школи - це не медаліст (якими часто є звичайні зубрилки та підхаліми), а той хто стане успішним в житті і зможе потім прийти до школи та дати поради дітям
Коментувати
Марія
Я в школі повна відмінниця, за 10-11 клас не було ні одної 9, а тепер здаю чотири зно. Чи дадуть срібну чи золоту медаль, якщо два(чи всі три) з цих трьох предметів я здам на 9 ДПА?
Галина
Для Марія: ні
I
Якщо дві "9" з предметів ДПА, то отримаєте срібну медаль. Якщо "дев’яток" буде три, то медаль не отримаєте.
Коментувати
Володимир
Чи можна отримати срібну медаль, якщо із одного з предметів дпа 9, а річні і інші дпа вище 10?
Настя
А якщо я здаю 4 ЗНО, 3 з них ДПА, і математику тільки для себе, вона не зараховується як ДПА, то чи буде вона мені впливати на золоту медаль, якщо я здам погано?
I
Для Настя: якщо математику Ви не обирали як предмет для ДПА, а обирали історію як ДПА, то на атестат результат ЗНО з математики не впливатиме. Удачі!
Коментувати
Катерина
Чи можна отримати золоту медаль якщо в 10 класі маєш дві дев’ятки а в 11 класі виправляєш їх на 10-ки.І дпа здав на 11-ки й 12.Буду вдячна за відповідь.
влад
Для Катерина: навіщо Вам та медаль? Ви її нікуди 6не приткнете, пільг вона не надає ніяких при вступі. Зараз головне ЗНО
Таня
Для Катерина: У сина була одна 9 за 1 семестр 10 класу, ДПА в 11 класі - 11, 11, 12, отримав срібну медаль.
Коментувати
Андрій
А якщо в 10 класі в першому семестру 3 дев’ятки , а в другому семестрі вже 10 то можна розраховувати на медаль?