Osvita.ua Середня освіта Шкільних медалістів визначатимуть по-новому
Шкільних медалістів визначатимуть по-новому

Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про золоту медаль та срібну медаль

Шкільних медалістів визначатимуть по-новому

Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про золоту медаль та срібну медаль, яким визначено механізм нагородження школярів за досягнення у навчанні. Відповідний наказ підписаний міністром освіти і науки і вже пройшов процедуру реєстрації у Міністерстві юстиції.

Затвердження нового положення про золоту медаль та срібну медаль викликане необхідністю приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства України. Попереднє положення про нагородження учнів за досягнення у навчанні визнано таким, що втратило чинність.

Документом передбачено, що нагородження золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні" та срібною медаллю "За досягнення у навчанні" є видом морального стимулювання випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів і форм власності.

Список претендентів на нагородження золотою або срібною медалями визначається керівником навчального закладу за результатами річного оцінювання в 10 класі та першому семестрі 11 класу і затверджується на засіданні педагогічної ради шляхом прийняття відповідного рішення.

Учні, які не можуть підтвердити результати навчальних досягнень у 10 класі з незалежних від них обставин (навчання у навчальних закладах на тимчасово окупованій території України, в окремих населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, тощо), нагороджуються золотою та срібною медалями за результатами навчальних досягнень в 11 класі.

Положенням встановлено, що золотою медаллю нагороджуватимуться випускники шкіл, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації мають досягнення у навчанні 10-12 балів з предметів навчального плану (крім осіб, які навчаються за екстернатною формою навчання).

Срібною медаллю нагороджуватимуться випускники, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів та за результатами семестрового, річного оцінювання та ДПА мають досягнення у навчанні 10-12 балів та достатній рівень (не нижче 9 балів) не більше ніж з двох предметів навчального плану.

Рішення про нагородження претендентів золотою або срібною медалями має ухвалюватися на спільному засіданні педагогічної ради та ради навчального закладу.

Бути нагородженими медалями матимуть можливість учні, які продовжують здобувати повну загальну середню освіту в професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації.

Документом передбачено, що підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом коригування не дає підстав для нагородження випускників золотою або срібною медаллю.

Також претенденти на нагородження золотою або срібною медаллю не можуть бути звільнені від державної підсумкової атестації, за деякими винятками.

Освіта.ua
15.04.2015

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ліля
Якщо 3 предмети здаються як дпа і зно, а 4 лише як зно чи впливають його результати на медаль?
Світлана
Для отримання золотої медалі беруться до уваги поточні оцінки та тематичні, чи тільки оцінки за семестр? Наприклад, за семестр немає 9,але з контрольної та тематична є. То тоді на золоту можна уже не розраховувати?
Світлана
Підскажіть, будь ласка, якщо 10-11 клас усі оцінки не нижче 10, але в першому семестрі 11 класу є дві скориговані оцінки, при успішному результаті ЗНО, можна розраховувати на золото?
Юля
Для Світлана: Документом передбачено, що підвищення результатів семестрового оцінювання шляхом коригування не дає підстав для нагородження випускників золотою або срібною медаллю. Невже так важко прочитати текст
Коментувати
Світлана
Якщо в І семестрі дві скореговані оцінки з 9 на 10, а в ІІ все на відмінно. Це вплине на отримання золотої медалі?
Ollesia
Шановні форумчани. В 2019 році почнуться вибори прeзидeнта Украіни. Рeкомeндую вам проголосувати за чeсну, прозору і добру людину—Порошeнка Пeтра Олeксійовича.Порядна, хороша, доброчeсна—ось яка.характeристика цієі людини. Ця людина дбає про добробут громадян нашоі дeржави. І я сподіваюся, що.в нього вийдe покращити eкономіку нашоі.краіни. Майдан пeрeміг російську.владу! Майдан добився дружби з Європою і США! Я вважаю, цe.вeличeзною пeрeмогою всієі Украіни. А російським кланам головнe дірватися до влади, алe ми пeрeможeмо. Слава Украіні!
Андрій
Для Ollesia: Ооо, воістину, воістину сама порядна людина. Вірте люди, так, повірте, це найчесніша людина, а ще Віталій-мер, він також дуже чесний, кияни знають. Лише ці люди дбають про наш народ. Навіть на Мальдівах Петро дуже погано спав, бо думав про народ. А уявляєте наскільки важко було їсти зранку тунець з кокосом, знаючи як нелегко простим українцям? Отож! А тому обов’язково — голосуйте тільки за Петра Інкогніто
Коментувати
Марія
Скажіть’якщо в 10 класі даі 9 з математики іанглійськоі мови в1 та 2 семестах і за рік і такі ж оцінки в 11 класі з тих же самих предметів тоді як щодо срібла?
Олеся
Для Марія: мeдали нe будeт. Можно иметь только две девятки, а у Вас их уже шесть
Коментувати
кненк
Я никогда не был отличником, но был твердым хорошистом ( оценки были 9, 10), в 8 и 9 классе-были в году только 2 девятки.И вот я в 10 классе и решил закончить школу с золотой или серебряной медалью Получу ли я медаль, если закончу 10 и 11 на отлично(в том числе и в семестрах) и отлично сдам зно? И я слышал, что если претендент на медаль плохо напишет зно, то школе будет плохо.Правда ли это? И еще, если у менябудет все отлично но по 2 предметам зно получу девятки.Б удет серебрянная?
Богдан
Я никогда не был отличником, но был твердым хорошистом ( оценки были 9, 10), в 8 и 9 классе-были в году только 2 девятки.И вот я в 10 классе и решил закончить школу с золотой или серебряной медалью Получу ли я медаль, если закончу 10 и 11 на отлично(в том числе и в семестрах) и отлично сдам зно? И я слышал, что если претендент на медаль плохо напишет зно, то школе будет плохо.Правда ли это? И еще, если у менябудет все отлично но по 2 предметам зно получу девятки.Б удет серебрянная?
Юля
Для Богдан: Будет. Другой вопрос: а зачем вам это? Сейчас медаль - пустое место!
Коментувати
vladislav
Скажіть будь ласка, чи буде в мене медаль якщо я маю підготовчу групу з фізкультури (оцінки в мене всі високого рівня)?
Колишній медаліст
А чого варта теперішня медаль, якщо цього року її можна було отримати за 32% (15 із 47) помилок на тесті з історії?
студент
Знаємо таких медалістів, які до десятого класу, єлі тянули ярмо науки! а в 10 та 11, бац- і золоті медалі отримали!!! хоч всі знають, які вони неуки!!! Ясно ж чому вони ЗНО скласти розумні дітки не можуть!!! Медаль повинна видаватись дітям, які відмінники всі 11 років!!! Тоді вона буде чогось варта!
Майя
Тоді підскажіть будь-ласка. чому в положенні пункт 1.3 написано, що претенденти на золоту та срібну медалі беруться за результатами річної оцінки за 10 клас та семестрової за 11?
Світлана
Напишіть будь-ласка, в 10 класі за перший семестр одна 9, річні всі 10,11,12, за 11 клас семестрові та річні також 10,11,12 ЗНО теж одне 10 балів друге 11, третє 12, олімпіади призові місця, чи можна отримати золоту медаль?
Flower777
Для Світлана: ні,лише срібну
Коментувати
Катерина
Напишіть будь-ласка, чому в положенні від 31 березня 2015 року в пункті 1.3 написано, що претендентами на золоту медаль є учні, які отримали за 10 клас річну а за 11 семестрову високі оцінки, а в реальності за 10 клас рахуються бали за 1 і 2 семестр, чому виходить розбіжність між положенням і реальністю, і як за 10 клас рахуються бали?
Марія
Скажіть будь ласка якщо ЗНО і ДПА з всіх предметів 10-11,10 і 11 клас теж все 10 і 11,а лише в 8класі одна 9,то на яку медаль можна розраховувати?
Наташа
Скажіть будь-ласка за період 10 і 11 класу семестрові і річні оцінки 10 та 11 балів, а ДПА 2 предмети по 9 балів. Чи може бути срібна медаль?
Богдан
Для Наташа: Возможно, спросите у учителей.
Коментувати
Мирослава
Скажіть будь ласка все відмінно лиш одне Зно на 8 чи буде срібна медаль
Oksana
Для Мирослава: Нажаль ні
Коментувати
dreamer
якщо в мене за 10 і 11 клас бал з біології 11 а дпа я написав на 9 у мене золота медаль може бути?
Wesley
Це правда , що медалістам медалі прийдуть після 23 чисел ?А як тоді бути на випускному дітям які підтвердили медаль?
Оксана
Сьогодні надали таку інформацію що їх лише оголосять а такі діти не отримають ні медалі ні документи на випускному вечорі.
Коментувати
Ден
Чи можна подати апеляцію на золоту медаль, якщо лише одна річна оцінка 9 , а всі інші 10 і ЗНО на 10 ?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!