В УЦОЯО готові проводити ДПА у формі ЗНО

УЦОЯО готується внести пропозицію, щоб з 2016 року випускники шкіл складали ДПА у вигляді зовнішнього оцінювання

В УЦОЯО готові проводити ДПА у формі ЗНО

Український центр оцінювання якості освіти готується внести пропозицію, щоб з 2016 року випускники шкіл складали ДПА у вигляді ЗНО не лише з української мови і літератури, а ще з двох предметів, які обиратимуть самостійно. Про це під час проведення прес-конференції у Львові сказав директор УЦОЯО Ігор Лікарчук, повідомляє департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації.

За його словами, в УЦОЯО також готові проводити державну підсумкову атестацію школярів у формі зовнішнього ЗНО для випускників коледжів і техніків, а також запровадити комплексний тест для випускників 9 класів.

Як відомо, загальноукраїнський тест з української мови і літератури, який вперше складатимуть усі випускники шкіл, відбудеться 24 квітня.

З метою дистанційної підготовки до тестування учасники ЗНО можуть використовувати сайт ЗНО онлайн, на якому представлені всі завдання тестів зовнішнього оцінювання, що були запропоновані абітурієнтам Українським центром оцінювання якості освіти з часів запровадження незалежного тестування.

Для отримання інформації про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію 2014 року приєднуйтесь до групи Абітурієнт 2015 Вконтакте або Освіта.ua на Facebook.

Освіта.ua
03.04.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юличка
Зачем ЗНО после 9-го??? Лучше бы сделали уже в 2018 хотя бы...
Ната
ДПА потрібно відмінити взагалі, як в 9 так і в 11 класах, це все лише навчає наших дітей лицемірству. Зно проводити і після 9 і після 11 класу, але після закінчення навчання, а то вивчаємо нові теми і вже здали ЗНО. А для того щоб вивчалися всі предмети, а не лише ті по яких буде ЗНО, потрібно ввести комплексний тест по всіх предметах.
МЕДАЛІСТ
СКАСУВАТИ МЕДАЛІ ЯК ПЕРЖИТОК СОВЄТІВ!!! І корупції стане менше!!!
Наталя
У школі є критерії оцінювання і згідно них виставляється оцінка. Я не проти ЗНО - це стимул для навчання учнів, але оцінка ЗНО рейтингова. Вважаю це суперечкою і несправедливістю. Діти повинні точно знати які завдання врахують у ДПА
ДПА
Ще раз доказано,що все здавна мае свое мiсце: ДПА - у школi, ЗНО - при вступi!!! "ЯК НЕ МУДРУЙ,А ПРАВДИ НIДЕ ДIТИ..." Ми переконались на ЗНО цього року у 11кл.
Викладач ВНЗ
Повністю згоден з Думка та Правда,. Вступ тільки через систему ЗНО і для абітурієнтів на базі 9-ти класів ОСОБЛИВО!!!!
думка
А ще як придумають ЗНО у 9кл.,також буде провалено,то що тодi?Варто зупинитися iз ЗНО у школах,а проводити лише при вступi чи то до вузу,чи то до коледжу.Школi досить ДПА.А це тому,що у учнiв рiзнi рiвнi знань,але всi вони е особистiстю, неможна принижувати!!! Це все показано цього року у 11 кл.
правда
Для думка: Тоді хабарі у коледжах (особливо медичних) не будуть давати слабі учні, а будуть учитися достойні.
Коментувати
Vik
Якщо з нашої освіти заберуть безглузду ситуацію, коли школа сама себе оцінює, причому дуже суб’єктивно і завжди на власну користь, то це стане справжньою революцією. Нарешті виникне у батьків та учнів потреба здобувати знання і шукати вчителя, а не приставати на корупційні схеми. Проте в це слабо віриться. Особливо після наміру скоротити апарати районних відділів освіти. Не скоротили, розкидали ставки по школах, а вся братва і далі працює на своєму місці. Зате школам зрізали премії за результатами року та всі інші можливі виплати. От такі то реформи.
для чого?чи потрібні ЗНО після 5-6-7-8класів?
Для чотири: а щоб адміністрація перестала вимагати від вчителя виставити ті оцінки, які просить тато-мама високотанезовсімпосадовець. Ви пройдіться по школах, де мендалістів за і більше. Ви подивіться - діти "поважних" осіб усі мендалісти. ТО є нормальним???
для чукчі
а знаєте - корінні селяни ЗА те, щоб села знищували. Вони власних дітей на село і не націлюють. Відправляють до міста із тим, щоб діти шукали роботу у великому місті, або за кордоном. А от щодо іспитів у формі ЗНО після 6-7-8-9 класів - то толкова штука. Не всі дітки мають можливість тренування власної психіки, приймаючі участь у різного роду змаганнях, особливо коли тато-мама допоможе, або навчаючись в музичній-художній-спортивній школах. А отже таким дітям і варто дати можливість спробувати, що ж воно таке- коли знання-вміння перевіряються
1
Для для чукчі: Ну не здадуть учні 6-9 класів ЗНО і що? Яка процедура далі? Учня залишать на другий рік, виженуть зі школи? Звичайно, ні! То навіщо розводити видимість бурної діяльності? Сьогодні взагалі немає потреби учням напружуватись у школі: нічого не вчить - винен вчитель, задали домашнє завдання - вчитель-звір. З класу в клас все одно переведуть, атестат сьгодні можна і з одиницями отримати - він нічого не важить при вступі. То навіщо напружуватись, навіщо здавати ЗНО в 6-9 класах? Тому зрозуміло, що при сьогоднішній системі освіти учням, батькам такі іспити не потрібні. А всі ми знаємо кому і для чого потрібно зно у середніх класах.
Той, хто прагне на цьому заробити,
Для 1: той і повинен зробити так, щоб його діяльність принесла користь. Далі. На сьогодні оцінка 1 ставиться дитині за те, що прийшов на іспит-підписав листок-сдав його. Один-то є ПОЗИТИВНИЙ бал. Тобто з цього боку все нормально.Далі.Атестат з одиницями можна отримати.Та коли в мене учень отримав 3, а його не брали до ПТУ,отоді його менший брат почав працювати на трішечки більше,аніж 4.То була дія.Інша дія,але вже від тих,хто створює правила гри.Можна-виставити "не атестовано" і абона повторний курс, або дозволити дитині йти далі, НЕ вивчаючі предмета, який викликає такі великі труднощі.Певно і до атестату його виставити як або"не атестований", або"на вивчав".При бажанні ті,хто отримує за правила гри гроші, мають те прописати.Якщо ж учень в школі не напружується, то через десяток років ми станемо,як країни більш розвинені, шукати мізки у вихідців із стран Африки.
Коментувати
Лікар чукча
Не турбуйтеся, шановні, за економію. не переживайте про те, як добиратимуться діти до школи. ми вже все за вас продумали. сільські школи закриємо - от вам і економія, і дітям добиратися не треба буде нікуди. і нам премія за економію. Я от думаю, чи не увести ще одну інновацію. Здавали ж раніше у 6, 7 та 8 класах екзамени - от і резерв для ЗНО для наступних років. Ура, таваріщі!!!
РАЗДВАТРИ
Я бы назвал бы наше Министерство образования "декабристами" , ибо " страшно далеки они от народа".Мне так кажется, что последний раз они были в школе на собственном выпускном, а сейчас тужатся придумать какие-то реформы. Особенно Ликарчук-вдруг ставший диктовать "моду" в сфере образования.Не от этого ли человека многое в нашей сфере зависит последние несколько лет?.А глазки его открылись только сейчас?
чотири
Для РАЗДВАТРИ: Головне,що iншi не заперечують,а тупо йдуть за цим ЧИНОВНИКОМ,а що з того вийде,нiкого не цiкавить...Мiг би хоч Полянський подумати, що робити?Для чого в школi ЗНО?При вступi ТАК!!!
для чого?
Для чотири: а щоб адміністрація перестала вимагати від вчителя виставити ті оцінки, які просить тато-мама високотанезовсімпосадовець. Ви пройдіться по школах, де мендалістів за і більше. Ви подивіться - діти "поважних" осіб усі мендалісти. ТО є нормальним???
Коментувати
zzz
Якщо у 9 кл ЗНО, то укр.мова окремо вiд укр. лiт. Та не всiм треба укр.лiт. А взагалi, я проти ЗНО у 2016р.Потрiбно уводити пiзнiше,тим. учням,якi навчаються за новобранцев програмою.
zzz
Виправлення:ЗА НОВОЮ ПРОГРАМОЮ!
Коментувати
555
Цікаво, де візьмуть кошти? За ДПА в школах вчителям не платять, а на ЗНО потрібне фінансування. Економимо!
Завуч
Не розумно учню здавати ДПА і ЗНО з одних і тих же предметів, як це робитиметься в цьому році. Не бачу сенсу в ДПА у 11 класі взагалі! Учні здають ЗНО і цього досить!
VVV
Для Завуч: Підтримую. ДПА в деяких школах зводиться до банального списування, а неуки вміють це робити краще від старанних учнів.
наталя
не в деяких - а в більшості....
списування
то є наслідки. Варто ліквідувати причину
Коментувати
Олег
Цікаво, як пан Лікарчук підготувався перевозити сотні сільських 9-ти 11-ти класників до райцентрів? Як він пояснить рівні умови, коли дитина з села добирається до школи райцентр за 50 км і дитина яка навчається в цій же школі і здає ЗНО в рідних стінах із своїми ж вчителями. А з 2017 року він ще буде проводити ЗНО для учнів 4-го класу.
1
Для Олег: Раз лікарчук готовий проводити цю свистопляску, то, мабуть, планує стати меценатом і витратити свої кошти на підвіз учнів на ЗНО або сам на своїй машині буде день і ніч мотатися і возити учнів.
Коментувати
Лілія Резницка
основна мета нашої освіти = це підготувати учнів до здачі ЗНО! От тільки треба визначитися - що робити з тими предметами, по яких ЗНО не здають, може не треба на них час витрачати?
наталя
ні. основна мета нашої школи - це надання компетенцій і компетентностей...
Коментувати
Є!Бали
Якщо УЦОЯО думає проводити ДПА учнів у формі ЗНО, то нехай їх і навчає!!!
Є!Бали
Для Є!Бали: А лише вчителі будуть порівнювати реальний рівень знань з отриманим від УЦОЯО і отримувати за це заробітну плату!!!
Коментувати
Викладач ВНЗ
Обома руками ЗА, особливо для 9 класів. Закрийте останню шпаринку для хабарів при вступі до технікумів та коледжів
Лілія Резницка
Головна рушійна сила на Україні це УЦОЯО, а головний над усіма пан Лікарчук. А вже як багато у нас зайвих грошей!!!