Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати

В УЦОЯО повідомили, що однією з умов отримання атестата є проходження ДПА з української мови

Випускники, які не пройдуть ДПА, не отримають атестати

Український центр оцінювання якості освіти звернувся до керівників загальноосвітніх навчальних закладів з проханням роз’яснити випускникам шкіл, що у разі якщо вони не пройдуть державну підсумкову атестацію з української мови і літератури, вони не зможуть отримати атестати у поточному році.

Відповідне роз’яснення, вочевидь, викликане тим, що окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінювання або не надають комплекти документів для цього.

"Якщо окремі випускники не реєструються для участі в державній підсумковій атестації з української мови у формі зовнішнього оцінювання або не надають комплекти документів для цього, просимо роз’яснити їм сутність наказів Міністерства освіти і науки України від 14.04.2008 № 319 та від 19.05.2008 № 431, якими передбачено, що особа, яка не пройшла державну підсумкову атестацію в поточному році, зможе отримати документ про повну загальну середню освіту шляхом екстернату лише в наступному році", - йдеться у повідомленні УЦОЯО.

Також у Українському центрі оцінювання якості освіти роз᾿яснили, що у разі, якщо навчальний заклад одноразово не може сформувати повний комплект реєстраційних документів для всіх випускників, він може надсилати комплекти документів до регіонального центру оцінювання якості освіти кілька разів до 20 лютого.

Як відомо, в 2015 році, у зв’язку із проведенням загального тестування з української мови, що відбудеться 24 квітня, реєстрація учасників відбувається за дещо зміненою процедурою.

Випускники поточного навчального року після формування комплекту документів, мають подавати його до свого загальноосвітнього навчального закладу. У свою чергу школи, формують списки осіб, які проходитимуть ДПА з української мови у формі ЗНО та надсилатимуть їх за адресою регіонального центру, який обслуговує відповідний регіон.

Учні або студени професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які здобувають повну загальну середню освіту в поточному навчальному році, або є випускниками шкіл минулих років, мають надсилати реєстраційні документи безпосередньо до регіонального центру своєї області.

Після реєстрації для кожного учасника зовнішнього оцінювання на офіційному сайті Українського центру буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюватиметься за номером Сертифіката та PIN-коду.

Також Порядком реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні передбачена можливість внесення змін до реєстраційних даних шляхом перереєстрації. Така можливість буде в учасників ЗНО до 01 квітня 2015 року.

Розпочати процедуру реєстрації для участі у ЗНО >>>

Розподіл областей між регіональними центрами оцінювання якості освіти для організації реєстрації осіб, які братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні 2015 року:

Календар проведення зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів у 2015 році:

 • українська мова і література - 24 квітня 2015 року (п’ятниця);
 • французька мова – 03 червня 2015 року (середа);
 • німецька мова – 05 червня 2015 року (п’ятниця);
 • іспанська мова – 08 червня 2015 року (понеділок);
 • англійська мова – 10 червня 2015 року (середа);
 • математика – 12 червня 2015 року (п’ятниця);
 • російська мова – 15 червня 2015 року (понеділок);
 • біологія – 17 червня 2015 року (середа);
 • історія України – 19 червня 2015 року (п’ятниця);
 • фізика – 22 червня 2015 року (понеділок);
 • географія – 24 червня 2015 року (середа);
 • хімія – 26 червня 2015 року (п’ятниця).

Для отримання інформації щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2015 році приєднуйтесь до групи абітурієнт ВКонтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
26.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентин
Добрий день, я не склав ЗНО це означає що я не буду мати стипендії ? Хоча по балам я по балам би вийшов на степеньдію
Галина
Добрий вечір.Мій син здав зно укр мова 3.біологія 5.історія 6.Чи можемо ми подавати документи до вишу?
Светлана
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, мій син в день зно отримав травму,його прооперували.Я не знала,що в 5 денний термін потрібноподати заяву в центер нез.оцінювання.Він навчається в пту на 3 курсі , тепер не зм оже отримати атестат.Куда нам звертатись ?
Dima
Підскажіть, будь ласка, чи не буде проблем у школі і що доведеться робити, якщо річна з математики 9, а ти перехвилювався і написав ДПА на 6?
Галина
Для Dima: проблеми будуть у вчителя, який не вірно оцінював Вас. В нашій школі у біологічки у якої діти саме так і склали ЗНО. Ось у хімічки оцінки повністю співпали, а у українки була інша ситуація, коли учень з річною 9 (там була спірна 9 або 10) на ЗНО отримав 11 і в результаті річну виправили на 10.
Коментувати
Oleksandr
Наступного року перескласти можна, якшо ніде не навчатись протягом цього року ?
Катя
Якщо я не пройду дпа я не зможу поступити до коледжу?
Ксения
Скажите пожалуйста директор грозится не отдать атестат мол из за плохих оценок и поведения имеет ли он на это право?
Толя
Якщо я не здав дпа мене переведуть до 10 класу?
олег
якщо я не здав зно , я получу атистат ? і чи зможу я поступити в пту ?
L
Это не совсем точно касается этой темы, но все же. Скажите, пожалуйста, директор имеет ли право не выдать аттестат из-за того, что ученик будет отсутствовать на церемонии вручения, т.е на выпускном?
Regina
Для L: Не имеет. Директор ОБЯЗАН выдать аттестат выпускнику, а в торжественнной обстановке это произойдет или в будничной - не имеет значения.
L
Спасибо большое!
Коментувати
Галина Яворська
Яким чином мають бути вичитані уроки української мови та літератури до проведення ЗНО 24 квітня 2015 року? Що робити з уроками української мови та літератури, що будуть у розкладі уроків в травні?
Ілона
Поясніть мені, будь ласка, що означає "якщо не здасть ДПА з укр. мови, то не отримає атестат"? Це якщо я здам на 1 бал, чи якщо я зовсім не з’явлюся на ЗНО з укр.мови?
Владимир
Оставили б уже это ДПА и не морочили б детям голову. Такое чувство что с каждой реформой образование в стране падает всё ниже и ниже. Это я считаю насильственным принуждением сдавать ЗНО чтоб получить аттестат. Может человеку это ЗНО и нафиг не упало, так зачем заставлять ? Тупость со стороны минобразования.
ося
Для Владимир: Читайте внимательнее и не заговаривайтесь. ДПА - это выпускной обязательный экзамен для получения аттестата о среднем образовании, который будет в мае. А ЗНО - дело добровольное, никто вас туда не тащит.
ося
Для Владимир: То есть не в МАЕ, а в АПЕРЕЛЕ, из-за вас ошибся.
Саша
А ДПА в форме ЗНО - уже не добровольно... Зачем ЗНО для тех, кто собрался поступать за рубеж?
Коментувати
Елена Сухомлин
Що робити тим випускникам, які не склали ЗНО з укр.мови та літ.? Чи мають вони право здати цей екзамен у школі, щоб отримати атестат?
Алина
Що робити тим випускникам, які фізично не можуть прибути на пункт тестування ЗНО (довічно ув’язнені - екстерни)? До них персонально приїдуть інструктори?
Петро Мороз
Для чого тоді МОН оприлюднює таке: "Варто зауважити, що ті випускники, які 24 квітня не складуть тест з української мови і літератури, не стануть студентами університетів у 2015 році. Адже обов’язковою вимогою всіх університетів до абітурієнта є складання ЗНО з української мови та літератури. Відповідно, у разі нескладання тесту з цього предмету випускник не буде проходити й інші тести ЗНО. Утім, щоб ці учні могли отримати атестати про закінчення школи, навчальний заклад проведе для них ДПА вже окремо від ЗНО"? Див. на сайті МОН України: Оголошено дату та умови проведення державної підсумкової атестації у формі ЗНО з української мови і літератури 19 листопада, 2014. Дочекаємося нового положення про ДПА, тоді все буде ясно.
Павлович
УЦОЯО думає що екстернат будуть здійснювати вчителі НА ХАЛЯВУ! Згідно Положення про екстернат: "- для повнолітніх, - як правило, вечірня (змінна) загальноосвітня школа або денний загально-освітній навчальний заклад, у складі якого є класи з вечірньою формою навчання". А ДЕ здебільшого ПОДІЛИСЬ ВЕЧІРНІ ШКОЛИ? А ХТО відкриє класи з вечірньою формою навчання в школах для 1(одного) або 2 (двох) учнів? P.S. А навіщо тоді замовляти атестати в жовтні?
Вася
Цікаво, як учням здавати українську мову та літературу у квітні, коли виконання навчальної програми розраховано до травня? Твори з української літератури самостійно мають опрацювати? А навіщо ходити учням на уроки української після квітня, якщо вони вже здали ДПА з цього предмета? А що буде з великою кількістю тих учнів, яких просто переводять з класу в клас, а знань нуль і більше ніколи не буде, бо вони у школі лише тому, бо такий закон.
Іван
Для Вася: На жаль, цього ніхто із уповноважених осіб чи то не помітив, чи то не врахував, а тому все одно з цим питанням повний бардак. Необхідно ЗНО із укр. мови та літ. проходити не 24 квітня, а бодай 15 травня (щоб були відомі результати цього ЗНО ще до того, як учень отримає атестат). А то справді така парадоксальна ситуація.
Коментувати
Директор
Хочу прочитати відповідь офіційної особи у вигляді якогось документу, що хворій дитині, яка навчалась на індивідуальній формі і може бути звільнена від ДПА ротрібно чи не потрібно реєструватись. Бо медичні комісії, які звільняють від ДПА, дадуть довідку пізніше, вже після завершення реєстрації на ЗНО. А то наше "розумне" міністерство придумає все що завгодно і дитина залишиться без атестата. Давно вже потрібно було б оприлюднити нове Положення про ДПА якщо воно розробляється. Шановні працівники міністерства, оприлюдніть більш важливі документи ніж про зменшення звітності, хоча вони також є важливими.
viktor
Надайте хоч один НОРМАТИВНО-ПРАВОВИЙ документ де вказано , що ДПА повинна проходити у вигляді ЗНО . Чи може хто бачив змінену структуру 2014-2015 н.р.? Чи може хто бачив змінене Положення про ДПА ? Чи може хто бачив змінене Положення про екстернат , де прописано , що проходження річного оцінювання є передумовою допуску екстерна педрадою до ДПА ?Екстерни закінчують річне оцінювання десь числа 20 травня . Говорив один мудрець , що не має двох пар одинаково бачучих очей. Хто надав право п. Лікарчуку та невеличкій групці прихильників отих "химерних , безглуздих змін в освіті ", які викладені у Концепції , нав"язувати своє бачення , не враховуючи думки ні працюючих директорів(яких вони ненавидять), ні працюючих вчителів (яких обізвали "старими калошами"), ні батьків , ні учнів ?
ида
Для viktor: Ай, умница! Браво!100%
Директор школи
Для viktor: Правильно на 100%!!! Бред Лікарчука з освітян та батьків ніхто нормально не сприймає. Він спочатку спросоння щось понавидумув, а тепер не знає що з цим робити, як скласти усе до купи. Мета Лікарчука одна - довести тестом з укр.мови що в Україні всі директори "бездари" та "корупціонери", а учителі "старі калоші", та заодно переполовинити абітурієнтів, щоб позакривати ВУЗи, бо не буде кому вступати. Вже через 3 місяці перший тест ЗНО, а нормативна база відсутня, пункти тестування для укр.мови не визначені, штат не навчений, кошти для них відсутні.
Іван
Тепер навіть ті, хто нікуди не вступає, змушені здавати ЗНО (як мінімум - із укр. мови та літ.), тобто навіть сільські діти, які закінчили школу в 2015 році, змушені будуть реєструватися на ЗНО (а із поганим матеріально-технічним станом сільських шкіл всі добре знайомі) і здавати його. А для багатьох процедура проходження ЗНО є неприємною (*багато хто хвилюється, щоб не допустити помилку, чи боїться, щоб його не вигнали безпідставно, і т. д., і т. п.) Тож це - просто чергова дурниця. Нехай би собі всі здавали ДПА з укр. мови у формі ДПА, як і годиться, а не у формі ЗНО. Просто в УЦОЯО вже не знають, що можна змінити, от і поназмінювали так, що тепер склалася дуже складна ситуація.
Коментувати