МОН: Дітям знову нав’язують платні збірники ДПА

У МОН наголошують, що нав’язування збірників для проведення ДПА є категорично неприйнятним

МОН: Дітям знову нав’язують платні збірники ДПА

Міністерство освіти і науки отримує звернення громадян, зокрема, вчителів та батьків учнів, щодо нав’язування їм певними зацікавленими особами платних так званих "збірників завдань для державної підсумкової атестації 2015 року" та "відповідей" до них. Про це йдеться у заяві МОН, що поширена прес-службою відомства.

В освітньому відомстві наголошують, що нав’язування платних збірників для проведення державної підсумкової атестації школярів є категорично неприйнятним.

"Міністерство освіти і науки заявляє: нав’язування платних збірників освітянам, що передусім переслідує комерційну мету, є категорично неприйнятним. До того ж, використання збірників у школах як умова для проходження ДПА скасовано", - йдеться у заяві Міністерства освіти.

У Міністерстві освіти і науки, посилаючись на відповідний лист відомства, вкотре звертають увагу, що відтепер завдання для проведення державної підсумкової атестації укладаються навчальними закладами за рекомендаціями МОН.

"Інформуємо, що у Міністерстві юстиції України знаходиться нове Положення "Про проведення державної підсумкової атестації", а також Міністерством освіти і науки готуються відповідні методичні рекомендації", - повідомили в освітньому відомстві.

Як відомо, комерційна схема реалізації збірників завдань для проведення ДПА учням та батькам існувала в Україні на державному рівні впродовж багатьох років і була офіційно відмінена у березні 2014 року, після зміни керівництва освітнього відомства.

Освіта.ua
22.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
indigo
Та не тільки на ДПА. На збірниках з ЗНО, теж добре "башляють". Замість того, щоб викинути в паблік в безкоштовному електронному варіанті...
Учитель Е
"відтепер завдання для проведення державної підсумкової атестації укладаються навчальними закладами за рекомендаціями МОН." А хто заплатить учителю, за розробку не менше 10 варіантів завдань для проведення ДПА? За чий кошт роздрукувати, розмножити?
indigo
Для Учитель Е: Учні.
ірина
Клас!!!
Коментувати
Учитель
Писав уже неодноразово і повторю знову: ДПА, в тій формі, в якій існує - безглуздя, від якого потрібно відмовлятися. Яка мета ДПА? Перевірити підсумкові знання? Як спосіб перевірки знань ДПА в нинішній формі малоефективний, оскільки сам учитель і проводить ДПА, а, отже, сам і підтасує бали так як йому потрібно (переважна більшість так і робе). ДПА потрібно проводити у формі ЗНО або ніяк і тільки у випускних класах (9 та 11).
Нічого просто так не буває
сер - ти в адекваті, хто буде це гівно брати, якщо тебе не змушує райво працювати тільки з "опрацьованими методистами навчальними посібниками"
Ser22
Які санкції?Проти кого,приватника з Тернополя чи Харкова?Включіть мізки та не купуйте.
учитель
Для Ser22: А куда девать эту макулатуру, которая выпускалась бешеными тиражами? Вот так, наверное, и пытаются сплавить - как раз ее больше всего и навязывали из Харькова и Тернополя. А качество задач и заданий - мама не горюй!!!
Коментувати
Нічого просто так не буває
Якщо робиться антизаконний крок, для цього є санкції. А коли представники міністерства нічого не хочуть робити, тому що це їм вигідно, тоді включають дурочку. Мы хотели, но нам не дали сделать "покращення"