Міносвіти відмовилося від обов’язкових збірників ДПА

У цьому навчальному році школи зможуть обирати спосіб проведення державної підсумкової атестації

Міносвіти відмовилося від обов’язкових збірників ДПА

У Міністерстві освіти і науки вирішено відмовитися від багаторічної практики застосування єдиних збірників завдань під час проведення державної підсумкової атестації школярів 4-х, 9-х, та 11-х класів. Освітнє відомство розширило повноваження педагогічних колективів навчальних закладів та врахувало інтереси учнів і їх батьків при проведенні державної підсумкової атестації учнів у 2013/14 році у виборі способу проведення ДПА.

Зокрема, у роз’яснювальному листі МОН щодо проведення державної підсумкової атестації зазначається, що загальноосвітні навчальні заклади зможуть обирати спосіб проведення державної підсумкової атестації: або за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти і науки, або у вигляді письмових робіт за завданнями, розробленими Інститутами післядипломної педагогічної освіти.

Виняток становитимуть державна підсумкова атестація з української мови у 9 класі (диктант) та державна підсумкова атестація з української мови в 11 класі (переказ), що мають бути проведені за збірниками завдань, затвердженими МОН.

У міністерстві зазначають, що всі рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації, викладені у листі від 14.02.2014 № 1/9-115, залишаються чинними.

Також для проведення державної підсумкової атестації у міністерстві пропонують школам використовувати збірники завдань для державної підсумкової атестації, що видані у 2011-2013 роках.

Завдання для державної підсумкової атестації, що будуть підготовлені Інститутами післядипломної педагогічної освіти, мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, передбаченими навчальними програмами та Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти. Загальна кількість варіантів та завдань у варіантах буде визначена Інститутом післядипломної педагогічної освіти, проте їх зміст та обсяг мають відповідати вимогам щодо оцінювання рівня знань учнів.

У міністерстві зазначають, що погодження завдань для державної підсумкової атестації відбуватиметься за спрощеною процедурою.

Як відомо, обов’язковість використання збірників завдань при проведенні ДПА використовувалась екс-керівництвом МОН як інструмент тиску на вчителів та батьків щодо придбання навчальної літератури у приватного видавництва. Декілька років поспіль гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" отримували збірники завдань "Центру навчально-методичної літератури".

Чиновники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти вимагали використання лише "легітимних" збірників завдань. Зокрема, директор інституту Удод звертав увагу регіональних управлінь освіти на необхідності використання лише збірників, що мають голограми з логотипом "Центр навчально-методичної літератури", зазначаючи, що інша продукція вважається контрафактною і не відповідає вимогам щодо проведення державної підсумкової атестації.

Освіта.ua
21.03.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Снивелировали полностью всё школьное образование!!! Учись - не учись все 11 лет - всё это не важно! Учился - получил средний балл аттестата 10, или 11, или 12. Не учился - получил средний балл 4, или 5, или 6, 7. А разница-то - каких-то 5 - 6 баллов, которые по сравнению с 200 баллами ЗНО - пыль! Эти баллы можно заработать, занимаясь с репетитором 2 последних года только по 3 - 4 предметам, по которым будешь сдавать ЗНО!!! Зачем же все остальное учить-то? (по мнению нынешнего руководства МОН - !!!)
elenagnn
ДПА 11класс есть на сайте МОН
Galina Obal
Згідна з п. Ольгою п. Барна вже настільки знахабніла,що немає меж, педагогічної вихованості "нуль", простої людської повагита моралі "нуль", абсурдні проекти, для чого нам такі наставники????
Людмила
"Дуже вчасно", так як більшість учнів моєї школи закупили збірники для ДПА 2014 року. Тепер "пропонуємо використовувати збірники завдань для державної підсумкової атестації, що видані у 2011-2013 роках" (лист МОН № 1/9-158 від 20.03.14 року). Чи можна відмовитись від пропозиції МОН?
Ольга
Підтримую директора. Львівський ІПО (особливо пані Барна, уславлена своїми нововведеннями у початковій школі та своєю зневагою учительства (хоча за фахом учитель - фізик, якщо не помиляюсь) теж постійно намагається розповсюдити серед учительства свою макулатуру/
Вважаю
Знаєте, а й дійсно - питання того, що завдання, розроблене обласними відділами освіти стануть відомі певній групі людей - не просто ствердне, а переконливо-ствердне. А якщо залишити збірники ДПА, також купа проблем - шпори з долоню розміром вже в продажі... А ще номери білетів, які будуть на іспитах - попробуй не повідомити, також багаторічні проблеми ( і хто хоче з ними жити?)). Чи не краще - зібрати дітей докупи і ВСІ разом))) пишуть ДПА? З чужими людьми, невідомими завданнями? Адже в радянські часи, хто пам*ятає, діти знали лише ПИТАННЯ. І були вони програмні. Готувались самостійно. Типи завдань що хімія, що фізика, що математика-повідомлені. А самі завдання ніхто не знав до моменту отримання...
я-директор
Так ,то заставляло міністерство купляти (не по малій ціні :для 9 класу приблизна цііна за комплект ДПА 200 гр ) а тепер заставить інститут післядипломної купляти і я , впевнена ціна буде не менше ,а ще і більше .У нас в Чернівецький післядипломний таку макулатуру заставляє купляти ( ціни не малі (від 80 і вище за примірник ,а примірників дають 3-10 ) -потім ми її викідаємо -і так кожен рік (вже хочеться ЗМІН). ЗМІН у системі .Хочеться отримати свою зарплату , принести ії всю додому , а не певний % на благодійність на книжичке . ХОЧУ ЗМІН !
Директор школи
Полегшення повинно бути одне - повна відміна ДПА. Ці письмові псевдоіспити давно вже себе вижили. Хіба як вихід, можливо, слід повернути усні екзамени.
мама школьника
Для Директор школи: да смысл всяких экзаменов? у нас учитель сказала , что все равно всех переведут в 5й, тк любому учителю легче 3ку натянуть , чем потом со своим второгодником бесплатно заниматься!
Вважаю
Для Директор школи: усні іспити. Проводить вчителька іспит (років 15 тому), приїхали до неї перевіряючі (високого рангу). Відповідає учень, якому варто ставити "незадовільно", та хіба можна? "Нічого-нічого, ми вже їдемо, пані". Отримавши "задовільно" спокійно розійшлись вчитель із вчителькою. То чи не те саме і з усними іспитами?
марія
Для Вважаю: А НА ПИСЬМОВИХ ДПА 1-2 УЧНІВ ВИВЧИЛИ, А ІНШІ СПИСУЮТЬ І ТИ, ЩО ХОЧЕШ РОБИ І ТАК СПИШУТЬ.
Коментувати
Елена
Страшное "облегчение", если к тому же учесть, что у сборников по укр.яз (отмечу - ОБЯЗАТЕЛЬНОМУ) и, например, математике (тоже достаточно часто выбираемой) - да и не только по этим предметам! - авторы в 2013 и 2014 годах РАЗНЫЕ!!! Вот это у нас, у родителей есть возможность выбора и "ОБЛЕГЧЕНИЯ" давления на кошелек!!! БРАВО новому министру!!! А какие громкие заявления!!! Просто упасть и плакать от счастья от получения нами таких чиновников!!! Да нет у них другой системы управления!!! Неужели это не понятно?!
Вважаю
Для Елена: да не покупайте, РОДИТЕЛИ! Есть программа, есть учебники. ЗАЧЕМ сборники ребёнку, который учился?
руслан
Тем более, что старые сборники в интернете бесплатно есть.
Людмила
Підтримую Олену. Це не полегшення, це "імітування роботи МОН".
Коментувати
Родион
А як бути з ДПА з географії України ? Доцільно відмінити через невизначеність, що склалася останнім часом.
вч.
Коли ж ми в школі побачимо завдання, розроблені Інститутами післядипломної педагогічної освіти? А збірники завдань для ДПА діти вже всі придбали по 50 грн за примірник, щоб готуватися (математика: 9 клас - 80 варіантів, 11 клас - 100 варіантів), бо невідомо які 10 варіантів принесе директор в день ДПА.
Бєлий Володимир
Автор попереднього коментара відображає думку багатьох вчителів-практиків про те, що працівники теперішніх ХАНО не вселяють жодної впевненості, що текстами ДПА на місцевому рівні розпорядяться дійсно порядним чином.
Вважаю
Для Бєлий Володимир: мало того, є думка про те, що саме так і станеться(
Коментувати
bob
Вот спасибо! Уж улучшать жизнь, так улучшать! Помню сколько сборников по математике пришлось приобретать на каждого (!) учащегося в конце 90-х – начале 2000-х авторства Литвиненко, Федченко (заведующий отделом математики Дон. ИППО), Швец в Донецкой области. А их переиздавали не раз с разными сочетаниями авторов (Федчеко была всегда), да и голограммы, весело поблёскивающие радужными цветами, тогда уже полюбили авторы и издатели. Теперь институты последипломного образования своего не упустят, а отделы образования на местах с удовольствием им в этом помогут. Ещё раз спасибо новому руководству МОН за решительные и смелые шаги к улучшению образования в стране, возврату к светлым идеалам демократии, борьбе с коррупцией!
Маша
Для bob: сарказм?
Родитель
Для bob: Мне и был непонятен смысл предыдущего заявления об отмене сборников для дпа. Их у нас в школе не просто не заставляли покупать, а запрещали. На дпа учитель из сборника делал ксерокопию для ученика, например, на математике. Достаточно было одной книжки на параллель. Об украинском языке просто не говорю- их не разрешали покупать, чтобы дети не списывали. Зачем нужны параллельные задания из институтов последипломного образования?В чем здесь проявление "полегшення"? Согласна: отнюдь не лучшие умы сидят сейчас по этим институтам. Искренне не понимаю, где здесь борьба с коррупцией ?
Елена
Так читайте: они по электронке (!!!) к 45 мая сбросят на мин-ство разработанные задания. Те (см. чиновники) ОЧЕНЬ быстро их утвердят и опять же ОЧЕНЬ быстро их сбросят утвержденными опять же по электронке!!! (вот нашим хакерам работы-то будет!!!). И потом опять же БЫСТРЕНЬКО все это дальше будут двигать!!! Круто нашим детям будет готовится и сдавать так СРОЧНО разработанные экзамены!!! Вот на них и опробуют (на них же до этого мало пробовали разные всякие эксперименты, ТУПЫЕ программы и учебники - при ВСЯКИХ РАЗНОЦВЕТНЫХ МИНИСТРАХ)!!! А теперь же пришел МИНИСТР из нас, типа из народа!!! "Взгляд орлиный и мудрый," - пишут!!! Теперь он от своей мудрости над детьми будет пробовать нововведения, объясняя, что это нам же, родителям, и нашим же детям ТОЛЬКО ЛУЧШЕ от этого будет - ОБ нас, глупых РАДЕЮТ!!!
Коментувати