МОН визначено структуру 2014/15 навчального року

Учителі та школи отримали рекомендації щодо навчальних планів та структури навчального року

МОН визначено структуру 2014/15 навчального року

Міністерством освіти і науки розроблені рекомендації щодо навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів та структури 2014/2015 навчального року.

В освітньому відомстві наголошують, що відповідно до законодавства, структуру навчального року мають встановлювати загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з місцевими органами управління освітою.

У наступному навчальному році міністерство рекомендує організувати навчальні заняття за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 26 грудня, ІІ семестр – з 12 січня до 29 травня.

Осінні канікули рекомендовано провести з 27 жовтня до 2 листопада, зимові - з 29 грудня до 11 січня, весняні - з 23 до 29 березня.

Навчальний рік випускників початкової, основної та старшої школи буде завершено проведенням державної підсумкової атестації.

Шкільні іспити учнів 4-х класів відбудуться у вигляді підсумкових контрольних робіт з 12 до 21 травня з трьох предметів: читання, української мови та математики.

Державна підсумкова атестація дев’ятикласників відбудеться у період з 1 до 8 червня. Випускники шкіл складуть шкільні іспити з 22 до 28 травня.

Головною новацією державної підсумкової атестації у 2014/15 навчальному році стане скорочення кількості іспитів в учнів 9-х класів з 5-ти до 3-х, а також відмова від обов’язкових збірників завдань ДПА для учнів шкіл.

Отже, державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.

Вручення документів про освіту Міністерство освіти рекомендує провести для випускників 9-х класів 10 – 11 червня, 11-х класів – 30 – 31 травня.

Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій загальноосвітні навчальні заклади прийматимуть самостійно.

Також Міністерством освіти і науки надано рекомендації щодо розроблення робочих навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів на 2014/2015 навчальний рік.

Докладно про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів, а також розроблення робочих навчальних планів шкіл див. у листі МОН "Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2014/2015 навчального року" від 11.06.14 року.

Освіта.ua
12.06.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
хопхей
А як діти в 9 классі будуть знати завдання? Раніше хоч можна було завчити, а зараз що? Все ж вивчити не можливо, як виконувати ті завдання? Якось не продумано.
Олена
"за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами" - як це буде відбуватися? і хто вирішує: математика чи історія в 11 класі?
Ольга
Хто вирішує : математика чи історія?
user_97
Я правильно зрозумів: учні 11 класу здають обов’язково математику або історію? Чи все ж таки профільний предмет?
завуч
Чому у листі МОН немає пояснень щодо другої іноземної мови у 6 класах? У минулому році і школа, і діти стали заручниками наказу №409. Малокомплектні сільські школи, не маючи відповідних спеціалістів і вибору серед Типових навчальних планів, вимушено вивчали другу іноземну мову. В цьому році є вибір, але як складати робочий навчальний план для 6-го класу? Чи має школа право, за відсутності фахівця з другої іноземної мови та за згодою батьків, припинити вивчати другу іноземну мову?
Марина Алексеевна
Ребята!Не совсем понятно с каникулами.Их что можно вообще не проводить?
вчителька
от лише не зрозуміло, 11 класи здають обов’язково укр мову, математику чи профільний предмет. Минулий та позаминулий рік був профільний предмет. а якщо чесно, то потрібно взагалі відмінити ДПА в такій формі, як це відбувається зараз, краще провести підсумкові контрольні і досить. А учні хай готуються до ЗНО.
Tereh
Боже мій, який лемент підняли. А якої мами всі при Табачнику мовчали? А тепер герої, Полянський їм не такий. Партбілети партії регіонів вже повикидали чи ще тримаєте про запас? Починайте з себе, подивіться в дзеркало - може роботу треба змінити, може на пенсію йти, може від взяток відмовиться? При янику сиділи по норах, гріли партбілети і нагору відкати віддавати, а тут тільки дозволили говорити так відразу все не так.
efdh
Для Tereh: І при табачнику не мовчали. Тільки хто нас чує. А вас все влаштовує? Вважаєте, що правильним шляхом МОН іде? Чого це ви так захищаєте свого полянського?
tereh
Для efdh: Багато чого не влаштовує. А сьогоднішнє МОН себе ще нічим не замарало. І Квіт і Полянський. Якщо думаєте, що за 100 днів можне гори перевернути, то Ви дуже глибоко помиляєтеся. Зроблено багато, коментувати не буду - читайте Інтернет. Ві самі попробуйте у своїй школі зробити маленькі зміни і відразу наткнетеся на корнсерватизм вчителів, а в масштабах держави плюс чиновницьки апарат не дасть нічого зробити. А Поляського дійсно треба захищати. Такі як він мають совість і бажання щось робити. До речі, він відкритий до спілкування і до зустрічей - пишіть йому, зустрічайтеся і висловлюйте свої думки. Я це вже зробив і ним (Полянським) задоволений. Дуже легко сидіти в засаді і кричати, що все не так. Азарівська класика: Досить скиглити - беріть лопати і копайте!
w
Для tereh: Нічого не зроблено - одна балаканина. Випускників довели своїми змінами балів атестату, то на 12, то на невідому цифру, то на 60. І за тиждень до екзаменів нарешті щось вичавили з себе. А бали за курси при університетах ніхто і не мур-мур. Хоч такі бали і заперечують рівність вступу. Табори на асфальті як були, так і є. Полегшення в ДПА обіцяли, щоб випускникам цьогорічним трохи напруження зняти - і що змінилося. Покричали про скасування перевірок до кінця року - так різні перевіряльщики з новою силою в школи полізли. Обговорюють з розумним виглядом профільну освіту, так наче це все обговорено ніколи не було. Видають якісь накази, які нічого у реальному житті школярів і педагогів не покращують, а тільки бла-бла-бла
Коментувати
fla
Міняти щоб нічого не міняти. Здається, вже всім освітянам зрозуміло, що ДПА треба відмінити. В МОНУ ті ж старі кадри, вони до цього ще не доросли. То хоча б відмінили маразм з ДПА в 11 класі в травні. Я б хотів, щоб Полянський, чи хто там підписує цей наказ, прийшов у звичайну школу де в паралелі 11 класів штук 5 і продемонстрував, як треба організувати ДПА і паралельно ПОВНОЦІННИЙ навчальний процес в інших класах. Може тоді б дійшло, що це маразм.
можливо й так
Для fla: Не дійде. Щоб зрушити думку з місця - потрібно вміти це робити. А той, хто придумав об*єднати ДПА із навчальним процесом добре знав, що таке інерція
Коментувати
Учитель
Вот где маразм чистой воды!!! Ну, скажите в каких странах еще такое! допустимо, чтобы во время учебного процесса проводить экзамены?? Это ж точно бардак полный! Дальше: зачем нам нужно тянуть учебный год аж до 29 мая??? Ну, скажите мне, такой неумной учительнице??? Какое обучение уже после 23 мая??? Ну все делает это долбанное министерство во вред учителям, детям, родителям! Ругаться хочется, но мы же .... просвещенное общество!
Юлия
Для Учитель: Поддерживаю на все100%! А ещё интересно,как сюда закралась ошибка в отношении даты ДПА в 4 классе. Если бы учитель,не дай бог, например, в журнале, не там что-либо написал,так это был бы ужас,а на сайте все можно и ничего.А ещё окончание учебного года 29 мая это плохо,но ,на мой взгляд, ещё хуже пришкольные лагеря. В этом году последний день работы лагеря -20 июня. Кроме того,ждём проверки санстанцией,районо... Тут уже не то что "емоційне вигоряння вчителя", а уже и психическая, и физическая усталость. А "Протокол самоаналізу щодо організаціі відпочинку учнів" из 40 пунктов-скажите,какой дурак придумал? Да многим учителям легче отработать учебный год,чем месяц издевательства в "лагере на асфальте"! Но что-то министерство не спешит отменять этот маразм.
можливо й так
Для Учитель: Но Вы можете ругаться просвещённо, да в прессе? Или это сложно?
Евгений Теплоухов
річні оцінки повинні були вже стояти максимум 25-го. А навчання - до 29. Якого біса???
Коментувати
Тетяна
"Шкільні іспити учнів 4-х класів відбудуться у вигляді підсумкових контрольних робіт з 12 до21 червня " - мабуть все ж таки в травні.
Діана
Для Тетяна: я теж так думаю, бо я трохи перелякалась
fla
Читайте наказ. Там травень.
Коментувати
Леонід Боримський
потрібно взагалі відмінити ДПА
Ангелина Иванова Старикова
Для Леонід Боримський: Для початкової школи ДПА не потрібна.
можливо й так
Для Леонід Боримський: Відмінити в 11 класі, організувавши об*єднане дійство із ЗНО, та так, щоб в один день, та так, щоб УСІ предмети задіяти. Та це не потрібне тим, кому потрібні швидкі гроші. ДПА в 4, та також в 5-6-7-8 доцільно проводити. Та, знову ж таки - не підуть на це, оскільки знімається процес підвищення підсумкових балів "для заохоччення дитини"(та її батьків, тобто батьківських кишень). Можно заперечити?
Коментувати
Вчитель
ДУРДОМ!!!!!!!!!!!!!!!!!
теж учитель
Знову з 11 класами бардак!!!
Валя
Для теж учитель: чому бардак?як на мене все ясно зрозуміло.
завуч
Для Валя. А я розумію:навчальний процес у школі під час ДПА 11 кл. - шкереберть.
Коментувати
Стурбована матуся
Тут помилки немає в даті? "Шкільні іспити учнів 4-х класів відбудуться у вигляді підсумкових контрольних робіт з 12 до21 червня з трьох предметів: читання, української мови та математики."
Алла
Для Стурбована матуся: тут помилка,у наказі в травні
Коментувати
учитель
4 класи пишуть к.р. у червні??? може, у травні???
учитель
Для учитель: Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту», навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової (12 – 21 травня), основної (1 – 8 червня) і старшої (22 – 28 травня) школи.
не розумію
Закон України «Про загальну середню освіту» Стаття 34 Атестація та оцінювання знань учнів (вихованців) 1 Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів (вихованців), які закінчили загальноосвітній навчальний заклад I, II і III ступенів, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Зміст, форми і порядок проведення державної підсумкової атестації визначаються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти. 2. Поточне та підсумкове оцінювання знань учнів та вибір їх форм, змісту та способу здійснює загальноосвітній навчальний заклад. 3. Переведення учнів (вихованців) до наступного класу загальноосвітнього навчального закладу здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.
учитель
Я считаю, что вернуться нужно к тому, чтобы учебный год заканчивался 25 мая. Пришкольные лагеря , конечно, имеют право на существование. Но практику "Дай 50% любой ценой" надо закончить. "Развекать" детей еще 2-3 недели мы можем, но заставлять родителей платить за питание и кормить их без необходимости для чего? Министерству надо пожелать решить две главные проблемы: создать концепцию развития образования и реализовать ее (причем в конкретные сроки).
Коментувати