Потрібна люстрація освітніх чиновників, - Лікарчук

Директор УЦОЯО вважає, що існуючі освітні чиновники нездатні на проведення освітніх реформ

Потрібна люстрація освітніх чиновників, - Лікарчук

Директор Українського центру оцінювання якості освіти вважає, що для здійснення реформ в освіті необхідна люстрація серед освітніх чиновників, яка можлива лише за умови могутнього вчительського руху із низів за люстрацію та реформи.

Про це Ігор Лікарчук написав на своєму Facebook, коментуючи проведення Всеукраїнської наради з питань загальної середньої освіти, що відбулася 27 травня в Міністерстві освіти і науки України.

"Іще й досі знаходжусь під враженням учорашньої наради з проблем загальної середньої освіти. Коли я вийшов на трибуну і побачив в залі силу-силенну різних освітянських начальників (а їх дуже багатьох занадто добре знаю), в голові засіла одна думка, якої не можу позбутися. У керівників Міністерства є велике бажання реформувати освіту. Прості педагоги кричать про необхідність реформ. Але 75% тих, хто сидів у залі, реформи робити не будуть", - зазначив директор УЦОЯО.


За його словами, український освітній чиновник і реформи - це дві паралельні прямі, які ніколи не можуть перетнутися.

"Бачив у залі й тих, хто насправді заганяв учителів у партію регіонів, примушував їздити на мітинги в Маріїнський парк, організовував мітинги на підтримку тодішніх вождів... Вони будуть робити реформи? Ніколи не повірю", - наголосив Лікарчук.

"Задаю собі сакраментальне питання: "Що робити?". І бачу лише одну відповідь: потрібна люстрація. Але хто її робитиме? Міністр і його заступники? Самі не зможуть і не встигнуть... Отже очевидно, що потрібний могутній вчительський рух із низів за люстрацію та реформи... Чи може я утопіст?", - написав директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Як відомо, у 27 травня Міністерством освіти і науки було проведено Всеукраїнську нараду, на якій були обговорені питання розвитку загальної середньої освіти в Україні.

Освіта.ua
28.05.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Gordon
Полностью согласен с вами насчёт люстрации,уважаемый И.Ликарчук!Люстрация необходима!И ВЫ первый кто должен быть люстрирован.Не бойтесь в мусорный бак бросать не будут)
сільський директор
Дуже легко в усьому звинувачувати адміністрації шкіл. Що вони придумали "Кенгуру", "Левеня", "Бобер", "Соняшник" іт.д. Якщо учитель-пенсіонер має право працювати після пенсії - директор змінює закон? Звітність в кінці семестру - тільки завучу потрібна? А ще КУРС:"ШКОЛА", свеобуч, коли дійсно дитина в селі ніколи від народження не проживала, а директору потрібно її знайти. Та сила-силенних "ЧОМУ". Шановні, в одному котлі варимося, спільно треба і вирішувати. Ще на місцях, до речі, профспілки не зникли. За що гроші йдуть Голові районному? Не знаю, хабарів нікому не давала і сама не брала, у школі з 8 до 18 (село!), накази два роки видаю формально, тому що вчасно не встигаю (крім кадрових, певно). Хто хоче на посаду директора - звертайтеся.
ольга рєзник
грошіі для освіти? та ліквідуйте всі районні відділи освіти, адже там одні дармоїди, які тільки і вміють інспектувати учителя. Ось був у Криворізькому районі так званий форум молодих учителів, і навіть гімн України не прозвучав на початку, бо колишні прибічники партії регіонів просто ненавидять Україну. А ці постійні заставляння виписувати газети, ні не фахові, а ті, які ще вчора підтримували бандитську владу. ліквідуйте відділи освіти - відкрийте гуртки.
Мар'ян
Пропоную всіх пенсіонерів-директорів відправити на заслужений відпочинок, бо вони пройшли за 40 років такі курси, що пристосовуються до любої влади і займаються своїми справами на місцях : заміна уроків дозволена лише директору, уроки не проводити , конспекти не писати і не готуватися до уроків, при перевірках здирати гроші з працівників на "обіди", хоча ніхто не знає куди ті гроші ідуть. І нічого не докажеш бо кожен боїться за місце роботи.
Виктор
Для Мар'ян: А почему только директоров-пенсионеров? Я предлагаю и их заместителей-пенсионеров. тоже отправить на "заслуженный" отдых. У нас в учебном заведении директор-пенсионерка, два заместителя - пенсионерки. Все приближенные к ним или родственники пристроенные у дармовой кормушки, или бабушки-пенсионерки которым уже далеко за 60 лет, и которые только кляузы строчат, а не работой занимаются. Молодежь годик поработает и уходит, так как эти пенсионерки им житья не дают (понахватали себе по полторы ставки, а молодежи в лучшем случае по 0,5 ставки дают) вот молодые педагоги и уходят от нас. Администрация только чаи гоняет (раз 5-6 в день, да сплетнями занимается, или новую жертву определяет для постоянных издевательств, в назидание остальным) Это творится в профтехучилищах Луганской области.
Светлана
Для Мар'ян: А мы все знаем куда идут деньги, которые насильно собираются с педколлектива - у нас потом еще целую неделю директор со своими замами и завхозом кутят на эти деньги с алкогольными напиточками, да хорошей закусочкой. И все это в рабочее время. Ходят потом с краснючими мордами. Все сотрудники и дети смеются. А им хоть бы что, уверены в своей безнаказанности
Коментувати
Мирон Салдан
Обов’язково провести перевірку всіх керівників ,особливо тих , у кого освіта вища ,але заочна , стаж роботи менше 25 років , категорія нижче вищої , не займатись підприємництвом . Особливу увагу звернути на директорок шкіл призначених при ПР , бо це призначені головами Рай Рад і за хабарі!!!!!!! (Можна більше сказати , але буде вульгарно...) Так саме призначались керівники,без відповідного досвіду ,навіть педагогічного стажу могло не бути , лиш би " плечі " були. В нашій школі майже пів колективу - близькі родичі і просто родина , кругова порука найвищого рангу !!! 18 год - ставки у мене вже 3-ій рік не буде ,добитись справедливості - неможливо ,тому прошу уроки в сусідньому селі - в МНВК ,де до 1991р. працював.До пенсії мені залишилось ще 3 роки ,і таке відношення до спеціаліста з вищою категорією і освітою ,але не свій , не місцевого розливу...
Родион
Для Мирон Салдан: В чинивника не вища категорія? Та ви що? В наших чиновників всі існуючі освітянські титули і нагороди. Регіонали щедро дякували своїм прислужникам. Треба розібратись скільки начальників управлінь за останні роки стали "заслуженими", отримали урядові нагоди. А це - пенсійні пільги. За що? За розвал освіти, за тотальне закриття шкіл, за корупцію?
Інна
Для Мирон Салдан: Підтримую на все 100%. В Антрациті Луганська обл. у багатьох ПТУ директора і їх зами перебували і перебувають в лавах Партії Регіонів, отримували від партії усі блага, прийняли на роботову усіх своїх родичів (Призвіща у них рцзні) і наближених, учбове навантаження отримують тільки ті, хто лояльний до них, почували себе царьками безкарними, але тепер різко стали виходити з цієї партії, і завзято "підтримують" нову київську владу, хоча і усеяк способствували проведенню в підсвітних закладах "референдумів". А зараз таємно ведуть пропаганду серед своїх підлеглих і учнів, залякують їх. Набридло бути безмовним бидлом цих царьків. Даєш люстрацію керівного складу учбових закладів.
Коментувати
Сільський директор
Люстрацію провести!!!!!!!!!!!! При чому дуже просто: 1) Провести закрите анкетування серед колективів шкіл на рахунок адміністрації школи, серед директорів шкіл на рахунок керівництва відділу освіти; 2) анонімне опитування серед молодих вчителів (прийнятих на протязі останніх 2 років) про суму хабара; 3) обрабка результатів в межах району і відповідні висновки та рекомендації керівникам, яких це стосується; 4) представлення оброблених результатів керівникам, яких це стосується; 5) заяви на звільнення за власним бажанням від осіб, які не пройшли тест на "вошивість"; Бо вже реально достало те, що посади купляються, а розумна обдарована дитина після закінчення ВНЗ без грошей на роботу не піде, у відділі освіти всі інспектори, які вміють трясти так, щоб аж хабар посипався, а методиста, який би чогось навчив немає!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Може це лише в нас в районі??????!!!!! Але, дамаю, це поширене явище
Учитель
Для Сільський директор:анкетирование от зависимых? Думаете, что пишите? Да и кто проводить будет? - та же структура.
Спочатку мама
Погоджуюсь із Сільський директор + 100% . Але і Ви праві - у Зміївському районі Харківської області вже був сумний досвід проведення такого "анкетування"! РАБИ (не з власної волі, але РАБИ) не повстануть !!! Але, я думаю, якби було бажання і воля навести лад, все це можна швидко зробити і в законний спосіб!!! В освіті чітко вибудована вертикаль влади!!! Треба лиш видати відповідний наказ! Питання, чи знайдеться бажання і воля у чиновників з МОН це робити?!
Коментувати
Галина
Я працюю вчителем більше 25 років. Але найстрашніий час - це кінець семестру або року. Завучі вимагають стільки документації, що не встигаєш її робити. А в районних відділах освіти сидять десятками років методисти, які вже давно забули, що таке школа. А ще багато молодих "принців крові", яких на тепленьке містечко батьки улаштували. І працюють вони методистами без досвіду роботи вчителем. Приїжджають перевіряти - це жахіття. Вимагають , щоб працювали так як вони у методичці вичитали. На мій погляд, дуже багато чиновників розвелося. Відносно партій, не можна школу не втягувати у ці речі. Восени директор Прелеснянської школи Литвинова І.М. вимагала, щоб усі вчителі йшли до партії регіонів. А вони відмовилися. За це дехто і постраждав. А нині директор намагається нечасто бувати на роботі. Взагалі у нас усі керівники і району і освіти раптом захворіли. Якщо ми залишимося живими після каральної операції "рідної української" армії, то зявляться ті хто й був при владі знову на коні.
Учитель
Пане Лікарчук, повністю підтримую Ваше " потрібна люстрація. Але хто її робитиме? ". А от не розумію Вашого, що міністерські чиновники "Самі не зможуть і не встигнуть..." Наставити телепнів, тупиць, самодурів, хапуг директорами, методистами, керівниками відділів освіти усіх рівнів встигли ( розумію,що ці призначення не є персонально Вашими). А тепер, що - самим страшнувато викорчовувати "темний ліс", що ж краще чужими руками жар загрібати - от і "потрібний могутній вчительський рух із низів за люстрацію та реформи... " .
Сергей
Треба починати з себе. Не секрет что за 500$ на ЗНО вы можете полуучить 150-160 балов. Создайте условия чтоби учитель почучтвовал себе достойно ( начинач с 1917 отношение к учителю как к рабу системы) Пусть Ликарчук с новым министром создадут условия для реформ, проводят больше в ремени в школах, это ВАША РАБОТА ПАНОВЕ.
анна
Для Сергей: А ви пробували платити? І куди з такими балами пройшли?
Коментувати
эра
Неужели пан Ликарчук начнёт с себя?
ник
А ще розібратися з директорами, що роками тримали "мертвих душ"
Мирон Салдан
Для ник: Яку роботу виконують у школах :психолог,лаборант , у нашій ЗОШ І-ІІ ст -"кавовар" і "6-ка" для директорші .
Коментувати
Бєлий Володимир
Що цікаво. Попри те, що я своєму колезі показую ось цей наказ і кажу, щоб вона взагалі не звертала увагу на чергову паперову вимогу міськуправління, вона намагається по пунктах перепитати кожну позицію. Страхи штука біологічна, а не ментальна чи що? Мова ж не про кулі чи гранату з видаленою чекою - http://osvita.ua/legislation/other/41372/ . Наказ МОН № 648 від 27.05.14 року № 648 від 27 травня 2014 року Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальн…
Родион
Цит:" потрібна люстрація. Але хто її робитиме? Міністр і його заступники? Самі не зможуть і не встигнуть... " Шановний, пане заступнику міністра! Колись давно я вивчав НОП (наукова організація праці) Згадаючи основні постулати, можу дати деякі поради. Люструвати обласних начальників управлінь ви ,напевно, встигнете. Ті ж, при вашому вибірковому контролі, люструють міських, районних освітянських чиновників. Перед люстрацією - фінансова перевірка, звичайно, пролюстрованими фін. органами і прокуратурою. А, Ви, пане заступнику міністра, якось ухиляєтесь, перекладаючи це на рядових вчителів. Уявіть себе клопом, якого можуть розчавити одним пальцем сьогоднішні ваші підлеглі. По тому ж НОПу, ваш стиль керівництва - ліберальний, найгірший із трьох існуючих.
Родион
PS: І ще із постулатів НОПу. Де ваш, міністерський контроль за виконанням власних наказів, розпоряджень, рішень? Говорите (представники міністерства) про абсурдність "оздоровлення на асфальті", а чиновники на місцях доводять плани, директори заганяють дітей "добровільно" (перестрахувавшись заявами батьків) в пришкільні табори. Чи потрібні вони в цей складний час? А в вас: або-або. А, можливо, міністерство одне говорить для чиновників, а інше для простих освітян? Не хочеться в це вірити, але...???!!!?
Dana
От і я про це. Наказ про відміну таких таборів був, а табори з понеділка і далі організувалися, я думала то тільки у нас ( В Калуші, Івано - Франківська обл.) окрема республіка, яка наказам міністерства не підкоряється, бачу - помилялася...треба контролювати виконання наказів, от з цього і варто почати реформи!
Коментувати
Галина
Міністр освіти та його команда повинні провести зміни в освіті, а також знайти час , щоб провести люстрацію керівних кадрів, адже це всі пенсіонери, колишні регіонали, які лише висиджують в кріслах. Потрібно щось робити з вчителями пенсіонерами, які працюють на ставці-півтора, що робити з молодими кадрами. Обов’язково провести реформи середньої освіти.
Та отож
Для Галина: Да. Вот ситуация. Одной полторы с копейками ставки, а вторую на декретное место. Второй - год до пенсии осталось. И нет уверенности в том, что девочка из декрета не выйдет.
Коментувати
Лідія
Ті, хто заганяв у партію регіонів поставлені на посади цією ж партією(бандою!).Сьогодні вони разом з мерами міста очікують "свого часу" . Якщо мер міста зміниться то зміниться і начальник управління освіти.МОН України слід подати звернення до Верховної ради заборонити контрактну форму договору для керівників комунальних закладів.Контракт це маніпуляції "кукловодів",або "удавка"для реформ освіти.
Та отож
Для Лідія: А знаєте, я люблю людей, які і в партії регіонів також. Різні люди є в різних партіях. Якщо людину "заганяли", то вона могла просто не писати заяву. Адже ніхто не водив людською. І ніхто підпис не ставив, окрім самої людини. А різні люди є в різних партіях.
Коментувати
Учитель
Все учителя ЗАВИСИМЫ от директора: это и нагрузка учителя, которые директор может снизить, унизить учителя, категорий раздача по преданности директору - это страшно. Большинство в коллективе поддержит и поддерживает директора, он - власть, сила в школе. Плюс связи с местными чиновниками директоров, прием на работу своих, не всегда по Закону. Исправить ситуацию можно только ДЕЙСТВИЯМИ сверху, БОЛЕЕ сильной властью над властью местечковой. Как это сделать, какими шагами? Думаю авторитарно СВЕРХУ... Профсоюз здесь, к сожалению не поможет, круговая порука правит бал. Я поддерживаю Вас, но нас мало, моральные люди не умеют группироваться, нас легко унизить на волне злых и сплоченных.
Випадково зайшла
Слова красиві. Тільки пан Лікарчук нехай себе згадає, свої методи роботи. А то зараз він став білий і пухнастий. Пам"ятаю, чк випадково потрапила на селекторну нараду, коли Лікарчук був начальником Київської освіти. Як він звільнив директоршу школи прямо в ефірі через те, що слово поперек йому сказала. Бо він звинуватив її в тому, що дитина з її села до 14 років не вчилася в школі. Як виявилося, мама дитини просто з того села, а дитина жодного разу не була в ньому. Але крайню знайшли - по хамськи на всю область цей пан наказав звільнити бідну директоршу школи.
Учитель
Чем занималась директор, если не проконтролировала всеобуч своего села? 14 лет, а ребенок не учится, это позор и не только директору, а и местной власти. Жаль таких приросших к креслу директоров много.
Випадково зайшла
Для учитель: Дитина жодного разу в селі тому НЕ БУЛА (Ви неуважно мене читали), а десь, в якійсь області його знайшли, і вирішили крайнього знайти - мама, виявляється, з того села, от директоршу і зробили крайньою, а коли вона намагалась щось пояснити, то пан Лікарчук грубо закрив рота цій людині, це чули всі. І ось такі люди про якусь люстрацію говорять. А судді хто?
Коментувати
Учитель Харківщина
Підтримую на всі 100%. Але, мабуть, я теж утопіст.
за люстрацію
А чому це міністр і його заступники " не зможуть і не встигнуть "? Навіщо вони тоді на своїх посадах ? Під чиїм керівництвом всі чиновники ? Саме під міністерським . Кілька конкретних люстраційних наказів , а не популістське базікання . Бо " могутній учительський рух ІЗ НИЗІВ " скоро змете чиновницьких небожителів ІЗ ВЕРХІВ .
Іван
Ви - УТОПІСТ!)))) Ніякого руху "знизу" НЕ БУДЕ!!! Всіх все влаштовує!!! Окрім зарплати!!! Оце ще б зарплату побільшу і можна в "багні" сидіти завжди(((((((
вчитель сільської школи
Для Іван: прямо в яблучко,100%
Анатолій
Я вже 28 років працюю на посаді директора сільської школи... Завжди і скрізь говорив про те, що основними фігурами в школі мають бути лише учень і вчитель!!! "Школа вчителем стоїть",- говорив у свій час відомий український педагог. А, на жаль, вчитель у сьогоднішній школі - це затуркана різними заходами, конкурсами, неправедними вимогами з боку чиновників від освіти людина, яка всіх і вся боїться, бо над нею стоять і нею командують всі, хто вважає себе управлінцем від освіти. І замість того, щоб створювати умови для навчання і виховання дітей, умови для творчої праці вчителя, замість того, щоб берегти, підтримувати і леліяти вчителя разом з дитиною, чиновники від освіти лише ставлять вимоги, які на 90% є неправомірними і лише відволікають вчителя від безпосереднього спілкування з дитиною на уроці. Хочеться вірити, що перші потуги МОН в питанні звільнення вчителя від лишнього і часто непотрібного, переростуть у справжні європейські реформи, де дитина і вчитель будуть, нарешті стануть вільними.
Та отож
Для Іван: Движение "снизу" начиналось много лет назад!!! Но очень удобно и ВЫГОДНО было прекратить ПОДОБНОЕ ДВИЖЕНИЕ в те времена. Почему? Потому что движение снизу очень опасно. Для кого? Это другой вопрос. Чтобы заткнуть движение снизу применялись различные способы, укрепляющие страх на генетическом уровне. тот страх, который прививался нации путём голодомора, 37, 47, последующих лет. поскольку именно учитель, который боиться, очен ВЫГОДЕН. Что значит "всех всё устаривает! Десятилетиями люди поставлены в условия.Вы считаете, что слово "можно" способно что-то изменить? Попробуйте пообщаться с ребёнком, который всю свою жизнь слышит мат. Просто пообщаться, обратить внимание на то, что тому интересно, что ему близко, как он отреагирует на Вашу речь. То же самое и здесь.
Коментувати