Школи отримали тисячі підручників з помилками

Українські школярі вимушені навчатися за підручниками, що містять сотні помилок

Школи отримали тисячі підручників з помилками

Тернопільські освітяни знайшли 153 помилки на 149 сторінках підручника з математики для 1-го класу. Не кращою якістю відрізняється математика для другокласників. Про це повідомляє Телеканал новин "24".

Помилки різноманітні: від пропущених ком, тире, русизмів - до математичного матеріалу для старшокласників.

Підручники з інших предметів, виданих нещодавно, теж вражають. Чимало логічних помилок у "Природознавстві" для 5-го класу.

Та найбільше тернопільських вчителів вразив "Букварик" за редакцією Захарійчук та Науменко: у підручнику чимало текстів з прихованими образами.

Помилки в підручнику з математики виправили тільки у комерційній редакції тиражем 5 тисяч. Тепер, якщо батьки хочуть, щоб їхні діти здобували грамотну освіту, за нову навчальну книгу доведеться віддати близько 50-ти гривень.

Освіта.ua
23.09.2013

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Денис
Не штрафовать надо, а расстрелять этих дилетантов. Почему бы просто, не переиздать учебники, по которым выучилось не одно поколение?? При этом не тратить деньги из госбюджета на их разработку.
Вероника Татаренко
грамматические ошибки не так страшны а химии, как смысловые. научные. Получается. что на доске ты пишешь одно, а в учебнике совершенно иное. Это следствие непрозрачных тендеров, которые призваны обогатить министра и дать заработать приближенным, или тем, кто этот тендер у него купил
Daren
Одно дело ошибки, а другое - содержание. Я бы еще простила опечатки, не идеальную грамотность и прочие недостатки, которые можно исправить благодаря корректору-профессионалу. Однако вчитайтесь в сами предложения. Этим высокопарным псевдонаучным языком написан бред. Одни и те же банальные мысли, уровень глубины и обдуманности которых свидетельствует о крайней ограниченности писавших. Причем изложено все так, будто написанное есть непреложная истина. Ни шагу влево, ни шагу вправо. Без каких-либо исследований, подтверждений. Знаете ли, я сама могу "пофилософствовать" и навязать свое мнение о правильности предмета/явления/личности. Объективность исключена. Стиль написания учебников должен соответствовать научному/научно-популярному, который предполагает предельно краткое, предельно ясное, предельно обоснованное изложение. А вместо этого в неокрепшие головы школьников вливают воду, болотную воду, рассчитывая, что ученики - стадо баранов.
O
Допоможіть ! Підручники з англійської мови 1-2 клас Несвіт - просто жах, вони не розраховані на шестирічок ! Батьки не купуватимуть інших, а з цими працювати не можливо! Кіровоградська область.
Николай Хмеленок
Для O: Судить надо за такие учебники. Подробнее https://www.facebook.com/MONmolodsport/posts/719039451455969?comment_id=7826715&offset=0&total_comments=8 Пишите мне chmelenok@yandex.ru я вышлю свою рабочую тетрадь по английскому для 1-2 класса
Коментувати
Юрий Дубовой
Грамматические ошибки в текстах - это лишь начало несовершенства системы образования. От количества и качества знаний в разумах сограждан зависят их поступки, цели, мотивы, принципы и методы достижения целей. По ситуации в стране можно достаточно точно определить качество знаний сограждан, даже самых лучших и авторитетных, а эти знания - в огромной степени являются плодами системы образования. я предложил некоторые идеи по реформированию системы образования ( http://www.usw.com.ua/profiles/blog/list?user=21kl5fjzza45h ), но видимо общество ещё надеется изменить положение дел ничего по сути не меняя.
www.rozoom.at.ua
Для Юрий Дубовой: "Все, що перешкоджає насиченню громадян знаннями і навичками має бути ліквідовано як вороже добробуту всього суспільства". Кінець Вашої, Юрію, цитати. Хто і за якими критеріями має визначати таке "перешкоджання"? Таким чином, якщо мої погляди на педагогіку різнитимуться з поглядами начальства, воно має мене ліквідувати. Цікаво...)))) 1937 повіяло...
www.rozoom.at.ua
Для Юрий Дубовой: Перечитала. Як же далеко Ви, Юрію, від реалій життєвих!.. Між іншим, якщо Ви - юний науковець, не погребуйте, будь ласка, підручником з української мови для 8-9 класів. Розділові знаки, якщо ними нехтувати, вносять дуже велику плутанину в те, що Ви хотіли донести до нас, читачів. Та й сприймаються тексти з помилками як неповага до читача (в даний момент - до мене). Загалом, на мій погляд, раціональне зерно є, але ж... )))))) Зростання Вам, колего! ))
Петро
Для Юрія Дубового. Не знаю, пане Юрію, як Ви володієте українською мовою, але з російською у Вас є проблеми. Кількість помилок перевищує кількість речень. Для молодого науковця це, напевно, норма, але для учнів з високим рівнем навчальних досягнень - не годиться.
Коментувати
Ирина Шульгина
За такие деньги эти книги не читали корректоры с редакторами??? Или это преподаватели азиривки. Ну, там ведь есть фамилии, пускай их штрафуют, раз подписываешься на такую грязную аферу, надо понимать, чем может обернутся
вчитель 1 класу
сором! дійсно, математика авт. Рівкінда просто страшна!
Шестопалов
Поки ринкові відносини не прийдуть рівною мірою у всі видавництва і школи, дешевих, якісних і своєчасних підручників не буде! Але наразі МОН України вперто зберігає процедури, що залишають лазівки для зловживань, не хоче впроваджувати прозорі, справедливі для всіх європейські стандарти випуску якісних підручників, не хоче для їх придбання передати державні гроші у школи.
Ирина Шульгина
Для Шестопалов: рынковые отношения пришли уже. Только у нас все определяется не качеством книги, а размером взятки и отката. Так что, пока не будет максимального участия общественных организаций во всех тендерах, закупках и тд., будем детей учить по малограмотных учебниках
Шестопалов
Рыночные отношения - это когда покупатель ЗА СВОИ ДЕНЬГИ ВЫБИРАЕТ товар возможно качественные и дешевле. Для этого достаточно государственные деньги забрать у корыстливых чиновников и по образцу Европы передать школам или родителям учеников. А они плохого и дорогого не купят!
Ирина Шульгина
делайте поправку на то, что у нас коррупционное клептократической государство, в котором главный рычаг -откат и взятка. Поэтому все учебники по рыночной экономикеможно выбрасывать. посмотрите, Табачник с прихвостнями такое творят, оппозиция молчит. Все повязаны, у все выгода, а учебники с ошибками
Коментувати
Ego
Правильно, зате брехуни з МОН стверджують, що учителям подобаються шкільні підручники http://osvita.ua/school/37103/. Україна чекає суду над тими, хто наніс збитки державі виданням за державний кошт підручників, які не можна показувати учням!!!
Николай Хмеленок
Для Ego: Для O: Судить надо за такие учебники. Подробнее https://www.facebook.com/MONmolodsport/posts/719039451455969?comment_id=7826715&offset=0&total_comments=8 Пишите мне chmelenok@yandex.ru я вышлю свою рабочую тетрадь по английскому для 1-2 класса
Коментувати
антидот
Ну и КТО за это ответит?МАТЕРИАЛЬНО? Риторика(((
Ой
Для антидот: Опять ПАПЕРЕДНИКИ виноваты
Коментувати