Osvita.ua Середня освіта У МОН кажуть, що вчителі задоволені підручниками
У МОН кажуть, що вчителі задоволені підручниками

В Інституті інноваційних технологій і змісту освіти повідомили, що опитали майже 11 тисяч учителів-предметників

У МОН кажуть, що вчителі задоволені підручниками

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти оприлюднив результати оцінювання підручників для 11-го класу вчителями-предметниками.

За повідомленням інституту, моніторингове дослідження проводилося шляхом опитування трьох груп респондентів: учителів-предметників, які навчають учнів у 11-х класах, самих одинадцятикласників та їх батьків.

Загалом у моніторинговому дослідженні взяли участь 121 281 респондент, з них: вчителі 10 730 осіб, учні 11-х класів - 55 631 особа, батьки учнів 54 920 осіб. Дослідження проводилось відділом моніторингу освітніх процесів ІІТЗО.

У ході дослідження вивчалася суспільна та педагогічна думка стосовно якості 72 підручників для 11-го класу рівня стандарту, академічного та профільного рівнів виданих у 2011 році. Дані підручники проходили апробацію у загальноосвітніх навчальних закладах у 2011/2012 навчальному роках.

В інституті змісту освіти зазначають, що результати моніторингового дослідження свідчать про те, що в цілому педагоги характеризують навчальні книги для одинадцятикласників як такі, що репрезентують знання і види діяльності з кожного конкретного навчального предмета.

"Структура навчальних книг, тексти, ілюстративний матеріал, апарат організації засвоєння, апарат орієнтування спрямовані на формування інтелектуальної та емоційної сфер учнів, вироблення загальнонавчальних та спеціальних предметних умінь і навичок, впливають на розвиток пізнавальних здібностей, логічного і продуктивного мислення дітей, спонукають їх до творчої діяльності", - наголошують в установі.

"Зміст навчального матеріалу та способи його організації формують в учнів стійке позитивне ставлення як до вивчення окремих предметів, так і до процесу навчання в цілому, розвивають загальнолюдські позитивні якості та риси особистості. У теоретичному й практичному матеріалі навчальних книг втілено моделі, спрямовані на формування компетентного ставлення до життя", - запевняють в Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Також в установі зазначили, що в цілому схвалюючи новостворені підручники для учнів 11-го класу, учителі висловлюють ряд зауважень щодо якості їх окремих компонентів та формулюють конструктивні побажання відносно шляхів усунення виявлених недоліків. Так, наприклад, у деяких підручниках педагоги виявили невідповідності, помилки й неточності тощо. Частина проаналізованих підручників, на думку опитаних учителів, потребують удосконалення поліграфічного виконання.

В інституті зазначають, що узагальнені результати дослідження будуть оприлюднені наприкінці 2013 року після аналітичної обробки отриманої інформації. З результатами опитування учителів-предметників можна ознайомитися за наступним посиланням.

Як відомо, одним з напрямів діяльності Інституту інноваційних технологій і змісту освіти є забезпеченні навчальних закладів різних типів новим поколінням підручників та навчально-методичних посібників.

Освіта.ua
19.09.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Николай Хмеленок
Судить надо за такие учебники. Подробнее https://www.facebook.com/MONmolodsport/posts/719039451455969?comment_id=7826715&offset=0&total_comments=8 Пишите мне chmelenok@yandex.ru я вышлю свою рабочую тетрадь по английскому для 1-2 класса
Вчитель
А попробуй сказати, що не подобається. Наслідки будуть невідомо якими. Вчителі пишуть про книжки те, що їм каже директор та робітники районо чи гороно
Ирина Шульгина
Для Вчитель: и осужлать тут их никто не будет, потому что понятно, что никому не хочется последствий, а последствия могут быть ооочень серьезными, даже если банально с директором взьешься, я уже не говорю про горно
Николай Хмеленок
Для Вчитель: Судить надо за такие учебники. Подробнее https://www.facebook.com/MONmolodsport/posts/719039451455969?comment_id=7826715&offset=0&total_comments=8 Пишите мне chmelenok@yandex.ru я вышлю свою рабочую тетрадь по английскому для 1-2 класса
Коментувати
Ego
Знову МОН себе хвалить, що "жить стало лучше, жить стало вєсєлєє". Цікаво тільки подивитись хоча б на одного з опитаних. Може у нього не такі підручники, як у решти учителів України, що вони йому подобаються.
Николай Хмеленок
Для Ego: Судить надо за такие учебники. Подробнее https://www.facebook.com/MONmolodsport/posts/719039451455969?comment_id=7826715&offset=0&total_comments=8 Пишите мне chmelenok@yandex.ru я вышлю свою рабочую тетрадь по английскому для 1-2 класса
Коментувати
Елена
И снова ложь! Интересно-ГДЕ? КОГДА? КОГО? и КАК? "питали" про підручники?
Маша
Скоро будут жечь книги на школьном дворе, антифашисты наши... 37-Й год возвращается? А черные воронки будут хватать учителей на улицах за негрифованную книгу? Или сразу расстрел на школьной линейке? Зачем я 20 лет собирала метод. и дидакт. литературу? Чтобы за нее меня сделали преступником? Боже, избавь нас от маразматиков и сволочей из МОН, т.к. уже не смешно, а реально страшно! Это называется обыкновенный фашизм, с этого Гитлер начинал, а еще так наши чиновные уроды боролись с вейсманизмом-морганизмом и угробили Вавилова. Что нас ждет дальше? Неавижу Табачника!
Ирина Гунина
А самих вчителів хтось про це спитав? та вони просто жахливі! кожна родина, котра цікавиться навчанням своїх дітей вже зуміла оцінити науково- абсурдисьтський стиль їх написання, коли дитина, дочитуючи до кінця речення, вже й забула, чим воно починалося. Я вже не говорю про перевантаженість нікому не потрібними термінами. таке навчання не розвиває, а зомбує дитину.
Николай Хмеленок
Для Ирина Гунина: Судить надо за такие учебники. Подробнее https://www.facebook.com/MONmolodsport/posts/719039451455969?comment_id=7826715&offset=0&total_comments=8 Пишите мне chmelenok@yandex.ru я вышлю свою рабочую тетрадь по английскому для 1-2 класса
Коментувати
sergey1979
Добре, що інші класи не опитували - в підручниках з англ.мови в різних класа не розбреш що на малюнку!!! А від підручника - інформатика 9 - дівчата шарахаються - бояться намальованих мишей.
Ирина Шульгина
Зачем врать так нагло?? Все понимают, что получают взятки и откаты на каждом уровне - выбор автора, печать, и тд, и тп. В итоге несколько человек озолотились, а детям надо учиться по откровенно плохим книгам. Но зачем из нас дураков делать? Я благодарна маме, что она не повыбрасывала наши с сестрой учебники советские. Да, терминология отличается, но если надо обьяснить что-то, беру их и вперед
Ирина Гунина
Для Ирина Шульгина: більше того, переважна більшість дітей просто не хоче брати їх до рук.Це всео одно, що читати на сухілі - ефект засвоєння матеріалу аналогічний. От тому й пропадає у дітей бажання вчится. А звинувачують учителя - мовляв, не зміг зацікавити
Ego
Справжньої роботи над підручниками не ведеться. Ведеться заробляння грошей на підручниках. Тому так звана апробація проводиться фіктивно, коли підручники уже запущено в масове виробництво і щось змінювати в них ніхто не збирається. Звідси і їх рівень - перенасичений зарозумілими науковими сентенціями. Для чого це? Щоб відбити бажання вчитися у школярів. Неграмотними баранами керувати легше. От і всі реформи, які успішно здійснює МОН, попутно кладучи собі до кишені чималі суми відкатів за ті ж підручники.
Ирина Шульгина
И мне кажется, что все делается для того, чтобы воспитывать стадо. Образованные люди могут задавать слишком много вопросов...
Коментувати
Неопитаний вчитель
Чогось ні мене, ні жодного мого знайомого вчителя ( в різних куточках України0 ніхто про підручники не питав. Невже хтось схвально відгукнувся про "Екологію" під редакцією Царків? Хотілося б подивитися на цих людей? Підручник, по якому вчитися ВЗАГАЛІ неможливо.
Жінки
Для того, щоб визначити Який саме підручник більш годиться саме для наших учнів, МИ повинні мати хоча б можливість вибору їх. Якщо ж такого не є, то й визначити - подобається/не подобається неможливо. Вже добре, що є хоча б щось.
Полина Осипенко
Звичайно, якщо питати у вчителів наближених до Міністерства, то відгуки точно будуть схвальні. А от на практиці потрібно впроваджувати вільни вибіп вчителем посібника для навчання, а інакше це все попахує корупцією.
Ирина Гунина
Для Полина Осипенко: та я сумніваюся, що до міністерства наближені саме вчителі - практики. Інакше такого абсурду в підручниках би не друкували. Там сидять одні чиновники, які реального школяра ніколи й бачили. їх основне завдання отримати чималенькі гроші, а те, що діти виростають безграмотними - то проблеми їх та їхніх батьків
Николай Хмеленок
Для Полина Осипенко: Судить надо за такие учебники. Подробнее https://www.facebook.com/MONmolodsport/posts/719039451455969?comment_id=7826715&offset=0&total_comments=8 Пишите мне chmelenok@yandex.ru я вышлю свою рабочую тетрадь по английскому для 1-2 класса
Коментувати
Володимир
Як завжди, стидно читати такі характеристики від центру інноваційних технологій. Навіть не чули, що таке опитування проходило (сам вчу в 11-му класі). Рівень підручників перевантажений і в більшості не відповідає меті навчання. Руки би повиривати тим, хто складає підручники і хто дає дозвіл ними користуватись. А цікаво, яке враження у них від підручників для 5-го класу, напевно, також неперевершено ;)
вчитель
Для Володимир: Интересно, каких учителей опрашивали? Нас - точно нет. Учебники 2013 года просто безобразны. Если по ним учить детей, мы будем иметь поколение дебилов. Почему в экспертные комиссии не включают рядовых школьных учителей, которые точно знают, какой уебник нужен современной школе?
вчитель
Для вчитель: сорри, учебник
учитель фізики
мене запитували і скажу що підручник фізики 11 клас (Божинова) - це краще що ми на сьогодні маємо - за винятком поліграфії - що до речі відмічено
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!