Освітяни з тимчасово окупованих територій отримають оплату

Працівники освіти з тимчасово окупованих територій мають отримати заробітну плату

Освітяни з тимчасово окупованих територій отримають оплату

Працівники освітньої сфери, які наразі перебувають на тимчасово окупованій території, мають отримати заробітну плату навіть у разі вимушеного простою.

Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи ситуацію із оплатою праці освітян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України.

За його словами, забезпечити виплату зарплати мають керівники закладів освіти.

«Вимушений простій сплачується у розмірі двох третин від заробітної плати, а в сфері освіти ми маємо Галузеву Угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілка працівників освіти і науки на 2021-2025 роки, згідно якої керівники установ і закладів освіти повинні забезпечити виплату середньомісячної заробітної плати працівникам», – повідомив Шкарлет.

Також оплата простою, що відбувається не з вини працівників (зокрема й непедагогічних і тих, які працюють за сумісництвом), виплачується в розмірі середньої заробітної плати.

Здійснення оплати праці доручено органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

«Проведення виплат заробітної плати може здійснюватися, якщо на окупованій території відбувається освітній процес за українськими стандартами та є можливість виїхати на підконтрольну українській владі територію для здійснення казначейських процедур», – роз'яснив міністр.

Освіта.ua
18.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ірина
Якщо весь колектив школи добровільно співпрацю з російською владою , чи будуть вони отримувати українську зарплатню?
Наталія
Дайте ,будь ласка, відповідь. Вчителі залишилися на окупованій території ( Харківська область). Чи мають вони право отримувати зарплату як за простій?Бо людям просто немає за що жити,на співпрацю із ворогом не пішли. Дякую
Галина
Для Наталія: Так звісно. Вас вже давно мати відправили в простій. Але ж питання не в тому, що Вам нараховують: простій, відпускні чи інше. Питання в тому, що в окремих територіях окупанти обрізали будь-який зв’язок, не працює банківська система України, тому просто неможливо перерахувати кошти на карткові рахунки
Коментувати
Інна
Добрий день ! Прошу звернути увагу на Нікольську ОТГ, Донецької області. Педагоги Аслановського ясла-саду Володарського району, Кальчицької сільської ради не отримали заробітну плату за лютий, хоча до 24 лютого працювали. Завідувачка садочка розрахувалась. Отримати відомості про отримання грошей не можливо.
Христина
Працюємо в музичній школі. Після 2-х місяців знаходження в окупації виїхали до Європи. Керівника закладу попередили про намір виїзду. До початку війни, під час карантину, працювали дистанційно. Знаходячись в окупації продовжували проводити заняття онлайн. Переїхавши за кордон також як і раніше проводимо уроки за допомогою інтернет-звязку. Зарплату отримували повністю. На початку травня директор повідомив нас, що ті викладачі, які виїхали з міста не будуть отримувати заробітної плати. Що ми повинні виходити до школи і працювати з дітьми очно! Під час війни на окупованій території! Як нам бути в такій ситуації?
Лена
Дайте , пожалуйста, ответ на комментарий Ирины, что делать учителям на оккупированных территориях . Как зарабатывать деньги находясь между двух огней.
Ірина
Я знаходжусь на тимчасово окуповоній території. Наша начальниця із печаткою і документами виїхала до Польщі. Два місяця не має зарплати. Звязку у нас також не має телевізійні вишки зруйновані. Люди знаходятся в безвихідній ситуації і були змушені вийти працювати хоть за кусок хліба.
Валентина
А що робити, якщо вчитель не проводить уроки та не відповідає на телефонні дзвінки?
Економіст
Для Валентина: складати акт, та оформляти як відсутнього з невідомих причин. Оплату за цей період не здійснювати
Коментувати
Вчитель
Тернопільська область не окупована,а місцева влада все зрізає до нуля.Причому,що собі красивим знаходиться фінансування на премії у військовий час.
Економіст
Для Вчитель: Тому, що ічителі та місцева влада фінансуються з різних бюджетів. Вчителі отримують заробітну плату з освітньої субвенції з держбюджету. В державному бюджеті зменшили призначення по всім (в тому числі і із заробітної плати державних службовців). Органи місцевого самоврядування отримують заробітну плату із місцевого бюджету.
Ганна
Ви хочете сказати, що у місцевому бюджеті достатньо коштів для премій в цей час? Цікава арифметика....
Економіст
Для Ганна: ні цього я сказати не хочу. я не знаю які у вас надходження. якщо це тернопільська область, яка працює, то і доходи надходять відповідно до планів, а премії, швидше за все вони собі відразу запланували. але це моє припущення. я не бачу бюджету вашої громади
Коментувати