В уряді розглядають підвищення зарплат вчителів до 15 тисяч

Підвищення зарплат учителів розглядається, враховуючи реальні можливості бюджету

В уряді розглядають підвищення зарплат вчителів до 15 тисяч

Міністерством освіти і науки спільно із Міністерством фінансів розглядаються можливі варіанти забезпечення оплати праці вчителів у розмірі не менше 15 тисяч грн на місяць з 1 вересня 2022 року.

Про це йдеться у листі МОН у відповідь на звернення Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки.

У Міністерстві освіти і науки повідомили, що наразі двома відомствами напрацьовується зазначений варіант підвищення заробітних плат учителів з 1 вересня цього року, враховуючи реальні можливості дохідної частини бюджету України.

Водночас у Міністерстві освіти нагадали, що Державним бюджетом України на 2022 рік передбачено зростання (порівняно із 2021 роком) заробітних плат освітян, як і інших працівників бюджетної сфери, на 8,4 відсотки у зв'язку із збільшенням розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду за Єдиною тарифною сіткою.

«Таке підвищення посадових окладів працівників відбулося вже з 1 грудня 2021 року (розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду - 2893 грн), і подальше підвищення заплановано Державним бюджетом України з 1 жовтня 2022 року на 3,1 відсотки», – наголосили у відомстві.

Освіта.ua
08.02.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Совість
Невже хтось ще вірить у патріотичність тим обранцям, що ведуть себе ніби гнилі шматки тухлятини, передають хабарі, замовляють малолітніх повій і з трибуни матюкаються немов укурені матроси?
Жебрак
Розглядати і підняти- не одне й те саме.
Вадим
Хліб по 100 грн за буханку. Сонце сходить і заходить винен хто, звісно вчитель.
Аня
Зарплату з грудня підняли....А за престижність зняли.Виходить нічого не підвищили, що було до грудня, те маємо і з грудня. Миколаївська ОТГ, Львівщина.
Марія
Для Аня: та сама історія. Костянтинівка, Донецька область.
Коментувати
Юрій
Тож МОН надавало розрахунки на цьому сайті, де зарплата вчителя у столиці 20000 з хвостиком ( додавши матеріалку, оздоровлення, надбавки, податки, і ще шось там ) То будуть зменшувати або рахувати навчилися
Людмила
Для Юрія. Вчитель у Києві вищої категорії з навантаженням 27 год і класним керівництвом має чистими 17,5 тис.
Людмила
Стаж роботи 20+
Олександр Осьмак
Щось маловато, навіть для надбавки від столиці.
Коментувати
Марія
Де конкретика: ставка, категорія, розряд...? Половина вчителів залишить школу, а інша буде пахати на 2 ставки тоді і заробітна плата буде 15 тисяч. ...
Софія
Для Марія: Ну навіщо брехати, яка половина? Процентів 80 підуть в найми, а як тимчасових затичок знову наберуть полохливих практикантів.
Коментувати
Ніна
Ох вже ці клоуни-стендапери: то про ковіди шуткують, то сценки про війну, то лотереї для лікарів і вчителів, то ще який корпоратив учудять, шукаючи когось дурнішого за себе. Ніхто в здоровому глузді не буде вірити скоморохам та служкам чужого народу, а всі віруючі - рвані хлопавки.
ВЧИТЕЛЬ
Друзі , хай Шкарлет проб‘є це рішення. Має півроку- рік. Новий міністр буде боятись, конфузитись… А цей хай доказує. Якщо - Ні! То У відставку разом із Шмиргалем. Психологія…
Себас
Кто-то вроде как долгое время иногда что-то жалобно рассматривает через дно бокала, но это не точно.
Сергій
Казав пан кожух дам! Та тільки слово його було теплим. Не словом, а ділом! Коли багато розмов, то навряд чи буде діло. Я й так кожного місяця маю клопіт з грошима: ну ніяк не придумаю куди дівать 4 тисяч доларів моєї щомісячної зарплати. Якщо серйозно, то це вже навіть не смішно. Щойно побачив повідомлення-наслідок підвищення медикам заробітної плати з січня 2022 року(пам’ятаєте 20-22 тисячі і т.д?). Так от, ввели штраф 65000 грн керівникам, якщо будуть переводити медпрацівників на 0,5 ставки! У нас престижність забрали. В медичній галузі на 0,5 переводять. Профспілки скромно-погрозливо надувають щоки (вимагають). Уряд їм солодкі обіцянки. Взаємна любов і гармонія. А насправді: лохотрон на державному рівні. Як сказав відомий режисер; "Нє вєрю!"
Вася
Не набридло переливати з пустого в порожнє? 1. "...розглядаються можливі варіанти забезпечення оплати праці вчителів". Чому для депутатів і міністрів не "розглядаються можливі варіанти забезпечення оплати праці" у зв’язку з тим, що вони не в змозі забезпечити виконання ЗАКОНІВ УКРАЇНИ? 2. Цікава дата "01 вересня", надіються втримати тих, хто вирішив таки покинути? Марно, обіцянок було вже скільки... 3. Можливо й підвищать, але ціни підвищили ВЖЕ, тому реальний дохід учителя, пов’язаний з купівельною спроможність, знову знизиться (бо бив. наслідки п. 1)
Володимир Васильков
Дайте хоча б смартфон...
Хубз аль Султан
Что-то, уважаемые бывшие коллеги, последние пару недель вам не повышали зарплату. Я аж забеспокоился. Ан нет, все нормально. Повысили.
Закон про освіту
Стаття 61. Оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників 1. Оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників здійснюється за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів, коштів засновників, власних надходжень закладів освіти, грантів, а також інших джерел, не заборонених законодавством. 2. Посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі трьох мінімальних заробітних плат.
ТТ
Для Закон про освіту: А котрий закон у нас виконується і хто це контролює? Який контроль таке і виконання!
Коментувати
Алла
А про вихователів ЗДО колись згадають? Ми теж освітяни, ми закінчували тіж самі ВНЗ, а чомусь, тільки мова про вчителів. Вимоги до роботи, до атестації тільки збільшуються, а зарплата зменшилася . Замість 20% за престижність, з січня почали платити 10.
Учитель
Для Алла: Ви їм вірите? Я вчитель і моя заробітня плата зменшилась на 1,4 тис грн порівняно із груднем (престижність з 20% =>5%). Тому не вірте ніяких реальних підвищень немає.
Степан з Греблів
Фокус зовсім простий: в грудні додали 8,4 а на на 15 % зменшили престижність майже скрізь. І не бачать урядовці цього
Сергей Лимонов
Обіцянка -цяцянка! Знову чергова брехня від ЗЕ уродів! Але найбільше бісить моментальна реакція на відверту і цинічну брехню можновладців - таких тупих курок як АЛЛА ! Включила мантру про недооціненість вихователів ЗДО! Ніхто й нічого не отримає-розслабтеся!
Коментувати
вчитель намбе ван
Правильно, вже час збирати книгу з їхніх обіцянок. А також додам: брехня на брехні, брехнею поганяє!
Ярко
Можна вже зібрати схожі тексти за останні роки і зробити книгу «обіцянки уряду. Том 1 освітяни» ))))
Леонід Семенович
Для Ярко: А в 2005 р. При Ніколаєнкові віддали 5 млрд боргу по ст.57 і зарплату на51 % підняли… А ми його не підтримали???Забули , колеги?
Коментувати