Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Підлітки зможуть отримувати виплати за вакцинацію. Президент України поставив Кабінету Міністрів завдання підготувати окрему програму виплати 1 тисячі грн для українських громадян віком 12-18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.

Реєстрація на ЗНО у магістратуру стартує 26 квітня. Міністерством освіти і науки затверджений календарний план проведення тестів зовнішнього незалежного оцінювання для вступу в магістратуру. Іспити відбудуться у період з 22 червня до 1 липня.

Збільшена кількість вчителів-учасників сертифікації. Цього року стати учасниками сертифікації зможуть 2 500 вчителів початкових класів. Реєстрація участі в сертифікації відбуватиметься відповідно до визначеної граничної кількості учасників для кожної області.

Уроки в школах починаються зарано, – дослідження. Результати дослідження вчених Цюріхського університету, свідчать про те, що початок уроків о 8-9 годині ранку може бути занадто раннім. Додатковий час сну сприяє відчуттю школярами більшого рівня енергії.

В Україні проти COVID-19 щеплено 140 тисяч підлітків. За словами головного санітарного лікаря, щеплення дітей роблять лише за бажанням батьків. У МОЗ наголошують, що частота несприятливих випадків після імунізації дітей не є більшою, ніж серед дорослих.

В Україні оновлять підхід до військового виховання. Міністерство внутрішніх справ, Міністерство освіти і науки, Міністерство оборони та Міністерство у справах ветеранів мають намір випрацювати комплексний підхід до військово-патріотичного виховання.

В Україні розвиватимуть щоденний спорт у школах. Набула чинності Концепція розвитку щоденного спорту в закладах освіти, метою якої є запровадження новітніх підходів до фізичного виховання, а також створення умов для фізичного розвитку учнів.

Уряд здійснив кілька призначень на освітні посади. Кабінетом Міністрів здійснено кілька призначень на посади в Міністерстві освіти і науки,  Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти та Державній службі якості освіти.

КМУ підтримав скасування оподаткування наукових грантів. Урядом підтримані зміни щодо скасування оподаткування іноземних грантів на проведення наукових досліджень і розробок. Очікується, що це сприятиме провадженню наукової діяльності.

Уряд встановив доплату за ведення шкільного сайту. В Україні встановлена 10% доплата вчителям та іншим працівникам закладів освіти, які відповідають за ведення сайту, діловодства або бухгалтерського обліку. Нарахування відповідних доплат є обов’язковим.

Брак кваліфікованих вчителів зможуть компенсувати IT-фахівці. Міністерство цифрової трансформації пропонує підвищити якість викладання математики та інформатики у школах шляхом залучення до освітнього процесу IT-спеціалістів.

Молодим вчителям призначатимуть педагога-наставника. Спеціалісту, якого вперше буде призначено на посаду педагогічного працівника, призначатимуть досвідченого вчителя, який впродовж першого року роботи виконуватиме функції наставника.

У МОЗ закликали повідомляти про порушення у шкільних меню. З 1 січня в усіх школах розпочали готувати їжу для дітей за новими правилами та рецептами. Батьки, які виявляють порушення у раціоні, можуть повідомляти про це до Держпродспоживслужби.

Хакери атакували сайти МОН та інших установ. У ніч з 13 на 14 січня на сайт Міністерства освіти і науки була здійснена кібератака, внаслідок чого сайт не працював більше 10 годин. Загалом було атаковано близько 70 сайтів центральних і регіональних органів влади.

2,5% працівників шкіл не щепилися проти COVID-19. Водночас за інформацією міністра освіти 1,5% від загальної кількості працівників шкіл, мають офіційно підтверджені протипоказання. Наразі відстороненими від роботи залишаються 0,6% працівників шкіл.

В Україні змінено порядок присудження ступеня PhD. Кабінет Міністрів затвердив новий порядок присудження ступеня доктора філософії, який передбачає перехід до європейської практики захисту освітньо-наукового ступеня PhD.

Освіта.ua
14.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Kay Midlton
Новини за тиждень суперсурйозні! Затверджено графік здачі екзаменів (організованоі страти) в магістратуру. Це ж треба придумати такий маразм- три Зно !?? При цьому в кожному універі програми варіативні, різні , а тести складає якась групка з одного внз. Все зроблено , щоб діти не вступили , не вчились, а потім виізджали за кордон. Тобто маємо продуману акцію на руйнування украінськоі вищоі школи.