Брак кваліфікованих вчителів зможуть компенсувати IT-фахівці

Мінцифри пропонує підвищити якість навчання школярів математики та інформатики

Брак кваліфікованих вчителів зможуть компенсувати IT-фахівці

Міністерство цифрової трансформації пропонує підвищити якість викладання математики та інформатики у школах шляхом залучення до освітнього процесу IT-спеціалістів.

Реалізація відповідної ініціативи стане можливою через набрання чинності Положення про педагогічну інтернатуру, завдяки якому IT-спеціалісти без досвіду викладання матимуть можливість пройти інтернатуру в школі під наглядом досвідченого педагога та стати вчителем.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що опанувати практичні вчительської роботи IT-спеціаліст зможе завдяки закріпленню за ним досвідченного педагога, який сформує спеціальну програму проходження інтернатури.

«Упродовж року фахівець може сформувати та розвинути необхідні навички для навчання дітей та отримати можливість викладати у школі», – наголошують у відомстві.

Окрім того, у Міністерстві цифрової трансформації додають, що  під час розробки Дорожньої карти реформування ІТ-освіти було виявлено, що в Україні недостатньо кваліфікованих вчителів із математики та інформатики. Це призводить до зниження загальної якості математичної та STEM-освіти.

«Представники бізнесу висловили свою готовність та бажання надавати підтримку закладам освіти в цьому напрямі», – зазначили у Мінцифри.

Освіта.ua
13.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
А теперь читаем РЕАЛЬНОСТЬ!!!
). Вот уж. Красиво прикрылись фиговым листком. А реальность такова. "МЫ ДОРУКОВОДИЛИСЬ ДО ТОГО,ЧТО УЧИТЕЛЯ МАТЕМАТИКИ В ШКОЛУ ИДТИ ОТКАЗЫВАЮТСЯ!!!" - заявили горе-руководители обучения школьного, которые никак не сообразят, что же им предпринять. И понять они не в состоянии,что математиков, хороших математиков в школе уже не будет. Какой дурак рещит пойти в школу, если будет возможность зарабатывать в разы больше, без нервотёпки, без обязательности подставить себя под введение непонятночего,которое наши ... обязались перед своими панали из-за океана, которые опять предоставили им для опытов более миллиона доз непонятночего.А предоставленное необходимо оприходовать под запись результативности и продемонстрировать.То есть, реально в школах работать никто не хочет из тех, кто нужен для индустриализации страны в будущем,чтобы иметь хоть какую-то промышленность.Усё. Приехали. Страна огородников рулит!
Хубз аль Султан
И вишенка на торте: сидит в доску задолбанный после 7 уроков и очередной нарады-педрады айтишник, проверяет тетради, потом по RDP удаляет роблоксы-майнкрафты и дебильные картинки с рабочего стола с каждого из 15 компьютеров в классе, на которых стоят домашние оси, не позволяющие нормально настроить политики ограничения, и говорит себе: доколе?! -сейчас напишу напишу автоматизацию очистки всего этого неподобства. Расчехляет редактор кода, открывает документацию PowerShell - и тут стук в дверь. Учитель монгольского (уже десятый за неделю): "Никита Алексеич, у меня тут гугл не грузит, а еще я в инстаграм не могу войти, ты ж программист, помоги!"
Hala
Для Хубз аль Султан: яких це 7 уроків? на ставку в тиждень 18 уроків. поділіть на 5 днів, вийде близько 4 уроків в день.
КК
Кількість годин може бути різною.В малих школах може бути і по 13 на тиждень, а в великих і по 25. І розклад : урок -вікно,а коли і двері. Тому ці пять уроків на день перетворюються на 7,8,10.А взагалі дуже все вірно написано. Тілько от нехай влада знайде цього смішного IT спеца,який буде працювати на 10000 грн в місяць.
Хубз аль Султан
Для Hala: у меня стандартно было по 7 уроков 3 раза в неделю, в остальные два - по 3-4.
Коментувати
Мила
Особенно айтишникам понравится покупать материалы для работы, работать с ужасных компьютеров-сам память розширит и "поколдует" над ним. Но, наверное, что дети научатся это матам, потому что эти электронные журналы и непростая система оценивания, многочисленные методики преподавания, индивидуальный подход и ещё с родителями взаимодействовать... Кричат во всех СМИ, что государство учителей обеспечило всем, родителям не нужно ни за что переживать. На многое трвтятся из своего кармана сами учителя, а то не дай Бог попросят у родителей и станут корупционерами... Вообще айтишникам не советую вступать нв этот путь и идти в учителя. Родителям дали мгого власти и они "задалбывают" тем, что больше знают, чем учитель. Могут позвонить поздно и потребовать консультацию, помощь. А это клиенты, от которых не можете отказаться. Да и зарплата будет небольшая за такую работу. Важен только впш энтузиазм. А функциональных обязаностей много. Как сейчас, никогда не было так тяжело работать учителю. Платят мало-требуют много.
Хубз аль Султан
Для Мила: ух, сразу вспоминаю, как из своего кармана в "своем" кабинете информатики проводил локалку. После чего администрация: "тебе ж платят за кабинет, ты и обязан был".
Коментувати
Мила
Хороший айтишник не пойдёт. Может студент ВУЗа, но временно. Да и захочет нервы тратить на детей и их родителей, которые не всегда адекватны? Но вот моя родственница - учительница и компьютер должна знать очень хорошо. Прям чуть ли не на уровне этого самого айтишника, но до его уровня зарплаты труда далеко... Хотя не особо её на работе учат, а как многих учителей:мужья, братья и сёстры, дети, внуки и другие родственники, близкие люди. Помочь родственнице несложно, но почему нет нормального обучения компьютерной грамотности? Ведь довольно сложно самим это постигать- кинуть на самообучение. А как была первая удалёнка, то родственницу я больше наставляла в программе, но их директор, научив их включать звук и чтобы было видео, уже говорит, что она всех научила всем премудростям програм... В действительности всё и быстро постигалось в работе с компьютером всеми учителями самостоятельно и при помощи вышеперечисленных людей. Ничего, скоро учителя коды начнут писать, освоят любые компьютерные технологии. Уже нечем не напугать.
Нерогуль
Для Мила: Не только "хороший ИТ-шник", но и "плохой ИТ-шник" вряд ли пойдёт работать в школу.
Коментувати
Inha
Вы серьезно? Айтишник пойдёт в школу преподавать математику? А он умеет объяснить и научить? У них зп от 1000$, это минимум и он пойдет в школу на 5000 грн!?!????? Так зачем нам учителя, биологию пусть пртиходят медики и работники зоопарков преподают, мову - журналисты, английский- заезжие туристы, физику родители, которые учились еще в советской школе.????????????
Love
Для Inha: Очевидно, это гнилой вброс с оттенком новой "перемоги", чтобы скрыть недостачу педкадров даже на "дистанционке".
не "українець"
Для Love: Яка недостача? ДЕФІЦИТ!
Коментувати
GRoM
Если судить по ходу процесса и результатам, даже современные педагоги не только не справляются, но и усугубляют ситуацию, и надо что-то срочно менять. Какой толк от дипломированного специалиста, если он не может или не хочет эффективно учить? А за такую зарплату, нервы, регулярные докупки за собственный счёт и т.д. мало кто сможет продержаться даже год. Разве что ввязаться в коррупцию и игнорировать всех и вся - "забить" на учеников. Тогда какая, собственно, разница есть ли корочка, куплена или ничего? Школы стали как больницы, где лучше не засветиться и куда лучше не попадать.
Ната
Яка влада такі і ідеї, складається враження що ось ті що зверху з розуму вижили ...скоро на чорне будуть біле казати, а на вишенька - буба. Для початку треба не лише востребуваністю професії цікавитися, а й оплатою за роботу... А то требують як з розумного, а платять як дурним.
Ната
Насмішили... Зарплата айтішників така, що він в школу і ногою не ступить, та й те що він знає математику не означає що зможе донести все що знає до дітей бо на вчителя вчаться ...якщо з 9 класу то 4р молодшого спеціаліста +2бакалавра +1р 6м вища освіта магістр
Андрей
Для Ната: К чему ваш пример со сроками обучения? Давайте я тоже напишу, что учился 4 года в педучилище на мл. специалиста +3 года бакалавра (электромеханика) + 1 год 4 мес. магистратура (метрология) + 1 год 4 мес. магистратура (комп. инженерия). И что? На "ИТ-шника" учиться дольше получается, чем на учителя?
Коментувати
Ігор
Який це ІТ спеціаліст захоче на вчительську роботу? Зараз нормальні вчителі навпаки втікають в ІТ
Олександр Корженівський
Жах.... освіті кінець. Таких можуть ІТ фахівців, що на них тавра нема де ставити буде.
Олександр
Жах.... освіти кінець. Таких можуть ІТ фахівців, що на них тавра нема де ставити буде.
TT
Вже черга стоїть :))) .
Тетяна
Дуже сумнівно, щоб спеціаліст ІТ сфери пішов у школу. Їм там роботи не вистачає???? чи зарплата маленька????
Olegivanovichtym@gmail.com
Для Тетяна: так, згоден з вами. На 6-7 тисяч не підуть. А зарплата молодого спеціаліста в школі 6-7тис. грн.
Наталі
Для [email protected]: Київська область, смт, ненормований робочий день, хоча ставка 18 годин на тиждень і класне, за грудень на руки отримала майже 4 тисячі. Як не дивно, інші вчителі, які працюють десятки років, отримують приблизно стільки ж - до 6. Директора не запитувала та і нема сенсу ставати в чергу. Навесні закінчую практику, здаю держекзамени і до бісa цю маячню. Хіба що в приватну школу, за кордон чи на новим умовах нової влади.
Коментувати
Олена
Перестаньте знищувати освіту. Тільки професійні вчителі зможуть дати учням якісні знання. Перестаньте принижувати професію вчителя. Як в країні влада ставиться до освіти, така й країна.
Наумчик Наталія
Ха,ха,ха . Что очереди из людей без педагогического образования в школу не наблюдается? Теперь решили байку про айтишников рассказать! Ну-ну..Маразм как я посмотрю крепчает!)))
Павлович
Ов-ва, так скоро і Шевченко з Кличком рвонуть в школу вчителями фізкультури...
Хубз аль Султан
Для присутніх тут айтішників: уявіть собі, ви архітектор програмних рішень, берете собі такий слово на ретроспективному мітингу. Кажете, ну що, добродії, що у вас вийшло, що не вийшло, розповідайте. І тут якийсь джун на випробувальному термні відволікається від Brawl Stars на телефоні, і каже: та ті запарив, дядько. Шо у нас може вийти? Ми нічого не зробили тому що ти нас нічому так і не навчив. Проблема у тому, що звільнити ви його не можете, бо його батько - голова наглядової ради. Тому йдіть собі й радійте вашим $300 на місяць. Якось такось.
Хубз аль Султан
Для Хубз аль Султан: ті = ти
Коментувати
julik
Сплю і бачу як я вчу програмуванню 20 спиногризів, замість сидіння в офісі в зручному кріслі з вільним графіком роботи попиваючи капучіно. Це ж треба такому приснитись.
Хубз аль Султан
Для julik:... а вони все одно в телефони. А потім такі: "кококо ви нас нічому не навчили" :)
Коментувати
Маргарита
Десять разів "ха-ха-ха". Це ж треба придумати таку дурню. Покажіть мені хоча б одного айтішника, який проміняв би свою високооплачувану роботу на злиденно оплачувану роботу в школі, та ще й терпіти за цей грошовий мізер хамство батьків та учнів, які ніяк не складуть собі ціни. Це треба бути повним ідіотом, щоб таке утнути!
R3$1$ 0R
На одной стороне: высокооплачиваемая востребованная стабильная контрактная работа с плавающим графиком в качестве ФОП. С другой: попущенные зачуханные помои по умолчанию, кому некуда податься и что сами себя не уважают и не ценят. Надо подумать... Дурачкам.
Агаф
Для R3$1$0R: В качестве ФОП??? Для некоторых групп лучше не надо https://www.youtube.com/watch?v=ShSBxAIkk2o
Коментувати
Лія
Зарплата учителя початківця стартує від 5 тис. грн. Який айтішники погодиться працювати на таку зарплатню?????
Ната
Для Лія: Ви ще не згадали одну річ... Є ставка 18 тижневих... Це якщо ставку маєте то ще отримаєте 5, а як в людей є 10 годин чи 13 ??? А як нема стажу то це взагалі сльози... 10 тарифний розряд в кращому випадку.
Коментувати