В Україні розвиватимуть щоденний спорт у школах

В Україні набула чинності Концепція розвитку щоденного спорту в закладах освіти

В Україні розвиватимуть щоденний спорт у школах

В Україні набула чинності Концепція розвитку щоденного спорту в закладах освіти, метою якої є запровадження новітніх підходів до фізичного виховання, а також створення умов для фізичного розвитку та рухової активності здобувачів освіти.

Документ розроблений Міністерством освіти і науки спільно з Міністерством молоді та спорту.

Необхідність новітніх підходів до фізичного виховання викликана факторами ризику виникнення хронічних захворювань через недостатню рухову активність, нездорове харчування, куріння, надмірне вживання алкоголю, наркотичних речовин тощо.

Автори концепції зазначають, що рухова і фізична активність є важливим чинником формування, збереження, зміцнення здоров'я та розвитку людини, особливо в дитячому, підлітковому та юнацькому віці.

Водночас численні спостереження свідчать, що в останні роки у більшості дітей та молоді спостерігається дефіцит рухової активності упродовж дня. У зв'язку з цим постає проблема вдосконалення рухового режиму дітей та молоді, і виявлення умов, що забезпечують його активізацію.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я в 2019 році за рівнем здоров'я українці перебували на 93 місці із 169 країн світу.

Концепцією розвитку щоденного спорту в закладах освіти визначаються пріоритетні напрями діяльності, які мають бути реалізовані шляхом розроблення нових підходів до проведення уроків з фізичної культури та занять з фізичного виховання, посилення відповідальності керівників закладів освіти для забезпечення належного рівня рухової активності, а також забезпечення постійного медико-педагогічного контролю за фізичним станом здоров'я здобувачів освіти.

Реалізовувати концепцію її автори пропонують шляхом розробки модельної навчальної програми з фізичної культури для шкіл з урахуванням мінімальної та максимальної кількості обов'язкових навчальних занять, удосконалення методики проведення позаурочних заходів фізкультурно-оздоровчого спрямування, проведення занять у спортивних гуртках і секціях, групах загальної фізичної підготовки тощо.

Окрім того, пропонується організовувати та проводити щоденну рухову  активність, фізкультурно-оздоровчі заходи з поєднанням традиційних та інноваційних підходів і форм проведення (шкільні, селищні, міські, всеукраїнські фан-змагання JuniorZ, міні-змагання під час уроків, фестивалі, челенджі, флешмоби, ранкова гімнастика, фізкультхвилинки під час уроків та занять, активні перерви, години здоров'я за потреби із застосуванням онлайн формату).

Також концепцією передбачено удосконалення та розроблення рекомендацій щодо обсягів рухової активності з урахуванням віку школярів, розробка нормативно-правових основ фізичного виховання з урахуванням впливу несприятливих екологічних факторів, фундаментальні зміни у роботі методичних та науково-дослідних центрів, проведення моніторингу стану здоров'я здобувачів освіти, організація курсів підвищення кваліфікації та атестації вчителів, модернізація об'єктів спортивної інфраструктури закладів освіти тощо.

Автори Концепції розвитку щоденного спорту в закладах освіти наголошують, що реалізація концепції сприятиме формуванню ефективної навчальної системи щоденної рухової активності в закладах освіти, створенню нової моделі мотивації дітей до занять фізичною культурою та спортом, створенню умов для занять руховою активністю здобувачів освіти шляхом модернізації, ремонту об'єктів спортивної інфраструктури закладів освіти.

Освіта.ua
12.01.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Inha
Є тільки один спосіб : урок фізкультури кожний день. А гуртки, доречі, на які скорочують години, фізкультхвилинки і інше, це і зараз є, але не має результату. ДЮСШ ЗРОБІТЬ БЕЗКОШТОВНИМИ.
Надежда
Не хватает двигательной активности? Вы серьезно? Так сделайте пожалуйста ещё больше часов физкультуры чтобы дети ночью домой приходили. А ещё добавьте какой нибудь язык для изучения и парочку факультативов. Может хватит над детьми издеваться и эксперименты проводить?
Випускник
У школі, де проходив практику, у дітей був вибір: хто хотів, записувався у спортивну секцію, хореографію або танцювальний гурток. Спорт вибрали третина класу. З дівчаток у спортивну секцію записалися тільки двоє. Можливо в даномому випадку дітям теж треба дати вибір, а не всіх стригти під одну гребінку, як солдат? До речі, у царській імперії підготовка кадетів передбачала в позаурочний час обов’язкові заняття гімнастикою, фехтуванням, танцями.
Olga Yanevich-Fedyshina
Чому не враховуються години фізичної культури в загальне навантаження учнів? Розробляючи Концепцію розвитку щоденного спорту, варто було б це врахувати.
Светлана
Если бы в школе были бы условия для занятий физкультурой, я ещё понимаю... Концепцию надо начать осуществлять с того, чтобы в каждой школе построить достойные современные спортзалы, бассейны и т.п. А без этого эта концепция просто так, чтобы полялякать... Знаю не по наслышке пару историй, когда школа на своей территории хотела сделать спортзал, денег не выделяли, а в конечном итоге "откусили" школьную территорию и построили многоэтажку вместо спортзала.... В городах строят целые новые микрорайоны, а про школы и детские сады для их жителей забывают! Как будто жителей про заселении сразу кастрируют, чтобы не размножались!!! А вы говорите спорт!
Критик
Занятия спортом - это хорошо. Но! А как насчет условий в школах? Намертво заколоченные душевые (если они есть конечно), по три класса в небольшой душной раздевалке и вечные кроссы вокруг стадиона. Мы в школе ненавидели физру именно из-за этих кроссов зимой по слякоти и невозможности принять душ после (одна душевая кабинка и та всегда закрытая). Сейчас нормативы вроде отменили, но учителя этого видимо не знают и продолжают проводить уроки как раньше. По крайней мере еще 5 лет назад так было. Кто хочет, тот и так ходит в секции согласно своим интересам. Остальным необходимы упражнения на растяжку и осанку после сидения за партами. А то, что предлагают, опять превратится в соревнования между школами и насильное участие в них.
Натали
Конченные дебилы.... Эту сраную физкультуру в школах надо отменить навсегда. Кто хочет заниматься спортом, знает, где это делать и без школьных ПИДАГОГОВ. А чтобы не был дефицит двигательной активности, надо составлять школьную программу так, чтоб дети уроки до 3 часов ночи не делали, тогда на что то желание появится.
Галина
Для Натали: Фізичну культуру відміняти не потрібно, бо ви знаєте, що рух це життя, хоч на уроці діти трішки по працюють і не будуть в телефонах. На даний момент телефон це дуже велика проблема, не потрібно розказувати, що дітям так багато задають д/з, що вони вчать до 3 ночі, по-перше, нехай не залишають усі уроки на останній день, тоді буде легше, по друге, хто хоче мати більше вільного часу, може і на перерві розпочати виконувати д/з, щоб дома будо меньше, а не сидіти в телефоні і грати в ігри. Раніше, коли ми навчались і не будо тел. ми грали у спортивному залі волейбол на перерві, теніс, гуляли по вулиці та грали у рухливі ігри на дворі, зараз як лиш лунає дзвінок, діти сидять в тел. і дивляться якісь відео або грають між собою, вони навіть не спілкуються, не можуть придумати собі розваги, фантазії ніякої… Шкода, що батьки цього не бачать, що зараз дуже велика проблема з дітьми, портят очі, як вони сидять, як спілкуються між собою та з дорослими. Час своє покаже…
Коментувати
Вася
"...НАДМІРНЕ вживання алкоголю"? Авторе, ви звідки звалилися, чи можливо у Вам відома "міра" вживання алкоголю для учнів, тобто осіб до 18 років?
"Слава громадам"
Головне у цій КОНЦЕПЦІЇ "Посилення відповідальності керівників закладів освіти для забезпечення належного рівня рухової активності, а також забезпечення постійного медико-педагогічного контролю за фізичним станом здоров’я здобувачів освіти". І будуть керівники змушувати всю школу звітувати за спортивно-масову роботу.
Юлия
Когда будут строить спортивные комплексы, а не торговые центры.! И занятия в секциях будут доступными по цене, а не так как сейчас нужно отдать почти всю зарплату чтобы ребенок занимался и выступал на соревнованиях! Вот только тогда можно надеяться, что бубет здоровая нация!!!!
Ігор
Фізична культура по показанням лікаря або мед.сестри перед фізичними навантаженнями перед уроком кожному учню, тоді не буде смертей на уроках фіз- ри.
Ольга
Концепція - це дуже добре! Але вчителі і без Ваших паперів працюють : і руханки проводять, і змагання , і гурткову роботу і навіть свої власні кошти вкладають, щоб уроки фізкультури були цікавими та корисними. Було б ще краще, якби наша влада не на папері переливала з пустого в порожнє , а конкретно створювала умови для занять спортом, а саме - покращити стан спортивних майданчиків, осучаснити їх новим обладнанням та покриттям. Якщо в містах краща ситуація, то подивіться , що робиться у селах!
Трюдо
Люди і так нажахані чи відсторонені, що їм нема коли на свіжому повітрі лімфу розганяти та в’язи розминати. Добре, якщо шукають якусь копійчину і постійно рухаються, але більшість по домівках, навіть не провітрюють.
Задолбали рогули
Ну да, херовым же был Советский Союз с его бесплатными спортивными секциями повсюду)
Злиймоскалюга
Для Задолбали рогули: ...а воно знову про свій хлів :))) Російська імперія і зараз існує! Чемодан, вокзал і... Нью СРСР.
ЗР
Для Злиймоскалюга: о , рогуль клюнул из своего болота). Да тебе до России копать и копать, ущербный ты сифилитик)
Коментувати
Гаврилов
Дайте детям и родителям повод жить счастливо и не будет таких проблем. Лечить симптомы вместо того чтобы строить здоровую нацию начиная с семьи - бесполезно. Вы проиграли.
Апріль
Для Гаврилов: Если у граждан (родителей и детей) будет мало проблем, они будут активнее изучать и требовать свои права, не говоря об исполнении депутатами олигархов предвыборных обещаний. А это огромные потери, лучше всяко разные "ветряные мельницы".
Коментувати