Заробітна плата в освіті є нижчою за середню на 13%

Рівень середньої зарплати працівників в освітній сфері у вересні цього року склав 12 334 грн

Заробітна плата в освіті є нижчою за середню на 13%

Рівень середньої заробітної плати штатних працівників в освітній сфері у вересні цього року склав 12 334 грн, що є меншим за середній рівень зарплат в економіці на понад 13%.

Відповідні дані містяться у звіті Державної служби статистики щодо середньої заробітної плати працівників.

Загалом середня заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у вересні 2021 року становила 14 239 грн.

За останні 12 місяців (порівняно із вереснем минулого року) середня заробітна плата збільшилася на на 18,7%.

Середня заробітна плата працівників освітньої сфери порівняно із вереснем минулого року підвищилася на 21,1%.

Водночас заробітна плата в освіті поки є нижчою за середній рівень по економіці і складає 86,6%.

Найвища заробітна плата зафіксована у сфері інформації та телекомунікації – 25 427 грн. Найнижча у галузі тимчасового розміщування й організації харчування – 9 039 грн.

Лідерами за показником найвищих заробітних плат є Київ, Донецька та Київська області.

Найнижчу середню заробітну плату отримують працівники Чернівецької, Чернігівської та Херсонської областей.

Довідка: середня заробітна плата (номінальна) штатного працівника визначається діленням суми нарахованого фонду оплати праці штатних працівників (тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплата за невідпрацьований час, обов’язкові відрахування) на середньооблікову кількість цих працівників за відповідний місяць.

Освіта.ua
29.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дядько Франклін рулить
Звісно! Зарплата директора та заступників, за рахунок економії коштів, замін, премії, значно перевищує середню. В той же час зарплата вчителя вищої категорії на повну ставку далеко не дотягує навіть до зазначених 12 тисяч!
ІРИНА ОНУФРІЄВА
ВЧИТЕЛЯМ ДОЛИНСЬКОГО ТГ ЗАТРИМУЮТЬ СИСТЕМАТИЧНО ЗАРПЛАТУ ЩЕ ВІД СІЧНЯ НА ПІВТОРА МІСЯЦІ ЩОМІСЯЦЯ І ЗНИЗИЛИ ПРЕСТИСТИЖНІСТЬ ДО П"ЯТИ ВІДСОТКІВ ! ВЧИТЕЛІ ЗВЕРТАЛИСЯ ДО ПРЕСИ , ДО ТЕЛЕБАЧЕННЯ , ПИСАЛИ ДО ОСВІТНЬОГО ОМБУНДСМЕНА ,ДО ДЕПАРТАМЕНТА ДЕРЖПРАЦІ Ї0, РЕАКЦІЇ --НІЯКОЇ !ТІЛЬКИ ВІДПИСКИ ПРО ПОРУШЕННЯ НАШИХ ПРАВ І ПРОХАННЯ ОЧІКУВАТИ ВІДПОВІДЬ.
Галина Фаль
Крім того ОТГ бідні,і вихователів загалі вчасно не отримують зарплати.Галицька ОТГ наразі навіть не обіцяє зарплати за жовтень дошкіллю.Немає коштів.Ще ц зобов’язали оплатити самим медогляд в сумі 470.00грн.Зарплати нема,а оплатити мусиш ,бо відсторонить від роботи....Чи взагалі правомірно зараз в рік епідемії,коли області у червоній зоні,вимагати медогляди?
Черкашин
Для Галина Фаль: А ви ж верещали від захвату, коли радянську владу топтали?? Іжте , те що посіяли!!!
Олекса Позняк
Для Черкашин: іди за порєбрик верещать. Якби комуністів - ворюг так як у Польщі та Литві відразу відсторонили від влади та пішли в НАТО і ЄС то отримували б 1200 євро як мій колега в Польщі
Користь
Ідь в Польшу , носи горшки. Вся біда від галичан, позднякодумних
Коментувати
Галина Фаль
А за вихователів взагалі не згадують....Оклад 6667-1 категорія,28 років стажу+20%престижність+3... 0%стаж=10000-20%податок=8000,... а... молоді спеціалісти мають в межах 6000,6500
Денис
А чого ви кажете про середній показник? Якщо поділити чи помножити, то воно на добре й вийде. Ви дивіться на реальність. Це 4800 грн на руки за місяць праці вчителя. Не треба тут завищувати зарплати надбавками, середніми показниками та економічними фокусами, помноженими на бозна-що. Пане редакторе! Цитую помилки: «Водночас заробітна плата в освіті поки є нижчою за середній рівень ПО ЕКОНОМІЦІ і СКЛАДАЄ 86,6%». Уживання прийменника ПО в українській мові дуже обмежене, замінюйте. Складати та становити — різні речі. Становить 86,6%. Це ж сайт про освіту, ну що ж таке. Ви там писали десь становить, а потім писали складає. Це не взаємозамінні синоніми!
Вася
Ті, хто жаліється на малу зарплатню, вказуйте з якої ви області і села. А також треба враховувати надбавки, може їх у вас нема.
unforgiven 2
Заробітна плата учителів в українські освіті є нижча, ніж в африканських країнах. Хоча освітні чиновники, працівники служби якості чи міністерства освіти отримують більше, ніж в Європі. Очевидно, що до зарплати Шкарлета додали найвищу зарплату вчителя, поділили на два і отримали "середній" результат.
123
12000 гривен - 20% налогов = 4000 долларов = цэевропа.
Хубз аль Султан
Уважаемые бывшие коллеги-педагоги! Опять голубцы в среднем поглощаете. Со стандартным отклонением 100500. У меня при почти двойной ставке не было 12К.
Економіст
Для Хубз аль Султан: 1. середня заробітна плата рахується завжди не на людину, а на штатну одиницю. 2. вказана середня заробітна плата по галузі "освіта", а не вчителя. 3. у вересні у багатьох була грошова винагорода.
399
Для Економіст: Заробітна плата в освіті є нижчою за середню на 13%. Так було, є і буде. І нехай вона рахується не на людину, а на штатну одиницю, нехай у багатьох була грошова винагорода, але заробітна плата в освіті є нижчою за середню.
Хубз аль Султан
Для Економіст: та звісно, бо якщо рахувати на людину, та ще й за медіаною, то цифри виглядали б ще менш бадьоро (педколектив країни проти хоча й неоправдано розбухлого, але все ж не настільки чисельного апарату полірувальників власних штанів і спідниць у високих кабінетах). Я знаю про розмір тієї винагороди, принаймні для мого колишнього навчального закладу. У розрахунку на рік ця винагорода склала близько 150 грн на місяць у вчителів з моїм колишнім навантаженням і категорією.
Коментувати