Мінекономіки планує збільшити зарплати вчителів до 20 тисяч

Відомством розроблений План заходів з модернізації системи оплати праці в держсекторі

Мінекономіки планує збільшити зарплати вчителів до 20 тисяч

Міністерством економіки розроблений План заходів з модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року, реалізація якого дозволить збільшити заробітні плати, зокрема, вчителів.

У відомстві зазначають, що документ створений з метою реформування системи оплати праці в державному секторі, запровадження єдиних підходів до її формування та забезпечення конкурентної зарплати в державному секторі.

За словами заступниці міністра економіки Світлани Глущенко, збільшення заробітних плат дозволить підвищити соціальний захист працівників та зупинити відтік кваліфікованих кадрів.

«Розв'язання зазначених проблем на державному рівні дозволить підвищити престижність та мотивацію до праці в бюджетному секторі економіки. Цього буде досягнуто шляхом збільшення заробітних плат, зокрема, лікарів, вчителів щонайменше від 13,5 - 15 тис. грн - для працівників найнижчої кваліфікаційної категорії, а для працівників більш високої кваліфікації - до 20 тис. грн і вище. Таке збільшення дозволить підвищити соціальний захист та зупинити відтік кваліфікованих кадрів цих професій з України», – наголошує заступниця міністра економіки.

У Міністерстві економіки також зазначають, що Планом заходів з модернізації систем оплати передбачено підвищення загального рівня заробітної плати працівників окремих галузей бюджетної сфери з метою наближення його до рівня у приватному секторі й економіці в цілому, а також посилення ролі сталої частки (посадового окладу) в структурі заробітних плат, зокрема шляхом поетапного підвищення розміру ставки працівника 1-го тарифного розряду ЄТС до величини 70 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Окрім того, держава планує передбачити підвищення престижу та мотивації працівників до роботи в бюджетних галузях економіки шляхом забезпечення справедливої і обґрунтованої диференціації розмірів посадових окладів та міжпосадових співвідношень  залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці, вимог освітньо-кваліфікаційного рівня посади тощо.

Наразі проєкт розпорядження Кабінету Міністрів «Про затвердження Плану заходів з модернізації систем оплати праці в державному секторі до 2024 року» направлений на погодження причетним центральним органам виконавчої влади.

Освіта.ua
07.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Вчитель, який пропрацював щонайменш 10 останніх років у цьому цирку, вже немає сил не те що вірити - сміятися над подібними "фантиками"...
Результат перевірки
Питання не в тому, що платню збільшать на 100500 тисяч. А в тому, скільки буде коштувати хлібина. А мільйони в мене вже були. І за них мало що можна було в 90-і купити.
Ольга
Снова пустые обещания? А в реальности? Каждый год учителям традиционно поднимают зарплату в сентябре на сотню-другую гривень. Но не в этом году! Понятно, обещанного 3 года ждут. А что за эти 3 года будет с ценами на продукты и коммуналкой? Зато требования ростут постоянно! Помню, в 2018 обещали поднять зарплату учителям, работающим в НУШ, поскольку нагрузка и ответственность возросла. Но, обещания остались обещаниями Выживайте на минималку! Неудивительно, что молодежь бежит со школы, а педагогические ВУЗы пустеют. Одна старшеклассница очень хочет работать с детьми. Поинтересовавшись у меня зарплатой, энтузиазм девочки исчез. Конечно, ведь помимо любимого дела хочется иметь возможность что-то купить, где-то отдохнуть, а не выживать на 5000!
Тесла
Зелений засранец, коли були президенські вибори обіцяв вчителям 4 тисячі євро. Щоб ти жив все життя на вчительську зарплату зелений соросьонок!!!
Наталья Катрич
20 тисяч у 2024 році - це буде, як мінімум, те саме, що і зараз. Інфляція на рівні геноциду.
Наталья Катрич
А ви краще суддям зарплати по 150-300 тисяч перестаньте виплачувати. Бо вони хабарі як брали, так і беруть в доларах і космічні. Їм можна взагалі зарплати не платити, і вони не вимруть. От і будуть гроші не потім, а зараз реально підвищити нам зарплати. Бо загинаємось уже. А потім нас чекає зовсім жебрацька пенсія
Віталій
Така як у нас вчителька з математики , то їй і 3тис. забагато-в 5 класі прийшла оголосила тему уроку,дала домашне завдання і все-сидить на телефоні грається...
Борітеся_поборете
Для Віталій: Прізвище, ім’я вчительки, школу, район, область - в студію! Якщо ви нічого не робите, а лише спостерігаєте, як вчителька сидить і грається в телефоні, то хто вам винен?
Коментувати
Denys Papenko
???????????????????? Можна вже сміятися? Як не дивно, але навіть жоден м’яз не поворушився. А хотілося б більше сміятися. Мабуть, усі звикли до таких новин, новин-мрій. Ми знаємо, яка зараз зарплатня вчителя, 4800 грн. Не тіштеся очікуванням! Ще довго нічого не зміниться. Років 20, щоб точно. Хтось тут писав про ставлення учня до навчання. Так, коли батьки мають профільну освіту, непедагогічну, навчають своїх дітей краще за вчителя, то це, звісно, впливає на навчальний процес, причому позитивно, однак для школи негативно, бо потім уже дізнаються, хто та як навчав. А цих батьків не допускають до викладання у школі. Хоча на таку зарплату... Певно, це й так зрозуміло. Сподіваюся, ТСН чи служба якості освіти читають ці коментарі.
Правда
Для Denys Papenko: бери выше! тут сам шмыголяшко читает! Хочешь в школу? Заочка любого педа и ветер в жопу
Коментувати
Вася
А можна одразу прирівняти до якоїсь у.о.? Бо поки ви збільшите в гривнях, то гривня знеціниться і реальний дохід замість збільшення навпаки зменшиться. А взагалі то це пусті балачки головна ціль яких все та ж примусова вакцинація, щоб люди не поспішали звільнятися, надіються якийсь відсоток ще таким способом "обдурити".
Ольга
Я вихователь на 0.9 ст. мінімалки. Стаж 3 роки. Зп менше помічника вихователя, з яким я працюю. Працюємо цілий день, бо вакансія. Обідня перерва не передбачена. Скоро листопад Поки діти сплять, підемо прибирати листя. Добре, якщо тільки на території садочку. Бо згідно нових постанов, ми маємо прибрати ще й 15 м навколо садочку. Хоча це вже двір багатоповерхівки, й там є двірники. А потім буде снігопад і ми підемо розчищати підходи до садочку до приходу дітей, тобто на 7 ранку все вже має бути розчищено. Бонусом йдуть всілякі підготування вдома у вільний час, бо в садочку просто немає коли. Воно мені тре?
Тетяна
Для Ольга: не розказуйте, посадові оклади у вихователів 5-6 тис, а потім + надбавки :за стаж, за вислугу років, за престижність, за напруженість в роботі, підвищення окладу і виходить мінімум 10 тис.за 5 год роботи. Відпустка 60 днів оплачувана+оздоровчі в такому ж розмірі, отримали 20-30 тис !) В пом.вихователя мінімалка грязними 6 тис, на руки 4.500 а роботи скільки ж, як і у вас, тільки іншої, і надбавок ніяких, ніби не з дітьми працюють! Профспілки тільки за педагогів турбуються, хоча внески платять всі!! Відпускні в сумі 4.600, супер!!! Ідіть, попробуйте, ,,каса вільна"
Саша
Ви про які 10 тис. вихователя на 0,9 ставки і без стажу пишете!!! Ви , що з іншої Планети? Я, працюючи в педагогічному коледжі на 1,5 ставки і зі стажем 19 років, із всілякими доплатами (вища категорія, старший викладач), маю всього навсього 13,5 тис. Спустіться з неба.
Коментувати
Сергій
Беги, учитель, беги.... Как можно дальше... А то не сможешь зарплату до дома донести
Ксенія
А позашкілля?? Навіть не категорії, а розряди???Якщо порахувати матеріали,які самі купуємо, то що залишається.Яка мотивація працювати.Волонтери.
Микола
Вчитель у віці 23 роки з зарплатою 4200грн в місяць? Стажу уже сім років, разом з навчанням. Дівчина з якою дружить, чекає.... Він хоче купити, або побудувати перед одруженням будинок. У місяць в нього йде 2500грн. на дорогу, біля 3000грн. на їжу, десь на 20й день він починає жити на пенсію мами. Костюм ще з інституту, харчі не дозволяють поправитись, дом лише в снах будується, а в хаті мами ще дві сестри, одна з яких заміжня. Які перспективи у цього вчителя? Якого і діти люблять і батьки гарно відзиваються, але батьки дівчини не радять їй заміж за нього виходити. Ось така реальність. Це для критиків і депутатів, одні щоб роти закрили, а другі - щоб швидше думали, а не брехали. Бо до 24 року це не підвищення, а індексація, якої скоріш небуде. А ваша непровірена вакцинація діє на генетичному рівні і скоріш за все матиме жахливі наслідки.
Людмила
Не підвищення, а індексація. Про підвищення зарплати говорять тоді, коли стабільна економічна ситуація, правильне співвідношення цін на послуги й товари та зарплати. А наші зарплати ніяк не вженуться за цінами. Так що називайте все своїми іменами, панове при владі!
=
Прикиньте, какой процент инфляции будет?=8
ТТ
З 2023 молодий спеціаліст повинен отримувати, за Законом про освіту 2018, зарплату на рівні трьох мінімальних
Ирина
А за что этим бездельникам повышать зарплату. Разве они учат сейчас наших детей ? У меня сыновья с разницей в 10 лет. Хотят только денег. Вчера у сына была контрольная с алгебры , из 30 человек писали только трое , остальные 27 даже не пытались вникать в задания : "Всё равно ничего не знаем , чего напрягаться " такой ответ был учеников. Учителя всю ответственность переложили на родителей , если родители разбираются в математике, физике, химии,то и ребенку что то припадет . Сам отработал по 12 часов на работе , да ещё и уроки приходится делать до 12 ночи с ребенком. Хороших учителей можно по пальцам пересчитать , все остальные приходят на работу чтобы часы отсидеть , да в родительский карман залезть.
Вероніка
Для Ирина: ну чому зразу вчитель винуватий, чому? може діти не хочуть навчатися
ХХ
Для Ирина: І яку мотивацію до навчання від вас отрималаи ваші діти? А якщо до вас у кишеню вчителі лізуть, то чого мовчите?
Учасник
Надивився я на таких! Спочатку, зволоч, сама підбурює інших батьків, щоб скинулись, хоча вчителі ні в кого нічого не просять і, тим паче, не вимагають, а потім розписують по інтернетах про якесь там хабарництво! Факти де??? Та ні один притомний вчитель в батьків нічого не вимагає! Задрали, яжемами грьобані! Ви краще своїх чад заставте домашні систематично робити, а не оббріхуйте вчителів !
Коментувати
Богдана
А виплата 20 тисяч молодим вчителям куди це ділась? Вже планів немає? Не смішіть і краще не пишіть цього бреду.
Правда
Для Богдана: а старим 20тыс не надо? Вот тут справедливость как раз
Наталия
20тыс молодым учителям пообещали чтоб завлечь на эту работу. Кто ж захочет из молодёжи идти работать в школу? Особенно, когда у молодого учителя есть детки. Как их содержать на зарплату в 4,5 тыс? А вот те у кого стаж, категория,надбавки, выслуга чаще всего уже имеют взрослых детей, которые сами работают и себя обеспечивают.
Коментувати
Юля
Не буде ніколи у нас країни, поки не будуть достойні заробітні плати у вчителів, лікарів, поліції. Ну коли це зрозуміє влада! В Україні не вистачає вчителів. В Києві взагалі катастрофа. Дітей вчити нікому!!! Вакансія на вакансії.
Олексій
Досить скиглити про вакцинацію. Ми як люди освічені, мали би самі, без примусу, давно вакцинуватись і бути прикладом для інших. А щодо планів підвищення зарплат то дійсно страшнувато, якби після їхніх підвищень не стало менше, бо практика знімання доплат таки процвітає. А після вакцинації, не бійтесь, житимемо всі.
Воля
Для Олексій: Ми б мали дружно не вакцинуватися невідомо чим. Бо вакцинація нічого не дає. Вакциновані і невакциновані однаково можуть бути заразними.Для чого тоді примушують вакцинуватися недослідженим розчином, наслідки якого вилізуть через роки. Вчителі мали б зупинити винищення людей.
Правда
алешке: шоб корова давала больше молока ее надо больше доить и меньше кормить,.. да тя в министерство надо
Коментувати