Усі освітяни мають перейти на дистанційну роботу, - МОН

Міносвіти доручило керівникам закладів освіти запровадити дистанційний режим роботи працівників

Усі освітяни мають перейти на дистанційну роботу, - МОН

Міністерство освіти і науки доручило керівникам закладів освіти запровадити дистанційний режим роботи працівників. Про це йдеться у наказі відомства, що підписаний в.о. міністра Юрієм Полюхевичем.

Згідно з наказом, усі керівники установ освіти і закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти на період карантину мають забезпечити гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників закладів освіти.

Окрім того, керівникам установ і закладів освіти доручено забезпечити виконання освітніх програм, зокрема шляхом організації освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами.

Також Міністерством освіти і науки обмежені поїздки працівників закладів освіти по території України, екскурсійні поїздки тощо.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський порекомендував українцям залишатись вдома і не залишати домівки, окрім випадків крайньої необхідності.

текст наказу МОН

Освіта.ua
17.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Освіта в нашій школі полягає лише в тому, що у вайбері надсилає домашнє завдання і силку на тести. І все. Перегляд уроків по тв. Жодних уроків від вчителя, пояснень, навчання. Дитина повинна самостійно засвоїти новий матеріал?
Катерина
Мені цікаво, як проводить дистанційне навчання наш диретор школи, який викладає фізику і математику? Адже він не має найменшого поняття як працювати за комп‘ютером. Вза-га-лі!!! Щоб прочитати будь-який документ, який надходить на електронну пошту закладу, секретар повинна йому роздрукувати, або ж він сідає поруч, читає те що йому відкриють, а прочитавши - говорить «далі»...
Панасюк Юрій
Для Катерина: Називати наших ХЕРОЇВ освіти тра поімьонно.А категорія небось вища.А відкати з батьків,учителів-берьоть? Погребищенський рн. Павлівка зош-така дура дирехтотараторка Синюченко також супер"задвинута" в ІКТ разом зі своїм педофілом-географом.
Коментувати
Люба
Якщо вчителі працюють дистанційно , чи зберігається заробітна плата повністю. БО В ТАКОМУ ВИПАДКУ ВЧИТЕЛІВ ПРИМУШУЮТЬ ПИСАТИ ЗАЯВУ НА 2/3 ЗАР . ПЛАТИ.
mmm
Для Люба: треба опис дистанційності саме у питанні оплати. шо саме треба робити, які види діяльності, щоб можно було сказати, що вчитель працював.
Коментувати
оксана
Скажіть будь ласка,а що робити дітям які живуть у селі,і за цього карантину ми не можемо відправити документи ЗНО.Все закрито,дитину це доводе до сліз.Що робити?
mmm
Для оксана: так елетронною поштою відправте. на реєстрацію у системі ж і так все електронно треба наче.
Коментувати
Александр Ляшенко
Пів світу працює дистанційно! Це нормально! кажете, як Шаров, треба його гнати з міністерства, доки такі думки не поширились далі Все завершимо вчасно
Ольга
ст.113 КЗпПУ. За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток. Ситуація з вірусом дає право керівнику видати наказ про дистанційне проведення уроків,а педагогам які не мають можливості із-за відсутності технічного обладнання,можна дати інше методичне завдання. Щодо адміністративно-господарського персоналу-гнучкий графік роботи .для забезпечення функціонування закладу.3-5 осіб вистачить.
Директор
Для Ольга: А яку іншу роботу? Одні шукають можливості, а інші причини. Навіть, коли у закладі є всі умови як реалізувати, то ніяк- бо нині всі мають бути поза закладом, дистанційно потрібно працювати! ? Можливо треба завершити навчальний рік, - так як зробили із багатьма чемпіонатами в Україні, в які вклали величезні кошти, але всі несуть збитки? І досить скиглити, йдемо на оплату 2/3 , а потім у нормальні відпустки. Коригуємо ЗНО, благо є купа всяких ІМЗО, а з нового навчального року, ущільнюючи матеріали, надолужуємо втрачене, вилучивши різну непотріб на кшталт Днів знань , нікому не потрібних свят і т. д. У ситуації, коли МОН мовчить, а тривалість карантину невідома, можливо це вихід? З техперсоналом згоден на всі сто, робимо ремонт і т. ін. Ще трохи і ляже бізнес, податків -дуля, і цих 2/3 нам здадуться небесним даром на фоні зінфлячених 100 відсотків тодішніх. Думаймо глобальніше! А то все ст. 113 та 113, або галузева угода. Зараз форс-мажор- бо буде як у 90-х! Пам’ятаєте?
???
Для Юрій Панасюк: у вас там совсем " анархия"? Коровы??? Да....
Коментувати
Марія
Я думаю так: дистанційне навчання здебільшого є псевдодистанційним, але це неважливо. Головне, щоб і діти, і дорослі були живі й здорові.
Olga
Можна працювати дистанційно проте є проблема, яка зовсім не залежить від вчителя- безкоштовні платформи для такої роботи не витримують і "падають".
Олена
Для Olga: ми працюємо на безкоштовній платформі vs-9.com сайт не "падає". Учнів і вчителів там багато.
Коментувати
Суддя
Ласкаво просимо в педагоги! Це для тих, кому заздрісно. Хтось поиходить з роботи і відпочиває, а педагог і зошити перевіряє, оті каракулі, і готується до уроку і тд. Треба було йти в педагоги, а то своего бревна в глазу не видим....свою роботу оцінюйте, а то в сусіда і хата гарна, і дружина красивіша, і діти слухняні...заздрість, жадібність і злість - ваші супутники життя
Inna
Для Суддя: 100%!!!
mmm
Для Суддя: а батьки тіпа не роблять після роботи домашку с дітьми. де ти таке вумне вишкрябалося?
Коментувати
unforgiven 2
"Щоб ти не жив, а мучився" - це називається.
Богдан Триндяк
Все буде добре .Головне ,щоб у всіх були смартфони ,планшети і безперебійний інтернет...
Александр
Для Богдан Триндяк: самое главное - это позитив + телефон с интернетом. Мы, как и многие другие школы, с помощью сайта vs-9.com даем ученикам теоретический материал + там же тесты к нему. Ученики с телефонов читают, проходят тесты, зарабатывают оценки и смотрят на свой рейтинг на сайте. Детям очень нравится такой подход. Необычно, но ради своего рейтинга дети заходят на сайт и хоть что-то делают. Сайту спасибо.
Коментувати
Ника
Вы бы меньше ЖЕЛЧИ кидали в сторону освитян. Они ваших детей учат и, чаще всего, ещё и воспитывают. Отдают вашим детям всю свою жизнь. А на своих детей у них ,чаще всего, времени не хватает. ПОТОМУ ЧТО ОНИ ВСЁ СВОЁ ВРЕМЯ ПОСВЯЩАЮТ ВАШИМ ДЕТЯМ!!! Проявите УВАЖЕНИЕ!!! А НЕ НАЧИНАЙТЕ ЗАВИДОВАТЬ ИХ ОТПУСКУ!!! КАРАНТИН - ХОРОШЕЕ ВРЕМЯ , ЧТОБЫ РОДИТЕЛИ ВСПОМНИЛИ, КАК САМИМ ВОСПИТЫВАТЬ СВОИХ ДЕТЕЙ, УДЕЛЯТЬ ИМ ВСЁ СВОЁ ВРЕМЯ.
Валентина
Я не педагог, а представник іншої професії і також наражаюсь на небезпеку. Але у нас чомусь тільки освітяни обурюються, чому вони повинні ходити на роботу. А чому б вам не взяти оплачувані відпустки, які у освітян 56 днів. І вдома сидіти будете і відпускні отримаєте. Але ж ні, шкода використовувати відпуски, краще отримувати зарплату і сидіти вдома. А як же люди інших професій, у них також родини.
Галина
Для Валентина: Та ми дома працюємо. Матеріали вносимо в електронну бібліотеку для студентів, даймо методичні рекомендації для їх опрацювання. Та й постійно працюєм над своїми методичними розробками не тільки під час карантину, але й під час навчального процесу. Робота вчителя не закінчується за межами навчального закладу. А викладачі коледжів ще є постійно відвідають гуртожитки, телфінустанові до батьків, до студентів, розробляють сценарії виховних заходів, презентації. Всього не перелічити.
Маю відпустку аж у 56 днів
Для Валентина: Шановна пані! Нам не шкода свою відпустку, аж у 56 днів. Тільки під час своєї відпустки в 56 днів, чомусь ніхто не рахує скільки годин освітяни проводять на роботі ( роблячи ремонт, різні організаційні моменти). І карантин ввели не через нас, чому ми повинні витрачати свою відпустку через карантин ( до речі під час якого освітяни їздять на роботу та працюють). Бажаю вам теж спробувати, як це сидіти в холодному приміщенні та намагатись зробити свою роботу.
mmm
Для Маю відпустку аж у 56 днів: аґа, лохи роблять ремонт, а потім тута ниють. ваша відпустка, чоґо пашете на когось?
Коментувати
времена года
Поясніть для чого вчителям потрібно виходити на роботу хоч і за гнучким графіком або весь колектив у певні дні? Який у цьому сенс? якщо з домашнього комп’ютера можна працювати дистанційно! При всьому приміщення не опалюється. Хто контролює виконання наказу?
Олена
Як забезпечити гнучкий режим роботи помічникам вихователів і технічному персоналу?
DegtyarenkoAlina
Как и кто будет контролировать качество такого перехода?у нас сделали, учителя английского-шикарно....а остальное -просто ужас
ВК
Чергова маячня недолугих МОНівців. Для початку запроданці ЗЕ вивчіть своє ж положення про дистанційне навчання і не вимагайте від бідних вчителів псевдо вигадані якісь дистанційні технології. Таких взагалі не існує . Не треба внаглу сцяти межі очі батькам "какіх разніц" і казати , що це Божа роса. НЕСПРОМОЖНІ заклади освіти організувати дистанційне навчання, бо НЕМАЄ відповідної технічної можливості це зробити. Немає в штатах шкіл посад інженерів, що вміють це підключити, бо відділи освіти їх просто НАВМИСНО не вводять. Усі балачки про якесь незрозуміле й вигадане МОН та іншими недолугими чиновниками дистанційне навчання це чергове тупе загравання з батьками і звичайна ПРОФАНАЦІЯ.
Викладач
Для ВК: Чому не існує дистанційних технологій? Якщо ви просто про них не чули, то не кажіть, що їх не існує. Просто їх треба було опановувати швидше, а не чекати коли пандемія постукає в двері!
Andriy
Ще одне підтвердження того, що тим ’педагогам", що бояться бодай сісти за комп, давно пора на пенсію, а не грабувати державу своїми званнями. Інженерів їм ще подавай!
Світлана
Складно впровадити дистанційне навчання, але все можливе за умови, якщо вчителі мають бажання цим займатися. Хто не хоче, шукає виправдання, а хто хоче, шукають можливість. А в тих школах, де звичайні уроки ще проводяться за схемою "відкрили підручники, прочитали, переказали, відповідаємо на запитання" ніякого дистанційного не буде! Бо нікому, бо тотальний спротив! І виправдання! А зарплата однакова і в тих, хто готує інтерактивні завдання, шукає можливості, і в тих, хто обмежився розміщенням вордівского документа на кшталт" опрацювати параграф 13, виконати вправи 333,334". Не дивуйтеся, виявляється є і такі працівники, і вони вважають, що це і є дистанційне навчання!!! Соромно, що серед вчительства таких немало????
Коментувати
Олександр
Ми працюємо дистанційно на сайті vs-9.com Діти з дому з телефонів, ми зі шкільних компьютерів даємо їм матеріал, вправи та тести. На сайті є рейтинг з оцінок по класу - учням це подобається і цн є запорука їхнього повертання на сайт навідь без карантину.
Вчитель
Для Олександр: Хіба можна оприлюднювати рейтинги?
Бєня Кац
Що таке "навідь" То який сенс дистанційного навчання, якщо ви все робите не вдома, а ходите у школу?????????????
111
Я правильно Вас розумію, ви оцінюєте тестові роботи учнів і виставляєте за них бали, які вони виконують вдома? Да щей рейтинги оприлюднюєте? Наскільки їхні бали відповідають реальним знанням? Скільки часу Ви працюєте в освіті?
Коментувати
Виктория
Днепр. Нас и не думают переводить на дистанционную работу. Половина учителей ходит с горлом, кашлем и насморком
Fox
КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ще ніхто не відміняв за порушення протикарантинних заходів. Сьогодні рада прийняла закон згідно з яким штраф 51 тис. грн, або обмеження волі строком до 8 років! Так що ніяких нарад і зборів в закладах освіти. КРАПКА.
mmm
Для Fox: це якщо школа перевела вчителя на домашній офіс, а він шляється, тоді штраф вчителю. а якщо школа не перевела і вчитель змушений шлятися на роботу, то штраф належить школі. але бардак чомусь по сраці дав лише водіям-перевезникам.
Коментувати