Профспілка закликає перевести освітян на дистанційну роботу

Педагоги можуть здійснювати дистанційне навчання шляхом через електронні засоби

Профспілка закликає перевести освітян на дистанційну роботу

Профспілка працівників освіти і науки вважає за необхідне здійснити переведення працівників закладів освіти на дистанційну форму роботи. Про це йдеться у повідомленні профспілки з посиланням на чинну нормативну базу та відповідні заклики керівників держави.

Зокрема, у профспілці зазначають, що педагоги можуть здійснювати дистанційне навчання шляхом викладання матеріалу під час скайп-конференцій, перевіряти домашні завдання через електронну пошту, надсилати тести для перевірки знань тощо.

Також у Профспілці працівників освіти і науки посилаються на листи МОН №1/9-154  та № 1/9-161, у яких відомство вказує на необхідність розроблення заходів щодо забезпечення проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації.

«Міністерство освіти і науки України також рекомендує розробити заходи щодо часткового переведення працівників на роботу в дистанційному режимі. Президент України з метою протидії поширенню коронавірусу в Україні звернувся особисто до керівників підприємств щодо можливості дозволити працівникам працювати вдома - дистанційно. Особливо мова йде про тих працівників, у кого є діти й немає з ким їх залишити через карантин у школах та дитячих садках», - наголошують у профспілці.

Окрім того, рекомендації щодо організації роботи працівників дистанційно надані також міністром охорони здоров’я України.

Статтею 179 Кодексу законів про працю України передбачена можливість працівникам (мама, батько, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною) працювати вдома - дистанційно.

Також у профспілці нагадують, що на період карантину за педагогічними працівниками зберігається середня заробітна плата.

Окремо у профспілці наголошують на незаконності дій, коли педагогів внаслідок запровадження карантину змушують брати неоплачувану відпустку.

«Відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток. Педагоги можуть здійснювати дистанційне навчання шляхом викладання матеріалу під час скайп-конференцій, перевіряти домашні завдання через електронну пошту, надсилати тести для перевірки знань тощо. Дистанційну роботу працівників необхідно запроваджувати наказом керівника закладу освіти», - наголосили у Профспілці працівників освіти і науки.

проект наказу про запровадження дистанційної роботи

Освіта.ua
16.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юрій Панасюк
Для 123...Ми не усі живемо в епоху ІКТ, живуть серед, (особливо), педагогів сільської місцевості окремі лише учителі. А живемо ми всі серед серед корумповано-продажної знаті державної машини та багатьох прислужників директорів шкіл.Для проведення дистанційного навчання в учителів сільської місцевості, скажу грубо і це є правда, недостатньо мозгів і відсутність підключення до інтернету( для більшості це просто непотрібно та зайве). Якщо маєте мені заперечити ---яскравий приклад на директорці, вища категорія, Павлівської школи Синюченко Н.І. № з/з 0685074206(поспілкуйтесь з ЇЇ ТУПІСТЮ, не втрачайте ексклюзивної можливості) та її чоловіка (географа-хіміка-біол?... ?га-музиканта-ПЕДОФІЛ?... ?)... Синюченко Г.В. вища кат. старший учитель, 14000грн зарплати чистої.Не мають обоє не тільки ноута чи компа, а й мозгів для "гральних струментов".За такий бардак несе відповідальність( це по закону, а так як закон у нас "дишло" то відповідно і не несе) "повія освіти", нач.від.освіти Погребищенської РДА Вінницької обл. Бутенко З.М. № з/з 0972677537.
Володимир
Для Юрій Панасюк: А я можу навести десятки прикладів тупості та неігластва учителів міських шкіл, для яких слова роутер, зоом та подібні - це нецензурі та незрозумілі звуки. Тож не треба принижувати вчителів сільских шкіл. Грамотні вчителі, які використовують сучасні інтернет технології є й у селах. А також я можу навести приклади коли дітей з великих міських шкіл батьки віддають у сільські школи, бо в них до кожної дитини більше уваги і дуже часто більше можливостей у навчанні.
Панасюк Юрій
Я не принижую,а надаю конкретні факти. А про "окремих учителів...живуть в єпоху ІКТ"можна писати окремі подяки, як від батьків так і учнів. І таких учителів надзвичайно мало, що працюють не тільки за зарплату.Читайте уважніше: педофіл,вища категорія,старший учитель,зарплата 14000грн,обоє тупі в апсолюті щодо ІКТ-але за таких виродків стоїть "китайська стіна" у особах:нач.пол.майор Гавриш (продажний мент Погребищенського р-ну, зараз нач.поліції Липовецького р-ну), Погребищенська РДА-Шафранський,Бутенко,Сидорук.Ні в освіті, ні в державі в цілому не буде ладу докечки на керівних посадах перебуватимуть (а не працюватимуть) корумповані та щей тупі представники народу.Володимире, представляйтесь не "ніком" а ПІБом. Чи совковий ляк поза сорочкою, що ближче до тіла ПОВЗАЄ?
Коментувати
Вас
При АПН(академія пед наук) пацює 16 науково-дослідницьких інститутів - то хай покажуть що вони хоть на щось потрібні - вже мали розробити з усих предметів завдання тести на карантин з перевіркою в електронному виріанті
Юрій
Я створив на початку навчального року у Viber групу і викладаю там своїм учням відео уроки, тепер це дає можливість тим дітям, які бажають вчитись отримувати знання онлайн. Дуже зручна форма спілкування.
Елена
Администрация нашего учебного заведения приказала в считанные часы создать сайт или завести блог и выкладывать туда материал для учеников. Я не умею создавать сайты или блоги.
ЙЙЙ
Для Елена: Работники ИППО ведь всех научили на курсах!( Сарказм)
Тала
Позвикали, що хтось вас ПОВИНЕН навчити, все вам наказують! Сучасний педагог має бути мотивованим до постійного самовдосконалення. Інакше змініть роботу - йдіть на базар торгувати насінням - там ніяких блогів не треба. ПОКИ ЩО.
К
До Елена: Google sites на допомогу. Він простий і елементарний. А блоги, вибачте, але тут можете навіть instagram використовувати. Можна створити канал, що в телеграмі, що в вайбері (ними зручно користуватися навіть з комп’ютера). Тому ваша проблема = лінь! Проблеми немає.
Коментувати
АНТОН
Уважаемые ! Никто из нас никогда еще не пребывал в ситуации, сложившейся сейчас во время пандемии. Также никто из чиновников и представителей власти не сталкивались с таким бедствием. Нужно успокоится и приучиться существовать в новых реалиях. Вирус в Китае появился в ноябре, на спад пошел в марте, т.е. через 5 месяцев. При таком же течении, карантин в стране и в Европе будет длится минимум до июля-августа. Вероятность того что дети сядут за парты в этом учебном году очень низкая. Поэтому проблема эта не кратковременная. Как завершать учебный год, проводить ЗНО и вступную кампанию никто просто не знает. Но это все придется решать на ходу. Сейчас задача элементарно простая - сохранить жизни и здоровье людей. Все остальное уже по мере преодолевания форс-мажорной ситуации.
123
Ми живемо в епоху інформаційних технологій, отож ми маємо Навчити учнів: 1. Гнучко працювати з інформацією (вміти здобувати, критично осмислювати й використовувати різноманітні джерела інформації). 2. Бути комунікабельним, контактним у різних соціальних групах. 3. Попереджувати конфліктні ситуації або вміло виходити з них. 4. Адаптуватись до життєвих ситуацій, які постійно змінюються. 5. Виявляти готовність активно приймати рішення. 6. Виявляти здатність брати на себе відповідальність. 7. Оволодівати інформаційними технологіями. 8. Вміти вбачати труднощі і шукати шляхи раціонального їх розв’язання. 9. Самостійно розвивати власну моральність, інтелект, культурний рівень. 10. Виявляти потребу й уміння самореалізовуватися й самоорганізовуватися. 11. Бути здатним генерувати нові ідеї; творчо мислити, знаходити нестандартні рішення. 12. Виявляти здатність до раціональної, продуктивної, творчої діяльності. А щоб цього всього навчити, перш за все вчитель має це вміти робити сам))
Кость
Для 123: Ви праві на всі 100%. Але купа дописувачів зводить це все в площину неможливості якісного дистанційного навчання, зациклюючишь на цьому і не шукаючи шляхи вирішення проблеми. Скоріше виглядає на виправдання своїх обмежених можливостей, як творчої і прогресивної людини-викладача. Учня чи студента треба вчити адаптації, як Ви писали, до різних життєвих ситуацій, а не просто типу "піклуватися" про якість засвоєння програмованого матеріалу.
Коментувати
Fox
Дистанційна форма навчання не ідеальна, але іншої ще не придумали в реаліях пандемії. Так що не потрібно тут розводити ДЕМАГОГІЮ!
unforgiven 2
Дистанційне навчання не для українських реалій. По-перше, порушується принцип рівного доступу до якісної освіти, адже не всі учні забезпечені персональними комп’ютерами чи смартфонами та мають вдома високошвидкісний Інтернет. По-друге, вчитель дистанційно не може в повній мірі контролювати дотримання правил безпеки та санітарних норм під час роботи дітей з комп’ютерною технікою. По-третє, академічна доброчесність, яку так вихваляють, ставиться під загрозу. Одним словом, більше проблем, ніж користі.
Fox
Для unforgiven 2: А ти пропонуєш відновити навчання в закладах освіти коли в країні медицина на рівні Афринканських держав 80-х років, а в світі ВООЗ оголошено пандемія? Хто ти? Чому твій батько не користувався презервативами коли тебе робив, такого ідіота?
unforgiven 2
не будь таким агресивним. Про відновлення навчання, під час карантину ніхто нічого не говорив... На африканському рівні не лише українська медицина, а зокрема й зарплата учителів, від яких, однак, вимагають виконувати обов’язки системних адміністраторів, не забезпечивши при цьому, ні комп’ютерами, ні мережею Інтернет... Я той, хто захищає честь і гідність учителів... А про презервативи спочатку запитай у свого батька... Без образ.
John Doe
Для Fox: ого! Вот это реакция! Главное что вас никто не оскорблял, а задал простой вопрос и выразил свое мнение, а с вас одно гамно полилось! Вот это культура общения!
Коментувати
Харків
Все що повинно було підготувати міністерство освіту знову на плечі вчителів, та поясніть як дистанційно перевірити домашні завдання , якщо вчитель викладає у трьох паралелях, це десь 170 учнів...
Пато
Для Харків: А ти дійсно працюєш в освіті? А то в мене чомусь сумніви в тому, раз ти такі тупі питання тут задаєш! Дистанційно так само перевіряєш, як і під час занять би перевіряв. А освільки ти не працюєш в сфері освіти, то ти хренів ПРОВОКАТОР!
Потапенко
Для Харків: элементарно, ученики сканируют работы и отправляют вам на почту! Телефоном тоже можно это сделать. У меня другой вопрос, в какое место ставить оценки, между клеточек с датами?
Харків
Для Пато: то скільки часу необхідно вчителю провести за екраном монітору, бо якщо ти такий продвинутий то не потрібно ображати я в овіті більше 30 років...
Коментувати
042
А фотокопії домашніх завдань в методкабінети відсилати потрібно?
Родион
Для 042: В Інтернеті появився зразок наказу по школі про запровадження дистанційного навчання. Там вимагається написання планів проведених дистанційних занять.
Наталя
Про написання планів під час дистанційного навчання мова може йти тільки у випадку, якщо на таке навчання мають ліцензію і все записують у журналі (оцінки також). А так, Ви дотримуєтесь навчального плану.
Тетяна
А чому ніхто не подумав як діти мають виконувати ці домашні завдання і опрацьовувати нові теми самостійно. В мене два школяра які на час карантину знаходяться в селі а я в місті так як вимушена ходити на роботу,бо одна виховую троє діток і не маю змоги допомогти дітям з уроками.
Коментувати