Профспілка обурена ідеями Мінфіну щодо видатків на освіту

У профспілці виступили проти ідеї підвищення зарплати вчителів за рахунок їх скорочення

Профспілка обурена ідеями Мінфіну щодо видатків на освіту

Профспілка працівників освіти і науки звернулась до Кабінету Міністрів з приводу листа Міністерства фінансів «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки», в якому фінансове відомство надало рекомендації щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки.

У профспілці підкреслюють, що більш, ніж цинічними, виглядають пропозиції Міністерства фінансів про підвищення заробітної плати вчителів за рахунок скорочення їх чисельності, «перегляду» діючих умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» діючих підвищень, надбавок і доплат (тобто їх скасування) на тлі прийняття у 2017 році Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів.

«Обурює пропозиція про збільшення педагогічного навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу до 20 годин на тиждень, що призведе до скорочення 44 тисячі учителів, чисельність яких на сьогодні становить 439 701 особу у закладах комунальної і державної власності, а також до зменшення заробітної плати тих вчителів, які залишаться працювати, погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікації, а також зниження якості надання освітніх послуг», - йдеться у зверненні Профспілки працівників освіти до Кабінету Міністрів.

Також у профспілці наголошують, що у разі запровадження таких норм буде звільнений з роботи кожен десятий вчитель.

«Неприпустимим є також положення щодо збільшення співвідношення студент-викладач у закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації та встановлення такого співвідношення у закладах вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації. Навіть мінімальне збільшення співвідношення студент-викладач вже призведе до погіршення якості надання освітніх послуг та скорочення більше 26 тисяч науково-педагогічних працівників з їх загальної чисельності 130 тисяч осіб, в результаті чого лави безробітних поповняться найбільш освіченою елітою суспільства», - зазначили у профспілці.

Виходячи з цього, Профспілка працівників освіти і науки закликає Кабінет Міністрів не допустити звуження трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, та осіб, які навчаються.

Освіта.ua
14.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Игорь
Пенсию по выслуге лет в 25 лет заменили на 35 лет пенсионной реформой, и никаких законов после этого не было. Конституционный суд изменил возраст, но не стаж по выслуге лет. И сегодня преподаватели раньше 60 лет на пенсию не уйдут. А если нет общего стажа 35 лет, даже если есть педстаж 25 лет, то могут уйти даже в 65 лет. Сюда можно добавить снижение коэффициента стажа с 1,35 до 1,00 (пенсия стала меньше на треть). Какая молодежь придет работать учителем, если нет никаких стимулов.
Лілея
коли вже профспілка займеться питанням виконання обов’язків. За результатами ЗНО наприклад.
Валентина
Була б нормальна пенсія ,щоб гідно прожити,то можна відправляти людей з роботи.Розумію молодь,яка хоче працювати в школі.Але,на жаль ,в сільських школах вони працювати не хочуть.
Чернов В. П.
Это письм0, как ни странно писали на 70% в минобре!! И министр хочет доброй памяти?? Как может работник образования просить сократить зарплаты и увеличить нагрузку! Идиоты!! И снова этот сороспроект формульного распределения . Только больной человек такое может городить, ведь в каждом вузе разные условия. Их же не вчера построили по одном проекту!?? Это выгодно только карликовым приватным университетам. Они и правят бал, хотят хапнуть....
Серый
Для Чернов В. П.: ну , сволочи ,дают! С бедного рубашку последнюю здирают! И везде среди падлецов киевомогиляны : Савсун, Маркарова, Данилюк
Коментувати
Залізняк Б. Церква
Негайна відставка зганьбленоі випускниці могилянки, соросвівськоі грантоідки Маркаровоі, тих, хто писав цю ахінею— дирекора департаменту романова, монівських крис- шарова, рожкевича, грантоіда ковтунця!!! В разі підтримки владою цих вимог—— СТРАЙК !!! До перемоги!!!!
Червинь
Для Залізняк Б. Церква: когда эти грантопредатели будут сидеть в клетке???
Ана
Та нехай підуть в школу працювати, та десь в далеке село. І поки там не попрацюють, нічого їм робити в мон.
Іван
Для Залізняк Б. Церква: Петицію "організувала", щоб втриматися на посаді. Добиває освіту і науку.
Коментувати
Вован
Для Петро Горовий Обов’язковий вихід на заслужений відпочинок по досягненню пенсійного віку - підтримую. МОЖЕТЕ ПІДТРИМУВАТИ СКІЛЬКИ ВАМ ЗАВГОДНО, АЛЕ ЩЕ ІСНУЄ КОДЕКС ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ. ПОЧИТАЙТЕ ПРИ НАГОДІ. Дорогу молодим спеціалістам! А то сидять, пенсія + зарплата(з відповідними надбавками за стаж та категорію), бо ж у них "онуки ще навчаються у ВУЗі". НІХТО НЕ ПРОТИ ТОГО, ЩОБ ВИЙТИ НА ПЕНСІЮ ПРИ АДЕКВАТНОМУ ЇЇ ГРОШОВОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ. І найголовніше не думаю, що пенсіонери не дадуть дорогу молодим, але більшість випускників ЗВО, навіть філологів слово Х.. пишуть з м’яким знаком. В цьому найголовніша біда освіти.
Ганна
А чому ми б’ємо в дзвони, коли старому кабміну лишилися лічені дні?Вони спеціально збурюють людей. Це ж їхня агонія зтого самого розряду "бляха-муха". Скоро підуть і не будуть смердіти. Криваві пастори і пастухи багатостраждального і терпеливого українського народу.
Леонід Ф.
Удосконалення оплати праці вчителів необхідне. Приведу приклади. За класне керівництво від 5 до 12 учнів 50% оплати, від - 13 до максимального наповнення, наприклад 32 учні - повна оплата. Звідси слідує, що за 5 чи 12 учнів однакова оплата кл. керівника, за 13 і 32 теж однаково. Теж саме з перевіркою зошитів: за 13 і 32 зошити - однаково. Чому така сокирна градація? А чому не оплачується перевірка контрольних, самостійних, практичних, лабораторних з хімії, фізики?
123
Коболева*!((
123
А может АТО ( или как там его называют)прекратить? Вот и деньги найдутся на школы! Королева с бригадой потрясти)
$
Если народ "проглотит" и этот беспредел минфинов,- грош цена такому народу. Вот тебе и Зеленский...
ВАЗ
Проглотит. Учителя поплачутся по подсобкам и учительским, да и все на этом.
Інна
А до чого тут президент Зеленський? Це проблема не сьогоднішнього дня,.результат роботи попередньої команди.
Лена
Серьёзно?! А Зеленский все пять лет будет не причём, когда что-то будет идти не так?! Удобно, когда чуть что можно списать все на старую власть! Ничего нового... Хорошо, допустим, в этом виновата предыдущая власть, но действующий президент повлиять на это может? Или он может только устраивать шоу с увольнением чиновников?
Коментувати
О
Які гроші будуть, така ж і якість відповідно. Пропоную для гармонічного співіснування скоротити Мінфін та О. Маркарову.
Леся
Для О: Ви тільки зарплату одержуєте в школі? А подарунки коштовні на всі свята, а відпустка оплачувана 3 місяці, а ненапряжна робота до половини дня ( почесати язиком). Ви сильно напружуєтесь, втрачаєте час на підготовку до уроків? Навряд чи... Оскільки останніх років 20 в педвузи приймали лише неуків-трієчників, які в інший вуз через бідність свого інтелектуального розвитку вступити не могли...
Коментувати
Минфин уничтожит до конца сёла
Интересно,Зеленский знает,что, благодаря этому письму, закроют 99 процентов сельских школ?
Михайло
Для Минфин уничтожит до конца сёла: Це провідні ідеї МОНу втілює на практиці Мінфін. Пригадайте виступи тої, що Працює. Хто розказував про необхідність скоротити тридцять відсотків вчителів?
Саня
Для Михайло: А що у нас ЗЕ пожарник, щоб "гасити" реФорми? Він коменти тут не читає. Жаль.
Коментувати
Дайте пенсию по выслуге!
Если бы вернули пенсию по выслуге при педстаже в 25 лет,- оочень многие учителя ушли бы хоть сейчас.
вчитель
Для Дайте пенсию по выслуге!: уже вернули читайте нормативные документы.Законом встановлено як додаткову умову для призначення пенсії за вислугу років досягнення певного віку окремим категоріям працівників, зокрема 55 років для працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення.
Закон как дышло
Нееет) Пенсионные фонды ничего не слышали) Люди уже обращались- получили " от ворот поворот".Новая ВР должна ещё это утвердить) И про стаж 25 лет никто ничего не знает!
Оксана
для вчитель: указ видали, а системи нарахування пенсії нема. Працівники Пенсійного фонду розводять руками: не знають, коли будуть і чи взагалі будуть пояснення від Кабміну. Сміх та й годі.
Коментувати
Петро Горовий
Обов"язковий вихід на заслужений відпочинок по досягненню пенсійного віку - підтримую. Дорогу молодим спеціалістам! А то сидять, пенсія + зарплата(з відповідними надбавками за стаж та категорію), бо ж у них "онуки ще навчаються у ВУЗі".
Светлана
Для Петро Горовий: Молодь аж пищить - так хоче в школу на 4-5 тис. зарплати. А пенсіонер до своєї жалюгідної пенсії має хоч якийсь заробіток, щоб не вмерти з голоду. Залиште вже у спокої тих песіонерів. Чи самі думаєте жити як ворона 300 років?
Л
Це Петя Горовий про себе пише.
Іван
Шановний пане Петро! Ідіть до нас у школу,будете вести як мінімум 5 предметів,зато ми," кляті пенсіонери" нажеремося на нашу пенсію. Дорогу молодим
Коментувати
Л
Чергова" повага" до вчительської спільноти. Подивимося як "відгукнеться" на цю НИЦУ пропозицію нова влада.
Witalina
Для Л: Підтримає !!!!
Ліля
Для Witalina: А чого б попередній не подякувати?
Коментувати
оксана
всіх хто безпосередньо не працює у закладах освіти: всілякі методкабінети, роздуті управління та департаменти - в туман.
Людмила
Для оксана: молодець!
Варвара
А коли скажуть про н6ормальну пенсію вчителя? Як йому прожити на кілька тисяч гривень? У нас же тільки можуть принижувати , а не поважати.Чому, чесчно сплативши протягом життя всі податки, учитель - пенсіонер отримав "зрівнялівку"?
Бумеренгом
Для оксана: Людожера з туману. Принцип бумерангу ще ніхто не відміняв. А подумала про те, що там теж люди працюють. Вони виконують покладені на них функції, завдання МОН.
Коментувати