Підвищення зарплат освітянам призведе до інфляції, - експерт

За задумкою урядовців, оплата праці освітян у 2020 році має зрости на 20-70%

Підвищення зарплат освітянам призведе до інфляції, - експерт

Значне підвищення зарплат педагогам, яке напередодні виборів анонсували глава уряду Володимир Гройсман та міністр освіти Лілія Гриневич, призведе до зростання інфляції та посилить соціальну несправедливість. Про це заявила старший економіст Світового банку Анастасія Головач у публікації Економічної правди.

За задумкою урядовців, оплата праці освітян зросте на 20-70% у 2020 році.

За словами старшого економіста Світового банку Анастасії Головач, таке підвищення зарплат може мати низку негативних наслідків для економіки.

«Це додаткове навантаження на бюджет відволікатиме ресурси від інших важливих проектів, від яких би виграло більше українців», — вважає Головач.

При цьому зазначається, що кошти на підвищення зарплат освітян і науковців на 2020 рік не передбачені.

«Оскільки у бюджетній декларації на 2020 рік уже враховані видатки для забезпечення росту соціальних стандартів, на це рішення у 2020 році додатково потрібно знайти 19,7 млрд грн: 14,8 млрд грн — з державного бюджету і 4,9 млрд грн — з місцевих бюджетів», — повідомили у Міністерстві фінансів.

Окрім того, зазначається, що підвищення зарплат освітянам посилить соціальну несправедливість.

Річ у тім, що у 2017 році після підвищення мінімальної зарплати підвищення зарплат в секторі освіти було вищим завдяки додатковим секторальним надбавкам. Їх затвердили окремою постановою. У 2018 році з тієї ж причини зарплати вчителів зросли ще на 30%.

«Ухвалення цього рішення породжує питання: чому саме вчителі, а не інші категорії бюджетників? Приміром, лікарі отримують меншу зарплату, ніж вчителі, а після останнього рішення уряду це співвідношення ще більше зміниться не на користь лікарів», — вважає Головач.

Як відомо, реформа оплати праці освітян, що була ухвалена Кабінетом Міністрів 10 липня 2019 року, передбачає збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% вже наступного року, а також поетапне продовження підвищення зарплати для них до 2023 року.

Як зростатимуть заробітні плати освітян з 2020 року

Освіта.ua
23.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Денис
Сміх... Я молодий учитель математики, моя заробітна платня ніколи не була вище мінімалки (працюю 3 рік). 10% за перевірку зошитів???? Шановні, я отримую 250 грн на місяць максимум.... Жах!!!!
Witalina
Заробітна плата молодого вчителя є вершиною цинізму влади, свідченням її недолугості та такою, що щкодить державі. ЖОДНА нормальна, поважаюча себе. людина НЕ ОБЕРЕ професію,яка не дає можливості утримувати себе і свою сім’ю. Держава, влада таким чином РОБЛЯТЬ ВСЕ, щоб молодь НЕ ЙШЛА у школу,
Мар'яна
Для Witalina: саме так виходить (( маю дві вищих освіти,одна з них- педагогічна. Чесно кажучи,спробувала працювати у школі. Не змогла,бо сама виховую дитину,а на такі кошти одній не прожити. Пішла пакувальницею працювати,зарплата у два рази вища,ніж у вчителя. І навіщо ті дипломи і роки навчання? Хто готовий на самопожертву ? А саме так можна назвати працю молодого вчителя,ні грошей,ні слави,ні поваги. Самі нерви та обов’язки.
Коментувати
Князь
Нуш- не для Украіни, а для Гвінеі чи Мапуту, програма соціалізаціі приізжих діток до американського суспільства. Нам треба серйозна програма :Математика, фізика, хімія . Не робіть дітей недоумками. А реформи= дайте достойну зарплату , програми, матбазу і буде все- ok!!
людина
Якщо зарплату вчителям не підвищувати, у НУШ будуть працювати одні бабусі-пенсіонерки, бо яка здоровомисляча людина піде працювати в школу, щоб після багатьох років трати здоров"я в процесі навчання майбутніх експертів, міністрів, депутатів і т. д. отримати жебрацьку пенсію та співчуття сусідів у тому, що вона "ЛУЗЕР". Чи бажає такого автор цього "умовиводу" нашим дітям і нашій країні?
Питання вражинам
Для людина: ненависть до старших- гріх! Всі там будемо!!
Коментувати
людина
Якщо зарплату вчителям не підвищувати, у НУШ будуть працювати одні бабусі-пенсіонерки, бо яка здоровомисляча людина піде працювати в школу, щоб після багатьох років трати здоров"я в процесі навчання майбутніх експертів, міністрів, депутатів і т. д. отримати жебрацьку пенсію та співчуття сусідів у тому, що вона "ЛУЗЕР". Чи бажає такого автор цього "умовиводу" нашим дітям і нашій країні?
mykola11111
Який там Гройсман? Нині діючий президент під час виборчої кампанії пообіцяв 4000$, і про це знає вся країна. Кажуть, що він щось напутав із нулями, нехай, але бодай 400$ чистої зарплати для вчителя дати можна? Ні, це шкідливо для країни. А підняти податківцям до 30000 гривень не шкідливо, я вже мовчу про зарплати і пенсії суддів та прокурорів. От такі ми з вами шкідливі для держави люди.
філолог
Суддям та прокурорам, військовим пенсіонерам піднімають на 100 відсотків. І нічого - ні інфляції, ні несправедливості. все чудово! А як вчмтелям прибавити, то страшне діло....Совісті у вас немає. А хто заздрить учительській відпустці, то приходьте працювати у школу. Хоча б рік відбарабаните, тоді й поговоримо.
Валентина
Чи може вижити (навіть не прожити) молодий вчитель у місті на 5500 ,коли ще треба заплатити за квартиру,комунальні послуги ,їжу ,проїзд у транспорті та ін.Та ще робота за контрактом на рік? Тому й не затримується молодь у школі.Треба підтримувати їх,а не "ставити палиці в колеса".
Анонім
Для Валентина: так і є.
Коментувати
Yurata
"Ухвалення цього рішення породжує питання: чому саме вчителі, а не інші категорії бюджетників?" Вот ведь сволочь какая! А когда судьям 120 000 грн. зарплату сделали, не возникал вопрос: почему только судьям? И то же относительно инфляции. Весь аппарат подавления за прошедшие пять лет получили повышение зарплат - полицаи, судьи, прокуроры, военные. А для учителей с врачами то денег нет, то к инфляции приведёт. Нечего прятать своё похабное отношение к бюджетникам мнениями таких вот "экспертов".
Олексій
Тепер зрозуміло що погрожує світовій економіці - це учителя і з цим новому уряду потрібно якось боротися...
Іван
Це було зрозуміло з дня оголошення цієї новини-під вибори.Жодних підстав-лише пусті обіцянки.
Влад
Якщо митниця чесна дає 10 млрд.доларів,чесна зарплата усіх по країні(з 4000 до 40000гр.)тоді все буде Україна! А НЕ ОФШОРИ!!!
Влад
Якщо митниця чесна дає 10доларів,чесна зарплата усіх по країні(з 4000 до 40000)тоді все буде Україна! А НЕ ОФШОРИ!!!
Вчитель
https://makeup.com.ua/ua/got2b/?шutm_source=AdPartner&utm_medium=Scroll_Roll&utm_campaign=Got2be&utm_campaign=Schwarzkopf_Got2be_Jul_Aug%2719&utm_source=AdPartner_Women&utm_medium=Scroll_Roll
А правда п'яна спить
Ага, зарплати коболєва, суддів, прокурорів (щоб не брали хабарів, не ідея, а всесвітня дурниця і маразм) і депутатів інфляції не спричиняють, а вчителі виживуть: для цього є секонд-хенди і копійчані зарплати.
Оля
Для А правда п’яна спить: у освітян більші зарплати в рази,ніж у лікарів і простих громадян,тільки у лікарів і простих громадян нема відпусток по два місяці
Местный
Для Оля: да ладно?
НАКИПІЛО
Для Оля: Шановна, Ви , мабуть, лікар або простий громадянин. Двері ВНЗ відкриті повсякчас. Вакансій у школах більше, ніж треба. Завидки беруть- ідіть заробляйте "більші" зарплати і відпустки по два місяці. Добре рахувати чужі гроші, зароблені, доречі, чесним шляхом. А стосовно того, що підвищення вплине на інфляцію - це просто катастрофа світового рівня. Про лікарів я взагалі промовчу...
Коментувати
Директор
У нас в школі ніколи не було вакансій, а якщо з’являлась, то зразу з’являлись бажаючі її зайняти. Минулого навчального року стало дві вакансії - педагога - організатора та вчителя ,,Захисту Вітчизни". Заміняли не спеціалісти, а будь-хто з учителів.Ще літо не закінчилось, а вже розрахувались вчитель німецької мови, вчитель англійської мови, математик пішов на пенсію і, за чутками, розрахуватись хоче вчителька молодших класів та вчитель фізкультури. Чи знайдуться бажаючі зайняти ці вакансії?
Анонім
Для Директор: не знайдуться бажаючі. Молодий спеціаліст з університету не піде прауювати за копійки. Добре, хіба тим хто має вищі категорії і тд...
Коментувати
Віка
Освітянам і так вже підняли, діставали відпускні по 20.000 і більше. Може потрібно звернути увагу вже на інших? Наприклад працівників культури там зарплата 3300на руки то як прожити?
Савенко
Для Віка: 20тис. відпускних ..а з чого вони складаються? Ви хоч знаєте? Це з/п за 2 місяці (які треба витратити, як зазвичай на комуналку, тощо) та оздоровчі 3-5 тис. грн. можна заздрити?
Коментувати
Олеся
Головач взагалі відомо скільки отримує вихователь в дитячому садку? Якщо це молодий спеціаліст без стажу та категорії то більше ніж на 3900 можете не розраховувати!!!! А потім чому вихователів не вистачає? Чи в садок складно попасти!?? Да нафіг ніхто не хоче працювати за такі копійки!!!!
Оля
Чомусь в СРСР у освітян не було великих зарплат і вони не гавкали,а зараз скільки не дай,їм все мало,хочуть мати зарплати депутатів чи суддів.А у батьків дітей нема таких навіть зарплат і робота не в тепленькому місці та і відпусток є таке,що нема.У хірурга зарплата 5000,а відповідальність .Зажралися вже вчителі,нехай звільняються
Освітянка-мільйонерка
Я думаю, що про доходи вчителів та лікарів більш красномовно говорять парковки під лікарнями та школами. Скажіть ,будь ласка, хоч один вчитель, чи сільський, чи міський, може собі дозволити хоч одну із таких автівок, які стоять під лікарнею?А щодо відпустки, то вчитель її заробив протягом 10 місяців напруженої розумової та нервової праці, бо платять учитю почасово, а працює він 24 години на добу (уявіть собі, навіть ті 4 години,коли спить).
Yulia Shapoval
Для Оля: зарплати може в СРСР були і не дуже високі, але ніхто не дозволяв собі говорити на Вчителя, що він "гавкає"...а щодо тепленького місця, то кожен має ту роботу, яку собі обрав при вступі до вишу...
Коментувати
Металлург
Эти "oсвитяне" все лето гуляют, а зарплату получат! "Хуже" всем им живется - все другие в шоколаде!
karasik
Для Металлург: Нормальный, ответственный "Освітянин" после уроков, как выжатый лимон, проработавший с коллективом детей в 40 чел., придя домой, готовится к завтрашнему дню, или проверяет тетради до 2.00. Т.к. каждый урок - это не импровизация. А металлург после смены может дома лежать под ТV, задрав ноги. Давайте будем уважать каждый труд. А уровень зарплаты - это тема серьезная. Сегоднешние пенсионеры уйдут и будет капец. В городах уже нехватка учителей, не говоря про села.
НЕ гуляю
Для Металлург: У меня июнь: работа в школьном лагере, ремонт(капитальный) класса, курсы НУШ. Без выходных и вечеров. Июль:курсы Едера, август:Курсы НУШ. Даже не знаю, когда погулять. А Вы про все лето пишите!
Коментувати
Вячеслав
Ми можемо багато говорити про інфляцію, економіку, а саме краще відправте цього " експерта" на півроку вчителем в село. Що він скаже тоді?
Правдолюб
Для Вячеслав: ОЦЕ ТАК ПРОПОЗИЦІЯ! Я- ЗА!
Коментувати