При виході на пенсію освітяни мають право на допомогу

Педпрацівники, які виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги

При виході на пенсію освітяни мають право на допомогу

Педагогічні працівники, які працювали на посадах, що дають право на пенсію за вислугу років, та виходять на пенсію за віком, мають право на виплату грошової допомоги у розмірі їх 10 місячних пенсій станом на день її призначення. Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки.

Виплата грошової допомоги здійснюється органами Пенсійного фонду України одноразово у розмірі десяти місячних пенсій за рахунок коштів Державного бюджету України одночасно з першою виплатою пенсії, яка призначена до виплати (пункт 7 Порядку).

До Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою № 909, віднесено не всі посади педагогічних працівників, а лише декотрі з тих, що зазначено в Переліку посад педагогічних працівників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

У закладах загальної середньої освіти це такі посади як:

  • учителі, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи, соціальні педагоги, організатори позакласної та позашкільної виховної роботи, практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у закладах дошкільної освіти:

  • директори (завідуючі), вихователі-методисти, вихователі, асистенти вихователів дошкільних навчальних закладів в інклюзивних групах, музичні керівники, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи;

у дитячих будинках:

  • директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної частини або роботи, вчителі, вихователі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, майстри виробничого навчання, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у закладах позашкільної освіти:

  • директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у вищих навчальних закладах I - II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладах:

  • директори, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, старші майстри виробничого навчання, майстри виробничого навчання, викладачі, практичні психологи, соціальні педагоги, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи;

у міжшкільних навчально-виробничих комбінатах:

  • директори, заступники директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, вчителі, майстри виробничого навчання, практичні психологи, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.

Освіта.ua
01.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дрожджаль Галина Орестівна
Галина.Я оформляю пенсію за віком.Працюю викладачем в державній музичній школі.Стаж більше 40 років.Чи маю право на грошову виплату 10 пенсій?Галина
Міша
Для Дрожджаль Галина Орестівна: маєте право. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271 Михайло
Коментувати
надія
Вийшла на пенсію у 2008 році по чорнобильському. Продовжую працювати учителем до сьогоднішнього дня. Чи матиму я право на 10 пенсій, якщо розрахуюся в 2020 році?
Olena Yakovenko
21.05 2020виповнюється 54,5 років.Оформлюю пільгову пенсію(чорнобильська).Учитель.Чи маю право на виплату 10 пенсій.Стаж33роки
Алла
Працюю вчителем у школі. Педагогічний стаж 30 років 9 місяців. В червні буду оформляти пенсію за вислугу років. Чи маю право на виплату 10 пенсій?
Світлана
Виплата 10 пенсій виплачується тільки при призначенні пенсії за віком при наявності стажу вчителя для жінок 30 років для чоловіків 35 років. Заклад де ви працюєте має належати до державної або комунальної форми власності.
Коментувати
Парасковия
З січня 2020 року оформила пенсію за віком. Маю загального стажу 39 років. Страхового стажу - 15 років 4 місяці. Останні 14 років працювала вчитель.10 пенсій не отримала. Запитую: повинна була одержати чи ні?
Міша
Для Парасковия: якщо маєте 30 років педстажу, інших видів пенсій раніше не оформляли. Якщо необхідна допомога, звертайтесь 0680572271 Михайло.
Міша
Для Парасковия: якщо маєте 30 років педстажу, інших видів пенсій раніше не оформляли. Якщо необхідна допомога, звертайтесь 0680572271 Михайло.
Коментувати
Любов
Маю стаж педагогічний 40 років, до пенсії за віком 1рік і 13 днів, школу закривають. Чи отримаю 10 пенсій ? Як бути далі ? Чи можна буде щось отримати після ценру зайнятості?
Dgp
Для Любов: щось отримати? Можна роботу (вам мають пропонувати).
Коментувати
Шепель Олена Євгенівна
На пенсії за віком з квітня 2018 року. На час виходу на пенсію мала 40 років безперервного загального стажу, та 29 років 11 місяців педстажу. Продовжую робити в закладі освіти. Допомоги у розмірі 10 пенсій не отримала. Чи маю я право на таку допомогу?
наталія
Завтра я маю оформляти документи на пенсію по вислузі років, 25 років педагогічного стажу. Чи маю я право на 10 пенсій, працювала вчителем початкових класів
Іван
На пенсії за віком з вересня 2013 року.На час виходу на пенсію мав 34 роки безперервного педагогічного стажу. Допомоги у розмірі 10 пенсій не отримав. Сказали, що потрібно було ще рік допрацювати, потім йти на пенсію з виплатою допомоги. На даний час маю 40 років безперервного педагогічного стажу.Продовжую працювати. Чи маю я право на таку допомогу?
Михайло
Для Іван: Маєте право на 10 пенсій. Якщо потрібна допомога, звертайтеся 0680572271 адвокат Михайло.
Ольга
Для Михайло: Підкажіть, будь ласка, як я можу отримати пенсію по вислузі років через суд?.Спасибі.
Людмила
Для Михайло: чи у 2019 р. виплачують викладачам вишів одноразову грошову допомогу за с.37,п.12 шість посадових окладів?
Коментувати
888
Друзі! Проконсультуйте , будь ласка, чи дійсно відновлено пенсію за вислугу років при наявності 25-річного педстажу? І друге, чи зараховуються сюди роки навчання у педагогічному виші?
Ми лу ся
У 2011 р. оформила пенсію за вислугою років як учитель. Фактично продовжую працювати на цій же посаді до сих пір. Побула на пенсії 2 дня. З 01.09.2020 маю право вийти на пенсію за віком з 59,5 р. 1. Чи обов’язково писати заяву про перехід з одного виду пенсії на інший, чи краще заяву про призначення пенсії за віком. 2. Чи матиму право на грошову допомогу (матиму педстаж 36 р., загальний - 40 р.) 3. Чи буде збільшена пенсія на декілька % за більш пізній вихід на пенсію за віком.
777
Для Ми лу ся: Якщо Ви продовжуєте працювати, то отримуєте пенсію незаконно. для оформлення пенсії за вислугою рокім необхідно було звільнитись. Ви звільнились, побули 2 дні і повернулись. По суті - обманули державу. тепер самі розрулюйте, може пенсійний фонд, коли виявить порушення, заставить повернути виплачене раніше.
Ми лу ся
Ніхто ніякої пенсії не отримує, а лише за 2 дні. Дійсно на ці 2 дні я звільнилася, а потім знову влаштувалася. Якщо Ви не юрист, не потрібно коментувати. Мені потрібна фахова консультація, а не звинувачення.
777
Для Ми лу ся: То навіщо Ви всіх запутали самі?. Ви ж самі написали: "заяву про перехід з одного виду пенсії на інший". Аби перейти, треба бути на пенсії. Якщо Ви відмовились від пенсії, то тепер не "переходите" на іншу, а просто виходите на пенсію за віком. І матимете право на всі виплати, які відповідають вашій посаді та стажу роботи.
Коментувати
Галина
КУ прийняв рішення про право вчителів на пільгову пенсію (25 років педстажу), однак Пенсіний фонд не може нараховувати пенсії, бо нема схеми нарахування. Це насмішка над учителями? Чому рішення Конституційного суду не є обов’язковими до виконання?
Любов Ганчарик
А чому ж я цих 10 пенсій не отримала коли виходила на пенсію за віком у 2018 році?При стажі роботи у дошкільній освіті 33р.5м. на посаді вихователя,а потім завідувача я отримала відмову від пенсійного фонду,а пояснили вони це тим ,що декілька років я працювала у дитячому садку АТЗТ.Порадьте до кого можна звернутися? Яка різниця яка була форма власності? Роботу ж я виконувала педагогічна,а не працювала комбайнером чи на фермі.
Михайло
Для Любов Ганчарик: маєте право на отримання 10 пенсій. Якщо потрібна допомога, звертайтеся 0680572271 адвокат Михайло
Коментувати
Наталія
Чи маю я право на дану допомогу при виході на пенсію за віком, якщо стаж був перерваний на 2 роки, але зазалом він складає 32 роки.?
Михайло
Для Наталія: звичайно що маєте право, якщо вперше за віком призначається пенсія після 01.10.2011 року і до тої дати інший вид пенсії не призначався. Якщо потрібна допомога, звертайтеся, адвокат по пенсіях Михайло 0680572271
Наталія
Вдячна за відповідь.
Ната
Для Михайло: Я теж хочу отримати відповідь. Мене цікавить нормативна база на отримання грошової допомоги при виході на пенсію за вислугу
Коментувати
Наталія
В пенсійному фонді відповіли, що немає змін до закону україни, які дають право на отримання грошової допомоги при виході на пенсію за вислугу років. Якими документами можна користуватися працівникам фонду?
Яна
Підкажіть будь ласка якщо тато працював у відділі культури 8 років та 32 роки в школі, чи має він право на допомогу при досягненні пенсійного віку?
989
Для Яна: звідки він іде на пенсію? як держ.службовець чи як вчитель? якщо як дс, то там свої виплати.
Яна
Іде як вчитель? Тоді немає право?
Михайло
Батько має право на 10 пенсій, якщо оформив пенсію за віком вперше з 01.10.2011 року. Якщо потрібна допомога чи консультація- дзвоніть 0680572271 адвокат Михайло.
Коментувати
Ярослава
Маю педагогічний стаж 27 років. Чи можу вийти на пенсію за вислугу років і чи маю право на одноразову виплату?
Віталій
У цьому році пішов на пенсію за віком. Стаж педагогічний 28. До цього працював інструктором по спорту. Страховий стаж 48 років. Чи маю право на 10 пенсійних окладів?
Михайло
Для Віталій: маєте право на 10 пенсій. Якщо потрібна допомога, звертайтесь 0680572271 адвокат Михайло
Коментувати
Тетяна
Я оформила пенсію за вислугою років колм стаж складав 27 роеів, без інституту. На пенсії була аж 1 день. Заоаз стаж 38 , без інституту. Чи маю я право на виплату 10 окладів при виході на пенмію за віком?
Ох і хитра
Для Тетяна: маєте мати право , але не хитріть- два рази ніхто не ходить !
Коментувати
Говорун Світлана
Поясніть, будь ласка, чому в переліку немає посади завідувача відділення. У закладах вищої освіти І - ІІ рівня акредитації є така посада. Я маю педагогічний стаж 34 роки, але 11 років у технікумі обіймала посаду заввідділення і мала педагогічне навантаження, викладала дисципліни. Але на вислугу ці роки чомусь не зараховуються.
Михайло
Для Говорун Світлана: якщо вам відмовляють у зарахування спецстажу, можу допомогти. Звертайтеся, 0680572271 адвокат Михайло.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!