В МОН обіцяють широку реформу освітніх законів

Відомство має намір розпочати діяльність з оновлення законодавства в усіх сферах освіти

В МОН обіцяють широку реформу освітніх законів

З набуттям чинності нового закону «Про освіту» Міністерство освіти розпочне широкомасштабну діяльність з оновлення законодавства в усіх сферах освіти. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами.

«Новий закон «Про освіту» – це закон нових можливостей для усієї освіти в Україні від дошкілля і до освіти дорослих. Сьогодні для нас в цьому законі дуже важливою нормою є створення мостів між системою освіти і ринком праці, тому що освіта покликана створити можливості для розвитку особистості, підняти людський потенціал у країні і розвивати, відповідно, економіку України. Це стосується як професійної, так і вищої освіти. Ми вперше в цьому законі даємо інституційний майданчик, в межах якого сучасні професійні стандарти трансформуватимуть в освітні», – зазначила Гриневич.

За її словами, разом із проектами нових законів «Про загальну середню освіту», «Про професійну освіту», «Про освіту дорослих» та «Про дошкільну освіту» також розроблятимуться зміни до закону «Про вищу освіту».

«Сьогодні, із набуттям чинності нового закону «Про освіту», МОН розпочинає широкомасштабну діяльність з оновлення законодавства в усіх сферах освіти», – додала міністр.

Вона також зауважила, що лише прийняття закону недостатньо, адже жодна реформа не зможе відбутись без активної участі професійних спільнот.

«Шановні колеги, реформи відбудуться тільки через вас – тих, хто своєю щоденною працею чи з різних рівнів управління, чи з різних аудиторій та класних кімнат працює з дітьми, учнями, вихованцями та студентами. Саме тому однією з ключових новел закону є підняття соціального статусу педагогічних працівників. Ми вже цього року підвищили зарплату педагогічним працівникам на 50%, а з наступного року підвищимо ще на 25%», – сказала Гриневич.

Освіта.ua
29.09.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
--------------
с баллами 100 - 101 (а ведь приняты в ВУЗ. И на непростой предмет((( )
это добавление к
хохме.Перескочило сюда
Коментувати
Тапочку,в смысле - капцю.
И видят.И читают.Вероятно.Но ЗНАЮТ,что дальше писания дело не пойдёт. И гнуть будут учителя,который ГНЁТ родителей,которые ГНУТ детей. Смысл разумеете? Ну если нет,то поясню - принцип домино - все друг друга ГНУТ.В результате выигрывает тот,кто первой доминошке щелчёк дал. Принцип 37 года,но в более мягкой форме.Или принцип 33 года,но вслабом варианте памяти... Не высовываться,иначе затопчут. Не выступать, иначе забьют.Украинцы,да и люди России это хорошо усвоили -время у них было. Теперь МЫ пожинаем плоды ИХ,советсокй времени до50х системы образования. Онивидят настроение. Они ЗНАЮТ,что этим всё и ограничится.И будут поборы в школах. И будут послушно исполнять приказанное. Кушать всем хочется.И за тарелку каши работать станут... РЕАЛЬНОСТЬ.
Капец
Слежу за комментами постоянно.Ну неужели не видят властьдержащие этот сайт и не читают посты-----Вруня хренова! --Вруня хренова!-- Залиште всі ваші реформи для себе, а вчителям поверніть зарплату, що дорівнювала 400$ --Развели учителей по полной. --Новий закон - ще не значить Нова школа. --нехай вони їдуть в Ростов зі своїми реФФормами.--какой идиот, насмотревшись на путешествия ЧИНОВНИКОВ станет идти на работу К ДЕТЯМ в обычные школы--молодий спеціаліст отримує ПРИНИЗЛИВО мало! ----и т.д. НЕУЖЕЛИ НЕ ВИДЯТ НАСТРОЕНИЕ ПРОСТЫХ УЧИТЕЛЕЙ НЕ ВОСПРИНИМАЮЩИХ РЕФФФФФФФОРМЫ ЛИЛЬКИ!!!!!?????Почему ломают все через колено????????
ВP[;L
Вруня хренова! Вруня хренова! Вруня хренова! Вруня хренова! Растрелять суку!
Освітянин
Чому працівникам відділів та управлінь освіти не піднімають зарплату разом з усіма іншими освітянами?
unforgiven
Для Освітянин: Для чого їм вища зарплата? Вони для нічого НЕ РОБЛЯТЬ для школи, а лише випендрюються перед вище стоячими інстанціями.
Коментувати
Українська вчителька
Залиште всі ваші реформи для себе, а вчителям поверніть зарплату, що дорівнювала 400$ та повідміняйте оці нові підручники! Як на мене то ті, що були видані десять років тому набагато дієвіші (принаймі у початковій школі)!!!
нік
Для Українська вчителька:от через таких тупоголових і ставлення в суспільстві до вчителів відповідне..
Коментувати
вечно обманутые
Итоги инклюзивного обучения. Развели учителей по полной. Закон подписали. Оплату часов коррекции кинули на местные бюджеты, т.е. доплату еще не получили. Почасовая оплата. Один час 54,40грн минус 20,5% налога на руки 43,25!!! Но к этому планирование, подготовка и т.д. За такие деньги пускай Порошенко и Гриневич поработают.
св.тарас
Поки що тільки й чуємо про новий закон та нові можливості. Ви зробіть дійсно Нову школу, а тоді по факту будемо з того тішитись. Новий закон - ще не значить Нова школа. Якщо все вдасться, то буду тільки радий.
Анна
Кто сейчас вообще хочет идти в школу, особенно молодые кадры. Сидеть сутками за конспектами, которые вообще не отображают уровень подготовки учителя. Учитель тратит время не на улучшение своих знаний, методов ведения урока, а на бумажки, которые нужны для пометочки "ЕСТЬ".
математик
При Януковичу отримувала 420 доларів, тепер - 200. А ще в тому році отримала вищу категорію. Скажіть, де підвищення?
нік
Для математик: Карету! В Ростов!!!!
unforgiven
Для нік: нехай вони їдуть в Ростов зі своїми реФФормами.
математик
При чому тут Ростов? Я маю на увазі не конкретного президента, а 2012-2014 р.р. Це ж всі знають. А стосовно Ростова, якщо свербить - їдьте. Я українка, і прожила тут більшу половину свого життя. І Як би не було тяжко, не поїду нікуди. Тут моя бАтьківщина, і я хочу її бачити багатою і сильною. Патріотами виховую і учнів, і батьків. А те, що знизився рівень оплати - це очевидно. На превеликий жаль... Не треба годувати обіцянками. Зробіть реально - всі хвалитимуть..
Коментувати
хохма)))))))
За те же часы, что и в прошлом году, зарплату выдали на 1000 гривен МЕНЬШЕ. Так что - мечтать не вредно. Даже полезно. Бывает иногда.Мальчики и девочки.Вы там хоть немного подумайте, ну какой идиот, насмотревшись на путешествия ЧИНОВНИКОВ станет идти на работу К ДЕТЯМ в обычные школы. А теперь смотрим дальше. В школы пойдут те, кому И ЭТИ деньги ,ЗА ЭТА РАБОТУ подходят. КТО это? Либо тот,кого кормят родители - бизнесмены(чиновники...),либо тот,кого кормит муж, либо те, кто и матом ("мне жаль учителей.Они и матом выдать не могут.Не позволено",-примерно так сказал Омельченко. Интересный дядька), и "сядь,Я сказАла", и... А теперь подумать - КАКИХ будет больше... Будут лиони что-то знать?Да нормально знающему,при условии непосещения пар,проблемно было сдавать некоторые предметы, а уж деткам с баллами 10 по профильному предмету....00
Кузьміч
Кому це підвищили зарплату на 50%? Невже учителям? Якщо прокурорам і депутатам, то повірю!
Мирослава
"підвищили зарплату педагогічним працівникам на 50%, а з наступного року підвищимо ще на 25%" -Л.Гриневич .Ура-а-а !!!! Але молодий спеціаліст отримує ПРИНИЗЛИВО мало! І при цьому ставленні до вчителя молодь у НУШ не ПРИЙДЕ!!!! ЩО ж пожинаємо плоди, які посіяли !!!!!
федя
Для Мирослава: повысили на 50% и достигли уровня минимальной зарплаты
Орися
Порозганяйте пенсіонерів! І освіті в Украіні КІНЕЦЬ!
юрій
хто в освіті .той жебрак.
Коментувати