Osvita.ua Новини Профспілка зібрала тисячі підписів проти закону "Про освіту"
Профспілка зібрала тисячі підписів проти закону "Про освіту"

Освітянська профспілка виступає проти прийняття закону «Про освіту», норми якого порушують права освітян

Профспілка зібрала тисячі підписів проти закону "Про освіту"

Профспілка працівників освіти і науки виступає проти прийняття нового Закону України «Про освіту», норми якого погіршують права та свободи освітян та заявляє про збір 640 тисяч підписів освітян незгодних із положеннями законопроекту.

Зокрема, у Профспілці працівників освіти і науки зазначають, що законопроект «Про освіту» подано на розгляд парламентарів із порушенням Регламенту КМУ, без погодження з всеукраїнськими профспілками та їх об'єднаннями.

«Законопроект не був наданий на розгляд ні Профспілці працівників освіти і науки України, яка представляє понад 1,7 мільйона освітян, студентів й ветеранів педагогічної праці, ні Спільному представницькому органу об’єднань профспілок. А пропозиції та застереження, які подавалися до парламентського Комітету з питань науки і освіти та Міністерства освіти і науки України Профспілкою та її територіальними організаціями, не були враховані у жодному із доопрацьованих варіантів», - зазначають у профспілці.

У Профспілці також наголошують, що норми нового закону «Про освіту» повинні базуватися на гарантіях, визначених статтею 53 Конституції України, не можуть погіршувати зміст і обсяг прав освітян, що заборонено статтею 22 найвищого Закону, та враховувати Рекомендації ЮНЕСКО «Про становище вчителів».

«Делегати VIII з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України, що нещодавно відбувся у Києві, дали негативну оцінку проекту закону, особливо в частині фінансування освітньої галузі, гарантій в оплаті праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти, їхніх трудових відносин, сертифікації, робочого часу», - йдеться у заяві.

У Профспілці працівників освіти і науки стверджують, що таку позиція профспілки своїми особистими підписами підтримали й засвідчили понад 640 тисяч вчителів, викладачів, вихователів, керівників гуртків, інших працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, вищих, професійно-технічних навчальних закладів, органів і установ освіти. Реєстри підписів та папки із підписами освітян й до сьогодні надходять на адресу ЦК Профспілки.

«Від імені освітянської громадськості Профспілка висловлює категоричний протест прийняттю Закону України «Про освіту», норми якого будуть погіршувати та звужувати зміст прав та свобод освітян, порівняно з чинним законом», - наголошують у профспілці.

У зв’язку з цим, профспілка вимагає недопущення прийняття законопроекту «Про освіту», в якому передбачено фінансування галузі в обсязі не менше 7 % ВВП, відсутні гарантії щодо рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів освіти, погіршено їхні умови праці шляхом запровадження контрактів, сертифікації, конкурсів, подовженого робочого дня, наповнюваності класів і шкіл, оплати за підвищення педпрацівником кваліфікації, запропоновано норми про повернення коштів за навчання, відсутні норми про джерела виготовлення документів про освіту, звужено гарантії щодо забезпечення педагогічних працівників, зокрема сільської місцевості, житлово-комунальними послугами та інші, що звужують права освітян.

У ЦК Профспілки повідомили, що до спікера парламенту Володимира Гройсмана та голови профільного комітету парламенту Лілії Гриневич направлено листи з вимогою при прийнятті нового закону «Про освіту» врахувати позицію делегатів з’їзду Профспілки працівників освіти і науки України.

«Сподіваємося, що понад 640 тисяч голосів освітян з усієї України змусять владу дослухатися до думки тих, кому працювати і навчатися за цим законом!», - наголосили у профспілці.

Освіта.ua
24.11.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Zinger
Для Закону "Про середню освіту" : Вчитель не є роздавальником знань, він має навчити учня, як треба вчитися, а вчитися людина має усе життя. Наповнення класів не повинно перевищвати 20 чоловік. Знищити крейду та старі дошки, перейти на нові методи викладання дисциплін. Створити нову дидактику для усіх предметів СШ. Замінити програму фізкультури на уроки з фітнесу, аеробіки, сучасних ігрових видів спорту. Повернути трудове навчання.Створити кімнати психологічного розвантаження. Перейти на викладання предметів парами, це дасть вчителю більше свободи для маневру.Внести у програму правознавство та Кримінальний Кодекс. Раз на рік за державний кошт проводити повне обстеження стану здоров’я педагогів. Запровадити погодинну оплату праці вчителів, а не поурочну( платити не менше як за 8 годин праці) Зарплата вчителя має бути не меншою, ніж менеджера з управління ( 8 - 10 тисяч). Комп’ютер для кожного учня в класі. Перестати розказувати українцям байки, що в бюджеті на це немає грошей!
Зущик Ігор
Перед місцевими виборами до нас в школу завітав колишній міністр молоді і спорту. Дуже багато розказував про те, як він плекав Закон про сім’ю. А коли я йому запропонував до Прав дітей, які нам для школи роздали на DVD, додати ще й обов’язки учнів ( Наприклад Право дитини на навчання - Обов’язок дитини вчитися, Право на медицину - Обов’язок слідкувати за своїм здоров’ям... Приблизно так) він сказав: "Да що ви таке говорите. У дітей не повинно бути обов’язків". Тобто з його слів виходить, що ми 16 років в школі повинні готувати безвідповідальну особистість!!!!!! Немає обов’язків - немає відповідальності. І це говорить МОЖНОВЛАДЕЦЬ. То що чекати від такого підходу?????? Якщо не буде урегульовано трикутник ВЧИТЕЛЬ-УЧЕНЬ-БАТЬКИ толку не буде!!! На мою думку розподіл повинен бути такий: Учень ВИВЧАЄ правило, означення, формулу і тд. Батько СЛІДКУЄ за цим. Вчитель ДОПОМАГАЄ зрозуміти і навчитись застосовувати на практиці те , що учень вивчив.
для Освітянин
Мы продолжаем жить НЕ в советской Азии, мы ВЕРНУЛИСЬ в советский 22 - 40. То есть в СОЗДАВАЕМЫЙ ТОГДА советский крепостной строй, только ещё не осознаём этого.ДАлее-МЕНЯ НЕ интересует ЧТО нужно будущим поколениям.МОЯ жизнь идёт сегодня и сейчас,мои дети росли в той жлобно-наглой среде,которая привела к тому,что мы имеем сегодня.И мне очень не хочется работать за похлёбку,или идти заниматься вымогательством.Изменений?Каких изменений могут желать учителя?Тех,что привели к тому,что один с ложкой, а семеро с сошкой, да тот,с ложкой,уже в двери не влазит?А что нужно будущим поколениям,очень хорошо рассказывали коммунисты,стремившиеся за год-два стат олигархами.ЧТо у них с успехом и получилось
Освітянин
Ого! Так багато вчителів не бажають змін? Аж 640 тисяч? З радянською освітою хочуть у Європу? М-да, ось чому ми досі живемо в совєтськой Азії! А що треба учням і майбутнім поколінням - їх не цікавить? І не кажіть нічого про кишенькові профспілки - якраз вони про освіту точно не дбають!
Олекса Позняк
Для Освітянин: ти чинуша а не освытянин.Якби ти працював у школі то знав би що основна проблема школи у тому що учні не бажають учитись.У крайньому разі учать ті предмети які потрібно здавати.І від того що я здам екзамен вони учити не почнуть.Міф про некомпетентного учителя створили лікарчук-грневи-квіт для розкрадання фінансування на зно для учителів.Доречі наша освіта давно вже не радянська.Кремінь її так "реформував" що діти узагалі перестали учить а двійошники з правами ребьёнка творять що захочуть на уроці.У колеги 11 класник роздягнувся догола -бо йому жарко. Наказали? - провели виховну бесіду. На яку він чхав. В СССР учитель був на висоті а зараз ми обслуга директора-батька - учня і кожен з них може його копнути як собаку.
Пенсіонерка
Ученик 6 класса на уроке у моей коллеги снял штаны и в углу сделал кучку (это было лет 10 назад). Знаете,как его наказали? Опытные учителя скажут, что наказали не ученика, а учительницу и будут правы. Для справки: в туалет он не просился.
Коментувати
гала
шановнi педагоги, хто з вас складав ЗНО? похвалiться своiми балами ))
Лёля
Для гала: Я, два роки поспіль, крім 2014р., 189 та 192, відповідно.
Пенсіонерка
Для гала: Проходила все онлайн-тесты ВНО, имеющиеся в интернете, кроме иностранного языка, в том числе пробные и демонстрационные. На отведенное время не обращала внимания, укладывалась в 20-40 минут (на курсах повышения квалификации на такой тест давали час). Итог: свой предмет - 198-200, остальные - 167-180. Понимаю, что меньше двухсот по специальности - это мало, но старалась большинство заданий делать устно для тренировки памяти (говорят, помогает от склероза) и часто обсчитывалась или теряла минус. Самый низкий результат по украинскому языку и литературе (из произведений, введенных в программу в этом столетии, не читала почти ничего, хоть и пыталась).
Коментувати
вчитель
Хватит жевать сопли. Не кто-то хочет уничтожить учителя. Сами себя готовы с дерьмом жрать. Смотреть сюда http://osvita.ua/questions/school/teachers_rights/31334/
всепросто
Не розумію,навіщо стільки було витрачати паперу і вітійоватих фраз, щоб створити "Закон" про освіту, якщо суть його вкладається в пару фраз: - знищити освіту на селі; - загнати вчителя в глухий кут, щоб не гавкав.
вчитель-пенсіонер
Навіщо так цькувати вчителів. Ми ж працюємо за копійки. І все, що потрібно для роботи, папір, принтер, витратні матеріали для карток та численних інформацій та планів, підручники за новою програмою, методичні посібники купуємо за свої кошти! Переважна частина вчителів, до речі пенсіонерів, є дуже досвідченими і не бояться сертифікації.
Максим
Для вчитель-пенсіонер: Учитель у Польщі отримує 1000 євро!! А у нас?
Коментувати
борис
Освітянські профспілки завжди були школою комунізму, а їх лідери - тупі партфункціонери, які не готові до серйозної роботи задля захисту прав працівників.
Лора
Змінювати систему освіти необхідно ,але продумано.. Сертифікацію пройшов вже весь чиновницький склад? Трудовий кодекс їх торкнувся?
Голосzнарода
Для Лора: Трудовий кодекс торкається всіх працюючих. Чинновницький апарат у свій час теж чекає суттєве скорочення. Чинновники є функціонерами, а не представниками творчої професії, щоб виконувати одноманітні репродуктивні дії, сертифікація для цього не потрібна.
Вчитель
Нарешті "голос з народу" показав що він з чиновників,а не з народу!!!
Коментувати
Валентина
Ленивцы зашевелились - в лесу пожар. Косная, оторванная от жизни система образования трещит по швам. Дегенерирующие чиновники от "профсоюзов" поняли что надо спасать свою покрытую мхом задницу "организовывая" на протесты таких же в основной массе опустившихся педагогов которые боятся любых реформ и изменений - лишь бы ставка была и методкабинет не трогал. Не получится братци, сама жизнь заставит делать изменения. На Донбассе тоже думали что законсервируют систему - чем закончилось? Войной. Оглянитесь вокруг - мир стал открыт и у граждан Украины есть с чем сравнить уже нашу систему образования. Только в Польшу на учёбу уже выехали десятки тысяч учеников и студентов, а почему?, а потому что там учитель мобилен - не прошёл атестацию - на кислород, не показываешь результат на кислород, не работаешь над собой - на кислород, только так можно запустить естественный отбор в учительской среде находя таланты и отсекая случайных людей.
Олекса Позняк
Для Валентина: То что система косная никто из учителей не спорит.Но рецепт преодоления косности составляли люди такие как вы -никогда в школе не работавшие зато нахально орущие-ми самые умные и всё знаем и сейчас вами покомандуем.Мы за реформы но то что предлагается - это полный бред и развал системы.Умному человеку я могу это доказать, боюсь что вы не поймёте.
Юрий Поляков
Для Валентина: Про що ви говорите? Прості вчителя як працювали так і працюють, а от чиновники від освіти ( гороно, районо,..., методкабінети) так і відпрацьовують стратегію Міносвіти, щоб годувати армію дармоїдів. Бо нічого не міняється крім назв та відвертого глумління над педагогами та учнями. Скільки можна реформувати та брехати, бо школи лихоманить від цих нововведень , особливо учнів, а чинуші все говорять про " благие намерения" , забуваючи , о ними вистелено дорогу до аду, який до речі нам уже підготували. Цікаво, чому про придатність не запропонували для міністрів та депутатів, які ще ні разу не здали спиту з державної мови, не кажучи про інші фахові навички.
колишня вчителька
Була у мене матіся однієї учениці. яка скрізь і завжди критикувала школу. вчителів. говорила. що вчителі дармоїди і "страшенну" зарплату отримують незрозуміло за що.. Та і віддала свою доньку до педінституту, щоб та жила "на халяву", працюючи в школі)) Тепер критикує батьків і дітей, та уряд, що знущається з учителів))) Хто в школі не працював, той не може ніколи зрозуміти, наскільки складна ця професія, скільки власних грошей вчитель вкладає в навчальний процес, не говорячи вже про нерви)) а ще у вчителя ніколи нема вільного часу, навіть дома - бо зошити, конспекти, відкритий урок, звіт і т.п.
Коментувати
Олена Ігорівна
Більшість вчителів і справді не читали, що там понаписували профспілки. А хто і читав, то просто звикли підписувати все, що пхають у руки. Як набридли вже ці діди і баби із совєцких профспілок. Ну коли вже їх розженуть? Живуть за наші гроші, нічого не роблять. Смішно думати, що вони когось колись захистять, навіть свій будинок профспілок не захистили.
***
Для Олена Ігорівна: Не здавайте внески, якщо вам ті «баби-діди» не подобаються і вони самі підуть. Але якщо раптом необхідно буде організувати страйк – то хто зможе організувати це легально?
Lena
Олена Ігорівна це Совсун, а Іван- це Квіт. Такі вже їм наші профспілки невгодні. Молодці профспілки. І це ще тільки початок кінця владування невігласів Квітів-Совсунів-Гриневичів.
Валентина
Для Голосzнарода: Ленивцы зашевелились - в лесу пожар. Косная, оторванная от жизни система образования трещит по швам. Дегенерирующие чиновники от "профсоюзов" поняли что надо спасать свою покрытую мхом задницу "организовывая" на протесты таких же в основной массе опустившихся педагогов которые боятся любых реформ и изменений - лишь бы ставка была и методкабинет не трогал. Не получится братци, сама жизнь заставит делать изменения. На Донбассе тоже думали что законсервируют систему - чем закончилось? Войной. Оглянитесь вокруг - мир стал открыт и у граждан Украины есть с чем сравнить уже нашу систему образования. Только в Польшу на учёбу уже выехали десятки тысяч учеников и студентов, а почему?, а потому что там учитель мобилен - не прошёл атестацию - на кислород, не показываешь результат на кислород, не работаешь над собой - на кислород, только так можно запустить естественный отбор в учительской среде находя таланты и отсекая случайных людей.
Коментувати
Голосzнарода
То нехай півроку безплатно працюють вчителі, бо їм всім все одно нема чим зарплатню платити. А так півроку всім будуть платити, а потім півроку всі будуть безплатно працювати.
вчитель-пенсіонер
Для Голосzнарода: Чому я, вчитель, отримуючи копійки за свою роботу, добросовісно працюю, сплачую всі податки, навчаючи учнів батьків, які "десь" заробили купу грошей, не сплативши жодної копійки до бюджету, маю терпіти зневагу від них і від держави. Хай сертифікують і лікарів, до яких без грошей не має чого йти, чиновників і т.д. і т.п.
Голосzнарода
Для вчитель-пенсіонер: Хм... Хто Вам сказав, що Ви будете конкурентноспроможні у порівнянні із таким же фахівцем як Ви, але німцем чи французом? А сертифікація є способом підтвердити, що Ви є фахівцем такого ж високого рівня.
zmey
Осторожно, Дубровский на горизонте!!!
Коментувати
Іван
Якщо хтось читав той лист,там є такі ідеі,що комунізм треба вертати. Його писали престарілі старці профспілок,які не відають яке на вулиці століття. Геть совєцькі профспілки! Давай незалежну профспілку!
Леонід
Для Іван: А де ж ви той лист узяли? я його не бачу тут? де ви читали?
Коментувати
Oleksandr Kravchenko
У нас в школі голова профспілки просто сказала, щоб всі поставили свій підпис проти нового закону про освіту. Переважна більшість і поставила, і вони навіть в очі не бачили той закон. а тепер один з тих папірців з підписами на фото до цієї статті. СРСР [сирисири] ще не вмер...
Vika
Для Oleksandr Kravchenko: Боже....Вам не стыдно? Проект "Закон про освіту" уже давненько существует. Ваш коллектив переживает и за Вас, а Вы показываете свою ТУПОСТЬ!
SvetaR
Для Oleksandr Kravchenko: Пане, то чому ж ви не подивилися той злощасний законопроект?! Не запитали де можна його глянути, а чи й дивилися Чи може комусь підказали, що тре спочатку прочитати, а потім підписуватися??? А? ? Сирисири у вас? Давайте на чистоту. Профспілки не захищаю, але треба дивитися у суть питання - проект є, а гарантій у ньому немає! Вчителя за раба? А як же якісна європейська освіта? За які ж гроші вчителю жити-дітей-ростити? Тож, панове, читайте проекти! Думайте й підтримуйте ініціативи тих, хто на вашому боці - чи то профспілка, чи то інша захисна організація (якщо така є). А не вгодила глава профкому - переобирайте, ваше право! Виберть тих, хто сучасний і справи веде відповідно без сирисири...
Олекса Позняк
Для Oleksandr Kravchenko: я бачив і підписав, тому що це не реформи бредятина людей які у школі ніколи не працювали
Коментувати
Валентина
Ленивцы зашевелились - в лесу пожар. Косная, оторванная от жизни система образования трещит по швам. Дегенерирующие чиновники от "профсоюзов" поняли что надо спасать свою покрытую мхом задницу "организовывая" на протесты таких же в основной массе опустившихся педагогов которые боятся любых реформ и изменений - лишь бы ставка была и методкабинет не трогал. Не получится братци, сама жизнь заставит делать изменения. На Донбассе тоже думали что законсервируют систему - чем закончилось? Войной. Оглянитесь вокруг - мир стал открыт и у граждан Украины есть с чем сравнить уже нашу систему образования. Только в Польшу на учёбу уже выехали десятки тысяч учеников и студентов, а почему?, а потому что там учитель мобилен - не прошёл атестацию - на кислород, не показываешь результат на кислород, не работаешь над собой - на кислород, только так можно запустить естественный отбор в учительской среде находя таланты и отсекая случайных людей.
Vika
Для Валентина: Для Валентины: Вы в общеобразовательной школе не работаете. А по поводу Польши скажу: конечно, если дети тупые, не смогли достойно сдать ЗНО, чтобы поступить в приличные столичные ВУЗы, а у родителей деньги лишние - так почему же не поехать на контракт в Польшу (кстати, образование там - слабенькое.)
Ежик в тумане
Для Валентина: Какая вы романтик... У нас если всех на кислород, то кто будет работать в школе? У учителей знания есть, талант есть, только им не рассказали, по какой методике работать, каков социальный заказ? Для чего все это? Ведь троечники становятся успешными и богатыми, учащиеся это видят. У нашего правительства совсем другая цель, они не Польша, где всегда была своя элита. А у нас кто?) Отсекая случайных людей, они отсекут последний оплот образования - честного и умного учителя.
успешными и богатыми ЗА ЭТИ ГОДЫ стали не потому что троечники (кстати,и двоечники тоже),
Для Ежик в тумане: а потому что это люди,умеющие ПЕРЕСТУПИТЬ через другого.Именно ЭТО качество играет ВСЕГДА ГЛАВНУЮ роль в плане обворовывания. А период,когда "греби всё-тебе за это ничего не будет" как раз и открывает дорогу ТАКИМ особям в тот период разграбления сотворенного людьми в рабских условиях.А то раскричались:"Троечники,троечники".Да не все и троечники стали"успешными",как и не все отличники в аутсайдерах.Дети видят,что все вокруг воруют,что несут бабло,что мораль нынче в цене та,которая ПОЗВОЛЯЕТ ставать такими"успешными",ничего не умея,лишь разговаривать.Ученик мне заявляет:"И зачем учиться?Сегодня интернет есть.Там любая информация."Стоматологом стремиться стать.Вот пусть бы лечил он того.кто привёл его к этой уверенности
Коментувати
іііііііііі
Єдиний вихід - організованний масовий всеукраїнський протест. Тотальне бастування. Всі так хочете в Європу, то подивіться, наприклад, на комунальні служби, таксистів, льотчиків цивільної авіації європейських країн. Вони тупо синхронно не виходять на роботу, попереджают через профспілку про 1-2-3 денний страйк. І влада йде на поступки. Не на 100%, а на компроміс. Але й це непогано. Може досить бути такиим безхребетним?
Голосzнарода
Для іііііііііі: Давайте протестуйте, долар від цього ще виросте на пару гривнів, а зарплату Вам то точно не піднімуть, бо нема з чого.
іііііііііі
Для Голосzнарода: А якщо не красти, то буде з чого. Бачив домівку Пеці? А кролика? Батон відпочиває.
вот тут я ЗА
Для іііііііііі: ПОЛНОСТЬЮ ЗА, да вот только - те, кто неплохо устроился, те не поднимутся. А те, кто ничего не имее, кроме нищенской выплаты за работу, те будут за ЭТО держаться, и тоже не поднимутся. Не та ментальность
Коментувати
Олекса Позняк
Прислухаються, якщо 10 грудня ми усі вийдемо до верховної ради. Доречі наше мон настільки тупе що вирішило урізати права учителя в ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ -10 грудня!!!!!!!!!!!!!! Аможе квіт учителів за людей не вважає?
Vika
Для Олекса Позняк: Когда настроение неважное, заходите на osvita.ua. Как ни день, так - и смех, и грех!
Олекса Позняк
Для Vika: факт
Коментувати
Ольга Бузницкая
може й прислухаються...хотілося б.....................
учитель
Дай Бог нашому ягняті вашого вовка з’їсти................................................

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!