Освітян не задовольняє рівень підвищення зарплат

Більшість опитаних освітян вважають, що запропонований рівень підвищення зарплат є знущанням

Освітян не задовольняє рівень підвищення зарплат

Більшість освітян скептично висловлюється щодо рівня підвищення заробітних плат, запропонованого урядом. Про це свідчать результати опитування, що було проведено Освіта.ua у вересні 2015 року.

Зокрема, більшість опитаних освітян (52,5%) вважають, що запропонований рівень підвищення є знущанням на тлі тотальної корупції в державі. 30,7% респондентів висловили переконання, що такий рівень підвищення заробітної плати не компенсує зростання їх витрат.

7,7% опитаних зазначили, що запропонований рівень підвищення оплати праці є кращим, аніж нічого.

Лише 0,7% освітян задоволені рівнем підвищення заробітних плат, що відбудеться з 01 вересня 2015 року. 8,4% не змогли визначитися із відповіддю.

Як відомо, після очікуваного підвищення соціальних стандартів працівники освітньої сфери будуть отримувати:

  • помічник вихователя дитячого дошкільного закладу (6 розряд) - 1467 грн (було 1263 грн);
  • вихователь дошкільного закладу І категорії (11 розряд) - 1994 грн (було 1678 грн);
  • вчитель вищої категорії (12 розряд) - 2145 грн (було 1806 грн);
  • викладач вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівня акредитації (16 розряд) - 2823 грн (було 2377 грн).

Більше про підвищення зарплати працівників освіти з вересня 2015 року >>>

Освіта.ua
23.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Добрий
Шановні панове! Коли з січня 2016 року зарплата вчителя вищої категорії (12 розряд) не буде складати принаймні 5 тисяч гривень, а вихователя 1 категорії ДНЗ (11 розряд) 4,5 тис.грн, то гріш ціна українському уряду та його реформам. Згадайте своїх Учителів, чиновники. Як вчитель має жити і годувати сім’ю за півтора- дві тисячі гривень, а ще податок вирахують. Президенте, подивись як твій нарід бідує! А чинуші як шикували, так і шикують! Взагалі, що будуємо, порівняйте життя держчиновників і вчителів. Шикарні палаци, дорогі іномарки, прислуга чинуш , а поруч Учитель , у сільській чи міській школі ледве-ледве жевріє.
Олена
Я - вчитель сільської школи. Наш район далеко не з бідних по області, але районна рада прийняла рішення не виплачувати вчителям в повному обсязі індексацію (лише 5% з 30%), не платити заміну, не олачувати відрядження. У нас не залишилося ніяких прав, лише суцільні обов’язки. Щоб прожити у сільській місцевості на зарплату вчителя довобиться тримати корову, трійку поросят і прцювати в три зміни: зранку у школі, пообіді-вдома біля худоби, а ввечері-над зошитами та конспектами! Таке враження, що життя моє проходить повз мене, у постійних перегонах на виживання. А коли вже ЖИТИ!???
QU
Для Олена: Живёт буржуазия, все остальные борются за выживание!
Коментувати
konrad
Говорила, что аппетит приходит во время еды. Мало, мало нам... Цэ вчителя. Бедный Арсен и другие ... на малоооо им...
ТЕТЯНА
Це підвищення принизливе, таке враження, що у ВР позбирались двієчники котрі ненавидять вчителів і намагаються їх знищити морально і матеріально а фізично їх скоро почнуть діти відверто бити на уроках. Інформаційна політика: "в школі все погано" та й держава не створила оптимальних умов праці а постійно їх погіршує. В нашому районі додумались з метою економії не платити заміну в разі відсутності вчителя по хворобі, з початку 2015 року не виплачуються відрядження. Будь-яка поважна корпорація собі такого не може дозволити! Повага до праці вчителя рок від року падає. Соціальне розшарування щороку поглиблюється. Вчитель працює в зоні соціального конфлікту. Діти дуже болісно сприймають різницю в статусі батьків усі стреси, котрі переживають батьки вони переносяться на дітей і з цим діти приходять до школи. А тут і вчитель зі своєю смішною зарплатнею, за котру ледь жевріє. Відповідальності за виховання дитини батьки не несуть.Держава грається з вогнем СКУПИЙ ПЛАТИТЬ ДВІЧІ!
Profit
Для ТЕТЯНА: Вспоминается старый анекдот. "Новый русский" дарит в тюрьму телевизор. На вопрос, почему он не помог, например, детскому саду, он ответил: "Ну, в детский сад я уже вряд ли попаду..." Так и наши "рулевые". Ни они, ни их дети в наши школы не попадут...
Коментувати
Nina Vasilisovna
ВВАЖАЮ, що оцінка роботи педагогів державою є принизливою. Викладач з 29 річним стажем не можу прогодувати і вилікувати дитину з інвалід. захворюванням. У мене чистими- 3000грн. Пенсіонерам дають 1,5 ставки + 2,5 тис грн пенсія. я ж виступаю проти поборів і живу з 3ма членами родини на 1 зарплату, доглядаю 2х батьків пенсіонерів по 84 роки. Не можу лягти в лікарню щоб оздоровити дитину, чи отримати групу собі чи дитині - у мене нема запасів, щоб дожити до виплати лікарняних. Пара ортоп.взуття дитині - 1000грн. А лягти в лікарню- це без грошей дарма.
Роменчанин
Прохання підтримати петицію, це повинно змусити нардепів дбати про освіту https://petition.president.gov.ua/petition/11358
Харьков
Получили расчетные листы. Никакого повышения нет. Оклад учителя-методиста остался без изменений.
Пышка
Для Харьков: То есть, вам ничего не добавили и индексации нет? Возможно, начислят в октябре и остаток за сентябрь? Местные бюджеты, как всегда, дефицитны. Вы что-нибудь слышали и премии ко дню учителя? Про себя не могу ничего сказать - ни зарплаты, расчетного листа.
Харьков
Премия начислена (ст.57), но не в размере оклада. От 300 до 500 грн
арго
Для Харьков: премия в пределах 60-70грн (Дн-ская обл)
Коментувати
Одесситка
Подскажите, коллеги. Вчера выдали зарплату, в сумме с авансом как-то не очень повышено получается. Что это было?
ого
Для Одесситка: у нас зарплату ещё НЕ давали. Вы в Одессе. ТРЕБУЙТЕ от Вашего Саакашвили. Ведь часть финансирования перевеи на местные бджеты. Или нет?
Коментувати
Голосzнарода
Для звезданутого: Для Вас тогда будет поздно со мной говорить.
Світлана
Я і мої колеги після підвищення стали отримувати менше, а працювати вдвічі більше. Спитаєте, як це? А нам сказали, що грошей на підвищення немає, а тому години позабирали, класи перестали ділити на групи на українську мову(і це в Запоріжжі, де українська мова ніби іноземна). Ось і виходить, що годин менше і замість 15-17 зошитів перевіряю 30-35. А коли побачила, скільки тепер буду отримувати, хотілося плакати. У школі 28 років працюю - давно такого знущання не було.
для голоса
на МОЁ? золото, вот это и есть конкуренция.ЗА ПАЙКУ ХЛЕБА И МИСКУ БАЛАНДЫ работать будут, а ещё и рвать друг у друга тот несчастный час, когда у одной 20, а у другой 17. Сидит адмиристрация,слушает, как одна другой,та, у которй 20, криком кричит:"Не дам".И не дала.А та, другая, класс получила.5.И без этого 18часа именно в 5 классе осталась.РАссказывает он мне.Или Вы она?
Олекса Позняк
Для для голоса: буває...Особливо коли адміністрація дружить з однією учителькою а з іншою ні
нет , Олекса,
Для Олекса Позняк: в ТОМ случае администрация ОДИНАКОВО РОВНО относилась к обеим.Это вариант работы горла. И именно он неплохо всегда работает)
Олекса Позняк
бывает.Я в школе ничему не удивляюсь
Коментувати
для avva
"коли нарешті наші державні мужі уяснять" КОГДА УЧИТЕЛЯ ОТКАЖУТСЯ бесплатно РАБОТАТЬ. И никак не в другом случае.А пока одни прирабатывают с ГЛУПЫХ родителей, другие живуть за счёт членов семей (своих семей), ничего в лучшую сторону не повернётся. И не надейтесь
Голосzнарода
Для для avva: На Ваше місце 10 штук в черзі у відділі освіти стоїть, вперед відмовляйтеся.
на МОЁ?
Для Голосzнарода: золото, вот это и есть конкуренция.ЗА ПАЙКУ ХЛЕБА И МИСКУ БАЛАНДЫ работать будут, а ещё и рвать друг у друга тот несчастный час, когда у одной 20, а у другой 17. Сидит адмиристрация,слушает, как одна другой,та, у которй 20, криком кричит:"Не дам".И не дала.А та, другая, класс получила.5.И без этого 18часа именно в 5 классе осталась.РАссказывает он мне.Или Вы она?
Гліб
Для на МОЁ?: Та його просто треба ігнорувать. ВОНО звичайний троль - провокатор. Всі його пости проти вчителів. Нехай САМЕ з СОБОЮ розмовляє !
Коментувати
для все будет хорошо
ПРАКТИКА показала. Украина - страна Айнштайнов. Все в восторге. Особенно гавкающий Позняковский Вася
Паша
Шановні друзі та колеги! Прошу Вас надати свій голос ПРО НАДБАВКУ ЗА ПРЕСТІЖНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ї ПРАЦІ, голосування проходить по такому посиланню. Вчителя Вам вдячні за підтримку! https://petition.president.gov.ua/petition/1583
Натэл
Для Паша: попытки зарегестрироваться и поддержать не увенчались успехом.
Коментувати
для Шире смотрите на мир!
да куда уж шире. То ли Крым, то ли Донецк.Фельдшер-краснодипломник схватил ЗА РУКУ троечницу-медсестру,которая уже иглу вводить СОБРАЛАСЬ,чтобы колоть внутримышечно то,что способно привести к некрозу тканей.Можно лишь представить последствия.А Вы знаете,что студенты-медики отслеживают сокурсников,чтобы ЗНАТЬ, к кому идти.К одному из ребят,которые реально РАБОТАЛИ при обучении,мне ПОВЕЗЛО попасть с близким человеком.Так что ЗНАНИЯ И РАБОТА студентов-практика жизни и сама жизнь.А то,что краснодипломники бывают неграмотными,так это в любой профессии имеет место быть.
СКОЛЬКО СТОИТ
почему "то ли Крым, то ли Донецк"? Человек работал и там, и там/А мне история постфактум досталась
все будет хорошо
Для для Шире смотрите на мир!:Нашли, что обсуждать. К моему другу- троечнику в "Богомольце" -сейчас очереди стоят - врач от Бога. Ну не зубрил он все эти гистологии-анатомии на отлично, зато сейчас в курсе всех событий, английский выучил, с коллегами иностранными встречается. Никто никого не отслеживает . К зубрилкам тоже отношение бывает весьма осторожное. Все мы очень индивидуальные. Где-то здесь в комментариях люди вспоминали Эйнштейна - кто бы подумал, что из слабоуспевающего, странного, невнимательного ученика гений получится.На все воля Божья...
Коментувати
Рене
Одной рукой Кролик дал надбавку, второй- сука снял индексацию! Браво махинаторы хреновы! Теперь вас майдан будет просто уничтожать и в Кацапию вы уже не смоетесь!
СКОЛЬКО СТОИТ
Для Рене: а Вы за 23 года ВПЕРВЫЕ??? с таким столкнулся? Я в ударе.Ну и люди...
Голосzнарода
Для Рене: На Майдані в основному були ті вчителі, що мале навантаження мали або були безробітні, інші ж справно ходили на роботу, так що не треба присвоювати собі чужі заслуги.
Ірина
Чуєте Ви, ГолосУРОДА, підете вже звідси чи Вас послать?
Коментувати
для как сказать
пройдёт немного вермени и дела,которые НАЧАЛ тот министр образования,который ПОЗВОЛИЛ в 9 класс брать ВСЕХ ЖЕЛАЮЩИХ,а остальные-ПРОДОЛЖИЛИ РАЗВАЛ приведут к ликвидации образования как действия.Да,мне Квит не пришёлся по нраву одной из ситуаций,но это НЕ значит,что я не могу УВИДЕТЬ то,что он всё же ПЫТАЕТСЯ что-то делать.И вместо того,чтобы ПОДДЕРЖАТЬ,реально поддержать,а не кричать о том,ЧТО ему делать,начались наезды.Ребята-наезды не есть критика и помощь.У тех,кто был перед Квитом да,здравый смысл был-возвращение Украины в Русский мир.Особенно заметно введение РУССКОГО языка,как обязательного де-факто,в украиноязычных областях.Подержка ПР,отправка детей на разного рода мероприятия по пиару данной партии.Админресурс и влияние как на руководство отделами образования,так и на администрации школ,тотальная слежка и тотальные"под козырёк".А школьные сайты с ОБЯЗАТЕЛЬНЫМ осветлениемКАЖДОГО мероприятия.И ездить для проверок не надо.Общество?общество-это КТО?КТО не позволит???))))))))
говорили-говорили...
Для для как сказать: Успокойтесь уже.КТО-ТО когда-то так ... рвал за Табачника. И чем кончилось? Все они хороши!
я НЕ рву ЗА Квита
Для говорили-говорили...: НО если ребята что-то желают РЕАЛЬНО изменить, то ИМ было бы полезно СОТРУДНИЧАТЬ с тем, кто сегодня есть. Даже с Гриневич,которую я НЕ уважаю...
2
Для для как сказать: А я за обязательное среднее образование! Те, кто ну совсем не хочет учиться - сами уйдут. Никому еще знания не помешали. Нормальные цивилизованные страны все делают, чтобы максимальное количество детей училось. Это что в СССР возвращаемся, рабочих рук не хватает? Посмотрите на Германию - не особо выступают против эмигрантов -руки рабочие нужны, но за своих -горой стоят. Почему столько зла к детям? Ну и меня,как всех нас те,что не очень учиться хотели, в 10-11 классах "мучили" и что? Сейчас благополучно институт заканчивают - Слава Богу!
Коментувати
как сказать
Для глупость: Чи не сам пан квіт обізвався, а,може, хтось з його свити? Та більших дебілів ніж в мо ще світ не бачив! Поїздили по морям- океанам, -думають, що їм тепер все можна. Хто новатор? Пані Совсун може? З її "великим життєвим досвідом"! Чи може пані Гриневич, що ,здається, взагалі не має власної думки, бо тільки й співає в один голос з міністерством; взагалі враження складається, що вона так і не звільнилася від найгіршого, що було у раданському минулому. Не вважаю себе прихильником минулих мо, але у попередників Квіта було те, що називається "здравый смысл", нажаль, у нього особисто, здається його немає. Пройде трохи часу - і ми всі побачимо, де всі ці совсуквитигрини будуть. Суспільство не дозволить себе через коліно ломати. А підспівують їм лише їхні блюдолизи або зашорені, без почуття власної гідності "бідні маленькі люди".
Добрий
Для как сказать: Цілком підтримую Вашу позицію. Є постанова Кабміну 1298 від 2002 року, зі змінами 2015 року, є наказ МО 557 від 2005 року щодо оплати праці працівників освітніх закладів, але у Львові лише цього року зазначені документи почали виконувати за наказом міського управління освіти . А ці всі роки , з моменту прийняття зазначених актів, виходить не були чинними і не обов’язковими до виконання? Вважаю, що тут недопрацьовують функціонери з МО, члени Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки. Зарплату працівникам освітніх закладів потрібно з вересня підвищити на 100 відсотків, технічному і обслуговуючому персоналу також. Нарешті має запрацювати на повну силу постанова Кабміну 731 від 2015 року. А от індексацію потрібно збільшити на 25 відсотків усім працівникам бюджетних установ. Тоді десь можна буде сказати, що Уряд є українським, і МО виконує свої повноваження. Самі бачите, що ніби профспілка освіти мовчить, а може МО ВЧИТЬ її?
Коментувати
Віталій
ЧАС ДІЯТИ - а не скиглити. Потрібно зібрати 25 тисяч підписів. Зібрано 1576 (http://www.screencapture.ru/file/C59786Fd) Зайдіть на сайт електронних петицій і проголосуйте - https://petition.president.gov.ua/petition/1583 СУТЬ ЗВЕРНЕННЯ: ПРО НАДБАВКУ ЗА ПРЕСТИЖНІСТЬ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАЦІ ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ: ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ П.О.ПОРОШЕНКУ Шановний Петре Олексійовичу! Від імені Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України вкотре звертаємося до Вас із надією бути почутими з приводу необхідності збереження надбавки за престижність педагогічної праці у фіксованому 20 відсотковому розмірі, як це було гарантовано постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 р. № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування».
ну собирайте,
Для Віталій: собирайте. ЧТО они дадут, эти подписи? Для того, чтобы они реально имели вес НЕОБХОДИМО десятилетиями проходить через то, через что прошли те страны, в которых это действует.А то вершок то сняли, а про суть ситуации и не подумали. ну-ну
Ни за что!
Для Віталій: Мы что сумасшедшие, -такое подписывать? У моих знакомых дочка,будущая выпускница, не спит - не ест :день и ночь учит. Дитя- с первого класса отличница. Уже плюнули они на медаль, но ребенка жалко. Родители серьезно опасаются за здоровье. Лучше другую петицию всем миром подпишем -https://petition. president.gov.ua/petition/2697 -плможем детям! Представьте своих детей на месте выпускников -2016 -душа не болит?
Не та петиция!
Для Ни за что!: Виталий имел в виду не петицию Громова чтобы ввели ДПА-_ЗНО? а другую о деньгах
Коментувати
читач
Цікава статистика! А хотілось би, щоб сайт наважився провести опитування як освітяни оцінюють роботу міністерства освіти. Або статтю надрукуйте де, можливо, вже є така статистика. А то читаєш коментарі людей - і бачиш очевидні речі - майже немає схвальних відгуків хоча б про щось у роботі міністерства! Може, час міністерству задуматися про те, що щось не так вони роблять. А то знов виявиться, що "пореформатили",познущалися над суспільством і пішли собі, не боючись, що відповідати треба буде.
читач
Для читач: замість про те - читай над тим
Голосzнарода
Для читач: А мені здається, що опитування батьків чи самих дітей про те, як вони відносяться до вчителів чи сучасної школи було б значно цікавіше, адже головний в школі учень, саме йому суспільство надає освітні послуги, вчитель - лише найманий працівник.
Ірина
Ой, та міністр ще минулого року закрив свою сторінку для коментарів ... отака - от демократія по - українськи
Коментувати