Учителі і студенти отримуватимуть більше

Уряд вносить до парламенту законопроект про збільшення соціальних стандартів

Учителі і студенти отримуватимуть більше

Уряд України вносить до парламенту законопроект про збільшення соціальних стандартів для майже 12 мільйонів українських громадян. Про це у "10 хвилинах" заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Зокрема, законопроект передбачає збільшення соціальних стандартів для 12 мільйонів українських громадян, в т.ч. для майже 3 мільйонів працівників бюджетної сфери.

За словами Яценюка, вже з 1 вересня учитель без категорії отримуватиме додатково 470 гривень, а вчитель вищої категорії отримає додатково 605 гривень.

Також збільшення стипендій відчують і півтора мільйона українських студентів. Студенти вищих навчальних закладів І - ІІ категорії будуть додатково отримувати 112 гривень. Студенти, які навчаються в навчальних закладах ІІІ–IV категорії, - 95 гривень.

Прем’єр зауважив, що чинний закон передбачав зростання мінімальної заробітної платні та прожиткового мінімуму з 1 грудня.

"Але ми працювали над тим, щоб знайти фінансовий ресурс і підвищити мінімальну заробітну плату і прожитковий мінімум, а, відповідно, зарплати для українців, вже з 1 вересня. І таке рішення прийнято", - наголосив Яценюк.

Він нагадав, що Україна разом із іноземними кредиторами домовилась про списання 20% комерційного боргу. Ця сума дорівнює майже 4 мільярдам доларів США. Окрім того, уряду вдалося добитись перенесення виплат по тілу кредита ще на чотири роки.

"Ми списали 4 мільярда доларів США та перенесли виплати по кредитах, які не ми брали, але нам треба було вирішувати, на чотири роки. Це дає можливість для України далі формувати подушку економічної стійкості і залучати нові інвестиції до держави", - наголосив Яценюк.

Окрім того, за словами прем’єра, уряд протягом дев’яти місяців багато зробив в стабілізації фінансово-економічного сектору.

"Таким чином, мінімальна заробітна платня, яка сьогодні в країні становить 1218 гривень, з 1 вересня цього року становитиме 1378 гривень", - наголосив Яценюк.

Освіта.ua
30.08.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ольга
зарплату добавили на 160 грн НО ПРИ ЭТОМ СНЯЛИ ИНДЕКСАЦИЮ 380 ГРН И В ИТОГЕ Я ПОЛУЧИЛА ВЫПЛАТУ НА 200 МЕНЬШЕ!!!!!!!СПАСИБО!!!!!!!!!!!ЗА РЕФОРМУ!!!!!!!!!
Голосzнарода
Дорогі співвітчизники! Я стільки лайна вилив у своїх коментарях на голови хороших людей. Вибачте мене, дурня, каюсь. Придурок -є придурок, ну що з мене візьмеш. Простіть, не ображайтесь. Може після цього коментаря стану іншим. Я вже виправляюсь - писати став майже без помилок. Вибачте.
ЩОСЬ ТРАПИЛОСЬ???
Для Голосzнарода: ?????????????????????????
Коментувати
вічний двигун
Все в найкращих традиціях. Готуючись до виборів, згадують про найнещасніших і кидають їм милостиню. Проходять вибори - піднімають ціни і все висмоктують знову до своїх кишень
Шафа
Для Голосzнарода: Да, влада взяла кредит специально, чтобы рассчитаться с нами. Если не рассчитается, нам нечего будет тратить на товары первой необходимости, не будет пополнения бюджета и мешка государства, мы не сможем оплачивать счета ЖКХ... и т.д. А это значит, что пришлось бы снова врубать печатный станок. чтобы обеспечить карманные деньги для, например, депутатки-радикалки Кошелевой, которую Ляшко нашел на помойке в соцсетях и предложил ей решать судьбу народа и страны. И поэтому и кошелева, и прочие слуги народа проголосуют до 15 сентября за поправку в бюджет - о повышении соцстандартов, назло вам, Голосzнарода!
Голосzнарода
Для Шафа: Особисто мене це не злить. Просто треба вміти рахуватися із наслідками.
Я Вас ПРОШУ
Для Голосzнарода: ЗВАЖАТИ НА НАСЛІДКИ
Коментувати
Гість
Вирахують з ції суми ПДФ І ПФ, а на те, що лишиться купимо собі блокнота на новий навчальний рік.
Гість
Таки підвищили.......перед виборами. Можливо рахувати будемо правильно.
Павлович
Зате Яценюк озвучив різницю між категоріями- 130 гривень. Хороша "приманка" для молодого спеціаліста,зарплата якого після 3-х атестацій (мінімум 10 років) збільшиться на цю суму.
обдурений вчитель
Години іноземної вже додали так і зарплату піднімуть!!!
Лариса
Сначала забрал 15%, а теперь кинул кость для разжигания ненависти к учителям, мол им добавили, завидуйте...
Вчитель
Нічого дивного - традиції зберігаються (коли перед виборами обіцянками не кормили?). Руб забрали, дали копійку - радійте убогі... Хай засунуть собі ці гроші куди подалі... З їх цінами на енергоносії багато люду не доживе до весни, з торбою по світу підуть...
007
Иногородних студентов лучше бы унивеситетскими общежитиями обеспечили, а то руководство ВУЗов на деньги разводят.
Голосzнарода
Тепір вчителям нема на що жалітися, нарешті підвищили зарплатню. Влада взяла у іноземців кредит спеціально для таких благих цілей. Але пам’ятайте, що і Вам цей кредит доведеться повертати.
Голос вчителя
Для Голосzнарода: Наче вам не треба, теж будете віддавати, куди дінетесь. Ви що на Марсі живете, ні мабуть десь у відділі освіти, це вони так з людьми звикли розмовляти.
Голосzнарода
Для Голос вчителя: Да, на Марсі)))
Натэл
Для голоса народа. Ну я же говорила, что для "" голоса народа" и учитель - олигарх. А ничего что с нас сняли доплату в 2014 году в размере до 500 гривен в зависимости от категории, а сейчас "вернули" , а гривна обесценилась и тарифы выросли? Неудивительно, что в стране с такими " народными голосами" такие чудеса происходят.
Коментувати
аннф
Коли знімають всі доплати, індексації і т.д., то роблять це тихенько, зі словами "маєте зрозуміти, ви ж інтелігенція", а коли піднімають мінімалку, то кричать про це на весь світ, однак мінімільна - це не підняття по тарифній сітці, тому після такого "підвищення" ще не зрозуміло кому краще: прибиральниці, чи спеціалісту з вищою освітою!
Illya Olefir
Приємна новина на початок навчального року.
Tim
Повысят зарплаты за счет тех денег, которые отобрали за престижность. А индексации, как я понимаю, теперь не будет.
Потерпевшая от реформ
Для Tim: Я атестовалась в прошлом году, так индексацию платить перестали, в связи с тем, что повысилась зарплата. Так что при повышении зарплаты индексации не будет, а сейчас она от 350 до 540 грн.(примерно)
AVVA
А В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ, В БАРАНІВСЬКОМУ РАЙОНІ НІХТО НІЯКОЇ ІНДЕКСАЦІЇ І НЕ ПЛАТИВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Коментувати
Валентина Алёхина
Сначала забрали 10% надбавки к зарплате, а теперь хвастают, что будут доплачивать!
олена
а студенти І курсів будуть отримувати стипендію з 1 вересня, адже писали що не всі студенти її отримуватимуть, коли це буде відомо? А парламент наш поки прийме, так з голоду здохнеш, вибачте, але так і є, виживаємо...
ihor
подачка перед виборами, це потрібно було зробить уже давно
Геннадий
Не надо разевать рот. Сначала надо посчитать сколько вычли.
софочка
Мабуть скоро вибори...Треба ж щось бюджетникам кинути, щоб же голосували за нові "реформи".Погоджуюсь з коментарями, нижче написаними.
Голосzнарода
Для софочка: Так партія Яценюка не йде на місцеві вибори, він підвищує зарплатню бюджетникам лише із власних гуманістичних міркувань, бо мабуть зрозумів, як важко вчителям зараз живеться.
Голос учителя
Для Голосzнарода: Ні він зрозумів що скоро йому, як прем"єру" прийде кінець. Ось і "піє собі дифирамби". А такі, як ви, ними насолоджуються. Тьфу, противно !!!
Коментувати