Порошенка просять відновити права освітян

Профспілка працівників освіти просить президента сприяти відновленню трудових прав і гарантій освітян

Порошенка просять відновити права освітян

У Профспілці працівників освіти і науки заявляють, що попри запевнення Арсенія Яценюка про збереження норм щодо державних гарантій працівникам освіти та особам, які навчаються, під час презентації законопроектів у парламенті 28 грудня, законом "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" № 76-VIII звужено права на пільговий проїзд у транспорті, підвезення педагогічних працівників до місця роботи і додому, забезпечення педпрацівників та учнів підручниками, посібниками, методичною літературою, харчування учнів початкових класів, безоплатне навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах тощо. Про це йдеться у листі профспілки до Президента України Петра Порошенка.

В освітянській профспілці наголошують, що при затвердженні законів "Про Державний бюджет України на 2015 рік" № 80-VIII та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» № 79-VIII не враховано вимоги профспілки про недопустимість надання права Кабінету Міністрів України ручного управління питаннями фінансування галузі, нормування і оплати праці працівників та іншими, що в умовах недостатності видатків, які виділяються на галузь за залишковим принципом, призведе до подальшого зниження матеріального рівня членів профспілки.

Також у листі до Порошенка зазначається, що пунктом 9 Прикінцевих положень закону "Про Державний бюджет України на 2015 рік» та підпунктом 5 пункту 63 закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин" установлено, що норми і положення відповідних статей певних законів застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів та бюджетів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

"Відповідно до статті 22 Конституції України заборонено при прийняті нових законів або внесенні змін до чинних законів звужувати зміст та обсяг існуючих прав і свобод громадян. Згідно зі статтею 92 Конституції України виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основи соціального захисту, засади регулювання праці і зайнятості, освіти", - зазначають у профспілці.

У зв’язку з цим ЦК Профспілки працівників освіти і науки від імені членів освітянської профспілки просить президента, як гаранта Конституції України, сприяти відновленню трудових прав і гарантій освітян.

Освіта.ua
23.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
indigo
Відновлять. Потім доженуть і ще раз відновлять... У Петі бізнес в Ліпєцку горить синім "пламєнєм", а вони зі своїми правами приїхали... В будь-якому випадку, завдяки політиці нинішнього міністерства освіти, пєди будуть "отгрібать" ще "довго і счастліво".
indigo
З іншого боку, розмови про ПРАВА УЧИТЕЛІВ (!!!) - це промінь світла у темному царстві під назвою ситема освіти України!!!
длясвоїхдівчат
Для indigo: Колись і мені так ввижалось. Та життя показало, що дівчата можуть скільки завгодну гудити адміністрацію, та все ж буде робити так, як їй потрібно(вигідно), допоки дівчата її слухають. А от коли дівчата НЕ виконали раз, вдруге, втретє. Розвернулись та й пішли, ото так, ото реально дієве. Певно їм важко. Певно легше розвернутися, та й переїхати до іншої школи. Та то тоді, коли є куди їхати(в даному випадку - інша країна).Певно - одна (дві-три, вважаю, в країні їх найдеться) школи, які таким чином спонукали адміністрацію зважати на себе. (Я не говорю про нормальну адміністрацію) От коли ВСІ школи здатні будуть СПОНУКАТИ керівництво ДЕРЖАВОЮ зважати на себе, отоді й буде промінь світла. А до того - повірте, то лиш балачки в якомусь кабінеті(в учительській). Можна почати із власного місцевого керівництва... Тобто, розмови - ніщо. Дія-ось реальна можливість щось зрушити
Коментувати
Зінаїда
Все правильно пишете.., але забули що профспілка це ми з вами і як добре, що хтось виходить і за наші права бореться, а без профспілки ми раби без захисту.
Серж
Для Зінаїда: Зина, Вы с Марса упали? Ничего профсоюз не решает. Никто за вас и не подумает бороться. Все это только популизм. У нас 50% школ города давным-давно вышли из профсоюза. Свои права сами отстаиваем и, поверьте, намного эффективнее, чем профсоюз. Во всяком случае все надбавки в полном размере отстояли и получаем.
Коментувати
вчитель
У школах голів ПК знають майже всі вчителі, бо ті час від часу збирають кошти, районних профспілкових лідерів знає близько 10% вчителів (згідно опитування). Про обласних ніхто абсолютно нічого незнає, точно такж про ЦК. Вони ніде у ЗМІ не звітуються, і ні за що не відповідають. Вся звітність - формальне проведення звітно-виборних зборів колективу, про які чомусь навіть не всіх членів профспілки інформують. А головні фішки цих зборів: "...не будемо забирати вашого часу", "...ми розуміємо, що це нікому не потрібно", "... я цей тягар тягну, але якщо комусь не подобається, то я із задоволенням віддам". Районні, обласні та загальноукраїнські звітно-виборні, то це взагалі щось із області фантастики. Всі знають, що вони мають проводитись, і скоріш за все проводяться, але чомусь про них ніхто нічого ніколи не чув. Профспілки заформалізувалися до того стану, що коли вони зникнуть - ніхто й не помітить. Хіба що трішки збільшиться грошей при отриманні невеличкої вчительської заробітної платні
Геть профспілки
Вважаю що саме бездіяльність, а вірніше неправильна діяльність профспілок освіти найбільше сприяла доведенню вчителів до того стану, в якому вони нині опинилися
ПРАВДОЛЮБ
При приеме на работу начальство заставляет писать заяву о добровольном вступлении в Профсоюз, который нас никогда не защищает. Имею ли я право расторгнуть договор? Или директор будет на меня волком смотреть после этого? Я не понимаю, за что я плачу взносы, так как когда надо помочь коллеге, все равно все скидываемся, а если хочешь получить путевку со скидкой, положи на стол взятку.
Arsen
Для ПРАВДОЛЮБ: А мы всей школой лет 10 назад отказались от профсоюза и ничего, живы!!! И деньги этим дармоедам не платим, а больничные и санатории все равно не они оплачивают.
almira
Для ПРАВДОЛЮБ: голова профспілки буде ВОЛКОМ СМОТРЄТЬ , але ви маєте повне право вийти з профспілки, вчителі тепер масово виходять, 50 гривень щомісяця. за що?
Геть профспілки
профспілки допобачення, а краще прощавайте. Чиї інтереси захищаєте туди і провалюйте
Коментувати
Natalia Rudnitskaya
Профспілковий комітет у сучасному стані, такий, як він є, має канути в Лєту. Бо це ганьба наша, а не захист. Але я маю надію, що відбудеться самоочищення від цієї постсовдепівської структури.
Натэл
Да, мы чужие на это празднике жизни. И угадал нас черт родиться с умом и талантом учителя ...
Профспілка
Царь Поросенко, дай обглоданную косточку. Очень кушать хочется.
Вони не читали
Борис Грінченко: "....обдертий, замучений люд. Сумні невеселі картини, - а інших не знайдеш ти тут"
вчитель
Профспілки як той півень, прокукурікав, а далі хоч не розвидняйся. У цивілізованому світі профспілки не просять , а вимагають. Наших профспілок це не стосується, бо вони були і залишаються "школою комунізму." Першим що має зробити Президент, то це розігнати продажні і корумповані профспілки.
тіна
Для вчитель: Повністю згоджуюсь. Педагогічні профспілки "зажерлися" і забули, що їм платять заробітну плату учителі із своїх зарплат. Давно потрібно відкрити очі і вийти всім із цього "пережитку минулого".
almira
Для вчитель: підтримую
Коментувати
учитель
Врачам в апреле -мае 2015 года обещают повысить зарплату до 8-12 тисяч грв. А что учителям новая власть обещает??? Голий аванс за месяц роботи?
?!!!
Для учитель: Та й того нема...
Regina
Для учитель: Обещать они, конечно, мастера... Еще бы выполняли свои обещания...
almira
Для учитель: стесняюсь спросить, откуда инфа про врачей?
Коментувати