В Україні змінено принцип фінансування шкіл

В Україні змінюється принцип фінансування шкіл. Відтепер кошти надходитимуть з держбюджету

В Україні змінено принцип фінансування шкіл

В Україні змінився принцип фінансування загальноосвітніх навчальних закладів. Відтепер фінансове забезпечення всіх українських шкіл здійснюватиметься за принципом надання освітньої субвенції. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, зміна системи фінансування шкіл викликана необхідністю забезпечення рівного фінансування всіх навчальних закладів незалежно від регіону.

"Раніше школи фінансувалися з місцевих бюджетів. За великим рахунком це означало те, що місцеві бюджети виділяли ті кошти які в них є, а якщо раптом у них коштів не вистачає, то в рамках субвенції їм надходили кошти, щоб дофінансувати те чого їм не вистачає", - зазначила перший заступник міністра освіти.

Вона повідомила, що ситуація по різним регіонам була дуже відмінною, оскільки одні регіони могли повністю фінансувати школи, а деякі отримували дотації на фінансування на рівні 80% або навіть 90 %.

"Водночас, забезпечення шкільної освіти є обов’язком держави і фінансування школи, а також право дитини на отримання якісної освіти не може залежати від того, проживає вона в багатому регіоні чи в бідному", - наголосила Інна Совсун.

Вона повідомила, що фінансування шкіл буде здійснюватися через освітню субвенцію. Зокрема, всі кошти на школи будуть спрямовуватися з Міністерства освіти і науки напряму до областей і районів, і там розподілятимуться за відповідною формулою.

"Це дуже серйозна зміна і попереднє Міністерство освіти і науки не було залучено до фінансування шкіл", - зазначила перший заступник міністра.

Вона також повідомила, що 14 січня урядом було ухвалено рішення про порядок розподілу зазначеної субвенції.

"Це означає, що серйозних затримок з виплатою зарплати вчителям не повинно було би бути", - зазначила Інна Совсун.

Вона також повідомила, що аналогічний принцип державної субвенції буде використовуватися для підготовки робітничих кадрів.

Освіта.ua
15.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Эх...
Почему Верховна Рада не вышла на работу? В свете ситуации в стране они обязаны работать нон-стоп. Какая вопиющая безответственность! Зарплату, небось, получили?
маша
Киев .Не все районы Киева получили аванс, кормят завтраками и проверками "н"в классных журналах.
Житомирська область
Житомирська область без авансу,закрили 4 школи,грошей у влади знову немає,вчителів деяких шкіл відправити не лише у відпустку за власний рахунок,а ще й доплату забрати!
закарпаттячко
Закарпаття теж обминула ця СУБВЕНЦИЯ!.....вчители без авансу!!!!!!!!!!
Харьков
Для закарпаттячко: Харьковские учителя тоже без аванса
Натэл
Для Харьков: можете назвать район? Нам аванс пришел 27.01
Коментувати
Veselka
Київ сьогодні отримав аванс))))))))))) з’явилась надія))))))))
Мара
Везёт Киеву! А у Харькова полная безнадёга ((
Надежда Стогова
Николаев тоже без аванса
Коментувати
Шиншилла
Почему же Верховная рада ушла в отгулы? Им что, нечем заняться?
Мирослав
Станом на 23 січня працівникам загальноосвітніх навчальних закладів не виданий аванс заробітної плати. Ця проблема пов`язана з переведенням загальноосвітніх шкіл на їх фінансування через пряму державну субвенцію, механізм використання якої досі не затверджено!!! У цій ситуації дивує одне: як можна було приймати таке серйозне рішення, не знаючи наперед, що потім з цим робити, не зваживши можливі ризики. Адже це стосується величезної кількості освітян у кожному місті й селі? Чи радилися ініціатори таких «реформ» з компетентними людьми, яким на місцях доводиться «розрулювати» наслідки? Чи здогадувалися новітні реформатори від освіти про існування таких типів закладів, як навчально-виховні комплекси???. Адже вони, по суті, зараз повинні вести подвійну бухгалтерію і потрійну звітність: за шкільне і дошкільне відділення та зведену. А як тепер харчувати молодших школярів: за рахунок субвенціїї чи місцевих бюджетів? Чому жоден з керівників міністерства офіційно не прокоментував ситуацію?
Пенсіонерка
Для Мирослав: http://news.bigmir.net/ukraine/872776-Kabmin-ostavil-vrachej-i-uchitelej-na-mesjac-bez-zarplat---istochnik? Посилання на статтю з приводу зарплати. Пояснення відсутності грошей мені здається правдивим.
всеЮодно
Для Пенсіонерка: понимаете, все пояснения об отсутствии зарплаты вовремя, все эти 23 года были правдивы. 23 года люди жили, находя способ. За 23 года пояснений привели к современному состоянию общества. Возможно и так, возможно ребята сумеют стабилизировать ситуацию. А возможно и нет. Нет ведь бюджетнофинансирующей составляющей в нашей стране. Мы живём с продаж, а это всего лишь финансирование тех стран, которые производят
Пенсіонерка
Для всеЮодно: Я відправила посилання не тому, щоб цими поясненнями когось заспокоїти. Навпаки, щоб учителі впевнились, що уряду на них плювати. Економічних чинників для стабілізаціїї не спостерігається. Пора подавати офіційне попередження про страйк. За законом (якщо його не змінили) за місяць. Але "настоящих буйных мало, вот и нету вожаков". А в 1996 ми в результаті двотижневого страйку за 9 місяців зарплату отримали. Нікого з організаторів страйку не звільнили, пішли з посад завідувач райВНО та голова райдержадміністрації. На той час нам їх шкода не було, в нас свої діти на одній картоплі росли та в холодних хатах сиділи. Але я не думаю, що зараз учителі на таке здатні.
Коментувати
Аліса
Харків. Авансу на 23.01. не отримали. Чекають субвенцію. Субвенція, де ти?
Натэл
Кредиты не выплачены, коммуналка ждет, в воскресенье везти ребенка на олимпиаду, за какие шиши - вопрос.
Обманутый учитель
Николаев учителя без денег! Но не все! Управление просило перед Новым годом взять 2 дня за свой счет (иначе денег не будет). Взяли. А у учителей денег нет! А управление говорят получило. Так что просили для себя??? АННА ИЛЬИНИЧНА (нач.управления) как это понимать????!!!!
Ольга
Для Обманутый учитель: Не страдайте, Анна Ильинична и управление тоже два дня за свой счет отсидели. А деньги переводят из Киева и дали их меньше, поэтому два дня все взяли
Коментувати
Ирина
http://zhzh.info/news/2015-01-22-22341 ось що пишуть в місцевому ЗМІ
Вчитель
У бухгалтерії РВО сказали - гроші будуть... Не уточнили коли. Ох не хочеться у 90-ті, а мебуть йдемо туди "семимильными шагами", як вчили при соціалізмі. Згадаємо часи, коли по півроку зарплат не було... Але вчителі вже не ті... Хто залишиться у школі?. Отак, не поспішаючи, проведуть оптимізацію...
Геннадий
Хотелось бы ошибиться, но как сегодня понял, пока местные бухгалтерии не уменьшат расходы на школы (читать: урезать зарплаты) денег не будет. И, судя по всему, никакого нового финансирования не будет: деньги так же платят местные власти, кого датировали, того датируют как и раньше, только все перечисления с разрешения Киева, а сэкономленный % с урезанных зарплат как откат в Киев.
Шиншилла
Для Геннадий: Вы не знаете, что такое субвенция и с чем ее едят? Спасибо.
Коментувати
Клава
"Це означає, що серйозних затримок з виплатою зарплати вчителям не повинно було би бути", - зазначила Інна Совсун. І де зарплата без затримки?
флора
Кажуть, що не буде грошей, поки не отримає Україна черговий транш. Грошей в бюджеті ноль.
Хом'як
Житомирські вчителі теж без авансу, і невідомо, чи він взагалі буде. Добре, хоч місцеве управління освіти отримало ще тиждень тому.
Англічанка
Миколаївська область теж сидить без грошей. Обіцяли видати до 20 січня, сьогодні вже 22.
Veselka
Цікаво, а наші коментарі читаємо лише ми чи все ж таки і міністерство?
всеодно
Для Veselka: навіщо міністерству наші коментарі? У них є власний сайт
отак
здається їм цікаві тільки власні кар`єрні перспективи! Ніяких змін, одне погрішення становища вчителя, вони - "Брюкоєди"!
Коментувати
нателла
Харківська область, на сьогодні не отримали авансу.Навіть не обіцяють, кажуть, десь гроші в Харкові "застрягли".Ждіть, вчителі, все одно нічого не робите. Методкабінет же нагадує кожного дня про участь у олімпіадах, де прийдеться везти дітей за свій рахунок, ніхто не компенсує витрати.І безліч конкурсів, конкурсів.... У всіх так?
вчитель
Для нателла: так же Харьковская обл. Но сегодня сказали, что Киев не знает как перечислять деньги. С самого майдана подозревал, что в киевляне тупые и жадные.
Мара
Кстати, медицина в Харькове тоже до сих пор без авансов (с 10 января). Сказали, что возможно до конца месяца будет. Я учитель, муж работает в больнице. Денег осталось на проезд до конца недели. Полный ППЦ. А стоит ли бояться потерять работу, где тебе не платят?
київський учитель
Для вчитель: ми також без авансу,проте не кажем ,що харків’яни-тупі й жадні ,поважайте вчителів,ваших колег,і буде вам благословіння.
Коментувати
Наталка
Закарпатська обл область, Ужгород , Мукачево також до цього часу не отримали грошей