Про організацію та проведення третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2015"

Лист МОН № 1/9-578 від 05.11.14 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-578 від 05 листопада 2014 року

Департаменти (управління) освіти і науки
обласних, Київської міської державних адміністрацій,
обласні інститути післядипломної
педагогічної освіти

Про організацію та проведення третього
(заключного) туру всеукраїнського конкурсу
"Учитель року – 2015"

Всеукраїнський конкурс "Учитель року – 2015" (далі – Конкурс) проводиться на виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489 "Про всеукраїнський конкурс "Учитель року", відповідно до Положення про всеукраїнський конкурс "Учитель року", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638, рішення колегії Міністерства освіти і науки (протокол від 26.06.2014 № 4/2-19), наказу Міністерства освіти і науки України від 18.09.2014 № 1053 "Про проведення всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2015", рішення центрального оргкомітету всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2015" (протокол від 17.10.2014 № 1), у таких номінаціях: "Українська мова та література", "Хімія", "Образотворче мистецтво", "Правознавство".

У третьому (заключному) турі Конкурсу беруть участь переможці другого туру – громадяни України, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів за основним місцем роботи.

Для участі у третьому (заключному) турі Конкурсу учасникам необхідно:

до 25 лютого 2015 року зареєструватись на порталі всеукраїнського конкурсу "Учитель року" (адреса порталу буде повідомлена додатково) у відповідній номінації, розмістити інформаційну картку з посиланням на власний блог (додаток 1) та відеозапис майстер-класу;

до 10 лютого 2015 року на адресу Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України (вул. Митрополита Василя Липківського, буд. 36, каб. 212, м. Київ, 03035) надіслати поштою:

  • особисту заяву на ім'я голови центрального оргкомітету про участь у Конкурсі (написана власноруч);
  • висновок міського (районного) методичного об’єднання  про педагогічну та методичну діяльність конкурсанта (обсяг – до 2 сторінок);
  • анкету учасника Конкурсу встановленого зразка (додаток 2), засвідчену  особистим підписом.

Третій (заключний) тур Конкурсу проводиться поетапно: відбірковий (заочний) – березень; фінальний (очний) – квітень.

На відбірковому етапі третього (заключного) туру Конкурсу членами фахових журі оцінюється:

  • блог учителя;
  • майстер-клас (проводиться з учасниками другого туру Конкурсу, тривалість - 30 хв.);
  • фахова майстерність (конкурсне випробовування проводиться в он-лайн режимі на базі ОІППО кожного регіону після завершення реєстрації учасників третього (заключного) туру Конкурсу (після 26.02.2015).

За результатами конкурсних випробувань відбіркового етапу третього (заключного) туру Конкурсу визначаються 12 конкурсантів у кожній номінації, які набрали найбільшу кількість балів, для участі у фінальному (очному) етапі третього (заключного) туру Конкурсу.

Фінальний етап третього (заключного) туру Конкурсу проводиться в м. Київ та передбачає такі конкурсні випробування:

  • "Урок";
  • "Самоаналіз уроку";
  • "Творче завдання" (підготовка та реалізація освітнього проекту).

Оцінювання завдань на кожному етапі третього (заключного) туру Конкурсу здійснюється відповідно до орієнтовних критеріїв, що встановлені центральним оргкомітетом Конкурсу (додаток 3). Члени фахових журі на кожному етапі третього (заключного) туру Конкурсу оцінюють роботу конкурсантів за визначеною бальною системою з урахуванням специфіки навчального предмета. Максимальна кількість балів за кожен етап третього (заключного) туру Конкурсу – 100 балів. Бали, набрані на відбірковому етапі Конкурсу, анулюються.

За загальною кількістю балів конкурсних випробувань фінального етапу  членами журі визначається переможець та 2 лауреати Конкурсу у кожній номінації. У випадку однакової кількості балів перевага надається тому учаснику, який має вищий бал за проведений урок.

Підсумок відбіркового та фінального етапів третього (заключного) туру Конкурсу є колегіальним рішенням фахових журі, тому перегляду не підлягає. У разі виникнення конфліктних та суперечливих питань щодо результатів оцінювання конкурсних змагань роз’яснення учасникам надає голова журі.

Результати оцінювання кожного конкурсного випробування та підсумки Конкурсу розміщуються на порталі всеукраїнського конкурсу "Учитель року".

Учасники конкурсу, громадськість матимуть можливість переглянути конкурсні випробування фінального етапу Конкурсу на порталі всеукраїнського конкурсу "Учитель року".

Оголошення переможців та лауреатів Конкурсу буде проведено урочисто, за участю педагогічної громадськості та висвітлено в засобах масової інформації. Під час церемонії закриття Конкурсу передбачено виступ переможців, в якому вони представлять себе як творчу особистість (домашня заготовка). Виступи учасників під час церемонії не оцінюються.

Переможці, лауреати та учасники нагороджуються відповідними дипломами, подарунками центрального оргкомітету Конкурсу, а також можуть бути представлені до державних нагород і відомчих заохочувальних відзнак.

Заступник Міністра,
голова центрального оргкомітету       Павло Полянський

Освіта.ua
05.11.2014

Популярні новини
США допоможуть виплатити зарплати українським освітянам До держбюджету України надійшли грантові кошти від США в розмірі 1,25 млрд доларів
Школи можуть заявити про свою суб’єктність, – голова ДСЯО Школи отримали більше можливостей, щоб у межах автономії заявити про свою суб’єктність
МОН оприлюднило перелік підручників, в яких є потреба До переліку включено понад 100 назв підручників та посібників для учнів різних класів
Школи включать до системи охорони поліції Кабінет Міністрів планує включити школи всіх форм власності до системи охорони поліції
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталия Клясен
На превеликий жаль, ці умови проведення конкурсу не відповідають Положенню про всеукраїнський конкурс "Учитель року", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638, на яке посилаються організатори!
Учитель
Хотілося би пояснення: номінація "Класний керівник" вже відсутня; чи залишається ця номінація для І та ІІ турів?
ovv
Чудово. Розробники критеріїв оцінювання у секторі "Фахова компетентність" написали "Знання предмету", а ще "блогу". Постає питання про їх мовну компетентність. А загалом, хіба професійність учителя зводиться до ведення "блога"? Чи все-таки пріоритетною є його навчальна діяльність???
Олег
Для ovv: З "блогом" дійсно загнули.
Коментувати