Н. Піпа: суд дав «зелене світло» на замовні роботи

У час, коли ми боремося за академічну доброчесність, жоден суд не має дозволяти викладачам писати роботи замість студентів

Н. Піпа: суд дав «зелене світло» на замовні роботи

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Немає слів!

Суд Жовкви дозволив викладачам писати наукові роботи замість студентів!

Пам'ятаєте, як у 2016 році доцент Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ) Олег Соколовський за 400 дол. написав дипломну роботу замість свого студента?

Тоді у момент передачі грошей його затримала поліція. Справу розглядав Жовківський райсуд. Вирок – винний в отриманні хабара, штраф 21,2 тис грн з забороною бути науковим керівником та приймати іспити у студентів.

Далі була апеляція і касація. Вирок той самий – винен у хабарництві.

Пройшло 5 років...

6 грудня той самий Жовківський суд повністю виправдав його!

Суддя погодився з обвинувачуваним, що це був не хабар, а «оплата наукової творчої роботи». Що «якщо студент не бажає самостійно писати дипломну роботу, її текст може виготовити будь-яка інша особа»...

По суті Жовківський суд дав «зелене світло» на замовні наукові роботи! В той час як ми боремося за кращу вищу освіту і академічну доброчесність.

Мені бракує слів. Це треба терміново змінювати. Щоб жоден суд не міг дозволити викладачам писати наукові роботи замість своїх студентів. Ані за гроші, ані за спасибі. Цього не має бути!

Наразі у прокуратури є 30 робочих днів на подачу апеляції. Готую звернення до прокуратури!

Оригінал

Освіта.ua
10.12.2021

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Закон для тупих міністрів, які хочуть отримата науковий ступінь.
Вопрекист
Заказчик представляет идеи и выставляет требования, а исполнитель качественно и в срок оформляет проект за оговоренное вознаграждение. Взаимовыгодное сотрудничество на лицо. Более того, как минимум с 1990-х годов, большинство знаменитостей и экспертов в различных областях не только заказывают профессиональные работы под определённую аудиторию или формат, но даже автобиографии. Вы же не брезгуете слушать народные песни или написанные одними, а исполненные другими? Это давно абсолютно этичная и законная практика, ничего аморального. Хотя академические и научные работы частично попадают в серую зону, во многих вузах такое соавторство вполне допустимо, ведь нет пострадавших. А вообще послушайте наших честнейших депутатов, начальников и Президентов, чтобы лучше судить о допустимости и этике. Более того, какая разница, если глупыш купил диплом чисто для галочки и не работает по специальности? Или банально совдеповская зависть гложет?
Іпман
Добре, що вважаєте ніби одноразове делегування прав на бумазі не рівноцінно коли студент на запитання відповідає "Шановний, а ви самі знаєте, що запитуєте? Доведіть!" А що коли лікар попросить прибиральницю за помірну платню провести операцію? Чи актору заплатять за пару років у ролі президента?
Коментувати
Гогі-Львівський
"1. Гогілашвілі Олександр Генріхович випадкова особа в системі МВС, був призначений заступником Міністра внутрішній справ України за /як стверджують колеги/ особистою вказівкою Президента України Володимира Зеленського на виконання прохання його помічниці Марії Левченко (дружина Гогілашвілі О.Г.). 2. Гогілашвілі О.Г. не володіє українською мовою від слова взагалі. 3. Гогілашвілі О.Г. до призначення на посаду заступника міністра ніде не працював, досвіду будь-якої роботи чи службової діяльності не мав від слова взагалі. 4. Гогілашвілі О.Г. до призначення на посаду мав громадянство Російської Федерації (даних про його вихід з російського громадянства - немає), тому виникають сумніви щодо легітимності Гогілашвілі О.Г. як громадянина України. 5. Гогілашвілі О.Г. вперше отримав вищу освіту можна сказати у день призначення (в 46 років) - ось його «повна» біографія з офіційного сайту МВС. Чомусь в біографії відсутня інформація про те, що 30 жовтня 2020 року Президент України нагородив орденом «За заслуги» III ступеня (висока державна нагорода) ГОГІЛАШВІЛІ Олександра Генріховича - заступника Міністра внутрішніх справ України. Цікаво було б подивитися подання для нагородження з відповідною аргументацією… Яке тут дисциплінарне провадження чи службове розслідування? Враховуючи викладені вище факти, приймаючи до уваги невизначені обставини його прийняття на службу, здобуття вищої освіти та одночасне отримання двох дипломів у навчальному закладі м. Львова, незаконного перебування на посаді заступника Міністра з 15 липня 2021 року тощо, у Гогілашвілі О.Г., посадовців Кабінету Міністрів України та інших осіб вбачаються ознаки злочинів, ….https://censor.net/ru/video_news/3304732/zamestitel_glavy_mvd_gogilashvili_podderjivaet_somnitelnuyu_set_reabilitatsionnyh_tsentrov_dlya_narkozavisimyh
Іпман
Чого рюмсати? Досвідчена по російському опг, перевірена по продюсорському кварталу, правильна по нужденному світогляду людина, що назначена на посаду профільного міністра саме добровживаючим актором по кличці "зе-президент". Все майже легітимно. Це дійсно робота на замовлення, але така звичайна і проста, що сіромахи нічому не вчаться.
Коментувати
Трускавецький
Чого Піпа не бачить і не кричить про нещасний стан педвишів, хоч про свій львівський дрогобицький внз.База в них затрапезна. Вчителів немає у вузах , магістрів розстріляли соросоіди шарова , хто ж вчитuме?? А про стан гуртожитків взагалі слід верещати… Але ж мовчить, бо «ніц не розумєм пані» у шкільній майстерні, порхає по життю, як крилатий монарх.
Скептик
Для Трускавецький: Може дрогобицький педвиш не потрібен?
Коментувати
Vizavi
Дипломні і магістерські роботи має писати студент,інакше вони просто не потрібні. А от те,що керівнику погано або взагалі не оплачують його роботу правда і в цьому головна причина,чому студенти замовляють їм свої роботи.Багато на той час вже працюють і уважають безглуздям витрачати час на написання роботи,дешевше заплатити,ніж писати самому.Така у нас зараз розумна молодь. Більшість цих робіт не мають ніякої практичної цінності.У рад.часи на деяких факультетах можна було здавати державні іспити і не писати дипломну,і це на мій погляд,було чесніше.Маю що написати-пишу,немаю-здаю необхідні кваліфікаційні іспити,наприклад ЗНО. Даймо цей вибір студентам і проблема відпаде сама по собі. Але хто ж хоче різати курку,яка несе золоті яйця?
Марчук
Для Vizavi: Але ж не треба верещати, ніби намахана! Мало хто в кого списує. Китай на цьому краіну розбудував.
OVOD
Якщо без серйозної бази і міжнародної співпраці, переважна більшість наукових робіт чисто формальність по заїждженим і зажованим темам, що не мають ані комерційної, ані наукової цінності. Так що це дійсно етична вкусовщина, а не доказ рівня знань. Із іншого боку, грабіжник може заявити, що вимахуючи ножем забрав прикраси згідно усного договору про обмін на життя потерпілого, а гвалтівник скаже, що лише зробив посильний вклад донорської допомоги і по ринковій ціні потерпіла ще винна 15 тисяч доларів.
OVOD
Коротше, якщо робота на замовлення (ghost-writing) і виконавець вказано як співавтора, і при захисті студент-здобувач зможе аргументувати тези, хай так.
Коментувати
Випускник
Дипломні і магістерські роботи - це, в більшості випадків, робота керівника, а не студента. Тільки в одному випадку, керівник безкоштовно витрачає свій час і розум, а в іншому - платно. Та мізерна кількість годин, які плануються за керівництво науковою роботою, аж ніяк не покриває витрачений на студента час. Не виправдовую написання керівником нікових робіт студентів. На мою думку, повинен бути єдиний випускний істит, бажано у формі ЗНО.
Для Випускник:
Ось цього б випускника у Верховну Раду замість Піпи. А позов, який вона готує, не мав би бути прийнятий, оскільки справа не стосується її особистих інтересів.
Коментувати
399
Якщо суд дав «зелене світло» на замовні роботи, то виникає питання: "Який резон їх взагалі писати і яку користь вони принесуть студенту?". В такому випадку їх потрібно взагалі відмінити.
Іпман
Жебраків, які втратили гідність і самоповагу, треба постійно відволікати яскравими квартальними шоу, щоб вони не згадали і не почали вимагати не лише обіцяне, але й конституційне. Тому студенти і мозахісти теж повинні стати бездумними жебраками.
Коментувати
Васька Хромий
Як тільки чимсь запахло- тут як тут вже і Голос соросятський!! Гвалт!!! Ой біда, написали студенту дипломну!! Піпа закипіла! А коли ж почуємо про справу , діло, порядок, хоч щось корисне зробите? Народ вимирає , лікарні пусті без ліків, вчителі і лікарі бідні , як церковні миші. Світла немає, холодно в школі… А тут студента спіймали . Шалена подія. Повна криза …
xyz
Для Васька Хромий: Путоноїд тут як тут.
Сникерс
Для недопереученное писать "Й": В сообщении НИ ЕДИНОГО упоминания РФ или Зе, так откройте ротик и регулярно пейте лекарства даже при веерном отключении, а то снова чудикам мерещится. И нравится зе-лошкам или нет, тот факт, что даже в оставшихся больницах и школах часто нет или вовремя не было тепла, доказан документально и который год не секрет. Или кончайте строчить из пока что тёплой Польши, болезненный гастрабайтер.
Коментувати
Вчитель
Ой, скоро вчителі за винагороду даватимуть ЗНО за своїх учнів, а викладачі зможуть здавати екзамени за студентів, а потім ці учні, студенти підуть на роботу де потрібно буде щось професійно робити! І хто за них там буде робити? Мене лякає майбутнє України за таких трактувань законів і економічних підходів!
Valentin
Для Вчитель: так тоді для чого взагалі йти навчатись після школи, це який жах, невідоме майбутнє, як діти житимуть в ньому, хіба що хтось дійсно кардинальні зміни зробить та втілить в життя, щоб освіта нарешті зайняла почесне місце в суспільстві
Німий
Для Вчитель: Полудурок
Сникерс
Для Німий Полудурок: А по теме есть что сказать или шептун?
Коментувати