У Раді пропонують карати за замовні дипломи та дисертації

У ВР зареєстрований законопроєкт про встановлення відповідальності за продаж дипломів

У Раді пропонують карати за замовні дипломи та дисертації

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується встановити академічну відповідальність за продаж творів, зокрема, дипломів та дисертацій, написаних на замовлення.

Проєкт закону внесений групою парламентарів на чолі з народним депутатом Інною Совсун.

За визначенням авторів документа, загалом близько третини всіх захищених в Україні дисертацій містять плагіат. Понад 60 тисяч наукових робіт не повинні були пройти захист.

Окрім того, особливо гострою проблемою у сфері академічної доброчесності є написання академічних творів на замовлення.

«Ввівши у пошуковому запиті слова «написання дисертацій/курсових/докторської», одразу можна виявити сотні тисяч веб-сторінок із пропозиціями придбати будь-який академічний твір – від реферату до докторської дисертації», – наголошують автори законопроєкту.

Проєкт закону передбачає внесення змін до Закону України «Про освіту». Зокрема, пропонується додати визначення академічного твору та доповнити статтю 42 «Академічна доброчесність» таким видом порушення академічної доброчесності, як передача академічного твору третій особі для подальшого використання цією особою як автором.

На думку авторів законопроєкту, ухвалення документа як закону створить правові передумови для більш ефективного забезпечення академічної доброчесності.

«Також законопроект сприятиме формуванню дискурсу щодо необхідності дотримання основних засад академічної доброчесності в освітньому та науковому середовищах», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Освіта.ua
09.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чемерис
Хай ця Совсун спочатку попрацює в університеті, захистить дисертацію , напише десяток статей в Скопусі, а тоді сікається до всіх?!!! А то цей Голос- Сорос лише дзяволить на всіх !
Торба
Для Чемерис: У тебе пунктик і ти засорився - йди лікуйся
Коментувати
за державу
Це повинна бути стаття 190 кримінального кодексу - шахрайство. А всі ці намагання цей кримінальний злочин підвести під особливий академічний плагіат і створюють умови для шахрайства. Хоч називайте його академічним чи плагіатом - шахрайство таким залишається. Межа покарання - це скільки з держави "витягнув" грошей, маючи той чи інший диплом чи атестат.
Сімак
Для за державу: за що? За те, що з першого класу ми в когось щось переписуємо...
за державу
Для Сімак: за те, що передрав чужу дисертацію, отримуєш додаткові виплати за це і морочиш голову молоді усілякою антинауковою маячнею
Коментувати
Роман
Краще покарайте в раді тих, хто не володіє і не знає взагалі українську мову!!! Більше толку буде!!! І скажу так, багато тих хто і в раді і на високих посадах на державних службах, з купленими дипломами!!!!
Жорж-Базиль Монсеньйор Бувьє
А яку ж реформу освіти провела ця Совсун, що як було, так і залишилось? Що ж ти, Інно безталанна, там біля міністра Квіта робила?
Робот
Для Жорж-Базиль Монсеньйор Бувьє: трохи совсун робила
Коментувати
Вчений- Товчений
Друзі! Дослідження показують, що 30-40%% знань , отриманих у внз , ніколи не застосовуються... Тож не вопіть про списування— це нормальна реакця на дурні, перевантажені програми!!
Аспірант
Довести що робота куплене практично неможливо. Особливо якщо людина грунтовно перечитає роботу перед захистом.
Дмитро
У Тернополі на Львівській поблизу ЗУНУ в одному з мафів можна замовити виготовлення, хоча зараз це роблять через тг-бесіду. Також на вул. Кривоноса, недалеко від пед.Біля ЮФ ЗУНУ на Микуленецькій - трохи вище зупинки. В центрі взагалі багато. А що роьиться в другій частині міста, не знаю.
Дмитро
А купівля або виконання проміжних контролів, екзаменів, не враховується? Це теж в інтернеті є, особливо в телеграмі.
399
«Ввівши у пошуковому запиті слова «написання дисертацій/курсових/докторської», одразу можна виявити сотні тисяч веб-сторінок із пропозиціями придбати будь-який академічний твір – від реферату до докторської дисертації». Цікаво, а хто писав дипломні роботи шановній пані ІННІ? Бо їй, на мою думку, щось створити - СЛАБО.
Дмитро
Для 399: та вже навіть цілі мережі продажів виникли.
Коментувати
Olga
А слабо заборонити видання готових домашніх завдань, відповідей до тестів та інших книжок такого типу?
Роман
Для Olga: На заборонах далеко не поїдемо - ну заховається ця діяльність "у тінь", ну трохи здорожчає така послуга (ризики, однако...), але глобально проблему це не вирішить. Як не вирішить проблему куплених дипломів і скасування їх за академічний плагіат, бо виявити його деякі види дуже важко, якщо, наприклад, захищається авторська робота з належно оформленими цитуваннями, але написана іншим фахівцем за взаємною згодою - технічно це достатньо оригінальний текст, за що карати? Звичайно, викладачі, що достатньо довго працювали з цим випускником, можуть підозрювати, що робота іншого авторства - стиль, спосіб викладення, науковий рівень тощо. А от довести плагіат в такому випадку - це хіба реальний автор звернеться до суду і суд проведе лінгвістично-наукові експертизи щодо встановлення авторства...
Коментувати
Прохффессорлох
Создаётся ситуация, в которой за закон будут голосовать 1) заказчики своих диссертаций и 2) авторы закона, которые сами ещё не написали ни одной путной научной строчки. Нужно бороться не со следствием, а причиной - нищенскими зарплатами профессоров. Материально не обеспеченный профессор вынужден писать бездарям диссертации, иначе ему не прожить. Иначе ему придётся презирать себя за то, что когда-то поверил государству и выбрал научную профессию.
Lisa
Для Прохффессорлох: "когда-то поверил государству" - кто и когда ему верил, особенно в научной среде? На счет зарплаты - мизерными они будут, пока существует система ЄТС. Нужна почасовая оплата труда соответственно рамкам квалификации. Доктора и кандидаты - это минимум 7-й из восьми уровень, соответственно час их должен стоить больше 6-ти предыдущих
Дмитро
Для Прохффессорлох: цим способом ще підзаробляють навіть деякі випускники.
Коментувати