Ігор Лікарчук: ДПА завжди була і є формальністю

Чим менше людей прийде складати ЗНО, тим меншою є потенційні загрози для їхнього здоров’я

Ігор Лікарчук: ДПА завжди була і є формальністю

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

До мене у приваті звернулися кілька друзів по ФБ з проханням висловити свою відношення до звернення деяких директорів закладів загальної середньої освіти м. Києва стосовно відміни ДПА у формі ЗНО для тих випускників, хто не збирається вступати до вищих навчальних закладів.

Тож відповідаючи, нагадаю, що ініціатором поєднання ЗНО і ДПА для випускників був саме я. Метою цього проекту було зменшення навантаження на випускників шкіл, тим більше, що ДПА завжди була і є формальністю.

Але цього року ситуація суттєво інша. Є реальна небезпека для здоров’я тих, хто прийде в аудиторії складати ЗНО.

Навіть якщо (!) будуть дотримані всі вимоги стосовно дистанціювання, масок, рукавичок...

До речі, дуже слабенько вірю в те, що такі вимоги насправді будуть дотримані. Тому, чим менше людей прийде складати ЗНО, тим меншою є потенційні загрози для їхнього здоров’я.

Між іншим, саме з цих міркувань потрібно було б і суттєво зменшити кількість предметів, із яких цьогоріч можна скласти ЗНО, і думати над відкритими локаціями для його проведення.

Оригінал

Освіта.ua
14.05.2020

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Val
Вот, я все думаю, если назначить деда на годик директором в одну из столичных школ, сможет он показать мастер-класс? Даст ли просраться районо и зарвавшимся родителям? Выбьет ли дополнительное финансирование для школы? Повысит ли среднюю успеваемость в этой школе?
Вчитель
Грамотна думка компетентної людини. Незрозуміло звідки це дюче МОН витягнули? І про які медалі йдеться?
гість
Скільки липових медалей не видали за ДПА? Мовчав би. Відмініть тоді медалі на цей рік.
Олександр
Для гість: ну так лишіть це ДПА для медалістів. Чи для того, щоб зарубати декілька сот недомедалістів потрібно сотні тисяч учнів декілька разів ганяти по країні.
гість
Для Олександр: Слушна думка, медалі видати після ЗНО без ДПА.
Юрий
А зачем нужно ДПА, если сдавать ЗНО?
Коментувати