Ігор Лікарчук: ДПА завжди була і є формальністю

Чим менше людей прийде складати ЗНО, тим меншою є потенційні загрози для їхнього здоров’я

Ігор Лікарчук: ДПА завжди була і є формальністю

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

До мене у приваті звернулися кілька друзів по ФБ з проханням висловити свою відношення до звернення деяких директорів закладів загальної середньої освіти м. Києва стосовно відміни ДПА у формі ЗНО для тих випускників, хто не збирається вступати до вищих навчальних закладів.

Тож відповідаючи, нагадаю, що ініціатором поєднання ЗНО і ДПА для випускників був саме я. Метою цього проекту було зменшення навантаження на випускників шкіл, тим більше, що ДПА завжди була і є формальністю.

Але цього року ситуація суттєво інша. Є реальна небезпека для здоров’я тих, хто прийде в аудиторії складати ЗНО.

Навіть якщо (!) будуть дотримані всі вимоги стосовно дистанціювання, масок, рукавичок...

До речі, дуже слабенько вірю в те, що такі вимоги насправді будуть дотримані. Тому, чим менше людей прийде складати ЗНО, тим меншою є потенційні загрози для їхнього здоров’я.

Між іншим, саме з цих міркувань потрібно було б і суттєво зменшити кількість предметів, із яких цьогоріч можна скласти ЗНО, і думати над відкритими локаціями для його проведення.

Оригінал

Освіта.ua
14.05.2020

Популярні блоги
А. Ночкін: чому не варто скасовувати ДПА у формі ЗНО Скасування ДПА у формі ЗНО вкрай негативно вплине на випускників 2020 року і з організаційного боку, і на їхні результати
К. Спітковська: навіщо тримати випускників у заручниках? Потрібно відмінити ДПА в 11-х класах, аби розвантажити пункти тестування для складання ЗНО
І. Кузнецова: віртуальний світ втомлює або Бобік здох Віртуальний світ - неприродне середовище для людини, і при тривалому перебуванні перевантажує мозок
В. Бондаренко: ще раз про ЗНО у поточному році Пропоную МОН прийняти обдумано-революційне рішення – не проводити ЗНО у цьому році
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Val
Вот, я все думаю, если назначить деда на годик директором в одну из столичных школ, сможет он показать мастер-класс? Даст ли просраться районо и зарвавшимся родителям? Выбьет ли дополнительное финансирование для школы? Повысит ли среднюю успеваемость в этой школе?
Вчитель
Грамотна думка компетентної людини. Незрозуміло звідки це дюче МОН витягнули? І про які медалі йдеться?
гість
Скільки липових медалей не видали за ДПА? Мовчав би. Відмініть тоді медалі на цей рік.
Олександр
Для гість: ну так лишіть це ДПА для медалістів. Чи для того, щоб зарубати декілька сот недомедалістів потрібно сотні тисяч учнів декілька разів ганяти по країні.
гість
Для Олександр: Слушна думка, медалі видати після ЗНО без ДПА.
Юрий
А зачем нужно ДПА, если сдавать ЗНО?
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!