Д. Ламза: про роботу вчителя під час карантину

Сьогодні педагоги шкіл та вишів стали акторами, режисерами, операторами, програмістами тощо

Д. Ламза: про роботу вчителя під час карантину

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Сказати, що сьогодні важко, - це нічого не сказати.

Йдеться про роботу вчителя під час карантину.

Сьогодні педагоги стали акторами, режисерами, операторами, програмістами тощо. Раненько проснувшись, учитель біжить до комп'ютера, адже там, по ту сторону екрана, з нетерпінням чекає дітвора. А за спиною кожної дитини, як мінімум, двоє глядачів.

Розпочинається урок, але зробити тишу немає можливості, адже у кожній квартирі триває життя, члени родини на карантині, усі вдома, і кожен займається якоюсь особистою справою!

У такому режимі педагог проводить 5, 6, а може, і 7 уроків! Діти отримують знання, слухають пояснення вчителя, переглядаючи всі уроки за розкладом. А завдань багато! У роботі, у спілкуванні час пробігає швидко, діти стомлюються, їм хочеться якнайшвидше відпочити.

А що ж вчителі? А в них після обіду розпочинається робочий колапс!

Діти починають присилати домашні завдання, і кожен це робить тоді, коли йому зручно. Педагог все це перевіряє і оцінює роботи учнів. Увесь цей процес забирає дуже багато часу і сили. Особисто я засиджуюсь за комп'ютером до пізньої години, перевіряючи роботи дітей.

Думаєте, що на цьому завершується мій робочий день?

Ні! Я починаю підготовку до наступного дня: створюю презентації, складаю плани та систематизую свою педагогічну діяльність.

І так кожного дня!

Я вчитель інформатики, умію користуватися всіма сучасними технологіями, молодий, завзятий і теж СТОМЛЮЮСЬ!

Дорогі вчителі! Я схиляю перед Вами голову і щиро дякую, що сьогодні ми разом працюємо на благо наших дітей! Я прошу Вас триматися і віддавати свої знання дітям!

Ми з Вами не політики і не бізнесмени, ми з вами - архітектори людського життя!

Діти щасливі від того, що бачать вчителів, вони з нетерпінням чекають зустрічі з Вами.

Я вкотре намагаюсь достукатись до тих, хто має забезпечити умови для якісної роботи вчителя.

Шановні Любомиро Мандзій, Денисе Шмигаль, Володимире Зеленський, Владиславе Криклій, зверніть увагу на інтернет - покриття.

В учасників навчального процесу немає можливості постійно проплачувати трафік! Проведіть перемовини з інтернет - провайдерами та підпишіть угоди! Нам потрібно терміново створити спеціальний трафік для вчителів та учнів, або на час карантину звільняти від абонплати. Це важливо, адже у більшості людей немає можливості оплачувати ці послуги.

P.S. Робота з комп'ютером потребує багато здоров'я. Бережіть себе, будьте здоровими!

Залишайтеся вдома!

Оригінал

Освіта.ua
06.04.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
малонам
столько лжи педагогической...бедные. несчастные...как не стыдно врать....работаем по 20 часов в сутки и т.д и т.п....совести нет...оглянитесь вокруг...лжете давно.сплотились. тихушники...
Інна
Використання комп’ютерної техніки, безперервна тривалість занять безпосередньо з відеодисплейним терміналом має відповідати вимогам Сан ПІН 5.5.6.009-98 «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки у навчальних закладах та режим навчальної діяльності учні на персональних комп’ютерах». Бережіть здоров’я дітей і своє власне здоров’я під час організації дистанційного навчання!!!
Classroom
Для Інна: Про визнання такими, що втратили чинність, Державні санітарні правила та норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах» ДСанПіН 5.5.6.009-98. Наказ МОЗ № 709 від 26.06.2017 року
Коментувати
Іван
Як він набрид! Ми пам’ятаємо,як цього хлопця стали підтягувати при Гриневич як сучасного молодого директора.Він ’плів’ на тв всяку ахінею,а пані Макаренко з МОНУ видавала його за новоявлене гуру управлінця-молодця.Слова і справи не тримались купи і сенсу,але хлопчика ’понесло’ і несе до сьогодні.
Крапка з комою
Ось оцей-от, отакий-но, такісінький-то, цейго-бо хлопчик так вже прикліпався у всяких-таких програмках телешоу, що аж просто нудить. Такий-собі, всякий-такий Толя із "Федька-халамидника", такий чемненький та чистенький, що аж хочеться просто так узяти за вухо і сказати: "Сядь, дурню, де тебе посадили! І не скачи по лавках в тілівізорі!"
Witalina
Колеги, давайте не будемо нічого коментувати.Повірить тільки той,хто на власному досвіді відчув. А на "чужий роток - не накинеш платок." Кожен пише як бачить,як розуміє і як здатний побачити і зрозуміти.
Олекса Позняк
Для Witalina: согласен, работы море с утра до ночи
Коментувати
Технарь
Учителя,когда до вас дойдет,что у вас ,как и у всех в Украине,рабочая неделя 40часов из которых 18-уроки,а остальные 24 это проверка тетрадей,подготовка к урокам,самосовершенствование и т.д. и т.д.Никто из вас ни разу эти часы не отработал.Нечего ныть о том как вас перенагрузили .Имейте совесть.Сейчас всем тяжело.Многие и хотели бы работать, но нет возможности.Смотрите,хотя бы,онлайн уроки,учитесь!6 числа включила урок мат-ки 9кл и не могла оторваться!Как парень методически грамотно подаёт материал!А урок биологии,а географии!!!Стало горько и обидно за своих вуков и правнука.
Олекса Позняк
Для Технарь: я прихожу в школу на 8-00 и ухожу в 21 или 22часа. Потому что не люблю тягать домой тетради. Тоже бывший технарь. Нет работы - приходи к нам, сейчас берут без образования. Онлайн уроки неплохие, хоть и допускают ребята ошибки по физике.Думаю ты неглубокий технарь если не находишь
Eugen Zimmermann
Для Технарь: Вот почему у нас всякие... технари воображают, что знают, как лечить, учить и воспитывать? Почему учителя, воспитатели и врачи не лезут со своими ценными советами и мнениями к сварщикам, водителям, архитекторам, айтишникам? Я уверен - если некий индивид начинает заглядивать в рот учителям, в кошелек, в холодильник - значит у этого индивида есть чадо "семи пядей во лбу", которого учителя "обидели" заслужеными плорхими оценками.
Коментувати
Учитель
Пафосная болтовня. Точно станет министром образования. Уважаемый Дмитрий, попробуйте меньше мелькать на телеканалах и в интернете, а больше просто работать. В школе.
Людмила
Дякую, що написали , як важко тим, хто працює, віддає себе повністю! Але бережімо себе, бо так нас не вистачить !????
Ілона
Вам повезло, а мені, і багатьом іншим таким, як я, ще потрібно наварити їсти, нагодувати дітей і чоловіка, прибрати, і ще й зі своїми вивчити уроки!!!
Рой
Для Ілона: печалька! Треба було за олігарха виходити, щоб і гувернантки, і кухарі, і покоївки, та й взагалі навіщо була б та робота клята! А так... А нині маєш те, що маєш!
Коментувати
Александра
Наши учителя, только задания высылают. Онлайн уроков нет. Контакта с учителем как в классе нет. Вот с 6 апреля ввели хоть на каналах обучения ,где темы новые объясняют. А так родители вспоминали свои знания или смотрели в ютубе. Высыпаем работы сфотографировал, так как у нас только телефон, на почту учителю для проверки. Учителям конечно тяжело, но детям тоже далеко не сахар.
Не вчитель
Для Александра: А ви пробували перевірити сфотографовану домашку написану каракулями - там взагалі щось видно??? Бачила таку сфотографовану домашню - племінник прислав перевірити помилки - то мої очі ще годину не могли відійти від тієї перевірки, а якщо таких робіт 15 - то ось вам і проблеми із зором плюс зі спиною. Хто потім вчителям буде зір повертати, якщо вони насліпаються над такими роботами?? Втрачати зір точно не входить в їхні службові обов"язки.
Коментувати
Фахівець
Лише теоретики ( не практики) можуть розказувати не проаналізувавши до кінця. На місцях ще гірше: дирекція розуміє в свій бік роботу вчителя на карантину. Це рабство. Окрім уроків і д/з, яке надходить у 23.45 з проханням "перевірте правильно", дирекція вимагає паперову роботу, електронну роботу не на тих джерелах, що обрав сам вчитель а НА ВСІХ, бо вони у переліку, але дирекція закладу не бачить , що в переліку "рекомендованих". І вчителю треба зробити неможливе. Залякування кожного дня перевірками КРУ. Невирішена головна проблема, проблема - проблема як насправді діти сприймають, виконують уроки. Чомусь все спрямовано, щоб вчитель дав все якомога більше, а де ж подівалися вчитель-фасилітатор . Зараз насправді дітям розжовуємо. Жахливих результатів ми з вами можемо чекати щодо засвоєння, запам’ятовування та РОЗВ’ЯЗУВАННЯ задач, завдань. Тести це добре, але це гра учням. Самоосвіті не навчені у родинах, тому батьків маніпулюють вчителями.
Тетяна
Якщо вчитель проводить 7 уроків за день, то в нього навантаження 35 годин. А в нашій школі ледве ставку нашкрібають кожному (18 годин). Та й кругом так. Отже, вчитель проводить 4 уроки в день. За інтернет - скільки платила, стільки й плачу. Безліміт. Правда, живу в місті, де кілька інтернет-провайдерів. А конкуренція, самі знаєте, породжує якість і доступну ціну. Можу тільки поскаржитися на якість учнівських фоторобіт, особливо п’ятикласників. В одинадцятикласників цієї проблеми нема. Так що все добре в нас, учителів. Життя продовжується!
У нас тоже так?
С сегодняшнего дня свердловские школьники перешли на дистанционное обучение. В том числе те, у кого были проблемы с быстрым доступом в Интернет. По поручению губернатора, нуждающихся обеспечили специальной техникой, доставив в отдельные населенные пункты региона 400 модемов с безлимитным интернетом и 11 тысяч сим-карт. Это было сделано после проведённого мониторинга готовности учащихся к переходу на обучение в домашних условиях.
Олекса Позняк
Для У нас тоже так?: Желательно ссылочку на статью. Хватит нам лапшу фсбшную на уши о багатой рассеи с молочными реками. Я жил там, много олдногрупников.Сёла по колена в грязи -пьянь-наркомань-безработица. Может какую показуху к приезду Вовы сообразили - это они умеют. Общался в группе с коллегами физиками из Петербурга буквально неделю назад. Они тоже забегали с дистанционкой, тоже карантин. НИ В ОДНОМ ФИЗКАБИНЕТЕ НЕТ ИНТЕРНЕТА! Я чуть со стула не упал.Это не вселе, это в Петербурге!!! Вовину мать, всю Европу нефтью залил интернет провести не может так им прямо и сказал. В ответ тишина....
Коментувати
мама
Ну что дружок, нет комментариев? Может потроллить тебя? Ты же хочешь попасть в "популярные блоги"?