Омбудсмен закликав освітян не боятись захищати свої права

Учителів закликали надавати інформацію про порушення їх прав для відповідного реагування

Омбудсмен закликав освітян не боятись захищати свої права

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив про отримання значної кількості повідомлень про порушення прав учителів під час карантину та закликав освітян не боятися і разом захищати права в освіті.

Про це Освітній омбудсмен написав у своєму Facebook.

За словами Сергія Горбачова, він отримує повідомлення щодо примусу вчителів писати заяви на відпустку, примусу кожного дня приходити на роботу, протизаконного урізання зарплат.

Окрім того, Освітній омбудсмен повідомляє, що має звернення освітян щодо примусу вчителів виходити «на прибирання кладовища» під час карантину, примусу патрулювати вулиці окремих міст, примусу розносити продукти самотнім громадянам тощо.

«Але більшість таких повідомлень - без вказання назви закладу освіти та/або території. І коли я прошу це вказати, щоб діяти у межах повноважень та надіслати вимогу до самодурів припинити порушення прав освітян: звичайно, без жодної згадки прізвища заявника - мені дуже часто відповідають: «Ну так ми ж боїмося, що все одно дізнаються - і помстяться», - зазначає Горбачов.

У зв'язку з чим, він звернувся до вчителів із закликом надавати необхідну інформацію про порушення прав Освітньому омбудсмену для відповідного реагування.

«Вибачте, але навіщо тоді мені писати, якщо ви не хочете, щоб я діяв? Щоб я поспівчував? Я дійсно співчуваю: бо сам вчитель і чудово розумію колег. Але я можу не лише співчувати, але й діяти, коли маю потрібну інформацію. І ми можемо РАЗОМ захищати права в освіті. Треба просто розуміти одну, можливо, неприємну, але абсолютно непереборну істину: ніхто і ніколи права не дарував - права необхідно відстоювати, за них доводиться боротися», - наголошує омбудсмен.

Також він висловив всебічну готовність захищати права освітян.

«Як освітній омбудсмен я готовий робити все, що наразі у моїх силах, готовий допомагати захищати права. Але я не можу захистити вчителя там, де він сам не готовий себе захищати. Отака ось сумна констатація…», - написав Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
03.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
МОН "закликає, рекомендує" зберігати середню з/п за вчителем під час вимушеного простою, а директори багатьох шкіл на свій розсуд познімали гроші з людей і отримають їх у вигляді премій, відряджень, надбавок собі. А ви відстоюйте, тобто спробуйте повоювати з системою. І сміх і гріх.
Екатерина
Про какие права идет речь в нашей освите...? Закроется наша малокмплектная школа, я на Западе опубликую, какое средневековье творят платные скрепы в райво при поддержки областного департамента и министерства. Мразь, учительница русского языка, со званием "старший викладач", которая при учениках кричала на меня "гадина", "сволочь", которой нужно было спровоцировать конфликт, чтобы "вежливые люди" пришли на днепропетровщину "защищать" русский язык, подбадривая остальных, говорила: -"Кто ей поверит?" Так вот запомните, мрази, нелюди, мне поверят. Это я принесла в Украину Чемпионат математических и логических игр", которые чиновники днепропетровской области гнобили, а Порошенко поддержал, естественно для своей области, а потом заплатил взятку МОН и этот чемпионат признали на Украине (что стало с теми чиновниками, которые гнобили чемпионат в нулевые и с Порошенко?...)
Fed
Для Екатерина: Совершенно правы! Беспредел! Какие там права.А что вытворяют некоторые главы ОТГ! Вот где в нарушениях законов " поле непаханное". У нас глава ОТГ руками созданного им отдела образования что хочет,то и творит. Для них НЕТ законов,они думают, что схватили " бога за бороду".А если учитель начинает искать защиту выше,- под любым предлогом увольняют. То есть терпи и молчи! Когда уже эти ОТГ проверял , как они производят закупки,распределяют себе любимым землю, как головы заполняют декларации.
Коментувати
Правда є
Прихвостень Гріневич , нудний самозакоханий чоловік. Що є-що немає. Цей захистить по повній програмі.
Крот
Для Правда є: бєдний амбудсмен!
Коментувати
Володимир
Балабол.
Witalina
Може досить? Невже не можна обходитися без образ? Невже обов’язково обливати брудом один одного? Забуваємо,що в житті все закономірно - "зло брошеное тобой, к тебе вернется неприменно" Я теж погоджуюся, що не можна захистити того, хто сам себе не хоче захищати.
Вчитель
Для Witalina: ви як вчора народились. Хто захоче ризикувати своїм місцем роботи із за ефемерних прав, які на практиці ніщо. Всі розумні вчителі знають - у вас є право мовчати, у вас є право слухати, у вас є право закрити рот.Коли зарплата не дозволяє найняти професійного адвоката, у вчителя є одне право- мовчати і терпіти, а все інше-балабольство
Witalina
Для Вчитель: Так тоді і НІЧОГО РОТ РОЗКРИВАТИ! Мовчки працюйте!
Учитель
Я пыталась себя защищать. Родителей учеников шантажировали, что если я пожалуюсь, то школу закроют. И рлдители не от негодяев требовали, чтобы они не совершали уголовно наказуемые преступления ( кстати, по благословению оборотня в рясе), а требовали от меня, чтобы я молчала, иначе школу закроют, а в наших условиях, с нашими дорогами, дети останутся без образования вообще. Когда закроют нашу малокомплектную школу, в которой меньше 30 учеников, то я опубликую такой материал не Западе, что многим из министерства, крышующим не только преступления, но и ритуальные убийства, прийдется или бежать в братские страны или сесть в тюрьму. Но, в любом случае, бумеранг мразям вернется не только за меня, но и за тех, кого довели до самойбийства. Кстати, недавний случай в Одессе, когда мать выбросили дочь и выбросилась из окна, не учителем ли работала несчастная женщина?
Коментувати