В. Громовий: топ цитат із творів учасників ЗНО-2018

Особливо «влучні» цитати із творів учасників ЗНО-2018 від експертів, що перевіряли власні висловлення

В. Громовий: топ цитат із творів учасників ЗНО-2018

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

Топ-10 цитат із творів учасників ЗНО-2018 від Людмила Радьо.

1. Прикладом може слугувати поема Т.Шевченка «Катерина», яка завагітніла без підтримки батьків.

2. Продавець побіг за Майком, а Майк забіг в тупік і зрозумів, що влип по самі помідори.

3. Яскравим прикладом з літератури є Колобок - головний герой однойменної казки, який втік від діда, баби та інших мешканців лісу, бо повірив у власні сили, і через це його з‘їла лиcá.

4. Якби дід розраховував на власні сили, не вирвав би ріпку, а так йому вся родина помагала.

5. У вірші І.Нечуя-Левицького «Енеїда», незважаючи на антагоніста Юнону, Еней добився до свого.

6. Коханки допомагали Степану Радченку розпізнати його велике призначення.

7. Після скасування кріпацтва Шевченко воював на Кавказі, про що написав у поемі «Кавказ», яку присвятив своєму другові Прометею.

8. Щоб бути успішною людиною, я не тільки вчуся на власних помилках, а ще й постійно повторюю вивчене.

9. На мою думку, головне - це віра в себе: от сиджу я на ЗНО, нічого не знаю, - і де ті друзі? Але навіщо мені їхня підтримка, якщо вони знають не більше, ніж я.

10. Найкращими аргументами до ції тези є приклади, і перший з них - я.

Оля Лаба доповнює «перлами» з перевірки власного висловлення у Львові:

 • Катерина кинула дитину під поїзд, що їхав на Москву, а сама втопитилася в криниці.
 • Мартин Боруля хотів отримати землю від свого нащадка.
 • Коли Шевченко був на засланні, до нього писали Іван Франко та Леся Українка, підтримували його.
 • «Хіба ревуть воли, як вітер стогне?»
 • Степан Радченко - прибулець зі села.
 • Степан Радченко не зміг покорити столицю Київ, але я вірю, що він залишиться у наших серцях.
 • Головний герой Чіпка, втративши віру в добро і в самого себе, заручився підтримкою розбійників та віднайшов себе у злочинстві.
 • Мати хоче видати заміж дочку Наталку Полтавку не з власної волі.
 • Боротьбу з фашистами під час ІІ Світової війни пропагував Т.Шевченко у «Гайдамаках».
 • Сама віра людей в когось мотивує людину до великих вчинків та не дає їй думати, що вона нездара.
 • Матуся Чурай щиро кохала Петра, але той залишив іі наодинці з хворою мамою.
 • Прикладом з твору є Маруся з однойменної повісті «Маруся Чурай», коли її підтримувало усе село.
 • Прикладом з твору є герой повісті «Мартин Боруля», цей герой доказував своїй сім`ї, що українська мова-це не пусті слова, а наша любима квітуча країна зі своєю пестливою мовою.
 • Прикладом з літератури є вірш Івана Франка «Мойсей», завдяки допомозі друзів він довів людей до найкращого життя.

Ольга Несенюк доповнює із цьогорічного:

 • Єврейці зневірилися у своєму пророці, а потім він і сам це зробив.
 • Кожна людина ділиться на два типи людей.
 • Цей висновок розгортає моє уявлення.
 • Промочила очі цілющою водою.
 • Яков Дебельман (замість Яків де Бальмен).
 • Вірш "Хрущ під вишнею".
 • Добився сам - добий і другого.

І, увага, вишенька на торт до теми «Топ-10 цитат із творів учасників ЗНО-2018».

«Виконуючи завдання треба розраховувати тільки на себе, тому що не завжди поряд будуть люди які можуть допомогти. Але не завжди поряд будуть друзі і знайомі які з радістью тобі допоможуть. Ось здаючи ЗНО тобі ніхто не допоможе ти повинен сам сидіти і думати як тобі висидіти 4 години! А особливо коли тобі нафіг не потрібно це ЗНО і ти написав все за 15 хв. тобі потрібно чимось займатися, а ще потрібно написати твір а у тебе в голові в думках тільки «Цвет настроения синий, в нутрі мартіні а в руках бікіні» і ти сидиш і думаєш яка це «жопа» коли в тебе ЗНО а ти о мартіні думаєш. 

А ще я вам хочу написати яке у нас міністерство освіти, вони Дибіли! Тому що ми зараз сидим 4 год. а потім коли будемо поступать кудись треба буде теж сидіти посиділиби вони!
 
А ще я вам хочу розповісти трохи про себе читайте: Я жила довгий час в …… цій залупенівці а потім познайомилася з хлопцем своїм і переїхала в місто Д… 

Це чудове місто! я в нього закохалася мені там подобається! А ще я літом їду на море працювати і відпочивати. 

Більше мені нічого вам розповісти всім допобаченя. Я думаю що ви прочитали мій твір хоч він і не в тему але я старалася. Виконуючи важкі завдання.

Мене звати Катюшка (я люблю коли мене так називають), я старалася писати для вас у мене аж рука відвалюється. Всім пока!».

P.S. А головне, Катюшко, шоб ти була здорова. Тож жилаю тобі щастя в лічной жізні і хай у тебе все складається в городі і на морі. А, якшо тут в коментарях, якісь учілки будуть писать всякі гадості тіпа «не та пішла тепер молодьож», не зважай на це. Вони тобі просто завідують. Як анегдоті про вчительку, яка перевіряла твори і плакала: тепер вона знала, як провести літо, але роки вже не ті.
«Цвет настроения синий, внутрі мартіні а в руках бікіні».

Оригінал

Освіта.ua
07.06.2018

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Харків
А ви занєте, мені сподобався цей атестант, що написав: «Топ-10 цитат із творів учасників ЗНО-2018». «Виконуючи завдання треба розраховувати тільки на себе, тому що не завжди поряд будуть люди які можуть допомогти. Але не завжди поряд будуть друзі і знайомі які з радістью тобі допоможуть. Ось здаючи ЗНО тобі ніхто не допоможе ти повинен сам сидіти і думати як тобі висидіти 4 години! А особливо коли тобі нафіг не потрібно це ЗНО і ти написав все за 15 хв. тобі потрібно чимось займатися, а ще потрібно написати твір а у тебе в голові в думках тільки «Цвет настроения синий, в нутрі мартіні а в руках бікіні» і ти сидиш і думаєш яка це «жопа» коли в тебе ЗНО а ти о мартіні думаєш." Він вже визначився у своєму житті. Він вже цілісна людина, а не слимак, якого можна повернути куди завгодно. І він не приховую свою, особисту позицію. Можете бути впевнені, що він бкде успішною людиною з дипломом чи ні.
Марія
Для Харків: Невже ви дійсно так вважаєте? Я взагалі не розумію, як кому-небудь може подобатися такий твір про вульгарні речі. Крім того, у цьому творі дуже багато помилок.
Коментувати
фартук в масле
ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе ауе
Марія
Для фартук в масле: До чого тут цей беззмістовний коментар?
Коментувати
Арсений
харош, моя цитата 9-я))) это успех тупо, я знаменит теперь в анонимном мире, тут сто символов должно быть, вот и пишу много
Марія
Для Арсений: Я не вважаю, що дурні цитати зможуть зробити когось знаменитим.
Ірина
Арсеній, ваша цитата найяскравіша, ви потрапили в мій особистий топ)
Коментувати
Марія
Лише низькоморальна дитина може написати на ЗНО такі вульгарні речі про бікіні та мартіні. Сказати, що це жах,— нічого не сказати.
Анна
Для Марія: Я цілком з вами згодна.
Коментувати
Татьяне
Есть вариант, что ЗНО следует сдавать всем, кто хочет получить аттестат. Сдал ЗНО на минимальный балл - получил, НЕ сдал- остался БЕЗ документа. И нормально. Проверяет ли ЗНО знания? Проверяет. И тот,что ЗНАЕТ предмет, имеет от 170 баллов. Тот,кто реально знает на эти 170 баллов.Тот, кто знает на 160 ( примерно 6 баллов у адекватнооценивающего учителя), тот на свои 160 и пишет. Девочка играла в считалки? Знает девочки ничего НЕ знает и получит свои 140 именьше баллов. ЗНО показывает реальный уровень,было бы уметь видеть, а не эмоциями реагировать.
Стас
Для Татьяне: Детский лепет! Вы не на ту программу попали. Пишет...лишь бы что-то написать. Вы хоть сами поняли, что написали?
Тетяна
Стас, я перечитала всі коментарі, перш ніж написати. Якщо на Вашу думку ДЕТСКИЙ ЛЕПЕТ, то як писав Шевченко:"Вольному-воля" і сперечатися не буду.
Коментувати
Тетяна
На ЗНО працювала інструктором. Завдань не знаю, але бачила як діти їх виконували...хто після технологічної перерви зразу здавав, хто сидів до останньої хвилини... На географії одна дівчинка весь час ручкою по черзі (зверху-вниз) торкалася бланку відповідей. Коли отримували зошити,- її запитали декілька випускників, що вона робила... Відповідь мене вбила:"Считалочку считала:сидел петух на лавочке..." ЗНО треба здавати тим, хто вступає до вишів. Та й на превеликий жаль, на мою думку, тестування не виявляє знань
Женя
"Щоб бути успішною людиною, я не тільки вчуся на власних помилках, а ще й постійно повторюю вивчене", - що-що, а це не так смішно, як дуже влучно. Це просто ІСТИНА. З урахуванням того, що нас і навчають зі словами "Повторення - мати навчання"
Марія
Для Женя: Невже ви дійсно вважаєте, що це не смішно?! Чи ви не розумієте, що ця дитина зробила лексичну помилку, бо, написавши, що постійно "повторює вивчене", вона дала зрозуміти, що повторює свої помилки!
Данило
Марія, чому ви така зануда? Це ж реально смішно, вхаххаха. Я б таке ніколи не написав, але, я радий, що є такі люди, які можуть писати таке, не думаючи про наслідки)) Не ви ж написали то, так що радійте і угарайте з написаного))
Коментувати
Ірина
Який сором! Видалять коментарі! Що ви за недовчителі, ще й чимось заслужені! Це особливе кожної дитини. Хто дав вам право глузувати з дітей, неповнолітніх дітей! Це ж кофедеційна інформація! А так звані собі перевіряльники глузують і діляться враженнями на всю країну. Оце так ЗНО в Україні! Не в одній країні "заслужені" вчителі не дозволяють собі такого, бо мораль і вихованість насамперед! Вже не кажу про притягнення до відповідальності.
Ірина
Для Леонідович: Почуття гумору? Ви в Єралаші працюєте? Це конфедеційна інформація!І перевіряльники не мають право її розголошувати! Ви б поглузували краще зі своїх дітей, якщо вони у вас є звісно. А в ідеалі, таким як ви не можна мати дітей взагалі!
Коментувати
Vlad
Вустами немовляти глаголить істина. "А особливо коли тобі нафіг не потрібно це ЗНО...". Чи потрібно ЗНО для усіх випускників? Я вважаю, що ЗНО повинні проходити тільки ті випускники, хто хоче здобувати вищу освіту. А до атестата про загальну середню освіту виставляти річні оцінки, обійтися без ДПА. Якщо в подальшому хтось захоче вступати до ВНЗ, він завжди може пройти ЗНО. Може слід це винести на громадське обговорення. Шановні колеги, а як ви вважаєте?
Леонідович
Для Vlad: 100% підтримую.
ну и чушь,
придумал, Vlad. А вариант оставить людей БЕЗ аттестата слабо? Или у нас новая концепция? (В смысле - новые веяния?)
Коментувати
1
Хватит на учитель только пенять. Открыть голову и положить туда знания невозможно, ученик должен напрягать иногда извилины. Учитель на уроке одинаково для всех объясняет, и одни ученики выходят с урока со знаниями, а другие с пустой головой. А если кто-то щелкает клювом, вместо того, чтобы учиться, то учитель не обязан в свое личное время бесплатно заниматься.
////
Для 1: Конечно, кто-то не хочет учиться. Но беда как раз в том, что объясняет одинаково, одним понятно как объясняет, другим нет. В классе 20 - 30 человек и учитель не может подстраиваться под каждого, но если ребенок не понимает, это не всегда его вина. Почему один и тот же предмет у одного учителя ребенок понимает, у другого нет. Вот и получается, если тебе повезло с учителем, будешь знать предмет, не повезло, не будешь или ищи репетитора.
Что-то
Для ////: Вы и Вашим и нашим. ЛИбо ребёнок понимает у одного, а у другого нет, либо учитель поясняет, а ребёнок либо соображает (есть чем), либо дурака валяет (и для чего учитца?)
Коментувати
Witalina
Для Галина :"Діти потребують допомоги, їхнє мислення - це наслідок дорослої байдужості, недбальства і непрофесіоналізму"- Я правильно зрозуміла, винні ВЧИТЕЛІ ?? З початкової школи діти виконують завдання з ГДЗ,_- мамі не має коли, або не хоче заморочуватися з поясненням! А далі,ТЕЖ ГДЗ, і-нет .Думати , розвивати мислення ніхто не хоче. Це -кропітка робота. А ,ти,ВЧИТЕЛЬ ,попробуй ,постав "2".Чому? Тема розкрита! Підеш на конфлікт,клопоту не обберешся! ТАК,ХТО ВИНОВАТИЙ????
Анна
Для Witalina: згодна повністю!!! І доки хтось буде класти гроші собі за ГДЗ, доти діти так і будуть навчатися. ГДЗ, відповіді в інеті - це зло,яке руйнує начання дитини. Набагато легше списати,навіть не замислюючись, як і чому так. У результаті за домашнє завдання хоч 12 став, а даєш подібне і це 2.
Галина
Система освіти потребує такої реформи, щоб діти вчились мислити творчо, критично, без страху обґрунтування власних думок, не боятись помилятись, виправляти помилки, вирішувати проблемні питання, дебатувати, розвивати впевненість і сміливість. А ГДЗ - це дурість... Хто на цьому заробляє, бідним все одно помре.
2
Якщо дуже хочеться вчитися, то ніхто і ніщо не завадить
Коментувати
Гость)
Багато дітей лінується - це сувора реальність. Мені щиро шкода тих дітей, які прагнуть знань, але не можуть їх отримати з об’єктивних причин, а саме байдужість деяких учителів та їхне бажання заробити гроші за рахунок додаткових занять.
Оксана
Там неможливо дізнатися, хто писав. Навіть номери заклеїні. Тільки автор може себе впізнати. Нічого погпного не бачу, ніхто з дітей не сміється. Вони ж не винні, що їх не навчити. У школі всі твори з інтернету списують. Можливо, у когось це була перша самостійна робота.
Галина
Насправді, ці цитати - це наша біль, а не сміх. Діти потребують допомоги, їхнє мислення - це наслідок дорослої байдужості, недбальства і непрофесіоналізму. Навчання стала відносним, оцінювання необ‘єктивним, мотивація відсутня, результат «маємо, що маємо». А що ми маємо? Одиниці дітей, які прагнуть до знань, до осмислення свого становища та справедливої самооцінки.
Валентина
Для Галина: тоді вже "наш біль" - ні?))))
Галина
Так, вплив русизмів. В силу життєвих обставин навчалась в російській школі.
Коментувати
Tetiana
Так, це "шедеври"! Творчі особистості! Можна використовувати цитати на шкільних виставах!
андре
А це не вважається за порушення?Ось так опубліковувати уривки із творів дітей?Ви отримали дозвіл на це?
asdf
Для андре: У тебе? Давай дозвіл!!!!
Станіслав
Для андре: давай ще й для мене дозвіл...
Аліна
Навіть по авторським правам цитування дозволено. Тим паче імена тих, хто це написав - не вказано. Дозволи не потрібні
Коментувати
Ірина
І останнє, що вибрала: "Ліна Костенко була інвалідом, но книги писала тому що близькі підтримували іі і це давало впевненість в собі...", "Ідучи в магазин, вибираючи продукти... Як би там не було, як би не розхвалювали продавці свій виріб, все одно ми перевіряємо дату виготовлення і до якого дня цей продукт можна вживати, перевіряємо оглядово - чи не побитий, який колір, як пахне, який на вигляд, підслухаємося до своїх відчуттів та інтуіції" , "Прикладом може стати історія з життя моєї бабусі. Вона була самостійною жінкою, працьовитою, усе робила сама. Нікому. навіть, не дозволяла їй допомагати. Нікого до себе не піпускала. Завжди була, як та дика коза, що боїться, щоб її не впіймали", "Також можна взяти приклад політичних перегонів. Якщо вся сім’я та родичі підтримують свого члена сім’ї, та допомагають, але у кандидата не буде віри у власну допомогу, то він може забути текст..."У неї було дуже важке життя, вона боліла, і була прив’язана до ліжка половину свого життя."
Ірина
І ще: "Другий аргумент є новела "Залізний острів". У цій новелі розповідається, як головні герої, бавлячись у воді вирішили повпливти на військовий човен, який привезли для полігону. Так як Іван погано прив’язав човен мотузкою вони змушені були залишитися", "Так я вмикаю музику і прогулююсь по місту з навушниками", "Тарас Шевченко - український письменник. За те що він писав його даже посадили в тюрму але він не разу не падал духом, він був певнений в собі і його підтримували люди. Безнашої підтримки він би склал руки, і ми не побачили "Кобзарь" і багато його творів", "дівчата, спускаючись до річки захотіли трохи адреналіну, спускаючись з великої, та кам’янистої скелі. Катерина розуміючи всю небезпеку до життя обійшла цю скелю, а Настя зі своїм адреналіном поперлась на цю велику скелю".
ll
Для Ірина: ааааааааа ахахах
Коментувати
Ірина
Теж перевіряла у Львові. Найоригінальнішим було таке: 1."Для когось важливі слова підтримки, а хтось і сам може довести, що він не пальцем зроблений"; 2. "Наприклад, Скарлет О’Хара з роману "Унесені повітрям" Маргарет Мітчел"; 3."Так, як у творі "Мойсей", який водив усе своє життя людей по колу".
N
Досить креативні діти
Тетяна
Для N: У креативних учителів креативні діти
Олена
Різні діти-різні думки,а головне -різні цілі в житті, а від цього ставлення до ЗНО. Нема чому дивуватися.все ж прогнозовано. У кого"крила із мрії ,а в кого з дозвілля".
Вікторія
Всі ці уривки доводять що навіть у " безнадійних" дітей є великий потенціал досягти успіху, тільки дати розкритися цій внутрішній енергії. Хай живе ЗНО!
Коментувати