В. Громовий: як може вижити молодий вчитель?

«Окупність» педосвіти полягає лише в тому, що вона є пожиттєвою гарантією від викрадення з метою викупу?

В. Громовий: як може вижити молодий вчитель?

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений вчитель України.

«Дурне запитання» №2. Як може вижити молодий вчитель у м. Києві (Львові, Дніпрі чи Вінниці) з уже підвищеним посадовим окладом у 3735 грн., якщо йому треба винаймати житло, нести значні витрати на транспорт, пристойно одягатись, нормально харчуватись і культурно розвиватись? За скільки років окупляться його витрати на здобуття педагогічної освіти, включно із втраченою вигодою (не зароблені гроші) за п'ятирічний період навчання?

Чи можна стверджувати, що «окупність» педагогічної освіти полягає лише в тому, що вона є пожиттєвою гарантією від викрадення з метою викупу чи способом «закосити від армії»?

Чому я про це пишу? Не тому, що хочу здійняти хвилю «зрадофільства». Хочу переконати «власть імущих», що мають відбуватись асинхронні підвищення зарплати з акцентом на стимулювання саме молоді: людина, яка отримувала 3,5 тис. грн. має отримувати тепер 7 тис. грн., а ті, хто мав 7 тис., лише 9 тис. грн.

Запитання навіяні публікацією Володимира Бєлого та коментарем до неї:

  • «Якщо у вчителя-початківця тепер 12-й розряд, то його оклад стане 3 735 грн. (мінімум, приміром у прибиральниці буде - 3723 грн.) плюс за «престижність» посади педагога 20% і вийде - 4482 грн. МІНУС відрахування, - 18%, і для життя молодий вчитель, на якому має триматися і розвиватися нова українська школа, буде мати - 3675 грн»;
  • «НУШ без молодих вчителів, на мою думку, НЕ РЕАЛЬНА! Утопія! Я - вчитель з досвідом, маю вищу категорію, зв.ст. 40р., пенсію. Я ще можу якось прожити. А як прожити молодим!!?? Без стажу, категорій, маючи 1-2 дитини??? У них потреби у рази більші. І ЦЕ навіть, ПРИНИЗЛИВО отримувати зарплатню на рівні техпрацівниці!!! Та навіть при бажанні працювати з дітьми людина буде шукати таку роботу, щоб прогодувати, утримувати сім’ю. Я навіть не говорю про задоволення культурних потреб. Невже цього НЕ РОЗУМІЄ влада???? Через 10 років, при такій освітній політиці, НЕ БУДЕ КОМУ ПРАЦЮВАТИ В ШКОЛІ! СХАМЕНІТЬСЯ!

Оригінал

Освіта.ua
15.01.2018

Популярні блоги
В. Громовий: «миздобули» не перевелися в освіті Два основні приховані мотиви організації конкурсів – заробити грошей і виправдати своє існування
О. Халепа: дайте нарешті спокій дистанційній освіті! Дистанційне навчання -  передвісник глобальних змін в освіті, причому незворотних змін
Д. Семьонов: чи вбиває безкоштовність освіти її розвиток? Кожна інвестована в навчання гривня – це не лише користь для себе, ці гроші рухають галузь загалом
Роксана Харчук: боротьба за ЗНО з літератури необхідна Хай закриваються непотрібні псевдоуніверситети, а ЗНО – це єдиний рятунок української освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Просто Вася
Пане Громовий. Я став на роботу у 2003р. отримува раптом 140гр. (майже 30 дол.) і тоді ніхто не плакав як молодий учитель проживе. Літом їздив на заробітки, підробляв де можна було. Зараз молодий отримує близько 120дол. У 4 раз більше як 15 років тому. Та це ж купа грошей. Даст бог пропрацює кілька років, отримає керівництво (більше 1000гр.) кабінет (10%) проатестується, за стаж через 3 роки (ще 10%) і потехеньку життя покращиться. А по вашим словам молодим все і відразу. Звичайно, що це все мало. Але середня зарплата в Україні не така вже і велика.
Олекса Позняк
Для Просто Вася: 30 долларів тоді були дорожчими за 120 долларів тепер. Я за 25 доларів знімав квартиру на Троєщині, а зараз така аренда коштує 7000 грн / 29 = 241 долар. Дурний ти - це мінус, але оптиміст - це плюс.
Вы
мажор, Вася?
Witalina
Для Просто Вася: Жити і утримувати сім’ю потрібно зараз,і істи, платити за житло і ...а не через кілька років. Жди! Буде чи НЕ буде,Складеться чи не складеться!
Коментувати
Вчитель
для того щоб залучити порядну і толкову молодь до школи треба їм надати хоча б зарплату в 350-400 доларів, бо інакше в великому місті вона не виживе
Witalina
Для Вчитель: І не тільки гідну зарплату!!!! НЕобхідний правовий захист від батьківської агресії,звинувачень.Коли тебе раз,другий змішає з брудом великорозумна мамочка,теж пропадає бажання вчити.А всеохопний контроль,пресинг адміністрації теж не кожний витерпить.
Тетяна
аргументовано і грамотно ставте на місце "великорозумних мамочок". Сама свідок коли одній вчительці така "великорозумна" зчинилила гвалт за недоцінене і недолюблене дит, і вчителька мовчки ковтала всі звинувачення, а у іншої таж сама матуся стояла як школярка і слухала агрументовану критику і обгрунтовані вимоги, і з усім погоджувалася.
Олекса Позняк
Для Тетяна: Та нас у першу чергу Гриневич змішує з брудом у кожному інтервю - то некомпетентні, то погано учать щоб заробити на репетиторстві. Міністр плює на нас а батьки тільки підпльовують.
Коментувати
Серпень
Правильна тема і вірно поставлені акценти. Але питання- пан автор , ви що ночуєте на сайті?? День і ніч трудитеся! Напевно більше платять, ніж в школі?? Просторікувати всі можуть, а робити щось? Гудив усіх , а тепер пожалів молодь... Як в прислів’і: пожалів вовк кобилу.....
Ollesia
Для Серпень: Ти ховаєшся під домeнами на цьому сайті ххх, Олeг, сeрпeнь, нeбайдужий, чeрвeнь, пeкарь, студeнтка НаУКма, студeнт КНУ, Olesja.
Коментувати
Мама будущего учителя.
Я мама будущего учителя. Сын всегда хотел им быть. Перед поступлением год проработал в частной школе (взяли без диплома и не хотели отпускать). В группе, когда он говорит, что хочет быть учителям, удивляются. Из всей группы только он настроен быть педагогом. Но, если будут такие зарплаты, на долго ли хватит его энтузиазма. Особенно, когда встанет вопрос содержания семьи.
cos
Для Мама будущего учителя.: Ваш сын большой молодец. Если хочет стать педагогом, и у него лежит душа и сердце.зовет к этой профессии, любовь к детям, и она ему приносит удовольствие— то он им станет. Сына в этом направление нужно поддержать. Можна работать и зарабатовать очень много, но не быть счастливым и работа тебе не понравится, а можна получать не сильно много денег, но зато жизнь тебе принесет радость и счастье от работы. Нравится— пусть работает.
Олекса Позняк
Для Мама будущего учителя.: нехай тікає поки не пізно -молодість проскаче з дітками а на старість викинуть як використану ганчірку.
dora
Тут правий cos— любов до викладання лeжить в сeрдці вашого сина. Бажаю йому успіху та гарно працювати вчитeлeм.
Коментувати
Юля
А почему всего18% удержаний? У меня удерживают 20,5 %. Профсоюз и налог на войну никто не отменял!
Просто ніна
Для Юля: Ви забули про те, що тепер за престижність не обов’язково 20% будуть платити. Можливо всього 10%, обо 5%
Коментувати
ovv
Найчастіша відповідь на запитання: "Чому Ви прийшли у школу?" - "Не було куди подітися". Все...
Учитель
Не схаменуться. Нічого позитивного не станеться. Сучасна українська влада нічим не відрізняється від попередньої тому, що вона сформована із тих же корумпованих еліт. Їм не потрібне освідчене суспільство, адже це створить массу проблем. Тому й роблять вигляд реформ, тому й розтягують їх на десяток років. Все вони добре розуміють. Надія на те, що ми, суспільство, знову все це проковтнем.