Рейтинг світових вишів за предметами від QS

Українські університети в рейтингу QS World University Rankings by Subject 2015 не представлені

Рейтинг світових вишів за предметами від QS

Опублікований днями П'ятий щорічний випуск QS World University Rankings з предметів, охоплює більше академічних дисциплін, ніж будь-коли раніше. У 2015 році додано шість нових таблиць, в результаті чого рейтингом охоплено в цілому 36 предметних областей.

Новими областями в цьому році стали бізнес і менеджмент, мистецтво і дизайн, архітектура, стоматологія, дослідження щодо розвитку та ветеринарія.

Багато з існуючих таблиць були розширені, щоб показати більше університетів, ніж в попередні роки. Розширення було зроблено для таких областей як біологічні науки, хімія, інформатика, електротехніка, англійська мова та література, екологічні науки, математика, машинобудування, медицина, сучасні мови та фізика.

В результаті, в даний час в рейтингу присутні 894 університети з 60 різних країн, ранжируваних, принаймні, по одному предмету. Українські університети в рейтингу QS World University Rankings by Subject 2015 не представлені.

В цілому, американські університети, як і раніше домінують у верхній частині таблиці, і на цю країну припадає майже 37% топ-50 місць. Гарвард і Массачусетський технологічний інститут є на сьогоднішній день найбільш успішними вишами, що лідирують по 21 з 36 предметів.

Цього року також зміцнилися позиції Великобританії, яка має шість університетів, що лідирують, принаймні, по одному предмету.

Найбільшу присутність у топ-10 з різних предметів демонструє Кембридж, який входить до топ-10 по 31 дисципліні. Далі йдуть Оксфордський університет (29) і Стенфорд (29), а потім Гарвард (28), Університет Каліфорнії (28), Берклі (26) і Массачусетський технологічний інститут (19).

Високі позиції у Великобританії і США, займають також Лондонська школа економіки та політології (11), Прінстон та UCLA (по 10 кожен), Єль (9), Імперський коледж Лондона (8), UCL (6), Каліфорнійський технологічний інститут та Колумбійський університет (по 5).

Азіатські університети мають 17% в топ-50 з різних предметів, а європейські (за винятком Великобританії) - 15,5%. Австралійські виші мають 8,5% в топ-50 місць, а канадські - 5,3%.

«У той час як США і Великобританія залишаються основними лідерами рейтингу, він все ж демонструє, що успіхів в освіті досягають університети по всьому світу. Наприклад, 894 університети, що увійшли до рейтингу, знаходяться в 60 різних країнах», - підбив підсумок дослідження його керівник Бен Соутер.

QS World University Rankings з предметів публікується щорічно з 2011 року і виділяє провідні світові інститути в окремих предметних областях, що охоплюють 36 академічних дисциплін.

Рейтинг складається на основі глобальних досліджень QS серед вчених і роботодавців, а також на основі досліджень цитованості Scopus.

У 2015 році рейтинг складений на основі думок 85 062 вчених і 41 910 роботодавців, а також аналізу 17,3 млн наукових статей і понад 100 мільйонів посилань.

Рейтинг доступний на сайті QS.

Освіта.ua
08.05.2015