Osvita.ua Вища освіта Реферати Міжнародні відносини Конфлікт між Росію та Грузією. Реферат
Загрузка...

Конфлікт між Росію та Грузією. Реферат

Для обраної ситуації, а саме конфлікту між Грузією і Росію, можна визначити багато чинників і показників. Але, на мою думку, сутність конфлікту в тому, що Грузія як менш розвинута економічно і політично немає достатньо сил, щоб протистояти експансії більш розвинутої, краще підготовленої до бойових дій такій країні, як Росія

Політична сфера діяльності

Вкрай нестабільна ситуація в політичній сфері спричинена дуже низькою ефективністю державного апарату. Президент держави з кожним днем все більше втрачає прихильність електорату. Пануюча партія, в руках якої зосереджені усі важелі влади, не використовує можливості які їй надані.

Довготриваючий внутрішній конфлікт між Грузією і Абхазією тільки погіршує ситуацію в політичному житті країни. Ступінь впливу електорату, профспілок, та інших громадських організацій на перебіг подій максимально низький.

Реакція суспільства на політику держави негативна, але надії на вихід з кризового положення ще зберігаються.

Економічна сфера діяльності

Треба зазначити, що економічна ситуація знаходиться в кризовому стані. Фактично Грузія виживає за рахунок позик МВФ та СІЛА. В виробництві використовується та база яка залишилася після розпаду Радянського Союзу. Велика частина бюджету йде на утримання армії (майже 15%). В енергетичній, транспортній, промисловій сферах та в сфері сільського господарства використовуються застаріле обладнання і технології, які в свою чергу не роблять товар конкурентоздатним. Рівні зайнятості населення і заробітної плати низькі. Рівень безробіття складає 35% населення.

Соціальна сфера діяльності

Зрозуміло, що при такій ситуації в економічній сфері показники будуть дуже низькими. Рівень життя занадто малий. Соціальне забезпечення та забезпечення житлом дуже низьке. На соціальну сферу з бюджету виділяється лише 4%. Рівень хорони здоров'я низький: медичні заклади не мають змоги надавати повний спектр послуг населенню.

     

Психологічна сфера

Психологічна сфера відіграє дуже важливу роль. Постійно триваючий конфлікт з Абхазією, низький рівень життя, соціальна незахищеність, неефективність трудового, кримінального та цивільного кодексів призводить до того, що у населення немає впевненості у майбутньому, що є причиною неприйняття населенням політики, що проводить влада, і таким чином тільки ускладнює політичну, психологічну та навіть економічну ситуацію в країні.

Воєнна сфера

Найбільш розвинута сфера. Велика частина бюджету країни йде на утримання армії. Не зважаючи на те, що технічне оснащення застаріле, проте підготовка та навченість складу армії висока. Моральний стан військ стабільно середній. До того ж наявний досвід ведення бойових дій. Тому закиди Росії, щодо нездатності Грузії протистояти чеченським бойовикам не є доцільними.

Правова сфера

Хоча Грузія й має Конституцію яка відповідає нормам міжнародного права, проте дотримання в суспільстві правових норм не є наявним. Рівень правової захищеності населення не відповідає тим даним, що надаються урядом країни. Ефективність трудового, кримінального та цивільного кодексів низька.

Щодо тенденцій і розвитку цієї проблемної ситуації у міжнародних відносинах, як на мене, буде саме російське збройне втручання. В цьому випадку Грузії дуже важливо визначитися з позиціями, щодо цього конфлікту. Бо зараз Грузія, як на мене, не має запланованих планів та заходів розв'язання цього конфлікту. До того ж, Грузія не дуже ефективно протистоїть Росії, щодо впливу останньої на внутрішню ситуацію в країні.


11.05.2011

Загрузка...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!