6 тисяч студентів-медиків склали міжнародний іспит

Міжнародне дослідження дозволить оцінити переваги та недоліки підготовки майбутніх лікарів

6 тисяч студентів-медиків склали міжнародний іспит

6 275 українських студентів 4-х курсів, які навчаються на спеціальності «Медицина» взяли участь у міжнародному моніторинговому дослідженні якості вищої медичної освіти.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, дослідження проходило в 19 закладах вищої освіти і охопило 88% усіх студентів 4 курсу. Тестування тривало 4 години.

До 17 травня 2019 року МОЗ отримає від Національної ради медичних екзаменаторів (США), що є розробником дослідження, звіти з результатами, на основі яких буде розроблено рекомендації щодо вдосконалення навчальних планів та освітніх програм у медичних вишах.

За словами заступника міністра охорони здоров’я міжнародне моніторингове дослідження є успішним кейсом системного підходу до змін в медичній освіті.

«Таке дослідження дозволить побачити сильні та слабкі сторони навчання майбутніх лікарів. Це ще один послідовний крок Міністерства в рамках стратегії розвитку медичної освіти. Наша мета - здібний, мотивований та кваліфікований лікар для пацієнта», - зауважує Лінчевський.

У МОЗ зазначають, що результати дослідження дозволять студентам, викладачам і керівництву закладу освіти отримати об’єктивну оцінку знань та якості підготовки студентів.

Результати також будуть використані для подальшого впровадження якісних змін в медичній освіті. Особливо важливо виявити недоліки сучасного стану підготовки студентів-медиків, які потім стають лікарями, адже від їхніх знань залежить здоров’я та життя пацієнта.

Освіта.ua
22.03.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
совесть
Цікава інформація про моніторинг якості медичной освіти наших студентів 4 курсу. За підсумками - рекомендації нададуть американські розробники цього моніторингу. Знаєте, якось страшно стає від того, що в наших вишах не так навчають лікарів, отже вони стільки років нас лікували й лікують неправильно?!... Жах! А є десь інформація про кількість грошей, витрачених на проведення моніторингу?
Колумб
Для совесть: це спецоперація- мета дискредитувати нас, хай всі ідуть в США????
Cirius
Для Колумб. Є категорія людей, яка у всьому вбачає липу. Нафіга американцям нас дискредитувати, ми самі це вміємо робити успішно на кожному кроці. Рівень медичної допомоги, який ми отримуємо від наших горе-лікарів сам за себе говорить. В медвиші до Незалежності потрапити інакше як через хабар було просто неможливо. Тож уявім собі, хто туди міг поступити і як вони навчалися. В нашій поліклініці була дитячий лікар тупа як пень, а через 10 років вже завідуюча відділенням. Я постійно водив лікувати дітей до приватного лікаря, а до неї йшли тільки за довідкою до школи. А про свого дільничого "професора" навіть говорити не хочу, бо місця не вистачить, щоб описати його "таланти".Зараз, щоб отримати достовірну інформацію про стан свого здоров"я потрібно відвідати щонайменше трьох лікарів і ще здати купу аналізів, бажано в різних лабораторіях. А потім перечитати уважно інструкції до ліків, щоб переконатися, що вони вам не принесуть маси побочних ефектів, бо лікар погано пам*ятає їх побічну дію.
Коментувати