Як і коли студенти-медики складатимуть ЄДКІ

Єдиний державний кваліфікаційний іспит - нова комплексна атестація профільних знань студентів-медиків

Як і коли студенти-медики складатимуть ЄДКІ

Єдиний державний кваліфікаційний іспит - нова комплексна атестація профільних знань студентів-медиків. Вперше такий екзамен українські студенти складатимуть у 2019 році. Роз’яснення щодо особливостей проведення іспиту надає МОЗ України.

Що таке ЄДКІ

У розвинених країнах світу для перевірки знань студентів, які навчаються у медичних закладах вищої освіти, держава проводить іспит. Україна також має для студентів-медиків такий екзамен: КРОК-1, що здають на 3 курсі, та КРОК-2 - на випускному курсі. Цей екзамен проводить та адмініструє Центр тестування при Міністерстві охорони здоров’я України. З 2019 року буде запроваджено комплексну атестацію знань студента - єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ).

Для чого вводять ЄДКІ

Розвиток медичної освіти є важливим для реформування медичної сфери: від якості освіти лікаря залежить якість медичних послуг для пацієнтів у майбутньому.

ЄДКІ як сучасний інструмент оцінювання перевіряє рівень знань студентів, що сприятиме випуску з закладів вищої освіти кваліфікованих лікарів. Загалом впровадження ЄДКІ вирішує такі важливі завдання для нової якості медосвіти:

  • об’єктивна екзаменація професійних знань у студентів-медиків: відбувається перевірка теоретичних та практичних знань;
  • інтеграція української медицини в світову, адже складові ЄДКІ перевіряють універсальні знання, яким повинен володіти лікар у будь-якій країні світу;
  • зменшення корупційних ризиків, оскільки міжнародний іспит з основ медицини неможливо купити;
  • сприяння випуску з університету мотивованого та фахового лікаря, який не відрізняється від професійного лікаря за кордоном.

Хто і коли складатиме ЄДКІ: про компоненти та етапи комплексного іспиту

ЄДКІ, відповідно до постанови КМУ №334, проходить у два етапи: перший етап — на третьому курсі, другий — залежно від спеціальності — на п'ятому (стоматологія, фармація) або шостому курсах (медицина, медична психологія, педіатрія).

Перший етап складається з таких компонентів:

1. КРОК 1

Це вже звичний екзамен із дисциплін циклу загальної підготовки, який студенти складали у тестовому форматі перед впровадженням ЄДКІ. КРОК 1 здаватимуть студенти спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Медична психологія», «Фармація, промислова фармація», «Педіатрія».

2. Іспит з іноземної мови професійного спрямування

Це друга складова ЄДКІ, що перевіряє здатність студента опановувати літературу іноземною мовою. Під час першого року запровадження ЄДКІ, у 2019 році, студенти складатимуть іспит з тієї іноземної мови, яку вивчали в університеті. З 2020 року студенти здаватимуть іспит з англійської мови професійного спрямування. Адже англійська найбільш вживана мова у медичній науці, тому студенту необхідно мати базовий рівень саме з англійської, щоб отримувати актуальні знання.

Іспит проходитиме у форматі тесту в один день разом з КРОК-1. Проте цей іспит є окремим компонентом, за який студент отримує окремий результат. Іспит з іноземної мови професійного спрямування складатимуть спеціальності: «Стоматологія», «Медицина», «Медична психологія», «Фармація, промислова фармація», «Педіатрія».

3. Міжнародний іспит з основ медицини

Іспит проводитиме і перевірятиме іноземна агенція. Це допоможе уникнути корупційних ризиків. Результати тестів дозволять порівняти рівень знань українських студентів-медиків з тим, який вимагають від студентів за кордоном. Міжнародний іспит проходитиме українською мовою та перевірятиме рівень професійної компетентності із фундаментальних дисциплін. Цей тест здаватимуть студенти «Медицини» та «Педіатрії».

Другий етап ЄДКІ включає такі компоненти:

1. КРОК 2

Цей іспит наразі є частиною державної атестації студентів-медиків, тобто не є новим для студентів. Це екзамен з професійно-орієнтованих дисциплін у тестовому форматі для студентів «Стоматології» та «Фармації, промислової фармації» на 5 курсі і «Медицини», «Медичної психології», «Педіатрії» на 6 курсі.

2. Міжнародний іспит з основ медицини

Під час другого етапу міжнародний іспит перевірятиме знання з клінічних дисциплін студентів «Педіатрії» та «Медицини» на 6 курсі.

3. Об'єктивний структурований практичний (клінічний) іспит (ОСП(К)І)

Цей компонент перевіряє не лише практичні навички студента, здобуті під час навчання (уміння проводити медичні маніпуляції та спілкуватися з пацієнтами), а й психологічну готовність майбутнього лікаря допомагати людям, застосовуючи отримані теоретичні знання. Іспит відбувається у форматі квесту, під час якого буде необхідно пройти кілька точок - станцій, де моделюватимуться різноманітні ситуації. Студенти послідовно переходитимуть від станції до станції, виконуючи маніпуляції та взаємодіючи з реальними або стандартизованими пацієнтами. Такий іспит буде проводитися безпосередньо закладами вищої освіти, проте Міністерство охорони здоров'я розробить докладні інструкції щодо оцінювання результатів і загального порядку його проведення. Студенти «Стоматології» складатимуть ОСП(К)І на 5 курсі, а спеціальності «Медицина» та «Педіатрія» на 6 курсі.

Спеціальність

І Етап (3 курс)

ІІ Етап (5 курс)

ІІ Етап (6 курс)

Стоматологія

КРОК 1

Іноземна мова

КРОК 2

ОСП(К)І

 

Медицина

КРОК 1

Міжнародний іспит

Іноземна мова

 

КРОК 2

Міжнародний іспит

ОСП(К)І

Медична психологія

КРОК 1

Іноземна мова

 

КРОК 2

Фармація, промислова фармація

КРОК 1

Іноземна мова

КРОК 2

 

Педіатрія

КРОК 1

Міжнародний іспит

Іноземна мова

 

КРОК 2

Міжнародний іспит

ОСП(К)І


Кожен із компонентів ЄДКІ можна перескласти один раз, якщо при попередній здачі іспиту студент не набрав мінімальний прохідний бал. Для визначення порогу складання ЄДКІ МОЗ України залучить експертів-тестологів. Якщо студент повторно не складає один з компонентів ЄДКІ, він буде відрахований відповідно до статті 46 Закону України «Про вищу освіту».

Для студентів четвертих курсів у 2019 році планується провести міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти, результати якого не впливатимуть на успішність студента. У якості дослідження буде використано тестові завдання міжнародного іспиту з основ медицини. Це дозволить закладам вищої освіти оцінити рівень знань майбутніх лікарів та проаналізувати результати для подальшої гармонізації підготовки лікарів в Україні та світі. Також дослідження дає можливість порівняти відповідність підготовки університетами студентів вимогам міжнародного іспиту та врахувати це в подальшому в навчальних програмах.

Коли відбудеться ЄДКІ: графік проведення у 2019 році

Перший етап ЄДКІ у 2019 році складатимуть третьокурсники, зокрема студенти «Стоматології», «Медицини», «Медичної психології», «Фармації». Ці ж студенти, коли будуть на випускних курсах, першими здаватимуть другий етап ЄДКІ: стоматологи та фармацевти у 2021 році, а інші у 2022 році. Для студентів, які у 2018-2019 навчальному році є старшими за 3 курс, інструментом атестації залишається іспит КРОК, як це відбувалось у попередні роки.

Графік проведення ЄДКІ затверджений наказом МОЗ України № 1647 від 11.09.2018 та буде оприлюднений на сайті Центру тестування при МОЗ України. Перескладання ЄДКІ відбувається за власний кошт.

26 лютого 2019

ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Стоматологія»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

квітень 2019

Повторне складання ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Стоматологія»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

(за графіком Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України»)

19 червня 2019

ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Фармація»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

25 червня 2019

ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Медицина»

Міжнародний іспит з основ медицини (фундаментальні дисципліни)

26 червня 2019

ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Медицина», «Медична психологія»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

серпень 2019

Повторне складання ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Фармація», «Медична психологія», «Медицина»

Крок 1 та іноземна мова професійного спрямування

Повторне складання ЄДКІ, Етап 1 для спеціальності «Медицина»

Міжнародний іспит з основ медицини (фундаментальні дисципліни)

(за графіком Державної організації «Центр тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при Міністерстві охорони здоров’я України»)


За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України

Освіта.ua
16.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ігор
Треба негайно припинити це свавілля, студенти медики повинні вивчати медицину а не англійську.
Правдоруб
Дивився на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат". В ньому дуже добре показано, що відбувається в нашій державі і пояснюється, чому так відбувається. Рекомендую подивитися!
Віола
Говоримо про мову- рідна українська. Викладання у виші -російською. Практичні навчання взагалі проводяться камерально в кабінетах, а не біля хворих. При такій системі навчання здавати англійською? Хотілося б щоб викладачі здавали разом із студентами такі запропоноваті екзамени. Навіть КРОК здаючи, в тестах така путанина, що враження той хто складав тести був в неадекваті. Навіщо такі знущання?
Правдоруб
Для Віола: Перш ніж Українські (!) студенти, будуть з якогось дива здавати свої іспити чужою для них англійською мовою, може міністр Аваков (чи Авакян) складе іспит з української мови?
Коментувати
Студент-медик
А что делать тем студентам, которые в школе учили немецкий, в университете учили этот же язык. Об этом не подумали?
Інна
Для того, щоб підвищити рівень знань з англійської мови, необхідно спочатку удосконалити навчальну програму, тому що програма, яка наразі функціонує в наших закладах, далека від вимог програми навчання студентів США та інших країн.
Наталья
За что ж так Супрун наших студентов возненавидела.... Мало того, что учат как попало... вообще к этому Единому и не готовят , так как сами не знают как... Короче разогнать решили побольше...плевать на молодежь, кто от отчаяния сопьётся и, кто ещё что сотворит ...Главное по-больше угробить молодых
Правдоруб
Для Наталья: підараска тому що. Або глбт-киня - це кому як більше подобається.
Коментувати
Сергій
https://petition.president.gov.ua/petition/46882 M ...
Дмитро
Крок на англійській не перевіре знаня з медицини, для чого робити це, аби показати що ви щось реформуєте.
Орест
Заради чого так мордувати бідних студентів? Адже після 6-7 років навчання зарплата медиків залишається на рівні некваліфікованого плебсу. Більшість блатників влаштується мамочками з татусями, а решта або поїде за кордон , або змінить професію
Tatiana
А як готуватись до англійського тестами,за якою базою? Вивчення англійської завершується на 2 курсі і за рік можна забути?
Читачка
Єдиний? У якому значенні? У значенні лише один, чи загальнообов’язковий для всіх. Ганьба! З російської мови наші розумники з МОН навіть переклад слова зробити не можуть.