У МОН обіцяють розробити закон «Про профосвіту»

Законопроект пропонуватиме механізми розвитку профосвіти в умовах децентралізації

У МОН обіцяють розробити закон «Про профосвіту»

До 1 вересня спеціальна робоча група має підготувати законопроект «Про професійну (професійно-технічну) освіту». Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначають, що законопроект пропонуватиме механізми розвитку профосвіти в умовах децентралізації, державно-приватного партнерства та покращення якості підготовки учнів.

Під час зустрічі представників Міністерства освіти і науки з українськими парламентарями було домовлено, що для того, щоб документ якомога ширше охопив усі особливості напряму, до його створення залучать велике коло стейкхолдерів, зокрема, народних депутатів.

«У підготовці учнів треба враховувати інтереси потенційних замовників кадрів - роботодавців. Тож планується, що законопроект матиме окремий розділ щодо державно-приватного партнерства. У ньому визначатимуться напрями, за якими підприємства зможуть співпрацювати із закладами. Ми також передбачимо переваги бізнесу від такого партнерства. Адже, наприклад, зараз маємо проблему, коли підприємства хочуть передати сучасне якісне обладнання до закладів, але стикаються з додатковим оподаткуванням», - розповіла генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

Результати наради розглянуть на засідання робочої групи, яка займатиметься розробкою законопроекту. До її складу включено близько 30 фахівців галузі - представники промислових підприємств та бізнесу, освітяни, юристи та члени громадських організацій. Перше засідання робочої групи заплановано на середину липня.

Освіта.ua
05.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
Державно-приватне партнерство- це спроба МОНУ залишити за собою управління закладами ПТО. Ніякий підприємець не буде вкладати кошти у державний ПНТЗ, який йому не належить. Хто платить гроші той і замовляє музику. Або державне ПТУ, яке готує для державних підприємств кадри і ними фінансується, або приватні, які готують кадри для приватного бузнесу і також ним повністю фінансуються. Державно-приватне партнерство - це як корова з головою свині: і не доїться і не хрюкає. Профосвіта не повинна бути безкоштовною, за неї має хтось заплатити. Для бідного- кошти з фонду зайнятості і вимога відпрацювати три роки за обраною професією; для людей середніх статків- трохи батьки, трохи держава, трохи роботодавець; для приватних ПНТЗ- кошти батьків, підприємця і державна допомога для малоімущих. Тоді ПНТЗ перестануть бути соцзабезами для ледарів, а готуватимуть висококваліфікованих працівників з взаємною відповідальністю за витрачені кошти. Вчімся у французів і не вигадуймо своє колесо.
Мученик системи ПТО
Для Cirius: Щоб (МОН) вже горбатими поробило разом з народними депутатами.
Коментувати