20% випускників навчаються в закладах профосвіти

За словами міністра освіти, зараз настав час відірватись від радянських практик

20% випускників навчаються в закладах профосвіти

Професійна освіта в Україні сьогодні не престижна - лише 20% випускників шкіл в Україні продовжують навчання в закладах професійної освіти, проти 40% в європейських країнах. Про це, під час Форуму місцевого розвитку, сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, зараз настав час відірватися від радянських практик і почати просувати механізми, що працюють в професійній освіті в найуспішніших освітніх системах світу.

Міністр зазначила, що зараз Міносвіти затвердило проект Концепції реформування професійної освіти, займається розробкою закону «Про професійну освіту» та готує спільний інфраструктурний проект з Європейським Союзом.

«Ми спільно з ЄС підготували так звану Зелену книгу, в якій є рекомендації щодо зміни чинної реформи освіти. Зокрема, там виокремлена зміна систем фінансування та адміністрування сфери професійної освіти. Перші спроби реалізувати відповідні зміни були ще у 2016 році, коли фінансування було передано з державного рівня на рівень обласних центрів та міст обласного значення, причому без жодного ресурсу. Ми виправили ситуацію і підняли фінансування на рівень області і міст обласних центів. Окрім цього, з 2017 року і зараз ми фінансуємо замовлення на спеціальності загальнодержавного значення - 119 млн на рік. Також 2018-го ми подвоїли фінансування на відкриття навчально-практичних центрів - виділили 100 млн. За ці гроші ми можемо відкрити 50 НПЦ», - повідомила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
25.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правдоруб
Зарплата старшого наукового співробітника Національної академії медичних наук (кандидата наук між іншим, а не просто людини з вищою освітою) - шість тисяч гривень. Зарплата чувака який продає попкорн в кінотеатрі "Візорія" (8 класів освіти) - десять тисяч гривень. Питання є?
Cirius
Для Правдоруб: А 30 тис. які Ви заробляєте з пацієнтів і не декларуєте для оподаткування, це як? А безкоштовне використання державних приміщень для приватної практики? А різні УЗІ по 150 гр. за один орган? А відкати з купи приватних аптек з підробленими ліками та платних лабораторій з шкурними цінами, що працюють під вашим дахом, це як? Можна продовжувати і продовжувати, тому так Супрун ганять, бо вона розворушила оце медичне осине гніздо в Україні, де крутяться величезні гроші і постійно чути плач, як нам важко. Підійдіть на відомчий автомайданчик лікарні швидкої допомоги, одні іномарки, одна крутіша за другу. Це що, за 6 тис. зарплати куплено? Ви медики думаєте, що у людей по дві кишені- одна для вас, а друга для виживання. До речі, за кандидатську скільки відстібнули?
Правдоруб
Задавайте це питання соросівським підстилкам, які захопили владу в Україні. Конституція України гарантує (чи принаймні ще зовсім недавно гарантувала) громадянам право на безкоштовне медичне обслуговування. В світлі цього, я не розумію, по якому праву у нас в Україні існують якісь приватні стомат.кабінети, приватні лабораторії, "благодійні" фонди при медичних установах, і тому подібна фігня. Всі послуги в сфері медицини повинні надаватися громадянам України абсолютно безкоштовно! Лікарів які намагатимуться брати з пацієнтів гроші необхідно саджати до в’язниці років на 10 з конфіскацією майна. Всі приватні контори, типу "Бориса" мають бути націоналізовані. Громадяни України платять податки і за це повинні отримувати безкоштовне медичне обслуговування, якість якого має бути однаковою і для бідних і для багатих. Однак, поки в Україні всім заправляє соросівська мразота, типу супрун, про таке можете і не мріяти.
Правдоруб
І ще, лошара сіріус, 30 тисяч гривень, якими ти попрікаєш лікарів - це взагалі не гроші. В США лікарі отримують по 30 тисяч доларів за свою працю. Так само і в Канаді, де медицина, до речі, безкоштовна. І на відміну від тебе, недоумок, я ніколи не платив ні за свої оцінки, ні за захист дисертації, бо завжди був розумним і міг вирішити всі питання своїми знаннями.
Коментувати
////, зарплата рабочих
значительно ВЫШЕ зарплаты чиновников средней руки, учителей и врачей.Но...Как утверждают родители, кормящие преподов суммой в 800 долларов в сессию (заочка):"Он будет сидеть в тёплом офисе, подписывать бАмаги и получать ХОРОШИЕ деньги". Время показывает, что "он" не способен на такое времяпровождение, поскольку надо не только бамаги подписывать, а ещё и с кем-то где-то что-то договариваться, мОзги напрягать и вообще орьганизьму, а олух на подобное не способен. Как оказалось работать надо, а не проплачивать работу, ожидая ещё и зарплаты, а мама-папа не те. Вот и идут в рабочие, да ещё и на низкооплачиваемую работу, поскольку рабобтать НЕ умеют никак. Время. ЛИшь время поставит всё на нормальные рельсы, если рулевые не способны волевым решением.Почему время?Эти проплатившие задумаются над тем, следует ли кормить преподов, или лучше эти деньги потратить на семью, потому что купленный диплом НЕ помогает НЕработая получать огромную деньгу...
ніка
А чи можемо ми без ЄС підготувати хоча б щ о с ь ? У ЄС вчитель не думає як працювати без проектора, мультимедійної дошки, бо про це і мови не може бути . Спочатку -матеріальна та технічна база -це перша сходинка до успіху.У нас настільки професійні вчителі, але ж нам потрібно спитати у ЄС рекомендацій. Йдіть у сільську школу і спитайте- як їхні випускники складають ЗНО на 200 балів.Ось вамі всі рекомендації.
////
Так если бы зарплата у рабочих не была нищенской, может и меньше ломились бы в университеты. В 80-х рассуждали, зачем мне 5 лет мозги учебой парить, если я могу пойти на завод и зарабатывать, а сейчас особо не заработаешь. ВУЗ не дает гарантий высокой зарплаты, но многие видят для себя шанс зарабатывать больше, если будет в/о. Так что глупо сравнивать образование в Союзе и в Украине.
Галина
Для ////: повірте у людей з вищою освітою зарплата часто менша ніж в робочих. Перегляньте постанову 1289 про тарифну сітку. Економісти, програмісти (люди начебто престижних спеціальностей) в бюджетних установах мають оклад менше мінімалки. Вислуга у цих спеціалістів відсутня. Будь-яка премія по суті перекриває доплату до мінімалки. Тому вони отримують менше ніж наприклад прибиральниця, яка зверх мінімалки має надбавку за використання дезинфікуючих засобів. В цей же час у нас постійно на заводі наявні робітничі спеціальності із зарплатою від 6000 грн. Питання навіщо за гроші вчити дитину яка потім буде отримувати мінімалку і Ви кошти на навчання ніколи не відіб’єте
Коментувати
Сенатор
Пані міністр. Не треба спирати на союз. Все було зовсім по іншому. Якщо не знаєти самі, то могли б поцікавитися у своїх істориків. Для інформації: тільки у моєму колишньому повіті на кінець 20-х початок 30-х років минулого століття нараховувалося 22 навчальних заклади, які давали професійну освіту. Навчалося там 2076 учнів. Станом на 25. 10. 32 р. тільки у Київській області і тільки сільськогосподарських навчальних закладів налічувалося 64. І це не рахучи педагогічних, медичних, художніх, технічних. І це не рахуючи м. Києва. І це не рахуючи професійних шкіл при заводах і фабриках. Повторюю, це ті заклади, які давали професійну освіту. А от інститутів, які давали вищу освіту, було мало. Ось чому вища освіта так високо цінилася. А зараз? До речі, якщо когось цікавить список технікумів у Киїській області за 1932 рік, можу викласти. Прошу врахувати той факт, що тодішня Київська область була де-що "ширшою" за теперішню.
Cirius
Це ж треба було 25 років, щоб дійти до такого висновку, ніби то не було видно відразу. Щодо фінансування, то пані міністр добре знає, що у держави як не було коштів на повне забезпечення закладів ПНТЗ так і не буде, доки МОНУ триматиметься за НЗ і не відпустить їх у вільне плавання. Я маю на увазі приватну ініціативу, коли бізнес сам вирішує кого, скільки і як навчати для праці у готелях, ресторанах, парикмахерських і т.д. Правда, тоді виявиться, що у МОН стільки чиновників не потрібно, так цьому тільки радіти маємо. Профосвіта державі не по зубах, потребує великих коштів і багато чиновників. Тому у Європі давно існує раціональна модель і не потрібно вигадувати колесо, берім готовий досвід і готуймо висококваліфікованих спеціалістів, а не соціальних утриманців.