МОН змінить систему фінансування вищої освіти

Ідея нової системи полягає у поділі фінансування вишів на базове і те, що надходить разом з абітурієнтами

МОН змінить систему фінансування вищої освіти

Реформування системи фінансування вищої освіти є одним з пріоритетних завдань Міністерства освіти і науки на 2016 рік. Про це під час наради з керівниками департаментів освіти і науки та директорами обласних ІППО сказав міністр освіти Сергій Квіт.

За його словами, у цьому році міністерство ініціюватиме внесення змін до бюджетного кодексу з метою скасування обов’язковості затвердження штатних розписів університетів в МОН.

Окрім того, планується розробити законопроект щодо фінансування вищої освіти. Міністр зазначив, що сьогодні фінансування вищих навчальних закладів здійснюється через державне замовлення.

Сергій Квіт висловив переконання, що ця система себе вичерпала, а головна ідея нової системи полягає в тому, що фінансування університетів буде поділятися на базове і на те, що надходить разом з абітурієнтами.

"Будуть високі вимоги до університетів, щоб отримати базове фінансування для своєї життєдіяльності. В такий спосіб ми підтримуємо найкращі вищі навчальні заклади", - наголосив міністр.

Разом з тим, він підкреслив, що зменшення кількості ВНЗ не впливатиме на кількість викладачів і студентів.

Освіта.ua
19.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Министру МОН
Cрочно надо ждать выводов Госфининспекции Закарпатсокй области, которая вот уже скоро 3 месяца проверяет Мукачевсий университет, ревизия кру, где ректор занимается тотальной корупцией, схемами в с чиновниками из МОН и мером Мукачева. Помимо этого горсовет Мукачева, где ректор МДУ, представитель партии ЕЦ Балоги, возглавляет комисию по образованию. Через голосование большинства депутатов от ЕЦ партии Балоги, во время принятия бюджета на 2016 год было выделено 1млн200тис. грн на помощь МДУ, на основании принятой "Программы" для улучшения имиджа МДУ, разработанной непосредственно лично Щербан Татьяной, ректора с сомнительной и порочной репутацией! Коррупция в чистом виде и дерибан местного бюджета, когда воры у власти вступают в сговор с такими же аферистами руководителями госучреждений воруют у пенсионеров и больных деньги. В завершении надо отметить, что МДУ вуз, который финансируется МОН Украины, и который наверняка вкурсе о черных делах руководства и администрации мукачевского вуза,...
Богдан Коробко
В Полтавском НТУ Кондратюка уже начались массовые увольнения, вспомогательный персонал перевели на полставки, отменили оздоровительные выплаты, насильно неостепененных сотрудников в платную аспирантуру заставляют идти. А так: все хорошо прекрасная маркиза!...
-1
Для Богдан Коробко: В европке больше жить по новому не хочешь и решил тут перья сови поподнимать?
за вищу освіту
Для Богдан Коробко: "Остепеняйтесь" или идите в школу.
Коментувати
Леонідович
"Будуть високі вимоги до університетів, щоб отримати базове фінансування для своєї життєдіяльності", - наголосив міністр. Високі вимоги - це 50% фінансів треба буде повернути міністерству для фінансування для ЇХНЬОЇ життєдіяльності? Чи скільки?
Голосzнароду
Для Леонідович: Діяльність університетів фінансується з державного бюджету за кошти платників податків, які мають право вимагати якісних освітніх послуг для поколінь молодих українців, а не з ціллю годувати стадо схоластичних кандидатів та професорів.
-1
Для Голосzнароду: Сам то веришь в то, что несешь?
Коментувати