МОН: підвищення стипендій не погоджує Мінфін

Мінфін попри положення закону «Про вищу освіту» блокує збільшення розміру студентських стипендій

МОН: підвищення стипендій не погоджує Мінфін

Збільшення розміру мінімальної стипендії студентів вищих навчальних закладів та наближення її до розміру прожиткового мінімуму, як це передбачено законом «Про вищу освіту», не погоджується Міністерством фінансів. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки у відповідь на відповідний лист Профспілки працівників освіти і науки.

Зокрема, у Міносвіти повідомляють, що відомством був розроблений проект постанови КМУ щодо поступового збільшення розміру мінімальної стипендії студентів ВНЗ та наближення її протягом 2016 - 2018 років до розміру прожиткового мінімуму. Проект документа протягом 2015 року знаходився на погодженні у зацікавлених органів виконавчої влади.

«Враховуючи, що реалізація проекту урядового рішення потребує спрямування з державного та місцевого бюджетів значного обсягу додаткових коштів, а також те, що симетричного збільшення потребують стипендій інших категорій здобувачів освіти (учні професійно - технічних навчальних закладів, студенти з числа дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа тощо), зазначений проект постанови Уряду не був підтриманий Міністерствам фінансів», - зазначають у Міносвіти.

Разом з тим, у відомстві запевняють, що враховуючи соціальну значущість питання, а також, необхідність безумовного виконання положень закону «Про вищу освіту», міністерство продовжить роботу з центральними органам виконавчої влади щодо вирішення зазначеної проблеми.

Освіта.ua
16.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маруся
Добре що за себе мінфін не забуває... А до людей їм діла немає. Правда, хіба пенсіонери і студенти для них люди? Так баласт непотрібний.
Таня
що скажеш... сволочі вони... на плечах цих студентів прийшли до влади і зараз відмовляють їм у тому, що положено за законом. зате чиновникам і урядовцям зарплати піднімати не забувають... гади...
trust
В чому проблема? Не вистачить коштів, ще надрукують. Стипендія ж виплачується не в валюті, а в дерев’яних. (На жаль, лише так зараз можна називати українську гривню).